Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: imitev   
Дата:   22-02-12 01:12

Да - и канон!

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: bpavlov   
Дата:   22-02-12 01:41


След дълго борене с вятъра, вече имам ново мнение по отношение на съветите към колеги фотографи за никонските автофокусни обективи.
Не ви трябват, вземете си ръчнофокусни и няма да имате проблеми.
Автофокусът го бройте като екстра и "побутване" към правилната точка на фокусиране. Пийте повече и качествена ракия и останалото ще си дойде от само себе си

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: PampersXXL   
Дата:   22-02-12 05:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: pefoto01   
Дата:   22-02-12 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: _viper   
Дата:   22-02-12 16:13

Да се включа и аз с нещо, което вероятно за повечето от вас е ясно, но аз лично дълго не можех да разбера.

Имам Д7000 + 50/1.8 + 16-85

С 50/1.8 се видях в приключение и бях на път да го разкарам.

Оказа се, че проблема е бил изцяло в мен, защото ползвах автоматичните режими на фокусиране при много отворени бленди - 1.8 - 2.8 - а за там се оказа, че единствения удачен избор е фокусиране в точка.
Дори да изглежда, че "авто" режима избира най-подходящите точки, ДОФ-а е изключително плитък и загубата на фокус е почти гарантирана.

Надявам се да съм бил полезен.

П.С. Благодарности на netizen, че ме просветли по въпроса [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: pefoto01   
Дата:   22-02-12 18:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: deathzone   
Дата:   22-02-12 19:36

Колеги има ли сервизно меню никоните като Пентаксите или нямат?

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: ico66   
Дата:   22-02-12 19:36

http://ricehigh.blogspot.com/2012/01/focus-adjust-k-5-and-pentax-af-lenses.html

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: emoxide   
Дата:   23-02-12 22:16

отатъка в другата тема коментират 50, 85 и 135мм обективи за портрети, а какво сатава тук.... никой не се нае да обясни, че всъщност, присъщо на всички обективи от този тип е именно поведението им при различните разстояния на фокусиране, спрямо обекта.... обикновено на обекти от близък обсег и при най-отворени бленди (под 2.8) автовокусът удря по-назад, а не рядко непростимо проваля кадъра на който сме държали.

ИЗХОДЪТ от тази ситуация, ако имаме фина корекция в тялото, малко преди да се заемем със същинските снимки които да реализираме, просто да си направим тестови кадри и да нагодим аф корекцията; втори вариант, ако имаме контраст фокусиране през Лайфвю да го ползваме, тогава просто няма грешка. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-12 09:56

Не е присъщо подобно поведение на обектива! Присъщо е на кофти електроника.

Този тип обективи могат да страдат от изместване на фокуса с промяна на блендата, но да има промяна във фокуса при промяна на разстоянието за мен е греда на електрониката. Навремето имах този проблем със Канон 7Д, който правеше тези номера, независимо какво му закачиш отпред.

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: nedelcho1   
Дата:   24-02-12 10:51

>Автор: pefoto01
>Дата: 26-12-11 21:22
>написа:
>
> Аз пък напоследък забелязвам,че
> 16-85 в домашни уловия,демек
> обикновени крушки,нещо се нуждае
> от минус /-6/,пък лятос на открито
> нямаше нужда от корекции.....

Цитат от imaging-resource
"Canon 60D includes the ability to detect the light source (including the color temperature and whether or not the light is pulsing), and then take these into account and microscopically shift the focus as necessary. "

Надявам се повече (всички) нови тела да го включват в характеристиките си.

Иначе според мен, микроаджъстмънта е извинение на производителите да си снижат контрола по качеството "Имате микроаджъстмънт, оправяйте се!". Почти всички тела с микроаджъстмънт имат някакви проблеми с фокуса [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: yoyof1   
Дата:   24-02-12 10:59

"Иначе според мен, микроаджъстмънта е извинение на производителите да си снижат контрола по качеството "Имате микроаджъстмънт, оправяйте се!". Почти всички тела с микроаджъстмънт имат някакви проблеми с фокуса"


Какво првят телата, който няма микроаджъстмънт? Не правят хубави снимки и който си ги купи трябва да ги хвърли ли?
Струва ми се не логично? Тогав излиза , че по-ниския клас са по-хубави?

Отговори на това съобщение
 Re: Front/back focus D7000+35/1.8
Автор: nedelcho1   
Дата:   24-02-12 11:12

Никакъв микроаджъстмънт не може да замести добре направената калибрация. Защо трябва да има такива големи несъответствия не разбирам.

Какво ще правиш с микроаджъстмънта си ако имаш зуум, който иска различна корекция при всяко фокусно разстояние. Ще си го калибрираш на всяко място, на което снимаш с микроаджъстмънт и ще се молиш всичко да е ок и да не се налага да снимаш на друго разстояние или ще го дадеш в сервиз да го калибрират като хората и да знаеш, че може да разчиташ на него във всяка ситуация. Според мен микроаджъстмънта е за професиналистите, които си наемат обективи за конкретна задача и им се случи да имат проблем. С микроаджъстмънта поне няма да се провалят и ще могат да свършат работата. Но да разчиташ на него в дългосрочна перспектива е несериозно.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »