Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   20-10-11 15:56

Тези снимки от концерта ако ги има някъде в пълен размер... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 16:01

написа:

> ShotlandetsaWildlife, не виждам защо след
> като се опитваш да убедиш себе си,
> адресираш други хора.
> Като дойде, ще дойде, ограничения и
> ситен текст има всяка камера,
> включително д3с.

Никой нищо не убеждавам. Просто е смешно да даваш линкове със семпъли на пощенска марка - с този размер абсолютно никакъв извод не може да си направи човек на какво точно е способна камерата при високи аса.

Аз лично много се кефя на модела, но това не прече да съм обективен и за недостатъците и.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 16:04

Атанасе, следи тука: cweb.canon.jp

Току виж пуснали и снимки в голям размер по-натам. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: volenE   
Дата:   20-10-11 16:24

http://cpn.canon-europe.com/content/education/technical/eos_1d_x_explained.do

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 21:32

Митко, за да сме по-обективни седнах да направя един опит (за да не решиш че хейтвам по линия на канон). На много по-малко светлина (от тая налична на концертните снимки), по-скоро полумрак, снимах един сетъп на 52,100 аса с доста по-скромния никон 24-85/2.8-4 в сравнение с 70-200/2.8 2. Екзифа който иска да гледа е вътре в снимките. тялото е д3с, от ръка е снимано.

В моя сетъп няма плътни сенки зад които да се крие лесно шума така че условията ми са дори по-критично подготвени.

Ето го на различни резолюции намален, като почвам от снимките които ти линкна тука на предишната страница.

480 пиксела по дългата страна

http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2011/10/4631-480.jpg



800 пиксела по дългата страна

http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2011/10/4631-800.jpg



1024 пиксела по дългата страна

http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2011/10/4631-1024.jpg



1200 пиксела по дългата страна

http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2011/10/4631-1200.jpg



Новата канонска камера като цяло е шедъовър в канонската история и ще си тежи на мястото идните 5 години (дано само аф-то да не са го огелпили пак).

Аз и в момента си ползвам канон служебната теника и ще продължавам да ползвам и за в бъдеще. Не робувам на марки и оценявам трезво какво предлагат в двата лагера.

Но каквото и да си говорим, кажи ми колко точно души ще си го купят това тяло, което ще струва 12-14,000 лв като канон бг го внесат?

Или още повече колко клети wildlife фотографи ще могат да си го позлволят?

А това с ограничението на ф/8 да няма бленда и други няколко дреболии са много сериозен удар и нямаше как да не го отбележа с критика.

Иначе от страни му се радваме всичките, най-накрая да могат да стъпят и канон обратно на стълбицата и дано да си върнат повече от старите клиенти от спортната трибуна[smilie24]

Дано да се окажа в грешка, но след това тяло от канон, никонския отговор може да е много тежка плесница отново с анонса на никон д4 [smilie3]

Не е важно с какава техника снимаш, важно е да ти излиза по-изгодно и да ползваш повечето преимущества налични на пазара. Ползването на никонска техника нито е сложно, нито е ограничаващо, въпрос на 1 месец снимане [smilie5]. Веднъж като имаш нагласата, вече може да снимаш и с двете системи еднакво лесно [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 21:35

ПП:

забравих да кажа че снимката показваше че е недоекспонирана с 1/3-на в апарата, така че не съм преекспонирал и после свалял надолу експозицията.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-11 21:58

бре чета, чета за тая прословута липса на АФ на ф8 и така и не разбрах де го видяха в спецификациите тея де го коментират, щото аз така и не успях?!
По спецификации тая камера е с АФ система с около половин стоп по-добра чувствителност от 1Д4. За къф ще махат АФ на ф8.... А и като си говорим за офиц. спецификации, това за фокусирането на ф8 по централна точка го няма написано (поне в сайта на Канон УСА) както за 1Д4 така и за 1Дс3, па те си фокусират[smilie5]
Ей какво пише Роб Галбрайт:

"Of the new AF system's 61 points, 41 are cross-type which retain both their vertical and horizontal line sensitivity with f/4 and faster lenses. As with the EOS-1D Mark IV, not all f/4 lenses or lens + teleconverter combos will be able to take advantage of the cross-type sensitivity of all 41 points. Also, says Westfall, "there is more to it than maximum aperture alone." Expect more info from Canon on this topic at the time the EOS-1D X is released.

With most lenses whose maximum aperture is between f/4 and f/5.6, 21 of the 41 points continue to be both vertical and horizontal line sensitive. In addition, a centre column of five points act as high-precision diagonal cross-type with most f/2.8 or faster glass. The precision of these diagonal cross-type points, says Westfall, "is higher than any autofocus system that has ever been offered in the EOS system."


П.П. Лично за мен с тоя модел ми отговориха на въпроса какъв е проблема микронастройката за фокуса на обективите да се помни за всеки обектив по сериен номер и за зумовете да може да се помни настройка, както за дългия, така и за късия край - видно е никакъв![smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 22:01

дано да фокусира на ф/8, wildlife фотографите ще си отдъхнат [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: kjey   
Дата:   20-10-11 22:25

написа:

> дано да фокусира на ф/8, wildlife
> фотографите ще си отдъхнат [smilie24]

Ами и да не фокусира на ф/8, то wildlife фотографите ще снимат както досега - задъхани[smilie5], ма като гледам явно това ги кефи(да са задъхани), щото повечето които качват снимки в тази секция на форума снимат с Canon[smile](включително във вашия сайт който разгледах с голямо удоволствие[smilie24], повечето Ви снимки, както и тези които са наградени са правени с тази марка)
Някакси темата се измести върху това дали ще фокусира на ф/8 или не, а ми се струва че това не е най важно[smile]



Публикацията е редактирана (20-10-11 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-11 22:34

ааа, ей го де е източника на ревът за "нероден Петко" [smilie5] - пресрилиис-а на Канон УСА:

The EOS-1D X includes a brand new 61-Point High Density Reticular AF, the most sophisticated DSLR AF system Canon has ever released. The 21 focusing points in the central area are standard precision cross-type and effective with maximum apertures as small as f/5.6, depending on the lens in use. The center five points are also high-precision diagonal cross-type points for maximum apertures as small as f/2.8. All 61 points are sensitive to horizontal contrast with maximum apertures as small as f/5.6 and 20 of the outer focusing points function as cross-type points with maximum apertures as small as f/4.0. Other innovations of the new 61-point High Density Reticular AF include expanded AF coverage area, superior focusing precision and low light sensitivity, and greater low-contrast subject detection capability compared to earlier EOS AF systems.

ората обясняват колко точки си запазват "кръстовете" при ф5.6, но извода е че няма АФ при ф8[smilie5] .... интересно какви ли изводи са правили, като са видели че не се споменава нищо повече от ф2.8 в подобното писание за 1Д4[smilie5] :

The Canon EOS-1D Mark IV features a completely new 45-point AF system, with 39 f/2.8 sensitive cross-type points located across the frame, providing consistent AF on static or moving subjects, no matter which AF point is being used. All 45 AF points are user selectable and now more sensitive, with the AF points towards the edge of the frame offering identical levels of performance to those in the centre.



Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   20-10-11 22:35

Да, наистина е важно, че няма да има APS-H и ще пада голямото набутване за бели обективи...

Camon
You can buy something

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 22:56

Георги, да така е, снимам с канон от 6 години. Но това не ми пречи от няколко месеца да снимам с Никон. Просто за момента няма по-добро от тяхното тяло на пазара а и е доста по-евтина екипировката която съм събрал за Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: aeobs   
Дата:   20-10-11 23:06

Имаш ли 400/2.8? Не намирам кого да разпитам за тоя обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 23:15

Изминалата 2010-2011 година с него снимах. После го продадох на колега. Сега е в базара тоя обектив, колегата се отказва да снима с подобна скъпа техника и всичко разпродава. Драсни на ЛС да не спамим на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Canon   
Дата:   21-10-11 00:55

Шоти
Явно не ме разбра.
И за моите АФ точки си пише, че фокусират "само" до бленда 5.6, само дето при мен фокусират сегиз-тогиз и при РЕАЛНО ЗАТВОРЕНА бленда 8. Тук не включвам загубите на светлина от преходника.
Но при тебе вече се проявява една типично профирмена нервност и мерак за съизмерване.
Или желание да се самоубедиш защо няма да си купиш нещо си.

Ако си направиш сметката:
Корен от 18МП/12МП - 1.225 по-голям образно -пикселен размер.
Печалбата от кроп 1.5/1.225 = 1.225
Реална печалба от кропа на D3c е 22.5%
Ако ти можеш да кадрираш перфектно с кропката в рамките на тези 22% разлика - това за динамични обекти - цена нямаш. Но се хващам на бас, че откакто си с кропка, брака от лошо кадрирани (излезли от кадър, орязани елементи) е много повече от 22%. А и те се делят от двете страни на кадъра - значи трябва да снимаш с точност на кадриране до 11% грешка.
Аз поне не мога толкова перфектно - за теб не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: didesignbg   
Дата:   21-10-11 08:52

ShotlandetsaWildlife, първо извинявам се за острия отговор, който е възможно да ти е заприличал на персонална атака. По-скоро беше насочен като закачка.
По темата снимките не съм ги пуснал да ги сравняваме, разбира се че на 480 пиксела няма въобще какво да говорим. Просто са първите снимки на 102к исо.
Относно автофокуса. Ще стане ясно когато някой го пробва. Убеден съм, че ако има ограничение за автофокус при диафрагма 8, то ограничението е софтуерно.
Чувствителноста на аф системата няма нищо общо с минималната диафрагма при която ще работи аф системата. Чувствителноста има отношение към качествата на CMOSа ползван за аф, докато минималната диафрагма е свързана с геометрията на лъча определена от вторичната леща.
Ето как изглежда опростената схема

http://photo-zona.net/images/user26893/album3600/large/1310733248_fydz8811_phase_focus.jpg


От нея ясно се вижда, че хоризонталните линии ще работят при по-затворена диафрагма от вертикалните. Това е решение залегнало при самия дизайн на аф системата. При новия канон би трябвало да се спази същата схема, поне така изглежда от разположението на аф сензора

http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/484/450/016.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   21-10-11 10:43

Генчо, за мен е важно да ползвам това което е най-доброто но и излиза по-евтино към момента на пазара. 10-12-14 бона за тяло и след 5 години няма да дам :-), защото цялата ми никонска техника сега е доста по евтина само от това тяло, нали се сещаш. "профирмена нервност" няма, защото на мен не ми дреме какво ще ползвам - канон или никон. както казах, ако има по-евтин вариант и по-добри показатели един ден пак ще си взема канон. та нещата които ги говоря са продиктувани не от смятане на числа а от реален опит и ползи, като излезна на вън да снимам, другото няма значение. [smilie3]

Митко, така както ги обесняваш нещата си мисля че Канон просто са прибегнали до похвата какъвто ползват и никон - официално казват че даден обектив и конвертор няма да автофокусират, но на практика ти вадят супер резултати, има си автофкус, макар и малко по-бавен. Така си измиват ръцете официално от всякакви критики по адрес на последователностa на резултатите, а юзерите си имат аф на ф8. Ще видим дали това ще се окаже така [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   21-10-11 15:19

Мноо яко тЕло!!! Шотландчету, ква е тая диета ба, да не снимаш за "Трета възраст"!? Очаквам семпъл на натюрморт върху шотландско каре/да видя кривенето/ на печен еленов бут, бутилка уиски /да усетя динамиката/ и шотландска гайда с косъма навън , да преценя детайла.....[smilie5]Или това е подпрагово послание за та това какво ги чака тия дето си закупят телцето, а хитрецо!?......[cool] undefined



Публикацията е редактирана (21-10-11 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-10-11 17:18

Стайков за мен дори 1д марк 4 е много по-добро тяло за уайлдлайф от Никон д3с така е ,излишно да пиша за 1дх.

Там групичката робувате на едни неща дето са много "нон сенс" на практика.

Смисал ок..снимаш с ФФ на бленди 1-2 стопа по-затворени от тези които се ползват на 1д марк 4 или кропка.Или затваряш допълнително за екшън за да си увеличиш Дофа.Останалата половина дето са с 2.8 обективи никога не ги ползват на 2.8 освен на статични кадри рано сутрин.

После ФФ системата е малък обхват и е много тежка ,а обективите аналогично по-тъмни при същия бхват.

Но всичко това е въпрос на личен избор и ситуация ок...

1дх нямал ( което не се знае) аф на ф/8.
Е ок Никон па на половината им праймове с х2 не струват като острота и качество докато Канонските особено новия двоен е много добър както и старите и новите стъкла ,което ти много добре го знаеш :).


И какво стана сега продаде 400 2.8 за да си вземеш 200-400 варио и да му слагаш конвертори и да снимаш на ф/8 с д3 на 3200 исо.

А 400мм в много ситуации са си къси особено на 12мп ФФ...

Въобще повечето правите некви странни смени на системи обективи без видима цел.
След това се самонадъхвате ,че сте направили правиния избор дори видимо да не е така.


Мене ако ме питаш най-евтино излиза да си купиш едно тяло и един обектив и да снимаш с тях :) А не да смениш 50 хиляди тела и системи.

Само ще обесня на Коцаков ,че разликата в дълбочината на рязко изобразено пространство при аналогични кадри м/у ФФ и кроп е грубо казано около един стоп.
Така ,че дали ще си 300/400 2.8 на кроп или със 600/4 на ФФ няма много голяма разлика във така наречената "визия" ,която явно никои от вас не разбира как се случва.


ФФ бих си купил за всеки друг жанр от пейзажна фотография до мода,портрети и тнт.
Там вече има осезаема разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   21-10-11 18:29

Стайков за мен дори 1д марк 4 е много по-добро тяло за уайлдлайф от Никон д3с


Хихихихихихи, Веско , "е те такваа па простотия не бех видувал".....Гледам взел си да ми обясняваш нещо, давай ся да видим и научим нещо за ДОФ-а, тоя път само не пропускай факта , че в тая аритметика влиза отстоянието до обекта и на него до фона и предния фронт, пък то се лимитира много от минималното предметно един вид.[smilie24] То това дето наричаме фулфрейм не е такъв , а размер аналогичен на "лайка" формата.....

Ся като преминеш на фулфрейм можеш да благодариш без да се срамуваш....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: nedelcho1   
Дата:   21-10-11 18:43

Реално дълбочината на рязкост при кроп е по - малка от фул фрейм и всеки ДОФ калкулатор го доказва [smilie5]. Уловката е, че за едно и също кадриране трябва да се приближиш повече с фул фрейм и тогава се променя предметното разстояние и от там ДОФ-а. Ако се снима от едно и също разстояние и се смени само тялото, кропката ще има по - плитък ДОФ. Същото важи и за така наречената перспектива. Няма никаква разлика в перспективата между различните обективи. Перспективата се променя като се смени гледната точка. Обектива определя ъгъла на виждане.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   21-10-11 20:21

Ако се снима от едно и също разстояние и се смени само тялото, кропката ще има по - плитък ДОФ

Кой ще има по-плитък ДОФ ще зависи от гъстотата на пикселите. Ако са с еднаква гъстота и ако се направи изравнителен кроп, ДОФ-ът ще е еднакъв.



Публикацията е редактирана (21-10-11 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: nedelcho1   
Дата:   21-10-11 20:34

@tantris
Така е, да [smilie24].

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dave   
Дата:   21-10-11 21:13

pd, много ме впечатляваш като започнеш с менторски тон да поучаваш фотографи, които са много по-напред от теб [smilie5]

Никак не е мъдро, хеле с абсолютни твърдения кое е добро и кое лошо за wildlife фотография, без оглед на условия на снимане, обект, цел на снимането ...


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: didesignbg   
Дата:   21-10-11 21:35

tantris, ако ще още десет пъти да я изредактираш тази глупост няма да стане по-малка.
Няма никакъв начин дълбочината на рязко изобразеното пространство да зависи от гъстотата на пикселите. Такъв филм няма, всъщност има, но той е при твоя приятел муу. Това е все едно да ми кажеш, че ДРИП зависи от това дали снимам на Велвия, Астия, или на Техникал Пан. В останалата част от света ДРИП зависи от диафрагма, фокусно разстояние, разстояние до обекта и формат. Ако желаеш да дефинираш някои от тези променливи използвайки за нещо гъстотата на пикселите това е лично твой избор.
pd честичко си прескача сянката, но този път е грубо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »