Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за оптичен синхронизатор
Автор: t.marev   
Дата:   29-03-12 18:33

Много моля, някой да ме ориентира откъде да си намеря, оптичен синхронизатор за втора светкавица, който обаче да пропуска първото светкане /префлаша/ на вградената или ТТЛ светкавицата на апарата. Май че се казваха тригери и се продават по китайските сайтове за доставка, ама напоследък не съм ги срещал, пък и не знам как става купуването от тях. Освен това, знам че били различни за различните видове ТТЛ, тоест закъснението трябва да е различно. Дали може да се намери някъде тука по фотомагазините и какво точно трябва да се търси. Системата е А-ТТЛ.
Благодаря предварително.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за оптичен синхронизатор
Автор: dimodi   
Дата:   29-03-12 20:26

http://dynaphos.com/products.php?c=11


Ако ти трябва поддръжка на TTL, пропусни по-евтините :) Принципно ако ще снимаш в контролирана среда, TTL не ти е нужен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за оптичен синхронизатор
Автор: t.marev   
Дата:   31-03-12 20:03

Колега, благодаря за линка. Аз го разглеждах този сайт, но там няма това, което търся. Аз предпочитам оптичен синхронизатор и държа да ползвам ТТЛ функцията. Иначе този синхронизатор, който имам, работи прекрасно, но само с външна светкавица и при изключен ТТЛ.
Ако някой знае за оптичен със закъснител - нека свирне![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за оптичен синхронизатор
Автор: satyno   
Дата:   01-04-12 08:21

Тема в която се обсъжда такъв тригер.
" Аз предпочитам оптичен синхронизатор и държа да ползвам ТТЛ функцията."
С какъв апарат и светкавици си, горното желание ми се струва неосъществимо с каквато и да е техника.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за оптичен синхронизатор
Автор: t.marev   
Дата:   01-04-12 12:29

Колега satyno, благодаря и на тебе за линка, раглеждах я преди тази тема, погледнах я и сега, но в нея не пише откъде да си купя такава джаджа. А мен ме интересува точно това!
Иначе съм наясно горе-долу как работи и смятам, че ще ми свърши работа, щом има възможност за регулиране на закъснението, все ще го нагодим някак.
Знам, че радиосинхроните работят по-добре и по-сигурно, ако ползвах постоянно и отговорно такава система, със сигурност бих ползвал тях. Но при мене от дъжд на вятър ми се прищява да сложа втора светкавица за подсветка и не искам, нито да давам толкова пари, нито да мъкна такива устройства. Една малка и евтина фотоклетка би ми свършила работа. Потърсих в базара, но не открих, Имам от тази най-обикновената, от Динафоския каталог, работи прекрасно, но трябва да слагам външната светкавица и то на ръчен режим,ама нещо ме мързи напоследък да смятам. Не ме интересува ТТЛ-а на втората светкавица, а на водещата, затова съм се спрял на оптичен синхронизатор. Ще продължавам да търся в нета, но ако някой може да каже, къде се продават тука, определено ще ми е от полза. Преди време един колега - ASENR,много ми помогна да си намеря нещо което търсих година и половина - много съм му благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за оптичен синхронизатор
Автор: photostoykov   
Дата:   02-04-12 12:42

съжалявам, не се получи от първия път...



Публикацията е редактирана (02-04-12 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за оптичен синхронизатор
Автор: photostoykov   
Дата:   02-04-12 12:43

http://www.bviphotovideo.com/public/index.php?page=catalog&categoryid=53

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за оптичен синхронизатор
Автор: t.marev   
Дата:   03-04-12 17:15

Колега, много благодаря! [smitten] Ще се свържа с тях да поръчам.
Ами да смятаме темата за приключена![cool] [smile] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »