Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: sony a77 представяне
Автор: vikitovikito   
Дата:   15-10-11 18:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-11 19:04

Camera Test: Sony's A77 Is The New King of APS-C DSLRs

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: asahi   
Дата:   15-10-11 19:28

Пазарът (базарът) ще го оцени най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: vikitovikito   
Дата:   15-10-11 19:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: georgioiv   
Дата:   15-10-11 20:09

Да споделя и аз мойте 50 с`тинки... - поснимах малко с него - вчера и днес..... Впечатленията са ми изцяло положителни.... Развитието от преди 4-5 години с първите алфа недоразумения, за мен лично е впечатляващо..... В ръката апаратът лежи удобно, интуитивни - поне за мен, менюта. Много бърз, мигновен автофокус, независимо тъмно-светло, тих, някак си приглушен затвор (няма огледало ;)). три или четири бутона които сам можеш да си настроиш да са ти удобни - това е много яко, аз си сложих raw-jpeg да си превключвам и high контраст b/w режима да си пускам бързо. Серия от 12 кадъра в секунда, панорама която апарата сам сглобява за секунди, HDR от три кадъра, като може да се избира през колко ev да са трите кадъра. Разни гевезелъци като контрастен чернобял режим, при който се получават нелоши резултати, най-вече портретчета.... Какво още... Батерията - непрекъснато ръчкане, снимки, видео и неизключване на дисплей и лайвю от рано сутринта 8.00 до 14.30 беше на 33%.... Супер удобен въртящ дисплей. Една хубава щуротийка, която ти показва дали ти е хоризонтален дисплея... Оптичния визьор.... за него мога да кажа само добри думи, макар за всичкото време през които снимах с апарата да се наложи да погледна с него само два пъти.... Толкова добър е големия дисплей и така свикнах покрай некс-а да ползвам дисплей, че визьорът ми е леко излишен и предназначението му го виждам само при силно слънце, това си е мое субективно мнение... И една снимка, която с моя Канон май няма се получи така...



http://2011.fotogate.net/DSC01704.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: georgioiv   
Дата:   15-10-11 20:14

а за хората не харесващи некс - сори пичове, некс е явление във фотографията и ще си остане такова, докато някой не измисли нещо по добро.. За сега е ненадминато съотношение - цена-размери-качество на изображението. Да не говорим как некс 7 и некс 5n доразбиха всички останали плахи опити в тоя сегмент.... И със тях поснимах.... И двата си имат плюсове и минуси за мен лично, но никоя друга марка скоро не виждам дори да се доближи до това което предлагат.... [cool] Някак си неусетно ставам голям фен на Сони, колкото и чудно да ми се струва и на самия мен.... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: vikitovikito   
Дата:   16-10-11 17:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: ZENON   
Дата:   16-10-11 18:02

Мда, като собственик на К-5 и от онзи ден на 5N усещам как времето прекарано с фотоапарат в раницата, но без храна и вода в планината е на път да приключи.[smilie5]

Усещам как 5N и К-5 чудесно се допълват и ми се иска да отида до некоя църква та да ги оженя :)


Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: iordanov   
Дата:   16-10-11 18:10

Сватовника той [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: hotsnail   
Дата:   16-10-11 19:20

@ZENON точно това е идеята!

Системите се допълват и можеш да ползваш това което искаш, когато искаш! [cool] [cool]

Между другото сигурно има адаптери за К обективи с контрол на блендата! предполагам затваря бленедата като рпиключиш с фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: djfroggy   
Дата:   16-10-11 19:32

Аз чакам за ФФ вариант на Сони А77.Нямам търпение просто.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: gmg571208   
Дата:   16-10-11 21:28

Който няма търпение не чака.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-10-11 21:56

Аз засега се забавлявам, комбинирайки НЕКС-5 с Е-ПЛ1, Панасоник G-1 и Сигма ДП-1. А всичките дотук изброени пък са допълнение към два DSLR-a.[smilie18] Лошото е, че DSLR-ите започват все повече да ми се струват огромни тежки кютуци в сравнение с безогледалките.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: realnoncho   
Дата:   17-10-11 10:42

Аз също поснимах с този апарат + 16-50/2.8 половин ден и да си кажа не съм чак толкова впечатлен. Не ми хареса детайла при пейзажи на далечина над няколко метра и тъпия начин по който се увеличава снимката при преглед, харесаха ми автоматичните панорами, автофокуса и детайла при близките кадри дори и на Ф2.8.

Не бих дал 3799 лв за въпросната комбинация [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: georgioiv   
Дата:   17-10-11 11:08

....и тука идва въпросът - за какво тогава би дал тия 3800 ако си ги приготвил, кое мислиш че в този ценови клас би било по-добре и защо ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: nedelcho1   
Дата:   17-10-11 11:31

Ами ако имаш обективи, 5D Mark II от Англия повече си заслужава :). Излиза 1550 лири тялото от Amazon.co.uk, което си е към 3500лв. Ще имаш много по - добра картинка на високо исо, по - добър детайл при пейзажи, по - голям визьор, по - дълъг живот на батерията и фул фрейм визията ;).

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: GOSPODIN   
Дата:   17-10-11 12:31

Да допълня realnoncho, че 16000 исо бяха напълно неизползваеми - цялото изображение беше на цветни и ч/б черти - нещо като бандинг, но беше ужасно. Мнението ми е , че да наблъскаш 24МП в кропка е маркетингов трик, а за телевизора - визьор съм скептичен.

За предизборните плакати на ДПС не бих изхабил и един кадър с канона.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: kasad   
Дата:   17-10-11 13:01

Поснимах малко с него. С голямо нетърпение да го видя този апарат и със целия хайп около него. Ами...амии...май само с ами!!! Аз ли съм кьорав, изкривено ли възприятие имам, нещо ли ми има...но цветоветее,цветоветее..и това дето го говорят по-горе за удобство и енергомичност нещо май е хлъзгане по тангентата. И защо некс 5-по ми хареса, че и некс 7 макар, че такива резки цветови контрасти дава-няма го плавното преливане на цветове, на динамика, на обем и прочие..Не знам- на първо пробване, но гледам си кадрите от картата ..ами, както казах едно ами!. Иначе тежест, фокус, дори визьора са на 6...

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: nedelcho1   
Дата:   17-10-11 13:57

kasad, в крайна сметка не разбрах какво искаш да кажеш. Предполагам не съм само аз. Какво цветовете, какво за "резки цветови контрасти"? Уточни се какво точно имаш предвид.



Публикацията е редактирана (17-10-11 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: realnoncho   
Дата:   17-10-11 13:59

gorbi,
тялото като цяло не е нещо супер страхотно, добра работа на Сони и нищо повече. А тези 12 кадъра в секунда са хубаво нещо, но някак не виждам дългите обективи с които на мен биха ми послужили като канонските 200/2.8 300/4 400/5,6 100-400...

А за нексовете - като се появят повече обективи за тях ще си говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: kasad   
Дата:   17-10-11 16:49

nedelcho1, нещата са на абстрактна основа. Т.е. опира се до субективния вкус..Така, че подчертавам-мнението ми е само лично и който го интересува да го чете..Казвам, че за мен цветевоте да имат тонално, някак си нежно преливане помежду си, да има богатство на тонове и полутонове или да не са измити някак си студени(каквито са на А77, което ме учуди, тъй като знам че, матриците на Сони са склонни към топли червени и жълти цветове). И тук да ме изядат, но снимките от този апарат много сапунерски ми стоят, а обектива е цайски?!! Няма го онова "философско" чувство на обемност в цвета, абе много го задълбаваме...А некса, некса особено новия се представи повече от добре-там вече се изненадах.



Публикацията е редактирана (17-10-11 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: BirdOfPray   
Дата:   17-10-11 17:49

ХОРА - не знам къде сте гледали, но това е със Nex 5N заснето на ИСО 25600 - файла директно от камерата без никаква обработка.

КОЕ не му е използваемото на това ХИПЕР ВИСОКО ИСО ??


http://photo-zona.net/images/user5921/album6302/large/1318862891_trqg3796_DSC01379.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: nedelcho1   
Дата:   17-10-11 17:55

kasad, това което казваш е наистина много субективно. Вида на картинката и цветовете зависят в най - голяма степен от:

1) процесинга в тялото (picture style, saturation, sharp, hue, contrast, WB), ако е jpeg файл
2) настройките и избора на RAW конвертор, ако е RAW файл

Всеки различен RAW конвертор ще ти даде неговата интерпретация на цветовете и комбинация от шумоподтискане и шарп, които ще карат една и съща картинка да има много различна визия (поне със стандартните настройки). Това което ми обясняваш ми прилича повече на проблем с баланса на бялото, отколкото някакъв проблем със Sony или пък сензора. Още повече, че сензора на Nex7 е същия като на а77. И определено няма почти никаква разлика в цветовете между различните производители, ако се ползва един и също RAW конвертор с едни и същи настройки. Разликите може да се видят само при гледане на еднакви картинки една до друга! Така, че какво беше това за по - топлите цветове на сензорите на Sony не го разбрах. Например Nikon D300s също е със Sony сензор [smile] .

В момента няма, повтарям няма APS-C сензор (а може да се каже и фулфрейм), който да има перфектни преходи и преливки и гладкост на преливането. Всички имат следа от зърнист шум дори на 100 исо в правилно експонирана снимка. Дали този шум е видим или не, зависи до голяма степен от RAW конвертора ако е снимано в RAW. Примерно ACR вади значително повече детайл и чисти линии, от който и да е друг конвертор който съм пробвал. Но освен това шума е най - видим. За щастие вградения инструмент за шумоподтискане върши страхотна работа. На по - голямо исо пък, фините преходи и преливки започват да постеризират, но за щастие зърнистия шум, който се появява прикрива и маскира загубата на полутонове.

Ако снимаш в jpeg пък, снимките на ниско исо винаги са гладки, но за сметка на детайла. Повечето апарати днес имат шумоподтискане в jpeg дори на 100-200 ISO.

Вярвам, че предразсъдъците са замъглили до голяма степен преценката ти.



Публикацията е редактирана (17-10-11 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: da.fo   
Дата:   17-10-11 20:10

Едва третия ден на ФотоФорумФеста успях да се докопам до Алфа 77 с един 16-50/2,8 и 85.1,4. Трябваше малко като картечар да снимам защото бях ограничен във времето(дадоха ми го за 1 час) но толкова брак никога не съм имал от към безфокусни снимки. Днес като си качвах снимките падна голямото триене на неизползваеми кадри. Видеото не ме интересуваше, защото аз съм противник на 2 в 1, 3 в 1 и т н. Като излезе 88 може би ...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: sony a77 представяне
Автор: blacksnoopy   
Дата:   27-10-11 20:29

Айдее да се похваля аз [cool]


http://snimka.info/images/ShiA8.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »