Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 снимане в *.JPEG с PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   14-02-11 14:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: simbon4o   
Дата:   14-02-11 15:43

двете системи нямат нищо общо! Няма с какво да се сравнява почти. Ако парите са като за система с някое от тези тела - аз съм за Д7000, ако има много стъкла на пентакс налични - К5. К5 е първото тяло на пентакс което май ще ми хареса някой ден като излезе втора ръка [smilie5]. Канон 7Д не е лош ама е по-скъпичък май. И като цяло най-важното в случая ще е като във всяка подобна тема - какво ще се снима и какви обективи ще трябват?

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   14-02-11 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: zaiko   
Дата:   14-02-11 16:08

Като притежател на К5 и фен на Пентакс ще кажа само едно - изчакай да се изчистят всички бъгове на К5 и Д7000 и тогава купувай [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pumabg   
Дата:   14-02-11 16:10

На мен не ми хареса страният размер/ не ми пасна просто на ръката/. Фокусът на два пъти излъга. Китовият обектив ми се стори евтин и шумен. Други наблюдения нямам ...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 16:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: klez   
Дата:   14-02-11 16:46

Нейви кажи им за епъл ве :)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: mbs   
Дата:   14-02-11 16:51

Петна по сензора на D7000
Петна по сензора на D700
Петна по сензора на Canon EOS 1D/1Ds Mark III
...

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pumabg   
Дата:   14-02-11 16:57

Първо има разлика между Hotspots и петна! И второ Пентакс официално си признаха за проблема. Никон пусна нов софт за горещи пиксели при снимане във видео режим.
Разликите са големи [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 16:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: zaiko   
Дата:   14-02-11 17:20

Е да, но вече такива тела няма. Изтеглени са и ако случайно има, се подменят напълно безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 17:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Tekumze   
Дата:   14-02-11 17:23

Лично за мен, като ограничен бюджетно потребител, Пентакса е за предпочитане, заради стабилизацията... поснимах малко с такъв на съфорумник и ми пасна идеално.
Никона съм го разглеждал в магазин, наистина добре изглежда и ми хареса и той.
Скоро ще се купува апарат и нещата при мен определено отиват към стабилизирано тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: джъмбо   
Дата:   14-02-11 17:39

когато ще асемблираш нова система без да си имал друга преди това е хубаво да пипнеш наживо камерите и някои от обективите с които ще работиш....
не става с четене на ревюта и мнения

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: mbs   
Дата:   14-02-11 17:43

Официалното признаване - случаят на Пентакс и Канон от по-горе - е гаранция от страна на производителя, че ще защити интереса на клиента като замени с нова всяка проблемна бройка. По-неприятни са случаите, когато производителите замитат проблемите под килима и оставят такива като нас да разчитат само на сервизно обслужване. Дефакто - този проблем от страна на Пентакс е решен към днешна дата...


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   14-02-11 18:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: siluet23   
Дата:   14-02-11 18:29

CyberGene и на К-7 и на К-5 се вижда във визьора исото ..и като си на автоматично и като не си на автоматично [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 18:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: simbon4o   
Дата:   14-02-11 18:58

портрети, пейзажи и събития на закрито.
Значи първото и второто няма да има разлика, освен при цените на предлаганите за целта обективи. Никон има по-голям избор, но понякога са по-скъпи. При зумовете с широк край работата е малко без значение коя система.
За портрети обаче на никон излизаш най-евтинджос 50 1.8 и 85 1.8 и си готов като първия е 200лв нов. Пентакс гориш яко защото хубавите стъкла за портрети са лимитедки и цените са над 700лв(ако имаш ужасен късмет за втора ръка) иначе всичко става стига да не те притеснява ръчното фокусиране и мерене. 50 1.4 автофокусен пентакски е 400лв втора ръка ако имаш късмет да попаднеш и е най-евтиното автофокусно на което ще попаднеш(което между другото е меко на 1.4 че чак до 2.0 и е пластмасово та хлопа). На 85мм гориш при пентакс понеже най-евтино идва 70 2.4 който не е много мажещ фона и не е никак евтин, после идва 77 1.8 който е скъп та дрънка и ако искаш автофокусна 85мм ще трябва да се бръкнеш за неприлично и безмислено скъпия 85 1.4 на пентакс.

Фокуса на лошо осветление при К5 не знам как е, но при предишните модели е мисия невъзможна!

Никон Д5000 който ми е служебен обаче не греши :)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Y36   
Дата:   14-02-11 18:58

K5 има 3 настройки на auto iso
low - поддържа 1/60
standart - 1/125
fast - 1/250

Пък и отделно има TAv - задаваш ръчно скоростта
и блендата и апарата само определя исото

При мен исото постоянно се показва във визьора - току-що проверих[smile]



Публикацията е редактирана (14-02-11 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 19:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: siluet23   
Дата:   14-02-11 19:07

CyberGene вижда се абсолютно постояно стойността на ИСО-то ..при фокусиране при мерене при снимане винаги и при всички режими...единствено не го виждам в режим М ..докато не натисна бутона (исо) но когато е на ауто се вижда постоянно [smilie24]

незнам какво са имали предвид но има разминаване някакво[smilie24]



Публикацията е редактирана (14-02-11 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: ZENON   
Дата:   14-02-11 19:09

бах simbon4o, не знаех,че си снимал с всички модели на Пентакс, брат[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »