Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: exobexo   
Дата:   20-03-12 18:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   20-03-12 19:06

Докарвал съм няколко дреболойки + маунтийн байк чрез тях :)
Не съм имал забележки, за разлика от Еконт, които в последните 2 пратки ми скъсаха нервите и одраха кожата...

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: mitku   
Дата:   20-03-12 19:31

По принцип аз лично не съм имал проблем с GabCo, но предпочитам Givetransport за посредник - излиза около 4-5лв. по-скъпо, но повече ми харесват като обслужване. Иначе аз имам поне 50-ина пратки за последната година по този начин (през доставчик - поне 90% през Гивтранспорт) и не съм имал нито един проблем (и поне още 50-ина доставки директно до БГ, като съм имал 2 неполучени, за които трябваше да ми върнат парите). Като колкото за примера: едно от нещата доставени през посредника е тяло Никон Д7000, а друго - иФон 4С 64ГБ, така че - изобщо нямам никакви притеснения и за скъпи неща. А освен туй - за скъпи неща като тези, дори ПРЕДПОЧИТАМ да стане през посредника, дори и да е налична директна доставка до БГ - през пощите е доста по-несигурно. Действай смело. [smilie24]



Публикацията е редактирана (20-03-12 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: exobexo   
Дата:   20-03-12 19:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: vanquished   
Дата:   20-03-12 20:21

Гъбко [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: yoyof1   
Дата:   20-03-12 20:32

http://www.easy2buy.bg/index.php


Доволен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: канювигй   
Дата:   20-03-12 23:18

Здраво на всички!
Има една фирма Импраса Англия, тя докарва за 1,2 на кг от Англия, явно има и още освен нея, сега видях в този пост! Явно много, ама много се купува от ЮК, поради много причини като качество и добри цени ! Със сигурност не би трябвало каквито и да е били проблеми!


Успех на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-03-12 23:44

Гъбко като цяло са бавни, сега например чакам 16-18 дена един шибан грип.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: vanquished   
Дата:   20-03-12 23:51

Дрън-дрън , от ХонкКонг пристигна грип за 12 дена . Транспорта на гъбко тръгва по няколко пъти седмично - всичко зависи кога ще пристигне на адреса в Англия .

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: aldygreen   
Дата:   20-03-12 23:57

канювигй написа:

> Здраво на всички!
> Има една фирма Импраса Англия, тя
> докарва за 1,2 на кг от Англия

Фирмата е "Corporation of stock and share exchange", със сайт http://empresa.dir.bg/.
Нямал съм работа с нея, но сайтът й ме хвърля в тъча и не предизвиква никакво доверие.
Нещо като "антимаркетинг".[smilie18]

Някой ако има положителен опит от работата с тази фирма, моля да го сподели.


Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: svi25   
Дата:   21-03-12 10:19

В общия случай купуваш нещо, продавачът го изпраща след ??? дни, посредникът го получава след ??? дни (но обикновено не те уведомява в този момент), транспортът докато тръгне и стигне до България минават ??? дни и през цялото това време, което спокойно може да стане 2-3 седмици се чудиш къде какво става.
В този смисъл е добре да имаш tracking number от изпращача и да проследиш пратката до получаването и' от посредника. С този номер ще е по-лесно и да искаш информация от посредника ако стане някаква грешка при него.

От друга страна Royal Mail Signed For пътува 4-5 дни до София, има проследяване в UK, на страницата на Български пощи проследяването работи от момента на получаване в сортировъчния център в България и няма посредник по средата.

Така че всеки може да прецени кое предпочита, разбира се ако има възможност за избор.


Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: mitku   
Дата:   21-03-12 11:15

svi25 написа:

> В общия случай купуваш нещо,
> продавачът го изпраща след ??? дни,
> посредникът го получава след ???
> дни (но обикновено не те уведомява
> в този момент), транспортът докато
> тръгне и стигне до България
> минават ??? дни и през цялото това
> време, което спокойно може да
> стане 2-3 седмици се чудиш къде
> какво става...

Това е процедурата само при Емпреса... затова и аз НЕ ги ползвам, въпреки че при тях е най-евтино. Май и при Еконт е тъй, но при тяхната (няколко пъти) по-висока цена - разбираемо изобщо не съм ги и пробвал. [smilie3]

При Гивтранспорт е съвсем друго и се знае веднага и по всяко време кое къде е. Изпращача (евентуално) отбелязва в EBay кога е изпратил стоката. Веднага се отбелязва в профила ти като се получи в офиса в Англия (това е много важно за да може да натискаш продавача ако има проблем), след това се отбелязва кога заминава от Англия, после - кога пристига в БГ и после кога да си го получиш. Именно заради тази информираност аз ги предпочитам тях. [smilie7]

При ГабКо положението с информацията е близко до това в Гивтранспорт (макар и не чак толкоз подробно и експедитивно) и също разбираш като пристигне стоката в Англия. С една дума - става.

А за да искаш тракинг номер, т.е. приоритизирана доставка през пощата с всички "екстри", трябва доста сериозно да се "бръкнеш". А и не всеки доставчик го предлага - всъщност са доста малко тези, които го предлагат. И освен това практически 99% от обявите са с доставка САМО в рамките на Англия, т.е. няма да ти пратят стоката изобщо директно до БГ. А ине виждам смисъл да се набутвам допълнително 50-ина лв. да речем. Но всеки си преценява. [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-03-12 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: svi25   
Дата:   21-03-12 12:27

По мои наблюдения доста от продавачите така или иначе си пускат пратките с тракинг номер в UK, за да знаят и те какво става и да имат доказателство за доставка в случай на спор. Най-готините го добавят в ebay или ти го пращат без да има нужда да го искаш допълнително.
Проблемът с непроследяемите пратки, ако не се получат, си го има винаги, с посредик или без.

Ако има възможност за директна доставка до България аз обикновено избирам нея. Ако тръгна да си купувам неща от сорта на "двигатели, носачи, скоростни кутии и други" е ясно, че без посредник няма да стане


Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: didesignbg   
Дата:   21-03-12 12:32

Ползвам редовно Габко за безотговорни доставки. За дрехи и боклучки са супер, доставят с нормална скорост, казват кога са получили стоката в Англия. За скъпа фототехника, не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: vanquished   
Дата:   21-03-12 12:45

Обективи са ми носили,грип - няма проблеми . Важното е да е опаковано добре от продавача . Дали някой иска да рискува с тяло за 2500 паунда вече е друг въпрос .

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: kapitancho   
Дата:   21-03-12 12:59

+1 за Гъбко.
Иначе през royal mail е най-добре, ако пращат до БГ. 28/2.8 дойде така и всичко си беше пушка.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от Ebay.co.uk чрез посредник
Автор: Antonio_V   
Дата:   21-03-12 20:22

Извинявам се на автора, че пиша тук, но за да не отварям нова тема: да ми препоръчате фирма за доставки от Германия. Не съм ползвал досега такава услуга, ама едни немци не искат да ми пратят една раница, което ми се случва за първи път. Винаги като съм им писал на продавачите са се навивали, а сега - не...
Мерси.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »