Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: ZENON   
Дата:   14-02-11 19:13

Всъщност, за портрет (освен, ако модела не кръжи наоколо) могат съвсем успешно да се ползват ръчнофокусни обективи с които Пентакс се разбира повече от добре. Кеф ти К байонет, кеф ти М42 с преходник. Цените са народни и кефа е голям [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 19:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: mbs   
Дата:   14-02-11 19:20

@CyberGene, влизаш в една мнооого свещена територия. Нямаш си представа каква митология, какви легенди, какви истории за "трите принцеси" (голямата, средната и малката), pixie dust etc. има тука... Парите са фактор само ПРЕДИ, но не и след като влезеш вътре. Защото там вътре е само КЕФ, без майтап... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: zaiko   
Дата:   14-02-11 20:05

Да, между другото, откакто си взех К5 снимам само на ауто исо и само сменям режима на определяне на скоростта (2-3 щраквания). Супер удобно е, баси кефа [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: gpi72   
Дата:   14-02-11 20:51

Възможностите за ръчно-фокусните обективи на Пентакс са голямо хоби и със стабилизацията в тялото всъщност всички те са стабилизирани. Изобщо няма Никон който да се похвали с такава екстра. Това всъщност е едно от нещата което ми харесва при Пентакс, свободата да експериментираш.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 20:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: siluet23   
Дата:   14-02-11 21:02

CyberGene не ги слушай за фокуса [smilie3] К-7 и К-5 имат превъзходен фокус и на тъмно и на светло ..разбирковците мислят обратното но нито един не се нави да тестваме пентакс с друго тяло с еднакви сигми приемрно ..да запишем видео с теста и да сложим тук да видят хората ...

та фокуса е прекрасен ..като имаш възможност опитаи и ще видиш сам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: steeens   
Дата:   14-02-11 21:21

К-3 или К-2 ще е фулфрейм.[smilie21] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: otto   
Дата:   14-02-11 21:26


http://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com/tumblr_lgebypMavl1qacld4o1_1280.jpg?AWSAccessKeyId=0RYTHV9YY

[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Pavkata82   
Дата:   14-02-11 21:28

simbon4o
Я кажи как НЕпласмасовия портретчик за 200 лв как фокусира със D5000,3000 3100?
Щото от никон леко поспестяват на потребителите си моторите във ниския клас тела.
И какво излиза евтино тяло което може да работи само със скъпи обективи иначе няма стабилизация,няма автофокус.
При никон реално ако искаш тяло което да ползваш дълго време трябва да гледаш след D90 другото е шир потреба едно с видео,друго без,трето с чекнещ се дисплей въобще странна работа.
Пентакс имат 3 класа на телата си,ентри левъл,среден клас и средноформатни камери.
Та както някой беше писал по-горе евтини обективи с ръчен фокус колкото искаш,дългофокусни има си пентакски има си и сигма и тамрон.
А колкото до дефектните К5 шапка свалям че пентакс казаха така и така сменяме.
Никон мълчат макар че матриците и на Д7000 и на К5 са еднакви което хич не им прави чест.
И още нещо колко ПРО-та видяхте да снимат със евтините портретни?
А някой спомена ли че със сигма обективите Д7000 нещо май не се разбира много добре,а с тамронските?
Я никонци кажете колко са ви евтини обективите от по-високия клас?
То като се замисля по-голямата част са тъмни зумове имате една 50-ка на 1,4 и от там се почва шаренето на кинти,14-24,70-200 и т.н.,при канонци същия филм Л-сериата пак яко шарене на пари.

Като заключение бих казал следното,отиваш в магазина и ги почваш подред К5,Д7000,550Д и т.н. вземи си карта и нащракай малко кадри,усети кое ще ти е по-удобно в ръката,разгледай и цените на обективите.
така ще можеш да си направиш сметка горе долу какви пари ще пръснеш за удоволствието.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: simbon4o   
Дата:   14-02-11 22:18

ръчнофокусните не стават за друго освен за кеф, ако трябва бързина и удобство и т.н. не стават. За кеф - ДА затова не мигрирах. Идеята ми е някой ден да се метна на по-хубаво тяло с по-голям визьор и К5 ми се види като наследника на сегашния ми.

Но ако човек иска всичко да си му е точно и да си снима, да не фокусира ръчно и т.н. никон е системата според мен.

Като картина нямат никаква разлика К5 и Д7000, К5 малко са поомазали детайла и ето на по-малко шум. Не е лошо, но не е разлика в плюс. Работата е там че ако човек иска максимума - никон с никонски обектив е избора при наличие на пари, за ентусиасти пентакс е система чудна :). При никон сякаш всичко е премисляно 6 месеца повече от колкото при останалите преди да го пуснат в продажба, и дизайн и позициониране и изработка и прочее. Сони в момента опитват да правят и те така. Пентакс имат интересни идеи, но стратегията им е различна - за ентусиасти. Имат и един билюк странни стъкла без аналог никъде другаде, никак не са лоши де! Кризата им се е отразила зле, но не е фатално. Ето примерно скоро си взех 50 1.4 автофокусен, еми модела е от 1991-ва година и не е променян. Не е лош оптически, но определено има нужда от подновяване, а външно... усещането е за най-долнопробна китайска сглобка. Толкова нискокачествена пластмаса... просто нахвърлям мисли.
Канон никога не са ме привличали със каквото и да било, освен CMOS сензорите си когато другите правеха ССD-та, но сега всички са на CMOS и това им предимство увяхна. Системата им за мен е по-скъпа от това което предлага и не ми е интересна. Сони опитват в момента нови неща и до голяма степен са успешни, но цените... И те така, това са си мои терзания - цените, както и на повече от половината хора в държавата.

Това бяха само размисли, не пледирам да съм прав или каквото и да било, просто това е моя гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pumabg   
Дата:   14-02-11 22:53

Колега Павел, набор предполагам 1982г… Не знам М-телски ли ти се брои, както и да е
Първо къде търсиш портретни обективи със стабилизация? Второ има AF-S 35 за ниският клас тела. Трето Сигмата се разбира прекрасно с Никона [smilie7] Четвърто и последно къде вкара Канон 550Д с останалите ? Я ходи да сложиш поне една снимка в профила … пък после разсъждавай
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: spa   
Дата:   15-02-11 00:00

Колко много хора дрънкат по инерция без даже да са пипали конкретната техника. Аз ви предлагам първо [shtrak] и после https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonTypingPC.gif
щото иначе сте просто едни https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonTypingPC.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/008.gif



Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: awast   
Дата:   15-02-11 04:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: vbonev   
Дата:   15-02-11 07:26

Те хората са го казали с една графика :)


http://graphjam.files.wordpress.com/2011/02/funny-graphs32.png



[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Ivo55   
Дата:   15-02-11 08:07

М,дааа...Става интересно далеч преди петък...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: дидибаев   
Дата:   15-02-11 10:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   15-02-11 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: jorro_z   
Дата:   15-02-11 11:40

Сайбърджин, "принцесите" са трите лимитеда от серия ФА - 31/1.8 ; 43/1.9 ; 77/1.8

Относно дилемата АФ <> МФ, особено при портретното снимане, аз мисля, че е въпрос на личен избор. Има маса фотографи, които предпочитат ръчния фокус, както има и маса съвременна професионална техника, която е само ръчнофокусна. Всеки веднага се сеща за Лейка, но да вземем и средно- и голямо-форматната техника. Въпреки, че там липсва АФ, се използва много успешно и далеч не само за кеф, както си мислят някои хора.

И личното ми мнение по въпроса: Аз лично предпочитам страхотен оптически ръчнофокусен обектив, пред посредствен такъв автофокусен, на по-висока цена. Но, както казах - това си е лично мое мнение.

И понеже някой спомена, цитирам:
"...За портрети обаче на никон излизаш най-евтинджос 50 1.8 и 85 1.8 и си готов като първия е 200лв нов. Пентакс гориш яко..."
което ПРИНЦИПНО е вярно, но с малко уточнение - При никон си готов, ама само със скъпите тела. С евтините тела, хич, ама хич не си в по-добра позиция от пентакс. Само дето имаш РЪЧНОфокусен 50/1.8 за 200 лв нов [smilie3]

И накрая, противно на всеобщото мнение - пентакс също имат автофокусни обективи, и то не 1 или 2, а доста повече.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: simbon4o   
Дата:   15-02-11 11:44

именно, факта че ползвам ръчни обективи говори достатъчно. Но за работа не става, много се бави процеса и никой няма да търпи, което ме подсеща че не е и за нетърпеливи!

Павка - За никон 50 1.8 няма автофокус но фокусира детски лесно с всички последни безмоторни никон тела, а Д90 втора ръка е по-евтин от К20Д дори. Д80 са намира по 600лв вече, ... каквото и да си говорим по-евтино е. Чекнещия дисплей е такава екстра като имаш лайввю че си нямаш на идея! Автофокуса на всички евтини никони е толкова по-напред от всичко останало в класа им че ти е бедна фантазията, ако ще се ползва активно автофокус - системата е ясна според мен. Проблема е че евтините обективи с ръчен фокус са си евтини обективи и толкос :). Ако говорим още за портретчиците, няма толкова евтини и толкова добри обективи че реално да си заслужават. При дългофокусните зуумове стабилизацията в обектива е много по-полезна от тази на матрицата, ако не вярваш пробвай и пак ще говорим :). Пентакс нямат стабилизирани обективи. Канона 550Д просто го буташ дето не му е мястото, като цена да но като клас е под тези.
Нека всеки каже по една според него идеална система на всяка марка и да видим какви пари ще излезе. Нека не си говорим глупости.

Примерно
D7000, 18-105VR, 50 1.8, 85 1.8, 55-300VR
K5, 18-55, 50 1.4, 77 limited, 55-300ED
и двете са автофокусни до последно и позволяват снимане на всякакви тематики. Ако някой може да даде по-добри предложения... аз така като смятам пентакската система не излиза по-евтина, а дори 18-55 е по-гаден от 18-105-цата.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Pavkata82   
Дата:   15-02-11 11:48

Драги pumabg
Не знам какво общо има темата със това кой набор съм или колко и какви снимки има в профила ми.
Бих казал следното ако за ниския клас разчиташ само на едната 35-ца с АФ то егати системата.
Друго пентакс също имат 35-ца далеч по-компактна от никонската защото няма мотор.
Пробвах го и си снима чудесно нищо че е на 2,4 светлосила.
И последно къде видя да съм писал специално за стабилизиран портретен обектив?
Говоря като общо за системата.
Спрете да вадите отделни фрази от мненията на потребителите тук.
Освен това след като ниския клас на никон е толкова добър що си взе Д7000,нали има АФ 35-ца за тях?
А колкото до 550Д еми объркал съм се,ето поравям се имах впредвив 60Д,доволен?
Както и да е темата се измести за пореден път в кой е по-по-най.

Така че за пореден път бих посъветвал питащия,отиваш в магазина пробваш гледаш цени и смяташ това е,което пасне най-добре в ръката.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   15-02-11 11:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: simbon4o   
Дата:   15-02-11 11:59

само да добавя за пентакската 35-ца че ми е болна тема :) не е лоша като снимки, но не е 1.8 и мазалото, бокето или както там му викаме с нея е по-слабо. Криви по-малко от никонската, но е много по-пластмасова и изглежда съвсем евтинджос. И какво се получава:

Пентакс предлагат на потребителите си 35 на 2.4 изцяло от пластмаса(байонета е ужасно чупливо изглеждащ) без мотор, без нищо за парите на които никон предлагат 35 1.8 с мотор и много по-качествено изглеждащ нищо че корпуса е пластмаса и е с метален байонет обектив, който лично аз харесвам повече. Защо пентакс не направиха 35-цата по-хубава? Отговора - за да не им бута безумно скъпите лимитедки :) а именно 31мм 1.8, проверете колко струват само този и останалите му братчета 43мм и 77-цата.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   15-02-11 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »