Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: jino   
Дата:   19-02-12 11:32

Пич в случая не си прав и ще ти го кажа но само веднъж .
По твоята логика не трябва да живеем ,да излизаме на улицата ...
Защото има реална опасност да бъдем ограбени ,убити и т.н.
Нещата стоят малко другояче обаче [smile].По нагоре съм го казал възможно най простичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-02-12 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: мара   
Дата:   19-02-12 11:48

джино, не юре не е [smilie5]
а па според мен - и де факто не е.
е, никак не се изкефих един път, когато снимка с децата ми беше лепната на няква мелодраматично-трагична водевилна история, чиято достоверност поставям под съмнение, ама кво да се прави...
щом качвам снимки в интернет пространството, рискувам да ги ползват по начин, дето не ме кефи. нямам право на протест, ако не се опитват да ги изтъргуват [smilie5] .
а пък и повечето пъти не бих имала нищо против изобщо да си ги ползват. истината е, че досега само веднъж изобщо съм била питана [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: 1vo   
Дата:   19-02-12 11:49

ФФ като печели от реклами, за разглеждане на снимки за които не е допринесъл с нищо, краде ли?

След като има платени ТВ канали без реклама, и свободни СЪС реклами, рекламата равнозначна ли е на заплащане?

Замунда нарушава ли някакви права и печели ли от чужд труд или е дружество с идеална цел? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: jino   
Дата:   19-02-12 11:54

За онзи сайт [smilie3] не говоря ,мои снимки там няма качени[smilie2] ,всъщност никъде няма мой снимки качени [smilie2] [smile] [smilie2] .

Само казвам какво е крадено [smile] нещо си , в общочовешки смисъл [smilie6] [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-02-12 11:58

1vo написа:

> ФФ като печели от реклами, за
> разглеждане на снимки за които не
> е допринесъл с нищо, краде ли?


ФФ печели от реклами като предлага "разглеждане на снимки за които не е допринесъл с нищо" само и единствено в случаите, в които авторите на тези снимки са ги качили сами в база данни на ФФ, при което са удостоверили, че са запознати и съгласни с условията на ФФ. Снимка на който и да е автор, освен това, не може да остане във ФФ ако самият автор не е съгласен.
Във ФФ също има случаи отделни потребители да качват снимки, чийто авторски права са притежание на други и по този начин във ФФ за известно време също може да има такива нарушения, но ние всички сме свидетели, че винаги когато се установи подобно нарушение на авторски права администраторите на ФФ вземат веднага мерки - изтриват се самите снимки и с това се спира нарушаването на авторските права, а също така обикновено има някакви последствия за нарушителите.
Така би трябвало да постъпва всеки подобен сайт, или пък всеки сайт за споделяне, а не да се оправдава шаблонно - не ние нарушаваме авторски права, а наши потребители за които не носим отговорност [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: jino   
Дата:   19-02-12 11:58

Затова снимайте баби и дедовци и секви други непопулярни личности и нема опастност да ви ползват снимките .[smile]

Е само за след кенеф ама това е отделна тема [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   19-02-12 12:01

Бобро утро на всички!

сега ще зачета мненията [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: мара   
Дата:   19-02-12 12:05

ко утро, бе! то пладне!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-02-12 12:07

е, ко утро... "Бобро утро" - то горе си го пише ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: 1vo   
Дата:   19-02-12 12:08

ХсГеоргиев, защо реши, че на онзи сайт е различно, т.е. повечето автори сами са си качили снимките, а от време на време има такива без съгласието на авторите :).

И още нещо - имам ли право да си сваля на компютъра снимка от ФФ? Да я показвам на приятели на кафе? или он-лайн? да я кача някъде безплатно?

Какво пречи да подарявам кон без пари (не печеля от него нищо!), но задължително с кокошка за 1000 лв. нали такава беше логиката за кода на Майкрософтския Уиндоус напр.? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: Rosencho   
Дата:   19-02-12 12:10

Цивилизованият човек никога не си ляга в същия ден, в който се е събудил[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   19-02-12 12:18

така, значи снигаме до същността. не става дума за кражба, а за неправомерно ползване, съответно трябва да се установи, този който е ползвал нещо неправомерно, колко е спечелил от това и колко е ущетен "потърпевшия".

щото да покажеш нещо на друг, не ми се струва кражба. фотофорум печели от реклама, благодарение на вас и вашият труд [smilie18] малее колко сте ощетени.

сега разбирам, че колекцията, която съм си направил от снимки, които са ми харесали, на моят компютър е всъщност кражба, мани ами и най-нагло съм ги показвал на приятли.

и Жоро, не случайно два пъти в едно изречение съм употребил израза "морално право", което лежи извън юридическото право в което тези неща нямат нищо общо, но в областта на моралните принципи имат много общо и това затваряна на очите за нашите нарушения, а реването до небето за чуждите, дето са много по-малко значими, сме на това дередже в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-02-12 12:24


1vo написа:

Дата: 19-02-12 12:08

> ХсГеоргиев, защо реши, че на онзи
> сайт е различно, т.е. повечето
> автори сами са си качили снимките,
> а от време на време има такива без
> съгласието на авторите :).



HSGeorgiev написа:

Дата: 19-02-12 11:58

> Във ФФ също има случаи отделни
> потребители да качват снимки,
> чийто авторски права са
> притежание на други и по този
> начин във ФФ за известно време
> също може да има такива нарушения,
> но ние всички сме свидетели, че
> винаги когато се установи подобно
> нарушение на авторски права
> администраторите на ФФ вземат
> веднага мерки - изтриват се самите
> снимки и с това се спира
> нарушаването на авторските права,
> а също така обикновено има някакви
> последствия за нарушителите.
> Така би трябвало да постъпва всеки
> подобен сайт, или пък всеки сайт за
> споделяне, а не да се оправдава
> шаблонно - не ние нарушаваме
> авторски права, а наши потребители
> за които не носим отговорност
> [smilie23]
>

Ако не четеш отговорите и си говориш сам, по-добре го прави наистина сам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: 1vo   
Дата:   19-02-12 12:31

Как се установява авторско право във ФФ, както прецени Бони, на доверие или се минава през съд [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-02-12 12:35

И какво искаш да кажеш с това - че ако не е възможно изцяло безпогрешно спазване на правилата във всеки отделен случай, следователно всеки може да си прави каквото си иска и никой няма право да му държи сметка ли? [smile]
1vo, ако всеки уважава правата, личното пространство, собствеността и постиженията на труда на останалите, животът ще бъде по-добър според мен ... Не искам да коментирам усилията да се докаже обратното [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: 1vo   
Дата:   19-02-12 12:40

написа:

> 1vo, ако всеки уважава правата,
> личното пространство,
> собствеността и постиженията на
> труда на останалите, животът ще
> бъде по-добър според мен ...


С две ръце за [smilie24] [smilie24]

Точно за това дразни лицемерието, че ние може да крадем (поради хиляди причини), а да крадат от нас е лошо.
За себе си съм убеден, че 90% от "откраднатите" снимки са обработени на пиратска ОС, с пиратски софтуер. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   19-02-12 12:47

HSGeorgiev: "ако всеки уважава правата, личното пространство, собствеността и постиженията на труда на останалите, животът ще бъде по-добър според мен ... Не искам да коментирам усилията да се докаже обратното"

точно така! не виждам някой да иска да доказва обратното.

проблемът е 1-во. във тънката материя как точно и колко някой е ощетен персонално от разпространяването на снимката му, която така или иначе е пусната за свободно гледане и 2-ро в мега реването дето правят някой и то без да са наясно колко, как и дали въобще са ощетени и 3-то. за да имаш такива мега морални и материални претенции, трябва да се някакъв невиждан до сега светец. и пак опираме до основното, че не виждаме гредата в собственото си око, но пък сламката в чуждото е най-голямото престъпление.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: steeens   
Дата:   19-02-12 14:49

Сержи, не можеш да разбереш явно какво ти обясняват, приеми просто тоя факт. Оня сайт си мошенически, това е явно. Но не мога да те разбера ти защо ревеш сега? Какво те бърка това, че някой се чувства ограбен и си го казва? Нали твои снимки не са крали? Какъв ти е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: asahi   
Дата:   19-02-12 15:11

Сержи, пробвай сам.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: algaivel   
Дата:   19-02-12 15:27

Бих искала ако е възможно serjy да ми отговори как би нарекъл ТОВА - снимка 18, която най-вероятно е взета от горецитираният сайт[smilie8]
Зададох този въпрос и на Гената в съседната тема - но не получих отговор.
Жоро, вероятно имаш идея как вървят цените на една добре развита страница във фейсбук - 10 -15 хилки. Изключително коректните и благонамерени хорица "споделят" снимки от ФотоФорум, събират лайкове и после шитват страницата на някоя фирма. Снимките изчезват, но лайковете остават.
Още в началото на другата тема попитах - не е ли време ФотоФорум да помисли за по-надеждна защита на снимките, качени тук, но този въпрос някак остана непрочетен ...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: GenaDP   
Дата:   19-02-12 15:39

Още в началото на другата тема попитах - не е ли време ФотоФорум да помисли за по-надеждна защита на снимките, качени тук, но този въпрос някак остана непрочетен ...

В "другата тема" вече обясних как се прави 100% защита на снимките, качени у ФФ: ИЗТРИВАТЕ ГИ.

Или, ако искате все пак да останат, постъпвате така:

Досега разбрахме, че на твой гръб живее оня англейския сайт, руския, на който си открила една своя снимка, и потребителите на сураттефтера, които споделят твои произведения. Може би индиректно - и самият фейсбук, плюс интернет доставчиците, осигуряващи връзка с него.


Я сега да видим ти на чий гръб се облагодетелстваш - демек на каква ОС работиш и с какво обработваш окрадените шидьоври? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: serjy   
Дата:   19-02-12 15:40

algaivel, не ми излизат номера на снимки в този линк, но както и да е. ако твърдиш, че там има качена твоя снимка, трябва първо да си изясниш, собствениците на сайта ли качват снимките за продаване, или потребители качват снимки за продаване. защото ако е легално регистриран потребител и се опитва да спечели някой лев с тои снимки, то претенциите ти трябва да са към него, а не към страницата.

отделно както разбрахте мнението ми, е че, прекалено се вталявате за някакви дребни супер незначителни нещица. я някой купил тая снимка за 50 цента, я не, големо реване. ти ми кажи, тази снимка е обработвана, личи и. с какъв софтуер я обработи и плати ли си го?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: algaivel   
Дата:   19-02-12 15:45

Сержи, искаш ли да видиш оригинала на снимката ? И тогава да си говорим дали е обработвана или не.
Гена работя със легално закупен уиндоус и фотошоп. Живея на собствен гръб и отглеждам сама двете си деца, след като преди три години коварна болест отне съпруга ми. Други въпроси имаш ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е крадена снимка?
Автор: GenaDP   
Дата:   19-02-12 15:49

Гена работя със легално закупен уиндоус и фотошоп.

Ахам, сигурно. Закупени от същото място, откъдето "купуваш" филми и музика? [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-02-12 15:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »