Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 10:16

Здравейте,съфорумници!
Все още съм начинаещ фотограф и снимам с Canon powershot A2200, но се насочих към DSLR апаратите.

Искам да си купя някакъв DSLR апарат до 1000лв.

Някакви предложения ? Мисля за Canon 1000D или 1100D. Какво ще кажете за тях ?

П.П Извинявам се ако има същата тема в форума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: asahi   
Дата:   24-03-12 10:19

1100, 550, 450 - все добри модели. Погледни в базара за нещо употребявано и по-изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 10:21

Благодаря за съвета,asahi
но искам да си взема нов фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: asahi   
Дата:   24-03-12 11:04

"Нов" от гледна точка на фотографията не ти носи предимство, съизмеримо с разликата в цената с употребяван, особено при горна граница 1000 лева. Мисли и за обективите - те са по-важни. Като минимум за Канон EFs 18-55 IS

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Mogila   
Дата:   24-03-12 11:06

Канон 600д със стабилизиран китак.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 13:34

Asahi, сега разбрах :)

Mogila Ще разгледам по базара, голям мераклия съм на 600д.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: atisas3   
Дата:   24-03-12 13:37

Ако не намериш 600D, то 550D също е супер [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 13:41

общо взето всичко е супер :D в сравнение с мойта сапунерка ..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: io_bs   
Дата:   24-03-12 13:51

Може и Nikon D3100 c 18-105mm - Канон нямат такъв обектив на такава цена (а и не само него).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: imitev   
Дата:   24-03-12 13:55

По тази логика кой да е канон с тамрон 18-250...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 13:55

Може но аз съм се насочил към каноните ,защото има обективи които мога да ползвам ..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: imitev   
Дата:   24-03-12 14:00


Например?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 14:05

Един познат фотограф ще ми даде обективи докато събера пари да си купя мои. Не съм сигурен но единия мисля, че беше 55-300мм а за другия дори не съм го виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: imitev   
Дата:   24-03-12 14:08


Те нещата са ясни тогава - вземай някой канон и си готов = 550Д, 600Д...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 14:12

Съвсем в началото съм и затова писах тук, да видя какво мислят по-опитните фотографи. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: benchy   
Дата:   24-03-12 14:14

В момента в ebay има много изгодна оферта за чисто нова Sigma SD15 + обектив 18-50mm f/2.8-4.5 за умопомрачителната цена от 990 лв. с доставката до БГ. Аз отскоро снимам със Sigma DP2x, която е малкото братче на този апарат и съм много впечатлен от качеството на изображението при Foveon сензора, а и от други неща, но този ДСЛР е много повече от моя сапунер DP2x. Бързодействието му било несравнимо с DP2x, който определено е бавен. За парите които си приготвил не можеш да вземеш нищо читаво. 1000 лв. е смешна сума просто. Ако не държиш много на високото ISO, и не си спортен тип фотограф грабвай тази Sigma и съм сигурен, че ще останеш доволен. Обективът 18-50 също е хубав, стабилизиран. Дава ти широк спектър от сцени за заснемане. Помисли си добре. Аз имам Nikon D90, който е чудесна машинка, но той струва 1000 лв (на старо) само тялото. За обективи сложи още поне толкова и тегли чертата. Ако трябваше сега да започвам бих си взел това:

Цена в ebay - 990 лв (506 EUR) с доставката.
Цена във ФП - 1770 лв (промо-цена)... без коментар [smilie5]


П.П. И накрая един съвет. Щом си тръгнал да купуваш ДСЛР, значи трябва да имаш поне елементарна фотографска култура. Ако нямаш или ако няма да се стремиш да се развиваш, по-добре не се захващай... Фотографията е скъпо удоволствие.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 14:22

Ами не знам и аз какъв тип фотограф съм. Снимам всичко каквото ми хареса- пейзажи,растения,животни,концерти и т.н. А относно фотографската култура мисля , че имам елементарна .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: benchy   
Дата:   24-03-12 14:22

Също така се вслушай в съветите на Аsahi. Той ти дава много правилна насока за размисъл и видимо е благосклонен към теб. Не винаги е такъв. А може пък да е претърпял еволюция. Спомням си, че когато преди 3 г. аз стоях пред подобна на твоя въпрос дилема Asahi не бе толкова благосклонен към мен и дори малко ме обиди с "препоръката" си, но това е минало и аз отдавна съм му простил.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 14:25

Вслушвам се както в неговия съвет така и в съветите на другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: benchy   
Дата:   24-03-12 14:41

От там трябва да започнеш.

Първо: Реши какво ще снимаш НАЙ-МНОГО. За целта си прегледай отново старите архиви. Понякога това помага.

Второ: Реши какво БИ ИСКАЛ да снимаш (да се научиш да снимаш), защото този въпрос има и финансова страна. Ако под "животни" разбираш дива природа става малко сложно. за целта ти трябва поне един 300 mm светлосилен телеобектив + конвертор + статив + + +... за поне 2, 3 или повече хиляди лева. Ако ще си спортен фотограф или искаш да се развиваш в снимането на диви животни ти трябват хубави (скъпи, тежки) обективи + бързо (скъпо, тежко) тяло. Тука място за компромис няма. Във ФФ има много колеги, които снимат уайлд. Попитай ги (например уважаемия pd) колко е минималната инвестиция. Ако пък под "животни" разбираш котета и кученца на улицата то тогава всеки китак, вкл. 18-55ппп, който ти препоръча Asahi би ти вършил идеална работа.

Трето: След като си отговориш на І и ІІ следва да определиш какви пари си склонен да отделиш за обективи. Те са по-важни от тялото, защото телата се сменят по-често от обективите. Големият проблем тук е, че качествените обективи са скъпи... за съжаление.

Последно: Накрая избираш тялото, според това какви пари са ти останали.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 14:52

Най-много съм снимал досега пейзажни снимки и концерти. Под "животни" нямам предвид wild , а имам предвид кучета,котки,зайци и други домашни любимци.
Обективи, както вече казах, ще ми дадат да ползвам докато събера пари за мои, но обективите са за канон.
Все още не знам в коя област на фотографията искам да се развия.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: atisas3   
Дата:   24-03-12 15:12

Може да искаш и във всички области, ама за тази цел ще трябва да си доста богат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 15:14

xaxa :D наистина трябва.. но за жалост не съм..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: benchy   
Дата:   24-03-12 15:19

За концерти ще ти трябва твърд светлосилен обектив. Например 50mm f/1.4 Предполагам, че Canon имат подобен модел. Той ще става и за портрети. Снимането на домашни животни също не е толкова проста работа, колкото изглежда на пръв поглед. Те са малко като децата, все мърдат, шават... :) Може би защото са ЖИВОтни, а не нещо друго. Най-добре позират (пак като децата) когато ги нахраниш. Без майтап.

Другите неща можеш на първо време да ги решиш с един китак. Щом канонци ти препоръчват 18-55 IS (със стабилизация) значи това е твоят обектив + задължителен статив (за пейзажите). Не знам дали 18-55 става за пейзажи. Там пък ти трябва рязко изображение не само в центъра, но и в краищата на кадъра. Така отново опираме до финансовата страна на фотографията. Все още няма измислен такъв зуум - хем да е универсален, хем да покрива повече дължини, да е светлосилен, да е стабилизиран, да е тих и с бърз АФ... и да е евтин. Затова аз за себе си съм решил въпроса - купувам си само твърди обективи с постоянна светлосила. Те пък са неудабни, да си сваляш, слагаш, можеш да ги изтървеш... :) Но за 3-4 години опит с тази техника до този извод стигнах. Лично мнение.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Sarolov   
Дата:   24-03-12 15:25

Не, че ми е интересно да снимам концерти..Но като няма какво друго това снимам. Иначе ме влекат най-много пейзажите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »