Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: mitku   
Дата:   18-10-11 10:36

Бравос, звучи доста по-обнадеждаващо - 18mpix FF за тоз 1D X... отколкото 36mpix FF за D800. Явно Никон и Канон ще си разменят малко ролите. Много ме кефи (поне на книга) тоз Кашон. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jivkojj   
Дата:   18-10-11 10:45

Добре изглежда апаратчето на хартия! Истинска работна машина. Най-вече ми допада, че не са помпали пиксели.
Честито на канонци (или поне на тея, които ще си го купят) [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 11:33

Явно реверансите между конкурентите са приключили, започва тоталното изриване и разчистване на пазара за истински неща.
Канон най-накрая направиха нещото, което трябваше да сторят преди още 3 години поне.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: rewer   
Дата:   18-10-11 11:34

Много странно ,очаквах "Сблъсъка на титаните" да е започнал вече но явно не могат да се освестят след като са прочели превюто....Canon забиха доста голям пирон в ковчега на конкуернтите си.[smilie24]

Дано да ги накарат да се опомнят и да се върнат към корените,а именно фотографията а не маркетинга .Хората пак ще си купуват камери ,гладни няма да останат....японците![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 11:48

Това решение на Канон наистина затвърждава истината, че 17-18 МП са оптимални за фулфрейм и косвено вдига акциите и на 1Дс2.


[smilie7] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: thumper   
Дата:   18-10-11 11:48

Много добре! [cool]

Освен всичко друго "(it includes more professional video features than any other Canon DSLR)", така че вероятно няма да е предпочитан само за спорт и студио [cool]


http://www.dpreview.com/news/1110/canon/EOS-1D_X_3.jpg



http://www.dpreview.com/news/1110/canon/EOS-1D_X_4.jpg





Публикацията е редактирана (18-10-11 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vga   
Дата:   18-10-11 11:50

иводам, може да са нямали ресурса преди три години. Пък и пак казвам, догодина е Олимпиадата. Никон как изкараха яката машина преди световното и стадионите почерняха... [smile]

Е какъв сблъсък да е почнал, още не сме видяли снимки от камерата, не е пусната да я пипнеме, никой дума не е казал за реалната работа на фокуса. Камерата изглежда фантастична де, не виждам защо да е пирон. Просто още един инструмент, с който, ако ми се наложи, ще мога да работя... Вече виждам как снимам ски с нея... [smilie5] Пък като "нашите" изкарат отговора си, тези които сме инвестирали в обективи, светкавици, и т.н. ще си го купиме [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jivkojj   
Дата:   18-10-11 11:54

Пирон, пирон, колко да е пирон? Колкото и Д3х беше пирон. Това не е камера-масовка, а скъп апарат, който ще си го купува, който му трябва. А и като гледам как забавят темпото, нищо чудно наследника да е след 5-6 години.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vga   
Дата:   18-10-11 11:57

И ще си го наема, който му трябва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 12:15

Очевидно не съм сам в схващанията си, че в малкият формат 18-20МП са смислената горна граница...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: redgy   
Дата:   18-10-11 12:18

Със сигурност, ще го закупя. Идеален ми е![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 12:22


Автор: n1x0n
Дата: 18-10-11 12:15

Очевидно не съм сам в схващанията си, че в малкият формат 18-20МП са смислената горна граница...


Ако искаш нещо балансирано на всички фронтове.

Много хора ще си купуват 36 МП Никон с прекрасната динамика, ще си щракат между 100 и 800 ISO и ще пляскат щастливи с ръце. Също толкова щастливи ще са и собствениците на D3s, щото ще си снимат на тъмно и апаратът ще вижда повече от тях, при това резултатите ще стават за печат.

Чакайте първо да видим какво може новата матрица - цветове, детайл, динамика и шум, после да коментираме.

И никой да не забравя, че Canon бяха тези, които започнаха мегапикселната война и за пореден път връщат назад.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   18-10-11 12:27

vga, ти си в другия лагер, не надзъртай тук [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: IDA   
Дата:   18-10-11 12:38

За мен най-добрата новина е, че след като пускат такава супер камера, следващият модел на 5Д вече ще е с по-малко пиксели и по-добра AF система. Просто вече няма да имат оправдание, че 5Д-моделът щял да стане толкова добър, колкото професионалния и при това положение никой нямало да си купува 1D X.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 12:47

Много хора ще си купуват 36 МП Никон с прекрасната динамика, ще си щракат между 100 и 800 ISO и ще пляскат щастливи с ръце.

Много хора винаги ще си купуват най-новото от всяка една фирма и "ще пляскат щастливи с ръце" независимо от това, дали продукта заслужава пляскането или не. Това е константа нямаща никаква връзка с реалното качество на продукта.

А факта от реалният живот е, че при този размер на сензора и наличните стотици системни обективи, които няма да бъдат подменени следващите 15 години - 18-20 МП са максималният "пикселаж", който има смисъл. Не само защото това покрива напълно изискванията на 80% от професионалистите и 99% от любителите, но и защото промяната в качеството при покачването на резолюцията над тази граница /при настоящата технология/ е толкова малка, че не заслужава компромисите, които се правят за да се обслужва тази по-висока резолюция - ISO, бързодействие, дисково пространство и т.н.

Надявам се, че навлизаме в епохата, в която резолюцията ще спре да бъде най-големият selling point при професионалните и полу-професионалните камери.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 12:52

Нека ти напомня, че доста цифрови гърбове имат ниско ISO и много мегапиксели.

Всекиму според потребностите (и възможностите).

Освен това е вярно, че има някаква оптималност в мегапикселите, но тя е донякъде и технически обусловена. На бас, че тази матрица ще къса дупарата на 1Ds2, само защото е 7 години по-съвършена технически.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 13:03

На бас, че тази матрица ще къса дупарата на 1Ds2, само защото е 7 години по-съвършена технически.

Като високо ИСО - несъмнено, като динамика - много вероятно, като резолюция.... надали.

Нека ти напомня, че доста цифрови гърбове имат ниско ISO и много мегапиксели.
Там положението е същото, вече отиват към 60МП а качеството откакто минаха 30МП едвам мърда нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 13:19

Никсъне, първо - споделям напълно за оптималността на 16-18 МП.

НО!

1) Като резолюция новата матрица трябва да вади по-добър детайл, защото
- Има по-прецизна топология на микролещите
- Нов филтър с флуоритно покритие
- По презумпция - по-добри вериги = по-нисък crosstalk = по-добър детайл. Освен това със сигурност новият процесор ще носи по-добри алгоритми за обработка на изображението.

2) За качването на мегапикселовата граница сме го говорили, след определена граница, повече мегапиксели дават по-добър резултат само в идеални условия.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 13:29

Така. 61 АФ точки - хубаво, ще се натрият носовете на никонци. Надявам се само да не са сгъчкани в същата площ както старите 45.
Авто исо в М режим + компенсация? Не е очевидно.

Надявам се на не се изпонапръкат обичайните за канон "феномени". Нито бандинг.
Автофокусът наистина да са го направили smart.

Според мен картинката ще е отлична.

Камера 36-40+ пиксела ще трябва да изкарат. Интересно коя линия ще продължи с пикселите.
1Д ще са спортни/репортажни камери видяло се е.

Готин апарат ще е[smilie24]
Ще се опитам да НЕ си го купя след година.
Последните по-свестни кадри са ми с със старото 5Д. После като минах на 5Д2 съм го използвал предимно служебно. Там ми искат резолюция. Д700 използвам да снимам кучето.

Та честито на тези, на които апаратът ще върши истинска работа.

ДЖАДАИТЕ СЕ ЗАВРЪЩАТ

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 13:33

sirkhann: Естествено, че новото трябва да се очаква да е по-добро, то оставаше и да не е. Ама тука ще дойде на цена към 14-15 хил. лева. А което има предвид Никсъна, и което и аз споделям, е очевидното признание, че тоя брой или гъстота ако щеш пиксели е оптимална от оптична и технологична гледна точка за тоя размер сензор. Убеден съм, че това е било едно трудно и свързано с много спорове решение вътре в Канон. И това не е от вчера - спомням си като излезе 5Д2, че един представител на Канон, някакво инженерче май, още тогава каза - можехме да го направим този апарат с много по-хубава картина и да отвеем конкуренцията с цената на по-малко мегапиксели.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-10-11 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: aeobs   
Дата:   18-10-11 13:42

Камерата е супер, но не ми е толкова любопитна, защото наистина е нещо, което трябваше да се появи по времето на Д3.
По-интересно ми е какво ще се случи сега.
5Д3 каква резолюция и АФ ще има...
Дали няма да има още едно ФФ тяло, подобно на петицата, но с по-малко МП.
Никон по принцип винаги са изкарвали телата първи, а Канон чакат за да се наместят после.
Този път стана обратно, а пък олимпиадата идва и със сигурност ще видим Д4 до пролетта.
За Д800 отсега знаем, че ще има две версии, но нищо повече, изобщо не е ясно как ще се развият нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 13:44

Ще видим. Аз проблем с мегапикселите отдавна нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: johnny_fx   
Дата:   18-10-11 13:49

С този сензор могат да пуснат скопен, бюджетен фф за масите, ама... И определено ще трябва да пуснат фф тяло с много пиксели за желаещите (5д наследник или друг).

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 13:50

aeobs: Не бих се съгласил напълно с теб, напротив, Канон винаги са пионерите, и пробват различни направления, а Никон изкарват телата си по-късно и отстраняват някои от грешките и недостатъците на Канона, и изобщо изкарват по-малко тела. Канон стоически отнесе доста негативи, тествайки неразораната целина на пикселманията, факт. Сега пак имат смелост да погледнат истината в очите.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: darksorrow   
Дата:   18-10-11 13:58

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150861295610207



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »