Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18     всички  напред  последна
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: iva_drag   
Дата:   28-02-13 13:54

И каква е логиката след като съм си купил принтер от непрофесионалния клас информацията за броя почиствания - направени/оставащи да е скрита?
Не искам екстрите на професионалния клас, не искам да променям заложения от производителя ресурс, искам само да знам кога ми предстои ОБСЛУЖВАНЕ....
Баси - толкова ли много искам???

Или трябва всеки един от нас да се рови в руските сайтове, да сваля програми, да опитва да ресетва и т.н. ....вместо да си печата спокойно и да си знае кога какво да очаква ...

Не съм толкова богат, че заради всяка скрита от производителя информация да купувам следващият му модел[smile]



Публикацията е редактирана (28-02-13 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: factor.bg   
Дата:   28-02-13 14:32

noobira
Ееее то пък много сложно да свалиш дунапренчето дето стои пред вала който движи хартията и главата се движи над него и поема от мастилото при borderless да го изпереш и пак да го сложиш.
Вие виждали ли сте разглобен принтер, наясно ли сте за какво говорим, да не би да коментираме различни теми? За да се извади абсорбера се разглобява целия принтер. Изобщо няма никакви "дунапренчета" пред вала ... Само за информация, това сериозно ли го пишете или е някаква шега?


noobira
И пак ще попитам главата на L800 има ли гаранция.
Пак се чудя в една и съща тема ли коментираме ... Вижте отговора на същия въпрос - 26-02-13 18:36


Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: Vasil_TP   
Дата:   02-03-13 22:20

Следя темата с интерес и ето какво ме накара да пиша в нея:

1. Преди доста години бях сервизен техник и често ми се налагаше да сменям абсорбери (точно на Epson-и). Дейността е около 2 часа с разглобяване, пълно почистване, оглеждане за други проблеми, смазване където е необходимо, поставяне на нови абсорбери, сглобяване и нулиране на брояча. Тааа, спомням си, имахме един клиент който въпреки всичките ми приказки, че не се прави така (както става и в темата) искаше само да му зануля брояча. ОК, речено- сторено, даже и пари не му взех, тя и процедурата е за 1 минута. Човека си тръгна с усмивка, доволен и щастлив.[smile] Супер нали. [smile] Както е казал Петко Бучаров - Да, да ама не. 3 или 4 месеца по- късно човека дойде с един чувал в който се намираше принтера - целия в мастило. Беше прелял, оцапал бюрото и килима - собственика се беше опитвал да го премести на някъде. Спомням си, че останах много учуден, че след като го почистих той тръгна и нямаше никакви проблеми.
Всички производители се презапасяват с капацитета на абсорберите, но така и трябва да бъде! Аз съм за с двете ръце! Като не ви се дават пари за труд, купете си абсорберите и си ги сменете сами, както и можете да си занулите брояча сами.
Давате сравнение с пепелника на автомобила - хахаха. Горе вече споменах Петко Бучаров [smile] По- правилно би било, да кажете, кой автомобил дава сигнал, че му предстои смяна на свещите? Кой производител на автомобил ще ви даде легално софтуер за инспекция на автомобила? А кои точно класове автомобили имат система за следене на налягането в гумите? Примера с пепелника е като да искате от Epson, HP или Canon да идва сервизен човек в домът ви, за да ви сложи хартия в принтера. Не че е невъзможно, ама няма да ви хареса цената. Друго, комшията има последния модел на Авенсис, пълен боклук - 2 пъти го оставя на пътя, щото някакъв си тъп датчик на ръчната спирачка сработва и колата изгасва. Да повторя, 2 пъти, като всеки път ходят от Тойота да го прибират. Казал им е, че ако се случи 3-и път ще ги съди. И това с кола за 5 цифрена сума. Какво искате от принтер за домашна употреба?

Като искате нещо от даден производител, препоръчвам да се обърнете директно към него.

И сами можете да си сметнете на колко комплекта мастило ще ви предстой смяна на абсорберите - примерно 12000/1800 - ~7. Също като голяма част от автомобилите - сменяш маслото на 10000 и сам си следиш за него. А съединителя на колко го сменяте и коя кола дава сигнал за него?[smilie5]

2. Така и не става ясно какво е развитието с ето това, моля за коментар на KiIIeR или Factor.bg

Автор: KiIIeR
Дата: 23-01-13 10:33
хмм пратих тестови отпечатъци, във връзка с въпроса ми, но няма отговор?

Със здраве...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: noobira   
Дата:   04-03-13 09:10

FACTOR са печени коректни са и предлагат продукти които друга бг фирма не предлага. Ако се чудите дали да пазарувате от тях моят съвет е да няма да ви подведат. Това което в крайна сметка исках да кажа е че, мастилката ми за "150лв." ще си я обслужвам сам.
Успех на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: Vasil_TP   
Дата:   04-03-13 21:08

Ето за какво става на въпрос (пример с Canon) [smile]
Загледайте само как го размята тоя принтер.
http://www.youtube.com/watch?v=HYtQxzvru4w


Още един, но пълен Канон - та на колко процента казвате, че са запълнени?
http://www.nifty-stuff.com/i960-waste-ink-tank-pad-replacement.php


А ето и един препълнен, само ресетван [smilie3]
http://www.nifty-stuff.com/forum/viewtopic.php?id=308

Добре, че тоя принтер не се падна на пича от клипа в началото на поста ми, защото ризката му нямаше да е синя [smilie5]

А за хората помислили да си го ремонтират сами, модват и други - да попитат все пак, дали гаранцията им ще отпадне!

И така...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: Vasil_TP   
Дата:   01-04-13 19:48

KiIIeR, Factor, тоя принтер ще годиняса. Още ли не е решен проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: factor.bg   
Дата:   02-04-13 01:03

Vasil_TP: При нас няма "годинясали" принтери, всяка машина, която е за сервиз, се обслужва обикновено до 24 часа.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: Vasil_TP   
Дата:   02-04-13 20:53

Сигурен съм в това, не се косете, трябваше да Ви провокирам, че да напишете нещо[smilie3] Но все още няма отговор на въпроса, какво му беше на принтера и оправен ли е?

Така мълчаливо и от двете страни, излиза, че понеже принтера не е оправен, KiLLeR си мълчи за да не се заяжда с Вас, а Вие в същото време си мълчите за да не стане скандал...

Докато някой от Вас не сподели резултата със случката, за мен остава в сила горното... за другите - те да си решават.

Все пак Вие ни направихте свидетели на дефектиралата машина, просто искам да знам развитието. Такъв принтер който ми прави ленти, вече си имам [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-04-13 08:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: factor.bg   
Дата:   08-08-13 16:54

Днес в сервиза на FACTOR.BG пристигна принтер Epson L800 за смяна на абсорберите, който е отпечатал 63 480 копия и си работи перфектно, просто клиентът няколко пъти е ресетвал броячите, без да сменя абсорберите, докато те са прелели! След почистване и профилактика машината е като нова и е готова за още подвизи!
Благодаря на всички, които се довериха на Epson и FACTOR.BG!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: vga   
Дата:   09-05-14 18:07

Понеже не следя развитието на принтерите ми се видя по-лесно да попитам тук - има ли нов модел след L800? Трябва ми хубав принтер, мисля да е L800, но дали няма нещо по-актуално?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: JoroHEI   
Дата:   09-05-14 18:40

можеше да пуснеш нова тема, не да вадиш тази от нафталина


Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: vga   
Дата:   09-05-14 18:46

Погледнах какво е писано последно и писах, какво те бърка пък тебе?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов фото-принтер от Epson печата снимка 10/15 за 5 стотинки!
Автор: JoroHEI   
Дата:   09-05-14 19:23

бъркаме щото става какафония във форума, иначе по нови има но са 4-цветни Epson L300

за 6-цветен актуален си остава Epson L800


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »