Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за 550D
Автор: razu   
Дата:   20-04-12 12:17

интересувам се когато се снима на по-малко от 18MP дали размера на пикселите от тоя линк http://snapsort.com/cameras/Canon/EOS_550D/specs/sensor/pixel-size

ще стане ли по-голям и дали ще е по-качествена снимката?
 Re: Въпрос за 550D
Автор: io_bs   
Дата:   20-04-12 12:28

Петък [smilie5]
 Re: Въпрос за 550D
Автор: asahi   
Дата:   20-04-12 13:04

Pixel size refers to how big, in microns, each pixel on the sensor is.

Те са си го написали хората. Само подчертавам.
 Re: Въпрос за 550D
Автор: razu   
Дата:   20-04-12 13:20

Това го разбрах колега, но може би ти не можеш да ме разбереш или просто професионалистите като вас не отговарят на въпроси на аматьори.

Да уточня въпроса. Този размер който е даден е когато се снима на 18МП, а когато се снима на 8МП ползва само част от сензора или обединява пикселите за да се получи по-добро качество.
 Re: Въпрос за 550D
Автор: BoneFletcher   
Дата:   20-04-12 13:42

Само 2 кадъра на един и същ обект ти трябват за да провериш дали ползва част от сензора!

Не ползва част от сензора, а "обединява пикселите", както си написал.

Но това "обединяване" не е за качество, а и аз не знам за какво ... примерно ако имаш карта 1GB, а трябва да снимаш сватба - за това.

Иначе "обединяването" може да го направиш и във Фотошоп примерно и е много вероятно да е по - качествено от апарата, тъй като и на 2-те места се ползва софтуер, а не оптика/хардуер.
 Re: Въпрос за 550D
Автор: razu   
Дата:   20-04-12 14:24

благодаря колега

поздрави
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.