Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  42  43  44 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: kapitancho   
Дата:   11-09-11 20:53

Ти си снимал краката на 10мп и 1/60. Аз го снимах на 16мп, но полза нямаше, защото дифракцията удря здраво. Пък и фокусирането не беше лесно - LiveView с 10х увеличение и гадаеш на шумящия екран какво евентуално е на фокус. Скоростта беше няколко секунди, съответно. Трябваше да пусна малко осветление, ама ме домързя.

Ето и отпреди време с мащаб около 8.3:1, но поне с външна светкавица:


http://farm5.static.flickr.com/4038/4421089717_ea7464bbe7_b.jpg




http://farm5.static.flickr.com/4046/4421083769_c13feb8812_b.jpg




http://farm3.static.flickr.com/2446/4421854728_31a2606cb5_b.jpg



Това си е леко ненормално макро, ама за забавление си струва експеримента [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 21:24

Преди малко тествах 18-55 като го обърнах на тялото и реших да пробвам на 18мм ми увеличението е ненормално[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   11-09-11 22:02

Първи проби от този тип.


http://img651.imageshack.us/img651/4079/dsc1951f.jpg




http://img850.imageshack.us/img850/362/dsc19452.jpg



И още една от тези.


http://img846.imageshack.us/img846/5230/dsc1787g.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-09-11 22:21

и боя ли почна да мажеш [smilie10] [smile] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   11-09-11 22:34

Да ти кажа изобщо не се цапа.Ползвах найлон де,но наистина си капе на много малък диаметър.Аз взех за пробата евтини и гадни оцветители за латекс,за да видя дали ще излезе нещо.С по-хубави цветове и боя ще стане по-добре.Отдавна исках да пробвам такива,за да видя дали ще се получи.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: kapitancho   
Дата:   11-09-11 22:36

На 18мм не ти ли винетира? Иначе ако е ок, би трябвало да го добутваш до към 3:1.

А лекарството за блендата са стари ръчнофокусни обективи или най-много AF, но не G обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: BorislavKostov   
Дата:   12-09-11 08:42

iordanov, на тема мех - няма проблем да си го направиш с ел. контакти. Прежалваш 2 макро пръстена (най-вероятно 12мм), пускаш един кабел м/у тях и действаш. С това приспособление ще можеш да контролираш и обърнат обектив (монтиран след макро пръстен и обръщащ ринг). Въпросът е само в цената.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-09-11 10:06

Имаше едно клипче бяха пуснали преди време един образ изряза байонета на китака 18-55 взе интерфесен кабел от компютър и залепи байонета за челната леща и свърза електрониката на обектива с кабела и го запечата и стана бърнат обектив със всички екстри коит предлага електрониката[beer] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   12-09-11 11:32

Костов, разбира се, че може всякакви самоделки да се сътворят. Лично аз нямам нужда, защото тялото ми мери с ръчни обективи, а и да не го правеше, с една проба може да се догоди експозицията. Освен това мехът го извадих веднъж с експериментална цел и с това приключих. Листните въшки са грозни твари.
Лично аз отдавна съм загърбил експериментите с големите увеличения и съм се отдал на удоволствието от разходката, улавянето на интересен момент или красивата композиция /по моему де/.
Ако ме сърбяха ръцете, бих се насочил към варианти на осветлението [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-09-11 14:44

V-plod
Трябва да отбележа че обекта-гъсеницата има добро присъствие в кадъра. Добра тоналност и все пак това, според мен е ефект от използването на някоя от готовите сцени на баланс на бялото.(а, така ли е?)
Сатурацията е в повече много леко е добре да бъде намалена. Снимал си я, на дивана върху оделото което служи за покривало[smilie5] .
Щеше да е много сполучлив кадър ако беше заснета в реални-натурални условия с приблизително същата сцена. Като използваш подходящи заместители[shtrak] . вместо одеало светла глинеста почва. За някой друг объл камък или с друга хорма но да е толкова голям че да загатва обстановката в която си заснел гъсеницата. И други обекти които да запълнят сцената без дая претрупват[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   12-09-11 16:27

Маймун, пак уби слона с прашка. Ква гъсеница, ква глинеста почва бе [smilie5]
Все едно да сложиш торен червей на цъфнала трънка

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-09-11 16:41

iordanov
дам може би трябваше да използвам кавички[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-09-11 17:27

Господа, моля ви. В бъдещо време за да не разочоравам iordanov с неуместните си коментари [smilie5]
Излезте извън домовете си, ако сте намерили муха, гъсеница, паяк или просто хлебарка[smilie18] и си я носите прилежно прибрана в кибритена кутиика, след като усърдно сте я гонили в добре уреденият ви дом и я спасявате от погледа на жена ви [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Намерете й подходящ Хабитат и пуцайте на воля, опитвайки се да прилагате наученото в скромната ми тема или от нЕта въобще[cool]
След това, подбере не това което на вас ви допада(и дай боже да не е един единствен кадър) а, онова което се долижва до утвърдените правила през изминалите векове[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-09-11 18:30

1x.com [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: steeens   
Дата:   12-09-11 19:49

Plamen11, оцветителите са си идеални за целта.
Страхотно се е получило!

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   12-09-11 20:08

Мерси!Не стана лошо,но точно тези оцветители са едни гъсти и структурни и не са с хубави цветове.Иначе имаше по-хубави и с по-добри цветове,но по-скъпи,пък като не знаех какво ще стане и не ми се даваха повече пари.А тези са по лев и нещо.Иначе предполагам е известно как точно става,но да напиша и тук как ги снимах.Ползвах колоната на уредбата,като отзад,където излиза въздух,мушнах нещо като фуния,а върху нея парче от бял балон,което залепих с добро тиксо,така че се получи нещо като мембрана.Върху нея сожих капки от оцветителя.Апаратът е на статив,уредбата на пауза и на момент с добър бас,усилена не малко и в момента в който я пусна снимам.За фон сложих бяла талашитена плоскост.Хубаво е да се улови точно началния момент.Не е много трудно.Очаквах да се цапа доста и затова ползвах повечко найлон,но се оказа,че не се цапа много.Въртел е между снимките,че трябва да се изчисти и тогава да се сложи пак боя и така.Ето как изглежда .



Публикацията е редактирана (12-09-11 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-09-11 10:35

Автор: alsash
Дата: 11-11-10 21:02

в паяците е истината.....ама следващата година въшките ще са на мода...


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не позна богомлките са[smilie25] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dikimee   
Дата:   13-09-11 13:29

Хм, решил съм да го пробвам тоя номер с обърнатия обектив...
Кой Никонски обектив да си взема за тая цел?
Имам NEX-5 с никонски преходник, та ми се ще да мога да го ползвам и ей така, освен само за обърнат.
Препоръки? (имам и extension tubes).

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-09-11 14:29

Ми който ти е по джоба. може по късно да снимам таблицата

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dikimee   
Дата:   13-09-11 15:07

В предвидения бюджет се побират 50/1.8, 35/1.8, 28 и 24 mm предложения (на старо).

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   13-09-11 17:04


http://img854.imageshack.us/img854/638/dsc2003y.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-09-11 21:22

Grasshopper
със Sony A700 за обектив нищо не видях[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-09-11 21:25

Богомолки Не мога да определя дали има манипулация

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: PeterPAN   
Дата:   13-09-11 21:27


https://photo-forum.net/static/site_pics/169/e_1315938815_DSC04325_1_res_1.jpg



ресайзнато с бързия-камък, странно защо с библията се омазват при ресайз...



Един гост на терасата в пълна тъмнина осветен с фенерче...,

чудя се как да го снимам в студио ;) ма няма го закачам за сега нека си лови мухите, жалко че не налита на хлебарки май ;)



Публикацията е редактирана (13-09-11 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   14-09-11 10:31

За съжаление не съм кадър да пускам снимка да се вижда в поста за това пускам линк със специвикация на обективи с увеличение когато са обърнати със обръщащ пръстен [smile]

Списък



Публикацията е редактирана (14-09-11 13:02)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  42  43  44 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »