Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: 50мм или 85мм за портрети на DX
Автор: teoget   
Дата:   23-02-12 19:26

60mm e unikalen obektiv ima 1 glas ot men.Strahotni cvetove i ostrota.

Отговори на това съобщение
 Re: 50мм или 85мм за портрети на DX
Автор: tziko   
Дата:   23-02-12 21:45

Аз ползвам 105 ВР на кропка за портрети и съм много доволен, но за закрито имам 35/1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: 50мм или 85мм за портрети на DX
Автор: mitku   
Дата:   24-02-12 14:37

Аз ползвам 35мм и 50мм на кропка. 35мм за всякакви снимки на закрито и за всичко което хващам човек поне до кръста и по-далеч (за по-близо почва да дава перспективни изкривявания, естествено). На закрито 50мм ми идва дългичък за снимки на хора (най-вече в цял ръст) и го ползвам само за портрети до кръста и по-близо... за навън по-става. Така че: 85мм -> нье... идва ми много дълъг на кропка, а не ме кефи да снимам само глави. Ако бях с ФФ, щеше да е съответно с една стъпка нагоре и 85мм щеше да е сравнително добре (колкото 50-ката на кроп). Но туй са си лични предпочитания - всеки си знае най-добре кое му е удобно. Но след някой и друг месец мисля да взема един 85/1.8G от новите пък може и да ми хареса. [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-02-12 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: 50мм или 85мм за портрети на DX
Автор: uri64   
Дата:   24-02-12 17:38

hotsnail написа:

> > ПП не ми е ясно какви буквички имат
> тия с ръчните бленди.

Кириле, ако искаш да си сигурен, че никонски обектив има врътка за блендата/диафрагмата/дупката (:-)) гледай да няма буквата G в обозначението

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »