Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с обектив Тамрон
Автор: kakavudica   
Дата:   26-03-12 15:40

Здравейте на всички,

Появи се проблем с обектива ми Тамрон (Tamron AF18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC). От известно време наблюдавах проблеми с автофокуса - невъзможност за работа, разтрисане на картината във визьора, странни шумове. При преглед в сервиз се оказа, че проблема (според тях) е в стабилизацията. Дори когато тя се изключи проблемите с фокусирането остават. Решението според техника е да се смени целия механизъм (стабилизация), което обаче струва около 300 лв. Ако някой от вас има опит от подобна ситуация, ще се радвам да сподели, за да взема правилно решение, тъй като в момента нямам обектив, който да замени посочения.

 Re: Проблем с обектив Тамрон
Автор: ZENON   
Дата:   26-03-12 15:51

Хепи фото.
Пепи.
 Re: Проблем с обектив Тамрон
Автор: thumper   
Дата:   26-03-12 16:07

Само в ЛАС Сервиз не го носи, пълни некадърници са!
 Re: Проблем с обектив Тамрон
Автор: guesswho   
Дата:   26-03-12 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблем с обектив Тамрон
Автор: kakavudica   
Дата:   26-03-12 16:26

Автор: guesswho
Дата: 26-03-12 16:08

Току що ме отказа от мерака да си взема такъв тамрон. Въртеше ми се тук стария без стабилизация - и той тръгна да се разпада отвътре навън. Явно въпреки много добрите показатели и картина, оризоберачите са си оставили ръцете :(


Какво да ти кажа, ползвах го 2 години като втори собственик, къде ли не е ходил обектива. Все пак е техника и все нещо му става. Проблема е, че нямам средства за нов сега и не знам какво точно е най-доброто решение.

 Re: Проблем с обектив Тамрон
Автор: io_bs   
Дата:   26-03-12 20:11

Най-доброто решение са оригинални канонски/никонски обективи без такъв огромен зуум.
 Re: Проблем с обектив Тамрон
Автор: kakavudica   
Дата:   09-04-12 09:48

Здравейте,

Проблема с обектива е решен - смених стабилизацията и всичко е наред. Горещо препоръчвам Пепи от Хепи фото на всички притежатели на Тамрон.

Поздрави на всички приятели на фотографията!
 Re: Проблем с обектив Тамрон
Автор: Seifi   
Дата:   09-04-12 14:02

Имам Сони версията на Тамрон 18-250 като се има в предвид за какво е правен съм доволен. Няма обективи които не се развалят , но на новите качеството им е май доста по ниско . Снимам и колекционирам стари 25 годишни минолти до сега никакав проблем с тях. Сигма два пъти ми е бъркала в здравето , но всичко е късмет.



Публикацията е редактирана (09-04-12 14:30)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.