Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: lvs   
Дата:   24-02-12 22:07

Здравейте.Имам въпрос към вас.Първата ми сапунерка беше някакъв канон 720 модел мисля.Преди година реших да взема G12.Аз нищо не разберам от фотография и разбрах че този апарат не е за мен.Още повече че на режим Авто но който най-често снимам ми се струва че снимките са по лоши от старото и евтино Канонче 720.Сега съм в размисъл дали да не взема новия Канон S100 най-вече заради малките му размери пък и с надеждата че на автоматичен режим ще стават хубави снимки.Та въпроса ми е коя сапунерка на авто изкарва много качествени снимки?И моля без да ме критикувате и да ми давате съвети да почета за фотографията и защо съм купувал тази Г12 като не разбирам нищо.Просто ако можете дайте си мнението от кой апарати сте доволни на Авто и ми кажете също мнението ви за Канон S100.Предварително ви благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: asahi   
Дата:   24-02-12 22:08

Що не изкараш един курс по фотография и да се пребориш с основния проблем? Има и готини мацки.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: lvs   
Дата:   24-02-12 22:09

Помолих за конкретни отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: photographer23   
Дата:   24-02-12 22:12

Аз съм много доволен от Nokia N8, убива всички сапунери, просто, защото има по-голям сензор от техния, има вграден ND филтър, широкоъгълна оптика, ето и фото семпли, всичко е на АВТО, той друго няма. [smilie5]
http://www.album.bg/snuupy23/albums/179578/
http://www.album.bg/snuupy23/albums/172415/

С него получаваш и куп екстри, като операционна система, тъчскрийн, безжичен интернет, може да се включват мишка, клавиатура, външен хард диск, флашка, кард рийдър към него. Има HDMI изход, става за всичко, а и прави прекрасно HD видео, ето семпъл:
http://www.youtube.com/watch?v=2ms4BfeGH9M



Публикацията е редактирана (24-02-12 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: nikrr   
Дата:   24-02-12 22:33

Нокиа N8 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: shuuush   
Дата:   24-02-12 22:44

За сапунерка, аз лично препоръчвам практика. Тук се намира трудно, но са много качествени.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: kevi53   
Дата:   24-02-12 23:11

PANASONIC TZ7 e твоя апарат


ГОЛЕМИЯ сензор на Нокията срещу МАЛКИЯ на по-старата зуместа сапунерка[smilie5]


NOKIA N8

https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/qamj5497.JPG


http://216.18.212.226/PRODS/NOKIAN8/FULLRES/N8hSLI100.jpg



PANASONIC TZ7

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/jxqh6336.JPG


http://216.18.212.226/PRODS/ZS3/FULLRES/ZS3hSLI0080.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: Sassho   
Дата:   24-02-12 23:14

^Става въпрос за Praktica DCZ 10.3мп - добро сапунерче без претенции, ще свърши работа.
http://www.kolko.bg/bg/praktica-dcz-10-3-digitalen-fotoaparat-s-10mp-s-3x-optichen-zuum-bg/p/1141499


За по-претенциозно и качeствено сапунерче гледам Olympus XZ1 се отличава с чудесно цветопредаване
http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/olympus-xz-1-review-samples




Публикацията е редактирана (24-02-12 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: lvs   
Дата:   24-02-12 23:52

Очаквам още мнения.А какво ще кажете за Канон S100?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: atrifonov   
Дата:   24-02-12 23:59

отиваш в първия Техномаркет и продавач-консултанта ще ти отговори на всички въпроси относно Auto-то[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: bluebird81   
Дата:   25-02-12 01:32

Имам Canon PowerShot A540. По принцип снимам на режими P/Av/Tv/M, но веднъж пробвах да снимам на Auto и установих, че прави страхотни снимки, просто са невероятни [cool] Склонен съм да го заменя за твоя Canon G12 с някакво минимално доплащане от твоя страна, в зависимост от състоянието на апарата ти. Ако си навит пиши ми на лични и ще се договорим нещо ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: bluebird81   
Дата:   25-02-12 01:52

А сега сериозно - опитай да снимаш на режим P, като зададеш ръчно минималното възможно ISO и виж как ще са резултатите [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: simbon4o   
Дата:   25-02-12 11:29

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Весела тема!
Иначе да пробвай олимпуса XZ1 има чудно ауто, оли в това са много добри. Вземаш една карта отиваш в магазина цъкаш с всичко и после гледаш на екран.

Иначе няма апарат който да снима супер на ауто! Просто апарата не може да мисли вместо теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: cameraman   
Дата:   25-02-12 12:17

Що говорите глупости??? Не мога да се сетя... Човекът каза, че не може да прави снимки със Г12 на канон... и вие през глава му предложихте една купчина дигитални боклуци.... и само дето не виждам как тропате с крак, че Вашият боклук е най-добър.... ВНИМАТЕЛНО МЕ ЧУЙТЕ: Canon G12 е една от най-добрите сапунерки за всички времена... Ако със нея не можеш да направиш снимка, значи имаш проблем, но той не е в апарата. На първо време ще препоръчам на автора на темета да смени буквичката "А" с буквичката "Р" за режим на работа... Следващата стъпка е един курс при някой, който има какво да му обясни... за неговото ниво и бутилка ще свърши работа да не ми пречи перфектното Канонче... в случая мисля, че той пречи на апарата да снима добре... и го прави явно успешно...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: Myth   
Дата:   25-02-12 13:18

Ако със нея не можеш да направиш снимка, значи имаш проблем, но той не е в апарата. На първо време ще препоръчам на автора на темета да смени буквичката "А" с буквичката "Р" за режим на работа... Следващата стъпка е един курс при някой, който има какво да му обясни... за неговото ниво и бутилка ще свърши работа да не ми пречи перфектното Канонче... в случая мисля, че той пречи на апарата да снима добре... и го прави явно успешно...[thankyou]

Право в 10-ката, ПО-КОНКРЕТЕН отговор от това здраве му кажи, съжалявам но това е истината.
lvs вместо да пишеш глупости от типа на "...и да ми давате съвети да почета за фотографията" вземи и наистина прочети малко за фотографията, но най-вече започни от упътването на сапунера си, ПРОЧЕТИ ГО НЯКОЛКО ПЪТИ, след това прочети наистина малко за фотографията, в противен случай захвърли го някъде тоя G12, да се чуди човек как си хвърляте парите на вятъра. Правилно си предположил, че ще те попита някой, за какво си го взел тоя G12?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: photographer23   
Дата:   25-02-12 13:29

Проблема е, че "всяка маймуна с фотоапарат иска да стане фотограф", малко перафразирах, но това е истината! Това е все едно да искаш да станеш художник, ей така.. не става, има си хора с дарба и други без. Като искаш да снимаш любителско без претенции, взимаш един телефон Nokia N8/Samsung Pixon12/Sony Ericsson SATIO и си щракаш на воля, те са на АВТО, не искат настройки, не искат знания, качеството е на ниво. Като не можеш да се оправиш и с най-елементарен апарат, няма смисъл и да се опитваш. Това, че не искаш да ти дават съвети да четеш, значи, че нямаш и капка желание да се научиш, какво очакваш от нас?

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: Myth   
Дата:   25-02-12 13:41

Не е нужно нито да си фотограф, нито да ставаш такъв за да имаш основни познания и то най-вече свързани с използването на техниката си.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: photographer23   
Дата:   25-02-12 13:56

Именно де, без грам четене, не става. Трябва да знаеш устройство на апарата, да знаеш за конкретния апарат опцийте и тогава едва да снимаш. Иначе правиш нещо, но и ти самият не знаеш какво правиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: mtashev   
Дата:   25-02-12 14:01

Canon S100 е сериозен компактен фотоапарат. Няма логика да го взимаш при положение, че искаш да цъкаш на само(основно) на Авто. Спести си тия 800-1000 лева и си вземи един canon 220 hs за 300-400 лв. или нещо подобно на Nikon/Sony...

Като си го пазарувал тоя G12 не ти ли направи впечатление размера му, че струва 1000+ лева и има една торба бутони за всякакви настройки...?

П.С. Авто-то на G12 е доста прилично ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: riddick   
Дата:   25-02-12 14:31

[smilie2] Изтървал съм петъчната тема[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: mitku   
Дата:   25-02-12 14:59

НЕ вземай друг апарат. Г12 си е добър за това ниво на ползване. Прави са хората, че трябва поне малко да прочетеш кое как е. Друга сапунерка с нищо няма да подобри нещата, няма смисъл да се набутваш (но и нищо не ти пречи ако толкоз много си на зор да метнеш още 1000лв. някъде). ТИ (евентуално) можеш да подобриш положението с малко допълнителни знания. Никой фотоапарат не снима сам, снима този, който е зад него. Това е положението, нищо че не искаш таквиз отговори. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: emoXide   
Дата:   25-02-12 21:03

КУПИ СИ САПУНЕРКАТА SONY NEX-5n И СИ РЕШАВАШ ПРОБЛЕМА С AUTO-TO;

Aз също преди време имах големите очаквания от G9 ама едва като почнах д аснимам на *.CR2(RAW) на пълни ръчни настройки и да конвертирам и обработвам, едва тогава получих снимки по свой вкус инак ги правеше ужасно червеникаво-цветни и контрастни.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: david59   
Дата:   26-02-12 20:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: surg   
Дата:   27-02-12 18:07

г12 е супер а с100 още по.... но няма смисъл сменяш освен ако размер и тегло са важни....
прочети малко и пробвай малко с други режими напримерА или приоритет на бленда, ИЗО ауто, бленда най малко число за съответният зоом или 3напр.....

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: deadlirics   
Дата:   28-02-12 09:04

Винаги ще се намери един профан които да те нарече кретен.

Отговори на това съобщение
 Re: Хубави снимки режим Авто на сапунерка
Автор: medunski   
Дата:   28-02-12 13:21

Canon S100 е чудеасен апарат. Според мен е най-добрата сапунерка в момента и ако не те притесняват парите, може да си спокоен, че няма да сгрешиш с него. Ще правиш много добри снимки и HD клипове на ауто - режим. Сигурен съм, че ще останеш доволен от него според изискванията, които си написал, че имаш.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »