Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pefoto01   
Дата:   07-01-12 00:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pefoto01   
Дата:   07-01-12 00:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: siluet23   
Дата:   07-01-12 00:44

нема кво да си инджинерин [smilie7] Пентакса те отнася като есенно листо [smilie18] ма няма да се съгласиш всички знаем що [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: jorro_z   
Дата:   07-01-12 00:47

Ам то и аз не съм правил тестове сам, защото за мен лично също не е нещо, за което да се тръшкам.

Обаче хората са правили. Ето тук например:

http://www.flickr.com/photos/alpi-costerni/5572392577/sizes/o/in/photostream/

(в профила на човека има още много, ако ти е интересно - гледай на нормално увеличение (100%), защото там много ясно се вижда за какво става дума).

Едит: http://www.flickr.com/photos/alpi-costerni/with/5572392577/

От средата надолу.



Публикацията е редактирана (07-01-12 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pefoto01   
Дата:   07-01-12 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pefoto01   
Дата:   07-01-12 00:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: siluet23   
Дата:   07-01-12 00:52

абе ще си купиш ти пак Пентакс виждам аз :) да мирясаш най после ..че чета нещо терсене ти е никоня [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pefoto01   
Дата:   07-01-12 00:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: siluet23   
Дата:   07-01-12 00:57

Пефото майтапа настрана ...остави глупостите дето джафкаме ..мене вече не ми дреме с кво снимам ..пък ако е по ново добре дошло ако не ..квото е [beer] аиде лека че стана утре :)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: siluet23   
Дата:   07-01-12 01:00

ее ти това 50-135 дето го даде ..то е приказка ..нема такъв обектив ...скоро снимах с него с к-5 .. супер комбинация ..

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pefoto01   
Дата:   07-01-12 01:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: pefoto01   
Дата:   07-01-12 01:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Alex-dan   
Дата:   08-01-12 01:18

Тия аматьори тука нищо не са свършили с теста. Жоро, иди да им подскажеш как да докажат, че с един и същи сензор К-5 отвява по динамика и какво ли не още... Може да обърнеш внимание и на сравнението за цветовете, къде хвърчи Пентакса като отклонения...

http://www.imaging-resource.com/PRODS/D7000/D7000IMATEST.HTM

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-12 01:42

Цветния профил се оправя...
А пентаксчето има неква динамика в сенките ама е голямо мазало като цяло.
Но еваларка на тая 16мп матричка има страхотни характеристики като цяло. Да бяха изкарали пак 12мп матрица и щеше да отвеят марк 4.
[smilie18] (Тва последното е подчти без шега) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Alex-dan   
Дата:   08-01-12 01:47

[smilie24] Просто изказванията тука са избили на някакъв ала Сони фанатизъм [smilie11] Човек ако чете за първи път дискусия с тия участници, ще си каже, че се сравняват К-5 и старо тяло през две поколения, а не еднакви сензори [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: siluet23   
Дата:   08-01-12 01:58

доста сравнения гледам в нета ..особено в dpreview i imaging-recource ...и съм на мнение че сравнителните кадри на отделните камери са с различно място на фокус ..а след това се сравняват еднакви отсечки ...изобщо отдавна се съмнявам дали някаде в интернет има категорични и безпристрастни ревюта и сравнения без наклонности .... а за обективите е още по лъжовно ..така си мисля аз ...затова отиваш хващаш гледаш снимаш пак гледаш и купуваш ..гледането на графики и кадри от някои си някаде си е грешка ....аз ако се водех по графики отдавна да съм захвърлил пентакса ..[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   10-01-12 00:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX-ианци, подскажете нещо за K-5?
Автор: Myth   
Дата:   10-01-12 02:37

Аз имам версията без HSM ползвам я чат пат с К10Д, прекрасен обектив, то тоя обектив с и без ХСМ за всички марки камери Канон, Никон, Пентакс, май е много сполучлив, така че смело.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma AF 30mm f/1.4 EX DC HSM
Автор: PampersXXL   
Дата:   10-01-12 08:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma AF 30mm f/1.4 EX DC HSM
Автор: simbon4o   
Дата:   10-01-12 12:14

мек по крайщата - не е най-доброто за пейзажи, за всичко останало е МНОГО добър!

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за Sigma AF 30mm f/1.4 EX DC HSM
Автор: kvakioh   
Дата:   10-01-12 12:25

Един, приятел, добър фотограф, не печелещ толкова много, но с добра техника като база, 350Д Канон не е свалил този обектив, чудесен е.
Аз лично бих си продал 1-2 обектива, и бих добавил малко пари да си го сложа на Никон-а.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   22-01-12 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Myth   
Дата:   23-01-12 00:05

Е вярно омеква малко по краищата, особено сега като се загледах в пуснатия кадър, но пък аз за пейзаж до сега не съм го ползвал, така или иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: simbon4o   
Дата:   23-01-12 18:13

Е само това му е проблема! Иначе е звер, много готино боке има! Но на пейзаж дори от някои среден клас зуумове пада. Определено ако ми попадне възможност обаче бих го взел!!! Идеален нормален обектив и евала на сигма за него, няма подобна глезотия в половината системи към момента дори. Айде никон и сони имат ама другите подобните им обективи струват майка си и баща си, а пентакс даже нямат изобщо.



Публикацията е редактирана (23-01-12 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: emoXide   
Дата:   23-01-12 19:00

E съвсем приемлив си е в краищата, как на такъв кадър с ясно диференцирани преден, среден и заден план, фокус насочен в задния план, отпред по ъглите да е остър, няма как.






Публикацията е редактирана (23-01-12 19:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »