Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Помогнете ми :)) Никон D90 или D5100
Автор: deathzone   
Дата:   22-02-12 23:33

Д90 е класа над Д5100. Един апарат не е само матрица и резолюция. Тука говорим за екстри и удоволствието, което ще изпиташ от апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми :)) Никон D90 или D5100
Автор: a4ef0   
Дата:   22-02-12 23:43

Хах,ее.. гати всеки казва някъкви предимства и недостатъци и за двата и това ме колебае още повече но все пак ви благодаря много за вашите гледни точки :))

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми :)) Никон D90 или D5100
Автор: jarjar_   
Дата:   23-02-12 00:57

a4ef0 , ами точно за това, според мен най-добре да приложиш принципа "Око да види, ръка да пипне". Например аз ще ти предложа Д90, защото ми е по-удобен, Драган ще ти предложи Д5100, щото еди какво си.... Та искам да кажа, че например ако искаш да имаш по-хубаво видео, то тогава изборът е Д5100, ако пък искаш да ползваш автофокусни обективи без мотор, то изборът е Д90 и т.н..... Та апаратите един вид са на кантар, Д90 - по-стар, по-висок клас(с всички плюсове и минуси спрямо Д5100), Д5100 по-нов, по-нисък клас(с предимствата и недостатъците спрямо Д90). Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми :)) Никон D90 или D5100
Автор: yasenf   
Дата:   23-02-12 07:54

Аз съм на същото мнение като горното - наскоро с един приятел я чепкахме същата тема и в крайна сметка си избра д90. Аз имах такъв - първия ми ДСЛР и съм много доволен, а в крайна сметка си взех Д700 и светли обективи да снимам на тъмно, но нещата станаха скъпи и тежки :) Според мен Д5100 си струва ако ще снимаш повече видео (аз не съм снимал и едно клипче с апаратите), Д90 - ако ще ръчкаш ръчните настройки повечко. Има още един аспект - светкавицата на Д90 може да пали безжично Никонски светкавици, тази на 5100 - не може, ако искаш да снимаш с отдалечени светкавици, Д90 ти е изборът.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми :)) Никон D90 или D5100
Автор: satyno   
Дата:   23-02-12 11:31

Д5100 не само не може да пали отдалечени светкавици с вградената, но и дори с оригинални никонски няма
AutoFP High Speed Sync . Но пък чупещият се екран е удобство при снимане от по-странни ъгли, нещо което осъзнах че ми липсва при Д90. При първи DSLR ограниченията му обаче могат да се осъзнаят едва след дълго снимане с него и е напълно възможно никога на човек да не му потрябва HSS или пък да лази в калта за да снима детето си от ниска гледна точка-)))


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »