Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: дидибаев   
Дата:   15-02-11 19:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: ZENON   
Дата:   15-02-11 19:17

То всъщност цените са без значение. Значение имат приходите.



Публикацията е редактирана (15-02-11 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: дидибаев   
Дата:   15-02-11 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: zaiko   
Дата:   15-02-11 20:39

И аз бях на етап "мацане"... Минава, споко. Има много по-важни неща. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pumabg   
Дата:   15-02-11 21:44

дидибаев [smilie24]
Никон не са изключение ... Тъмни обективи на високи цени.. Добре че има и други марки [cool]
Първият ми цифров апарат е Пентакс и ако оправят фокуса и някои други неща след година две кой знае ...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: darksorrow   
Дата:   15-02-11 22:37

Важното е друго, а не цената на този или онзи обектив Пентакс.

wrong.

за любителска и относително бюджетна фирма е важна точно цената, съпоставена с тази на големите кучета в подобния клас. щото ако човек има неограничени средства, пентакс би бил избор САМО от фенщина, за всичко друго има по-добри варианти. ся кефят ме, ама дайте да не се лъжем.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: ZENON   
Дата:   15-02-11 23:00

...САМО от фенщина...
Що?

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: darksorrow   
Дата:   15-02-11 23:00

ми дочети изречението и ще разбереш. евентуално.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: spa   
Дата:   15-02-11 23:21

написа:

> Важното е друго, а не цената на този или онзи обектив
> Пентакс.

>
> wrong.
>
> за любителска и относително бюджетна фирма е важна точно
> цената, съпоставена с тази на големите кучета в подобния клас.
> щото ако човек има неограничени средства, пентакс би бил избор
> САМО от фенщина, за всичко друго има по-добри варианти. ся
> кефят ме, ама дайте да не се лъжем.

Дарки прави си, но най-вече за себе си. Всеки си има различни възгледи, които нямат нищо общо с парите.

Ето ти една не фенска причина заради която аз лично съм все още на тази марка:

http://www.lightandpictures.com/Stuff/pentax_limited.jpg




Публикацията е редактирана (15-02-11 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: darksorrow   
Дата:   15-02-11 23:28

спа, възможно е и така да е (:

ениуей, преди 4-5г разликите на моменти бяха драстични в системите откъм краен резултат. сега вече са толкова близки (изключая някои много специфични моменти), че повечето спорове за техника са ми почти абсолютно безинтересни.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: ZENON   
Дата:   16-02-11 10:35

за всичко друго има по-добри варианти. ся кефят ме, ама дайте да не се лъжем.

нищо по същество...[smilie7]



Публикацията е редактирана (16-02-11 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: mbs   
Дата:   16-02-11 13:13

@dark,
Системите колкото са идентични, толкова и не са. Затова има хора, които поддържат по две системи – бест от ботх. Това, което го има в едната, може да липсва в другата и обратно...

Да приемем, че имам трите FA Ltd и няколко специално подбирани ръчни: 20/4, 28/2, 50/1.2;, 135/2.5 плюс автофокусния адаптер 1.7, който прави всеки ръчнофокусен обектив на Пентакс автофокусен.

Да приемем, че гледам към DA 15/4 и DFA 100/2.8 macro

Какво може да ми предложи Канон с аналогичното качество и на каква цена? Предпоставка – не обичам зуумове и мразя да нося тежко...

Срещу smc PENTAX DA 15mm 1:4 ED AL Limited - 1349.00 лв – може би Canon EF 14mm f/2.8L II USM - 4679.00 лв. с ДДС или Canon EF 15mm f/2.8 FISHEYE - 1 659.00 лв. с ДДС? Първото ми идва скъпо (трикратно), а второто е фиш... определено не!

Срещу smc PENTAX FA 31mm 1:1.8 AL [IF] Limited [черен] (2290.00 лв) – може би Canon EF 35mm f/1.4L - (3219.00) или Canon EF 28mm f/1.8 USM - (999.00 лв). Първото ми идва скъпо, а второто – нямам идея дали изобщо е от класата на 31/1.8. Тук е на кантар работата. Вече я имам 31-цата, но ако я нямах бих включил в сметката и 35/2.8 макро – Канон пък нямат макро на 35мм...

Срещу smc PENTAX FA 43mm 1:1.9 Limited [черен] - (1549.00 лв) – няма аналог. Може би Canon EF 50mm f/1.4 USM - (Промо цена: 779.00 лв.)? Това по-скоро е аналог на FA 50/1.4 (729.00 лв.), или на smc PENTAX DA* 55mm 1:1.4 SDM - (1390.00 лв.). Само дето и за пентакските стъкла не бих разменил FA43, камо ли за канонска 50-ца...

Срещу smc PENTAX FA 77mm 1:1.8 Limited [черен] (1659.00 лв) - Canon EF 85mm f/1.8 USM (Промо цена: 829.00 лв.). Тук бих се поблазнил, но... като се замисля, FA77 e истинско бижу – и като изработка, и като цветопредаване и като всичко. И само 200 грама и нещо... Ако ще е канонско по-скоро 85/1.2 (4 389.00 лв), но дори да имам втора система Канон само заради 77-цата ще имам тяло на к-байонет. Струва си. Ако пък мерим на кило, в кюпа влиза и DA70 (1049.00 лв.) – безкомпромисно качество в 130 грама метал и стъкло... Само в много краен случай обаче бих заменил 77-цата за 70-ца, камо ли за нещо друго.

Срещу smc PENTAX DFA 100mm 1:2.8 WR Macro (1149.00 лв.) - Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM (1149.00 лв.). Тук цените са 1:1. Повече ми харесва обаче Пентакското макро – и заради изработката, и заради WR защитата...

Това ми е сметката и тя е конкретна.


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: darksorrow   
Дата:   16-02-11 13:43

mbs, много трудно ще седна да пиша такива фермани за техника, само ще ти кажа, че фактора "цена" уточнихме, че го няма, аз затова и писах, щото дидибаев се малко се поизхвърли относно нейната маловажност.

за ВСЯКА фотографска задача пентакс не са най-добрия, топ ъф дъ лайн избор, за това,моля, не ме карай да обяснявам защо е така. и ако човек има неограничени средства и иска най-доброто - ми не, не е пентакс, ако ще спорт да снимаш, ако ще пейзаж да, за портрет пък да не отварям дума изобщо. те са добра all around система с добри предложения за всички тези неща, но толкоз.

бтв - много ми е интересно, понеже макро поснимвам - ти 35мм макро имаш ли идея колко точно тъп обектив е като цяло? (:

пп. - ето, ти говориш за лични преференции. супер, ТЕ са вече донякъде обоснован фактор за избор, не абсолютни факти като най-добър performance без оглед на цена и тн, надявам се разбираш какво искам да кажа. поздрави.

иначе за доста неща съм съгласен с теб, наскоро препоръчах точно пентакс на едно приятелче.



Публикацията е редактирана (16-02-11 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: mitkomk   
Дата:   16-02-11 13:51

mbs
1.Предпоставката – "не обичам зуумове"(снимам с твърди) е рядко срещана.
2.Твърдите си имат предимства и недостатъци.В някои ситуации са предимство в някои недостатък.
3.Дълги лимитиди няма.Там какво правим(занимаваме се с рисковите * СДМ? или Сигми и Тамрони(а разбирам че говориш за обективи на самите си марки)?)
Ето аз макар да съм на Пентакс и много да си го обичам,ако щях да давам повече пари нямаше да взимам Пентакс.
За мене всичко опира до конкретен модел тяло/обектив не до марка.



Публикацията е редактирана (16-02-11 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: spa   
Дата:   16-02-11 13:55

darksorrow написа:

> бтв - много ми е интересно, понеже макро поснимвам - ти 35мм
> макро имаш ли идея колко точно тъп обектив е като цяло? (:

Че е тъп, тъп е. Още не съм видял остър обектив, освен ако не е някой пинхол конус :)

Дарки добре си беше като говореше общо.

Иначе доколкото си спомням темата беше К-5 срещу Д7000.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: дидибаев   
Дата:   16-02-11 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: darksorrow   
Дата:   16-02-11 14:09

не говоря за конкретния 35мм,не съм го пробвал и не бих си позволил да го коментирам, сигурен съм, че такова нещо светът не е виждал...

говоря за това, че 35мм обектив за макро води до доста проблеми, освен ако не снимате от по-сериозно разстояние, да не отварям дума за това колко близко е разстоянието до обекта при максимално увеличение и проблемите, до които би довело това относно други неща, но разбира се това най-вероятно ви е пределно ясно... [smile]



Публикацията е редактирана (16-02-11 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: mbs   
Дата:   16-02-11 14:23

Автор: darksorrow
Дата: 16-02-11 13:43


пп. - ето, ти говориш за лични преференции. супер, ТЕ са вече донякъде обоснован фактор за избор, не абсолютни факти като най-добър performance без оглед на цена и тн, надявам се разбираш какво искам да кажа.


Абсолютно [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   16-02-11 14:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: spa   
Дата:   16-02-11 15:33

написа:

> ... кадър заснет с 35мм
> макро-то

Без никакви претенции за кадъра:

http://photo-zona.net/images/user4830/album26198/large/1297863101_klzc8807_IMGP4640.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-02-11 15:48

mbs, след всеки анализ като имаш "избирам тоя щото така си ме кефи" спокойно могат да се обърнат реципрочно нещата с още по-силното и оборващо "мен пък не!" [smilie18]
Я да видим... Да приемем, че искам ФФ... Яяя 5Д в базара за под 2000 лв... [smilie18] Та какво сравняване на мм на ФФ стъкла и истории...

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pumabg   
Дата:   16-02-11 15:52

Аз не виждам нищо "Macro" от горната снимка ...И мазнята е [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: spa   
Дата:   16-02-11 15:58

pumabg написа:

> Аз не виждам нищо "Macro" от горната снимка ...И мазнята е
> [smilie23]
>

Както написах по горе аз притенции нямам, явно ти имаш. Пробвай да снимаш това с притежавяният от теб:


http://www.kenrockwell.com/nikon/images1/35mm-f18/D3S_5917-bottom.jpg



и може би ще разбереш каква е идеята на макрото в 35мм.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: svesmile   
Дата:   16-02-11 16:00

PampersXXL,
днес тъкмо четох потребителски ревюта на 35/2,8 макро, има и доста снимки тук:

http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-DA-35mm-F2.8-Limited-Macro-Lens.html




Публикацията е редактирана (16-02-11 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pumabg   
Дата:   16-02-11 16:01

Ааа с Никона не става за това го продавам ...[smilie25]
Въпроса по скоро беше на кой може да му хрумне да снима макро с 35мм обектив[smilie11]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »