Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: time lapse
Автор: sashkow   
Дата:   21-06-12 21:49

уж се пробвах да го направя с преливане....
после леко го пипнах, но май вече не мога да сменя файла в ютюб, а трябва нов да сложа.

песента е на Hugh Laurie: You Don't Know My Mind

като се има предвид, че се готвя за 45 дневно пътуване с кола ще ми е трудно да използвам програматор - ръчно трЕбе се снима - само като има нещо интересно отпред, инак видеото ще стане игрален филм за 45 дена.

Отговори на това съобщение
 Re: time lapse
Автор: w3q_y2y   
Дата:   22-06-12 11:35

Не мисля, че "с преливане" ще се променят кой знае колко драстично нещата. Просто ще заприлича още повече на слайдшоу и пак няма да създаде желаният ефект. Проблемът не ти е в това, а в интервала м/у снимките. Снимал си ги през прекалено големи периоди от време (за скоростта на кола дори 5 сек. е много) и така заснетото на всяка снимка става коренно различно. В същото време обаче основните елементи малко или много се запазват (положението на пътя, хоризонта, небето). Така се получава някакъв еднотипен пейзаж, чийто детайли се сменят непрекъснато, което е пълен миш-маш за зрителя.
Като човек, който е правил не веднъж таймлапс от движещ се автомобил те съветвам да ползваш интервали не по-големи от 2-3 секунди м/у снимките (1 кадър в секунда за мен е най-оферта). Така се постига сравнително естествено забързване на така или иначе бързо-движещият се автомобил, а пейзажа се сменя сравнително плавно.
Трябва още да имам някакви клипове.. ще погледна и ще пусна довечера да направиш сравнение.
Ползвай трика с ластика и гумичката за който писах в предният пост - ще снима на добър интервал и няма да трябва да се занимаваш ръчно! [smilie3]

Таймлапс за 45 дни с какъвто и да било апарат е страшно трудно.. със сапунерка да не говорим. Големите проблеми идват винаги от батерията и паметта. Ако успееш да намериш някакъв адаптор за кола проблема с батерията ще ти се реши, но колкото до паметта - ще ти е нужен лаптоп и почивки (ако пътуваш сам) на всеки 4-5 часа за да изпразваш картата с памет на лаптопа.
Колкото до големината на крайното видео - няма какво да го мислиш. Попринцип в таймлапс клиповете се използват 70% до 90% от заснетото, чисто и просто защото е прекалено малко като времетраене(все пак е таймлапс). В нормално видео обаче рядко се позлват повече от 40% от кадрите. За 45 дни ще имаш достатъчно клипове за 2-3 часа видео. От тях реално трябва да избереш само най-добрите и да ги едитнеш в не повече от 20-30 мин. видео (даже това е много) или в 2-3 части по не повече от 10 мин. всяка.
Има още един момент за който си в грешка - не снимай всичко! Няма смисъл. Преди пътуването влез в google maps/earth и виж през какви райони ще минаваш (за всеки шофьор е нормално да си предвиди пътя от който ще мине за всяко по-дълго пътуване). Обмисли добре какво искаш да снимаш - градски пейзажи ли ще е, природа ли ще е. Вземи го впредвид и си отбележи в кои райони ще снима апарата (особенно ако нямаш адаптор за кола и снимаш на батерии). Също така вземи предвид времето поне за седмица напред (ако снимаш в дъждовно време ти гарантирам, че почти нищо няма да стане). Също така снимай сутрин на изгрев и вечер преди залез - разнообразието на светлина ще внесе добър елемент във видеото ти.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: time lapse
Автор: sashkow   
Дата:   22-06-12 15:14

Съгласен, че прекаленото накъсване идва от рязката смяна на пейзажа, т.е. от рядко снимане.
Око обаче снимам през 5 или 10 секунди например, ще успея за 45 дена да натрупам към 388 000 снимки.
В този случай дори и да има интересни кадри тип преминаващо животно или пред забележителност, няма да се види нищо.
Затрова например във втората версия на видеото от Турция копирах по 2 пъти някои снимки - така се получават своеобразни паузи/акценти.

Добър съвет е да се правят 10-минутни видеа от отчатъци на пътуването, но на мен ми се ще да направя и едно голямо видео със старт Сф и край Иглен нос.

Иначе се оправях някак си с батерията - всяка вечер презереждане, за 45 дена ще изпразвам и картата няколко пъти, няма как.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »