Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 00:14

Здравейте.Проблема е че съм начинаещ фотограф[smilie21].Пращам снимки в ISTOCKPHOTO вече 3 ти път и ми ги режат.Ако може да ми помогнете със снимките ще съм ви благодарен [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: marrio31   
Дата:   26-12-11 00:25

трудно е там..насочи се към други сайтове и после там[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 01:01

Аз в другите имам снимки и илюстрации но тук ми е зора да вляза пратих сутринта три и вечерта ми ги върнаха.Старах се.Какви снимки са най-лесни за фотографа?[shtrak]Странен въпрос и за мен но все пак с какви могат да приемат?[shtrak]



Публикацията е редактирана (26-12-11 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: tzl   
Дата:   26-12-11 01:37

По принцип приемат ТРУДНИ за правене снимки. Под ТРУДНИ, имам предвид изпълнени КАЧЕСТВЕНО.

Грешката ти е, че живееш с илюзията, че ще пробиеш по тъч линията с лесните неща. В реалния живот не стават така нещата. Трябва да извървиш трудния път и да мине ВРЕМЕ, докато се научиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: asahi   
Дата:   26-12-11 11:55

Не ти харесват стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 12:19

Май не я харесват а може и да ги е яд и да не могат да стигнат качеството на моите снимки[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: cicomanco   
Дата:   26-12-11 12:20

[smilie5] ...така ще да е...[smilie5] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: asahi   
Дата:   26-12-11 12:28

Абе мафия. Не им ли бутнеш $100 000 не си приказват с теб. Или да им се обади някой депутат.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: aron   
Дата:   26-12-11 12:52

Навярно им изпращаш прекалено качествени и те не могат да ги оценят. Виж в сайта какви одобрени снимки има и качвай от такъв сорт.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: atrifonov   
Дата:   26-12-11 12:55

Има едно основно правило при снимките там- колкото по- просто, толкова по- добре. Ако тръгнеш да мислиш сложни композиции и тем прочие си го закъсал[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: hose   
Дата:   26-12-11 13:52

аз там съм пробивал два пъти... но шътъра не успях 3-4 пъти и зарязах...

някъде бях чел че ай сток-а искат разнообразие, най-добре било да пуснеш в три различни категории - примерно пейзаж, портрет и продуктова...

не знам колко е верно, според мен е и до късмет - на кой инспектор попаднеш

ти с какво опитваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: tzl   
Дата:   26-12-11 14:10

@atrifonov - Това няма как да го докажеш. Доста от снимките на които се възхищават хората са доста сложни за изпълнение. Има просто хора, които уцелват "момента" и казват, че било много просто. А всъщност нещата са доста сложни.

Не случайно всичко в този свят е много сложно. Дори буболечката, която снимат мнозина с макро обективите тук е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО сложно същество, обаче това не пречи на хората да я шляпнат с вестника и толкоз. Това, че хората не зачитат това, което е сложно и смятат, че всичко трябва да е просто е проблемът им.

Дори концепция на снимка с 1 светлина както виждаш, Boza не може да я направи. Защо? Защото му липсват знания. Дори и да види как става на видеото, пак трудно успява да схваща. Защо? Защото е сложно? В неговите очи е сложно, наистина, защото има ТЪНКОСТИ, които са в основата на добрата работа.

Сложността идва от ТЪНКОСТИТЕ и малките детайли, а не от това с колко лампи или какви обективи се снима. Това е трудното и това е сложното. Мнозина гледат повърхностно на нещата и викат — а, то 1 лампа, всеки може. Опитват и не могат. Защо? Защото не познават детайлите. Именно там е майсторлъкът — в сложните дебри на детайлите. И класическият израз е "God is in the detail", който в нашето безбожноо общество се е бил променен на точно обратното.

Всъщност практиката показва, че наистина красивото и майсторлъкът са в детайлите или "божественото", както е бил класическият израз.

И мен ми е смешно, когато хората ахкат и охкат, когато видят нещо прекрасно изпълнено и после разправят, че хубавите неща били простите. Разгледай класическите произведения на изкуството — музиката, архитектурата, изобразителното изкуство. Всичко това е СЛОЖНО направено там. Разбирането за светлината в изобразителното изкуство тогава е СЪЩОТО както и днес. Не случайно сега се учат от класическите художници. Защо? Защото са били прости и глупави?

Обаче днешната култура налага на хората един манталитет на "о-простяване", и на хората не им се предлага нищо друго, а само прости неща. Плоски мебели, плоска архитектура, проста и еднотипна музика и т.н...

Има хора, които дори ученици на днешния "о-прост-ен манталитет", като видят нещо красиво успяват да осъзнаят, че са били обучени в нещо много грозно. Аз съм бил такъв човек, но се промених в много отношения. Но има и такива, които са die-hard фенове на днешния манталитет и дори и да видят нещо красиво, те не могат да схванат, че е красиво. А красивите неща не се получават лесно и просто.

Приеми това отново като споделяне житейски опит, а не заяждане, което е толкова характерно за българските форуми и манталитет.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: asahi   
Дата:   26-12-11 14:40

tzl [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-12-11 17:38

Boza, не казваш нищо по-подробно. Взе ли си изпита при първоначалната регистрация? Какви снимки си изпратил- покажи ги тук да ги видим. Какво точно са ти написали, като ти връщат снимките?
Така да теоретизираме на "сухо" с нищо не ти помагаме, макар и разсъжденията на tzl да са добри и правилни.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: atrifonov   
Дата:   26-12-11 17:43

tzl не си ме разбрал, всичко което казваш е вярно[smilie24]

Мисълта ми беше, че например най- продаваният пейзаж за уиндоус е едно поле и небе, а не на полето стадо овце и стар загрижен овчар гледащ в бъдещето

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: hose   
Дата:   26-12-11 17:54

tzl - гениалните неща винаги са прости, което не е простащината на чалгата, май има някакво неразбиране между тези неща



Публикацията е редактирана (26-12-11 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: tzl   
Дата:   26-12-11 18:02

@atrifonov - Това, че е най-продаван, не означава, че Windows се продава поради тази причина. Десктоп wallpaper-ът е нещо, което мнозина го сменят често, обаче е най-малко гледаното нещо на техния монитор. Те повече гледат фейсбук, поща, скайп, и други, отколкото desktop-a си или виждат само част от него. Примерът ти не е добър. Това, че Microsoft са купили "прост" пейзаж е защото каквото и по-скъпо да вземат, хората няма да го гледат. Все пак Microsoft си гледат бюджета и ако могат да минат по-тънко с пейзаж, който да сложат в операционната си система в милиони копия, ще е по-добре за тях. Ако пейзажът струва $2, за милион копия това е $2,000,000. Но ако пейзажът е ПРОСТ и струва $0.50, тогава имат печалба от $1,500,000. Разбираш ли сметката?

Кажи ми колко % от населението, което ползва Windows са си останали с този пейзаж защото е прост? Хората сменят десктопите си през половин час някои. Други си слагат съвсем техни си.

Хората не се интересуват от "прости" неща. Човешкото око се интересува от неща, които са КРАСИВИ според субективното разбиране за красота на човека.

В случая със сток сайтовете, това, което се нарича "красиво" е общоприетото за красиво, независимо, че има хора тук, които харесват разни странни арт изяви, които не се разбират от всички.

В случая istockphoto очакват да получат нещо, което те ще могат да продават и да си вземат процент от него. Те не се интересуват дали е просто или сложно. Те се интересуват ДАЛИ Е ПРОДАВАЕМО. Това е истината. Интересуват ги паричките. И за да си сложи някой там нещата (в случай, че иска... аз лично не слагам), трябва да им играе според правилата на това кое е продаваемо. Бизнес — това е ключовата дума.

А бизнес се прави с "правилните" неща, а не с простите неща. И в много от случаите правилните не са прости. В случая "простият пейзаж" стои просто като видимата част на СЛОЖНАТА бизнес логика, която стои зад това. Но както сам разбираш, не си мислил за този сложен аспект на нещата.


@hose, това, което си писал "гениалните неща ВИНАГИ са прости" наистина ли го твърдиш? Ако винаги са прости, тогава каквото и гениално нещо да вземем, то трябва да е винаги просто. Да вземем за пример светлината. Мисля, че е гениално нещо и хич не е просто. Виждам, че 99% от фотографите все още имат проблеми с нея. А какво да кажа за сензорите на съвременните фотоапарати. Можеш ли да вземеш парче дърво, лъжица, игла и тиксо и да направиш един? А можеш ли да направиш една игла ей така, от няколко парчета желязо? А какво ще кажеш да си направиш своя лъжица. Гениално нещо е също. А тиксо защо не си направиш? Лента, която лепне. Колко гениално, но каква е формулата на това, което лепне? Дали е проста?

Така, че малко по-премерено нека да говорим. На този свят няма само "прости неща" и чалга. Има много повече неща и те далеч не са прости. Поради тази причина такива генерални изводи нямат място в реалния живот.



Публикацията е редактирана (26-12-11 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   26-12-11 18:14

tzl , говорите за едно и също, само дето ти не искаш да разбереш какво те слагат като съдържание в думата "прости". Не я използват в буквалното, наложило се и разбираемо на първо четене значение. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: asahi   
Дата:   26-12-11 18:17

Докато Боза не покаже снимките само можем да гадаем кое за хего е просто.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 18:52

Едната
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/rrmn5951.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/189/z_1324918194_Crismas.jpg




Публикацията е редактирана (26-12-11 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 18:55

Втората
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/wrxx0271.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/122/z_1324918216_pillow.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 18:56

Трета
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/rnbk8741.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/122/z_1324918162_carpet.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: asahi   
Дата:   26-12-11 19:39

Бате, не става. Честно!

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: burningice   
Дата:   26-12-11 19:48

Тази, последната, ако я направиш на адоб-илюстратор, ще имаш доста продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: tisho86   
Дата:   26-12-11 19:51

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 20:07

Поне кажете защо не става?Ясно е че не стават

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-12-11 20:09

Трябва още доста неща да научиш и да разгледаш внимателно изискванията им. Тези кадри с вградената светкавичка , прегорели учасъци и силно винетиране няма как да ги приемат.[smilie8]
Опитай пейзажи или макро. По принцип и шатъра и айстока имат доста големи изисквания, понякога граничещи с малоумие, но ние трябва да се съобразяваме с това.
Пробва ли във Фотолиа?

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: аляска   
Дата:   26-12-11 20:11

Трябва да имаш познания и практика за фотографията, за да имаш успех в подобни сайтове. И най-вече да предлагаш фотография, качествена фотография. Успех, ВЕСЕЛА КОЛЕДА.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: tzl   
Дата:   26-12-11 20:14

Boza,

Разбирам, че първите снимки са вълнуващи и тъй като никога не си правил дори такива, смяташ, че това е върхът на кариерата ти. И това наистина е така, не ме разбирай погрешно. Важното е, обаче, върхът на кариерата ти да е на още по-високо ниво, за да можеш да се конкурираш там, където избереш.

Писателите се усъвършенстват с ЧЕТЕНЕ, музикантите се усъвършенстват със СЛУШАНЕ, а фотографите се усъвършенстват с ГЛЕДАНЕ.

Затова отдели време, за да ГЛЕДАШ повече. Гледай и сравнявай. Няма как да разбереш дали снимките стават ако ги сравняваш само с това, което си постигнал преди това. Сравнявай ги с това, което някой друг е постигнал. ГЛЕДАЙ. Разглеждай снимки. Разглеждай сайтове. Инсталирай си RSS reader и се абонирай за блогове, които имат публикации в темите, които те интересуват. Гледай снимки, гледай, гледай, гледай.

Това ще ти оформи вкуса към определена тематика и ще ти даде насока на това към, което би могъл да се насочиш.

За да покажа какво имам предвид, ще избера 3 снимки с идея като твоите, обаче от istockphoto и ще ти дам да ги сравниш:


http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/17896609/2/stock-photo-17896609-christmas-shoebox-for-



http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/17559913/2/stock-photo-17559913-piles-of-pillows.jpg




http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/15941364/2/stock-photo-15941364-persian-carpets.jpg



Разгледай внимателно и сравни с твоите снимки и си извади някъде разликите. Ако искаш да коментираме разликите, сподели тук във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 20:22

Слаба светлина при двете ,но тази с коледните камбани там не знам какво е

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 20:24

В другите сток сайтове имам и в фотолиа имам няколко даже две от тях са с така наречената сапунерка

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 20:30


http://t1.ftcdn.net/jpg/00/36/53/84/160_F_36538442_SwmmItoAhdYFyDjLMV7nhf2kqimv1hdK.jpg



http://t2.ftcdn.net/jpg/00/35/77/81/160_F_35778165_bfnWLZRm16v7fU6oRN48UkE5nwY5PxUq.jpg



http://t1.ftcdn.net/jpg/00/35/77/86/160_F_35778623_DXj8ArvQy6MnZLgBNut3jpA3Qpt6PgYT.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: tzl   
Дата:   26-12-11 20:43

Нека да ти дам моята критика на снимката с възглавниците и другата с килима като за начало.

Твоите възглавници не са интересни. Сиво/черно/кафеви на цвят. Това е остатък от разбирането в България, че дрехи, дамаски, възглавници и изобщо всякакви изделия трябва да бъдат в "неутрални" цветове, които всъщност са сиви и подтискащи. Това е остатък от комунизма. Разгледай възглавниците от едно време, преди комунизма. Ще видиш много шарки, много лъчезарни цветове и майсторлък в изработката им. За осветлението тук дори няма да говоря.

Снимката ти с килима също няма да я засягам като осветление. В нея няма нищо интересно. Снимана е "отгоре" — просто щрак и толкова. Всеки вижда килим от тази позиция и е много безинтересно. Заради това такава сток снимка не им трябва. Отново, осветлението е нещо отделно, върху което трябва да се работи.

Сега относно първата снимка. Игнорирам факта, че са разни символики на езически (по начало) празник. Снимката ти просто не казва нищо. Има няколко предмета, които са сложени без да има някакъв замисъл. Просто са нахвърляни там един зад друг. Липсва концепция и аранжировка. Осветлението също е зле. Виж вляво как става сиво и не изглежда изобщо "концентрирано". Изглежда все едно виждам края на сцената отляво и разконцентрира. Липсва контраст. Този контраст се прави докато снимаш, а не после в софтуера да опитваш да го възстановяваш.

Но за да ти покажа колко е важно да ИЗГРАДИШ усет за тези работи, гледам да обърна внимание САМО на идеята на снимките ти, без да се концентрирам толкова на фотографската част като изпълнение. Куца ти идеята още. Нямаш визията за това какво се търси на пазара. Мисленето ти е още много далеч от това, което търсят хората, тъй като си израстнал в комунистическа държава, където всичко плоско, грозно и просто е било възхвалявано. Всички сме били така. Важното е, обаче да гледаш повече, за да се "препрограмираш" и да разбереш какво е хубаво и какво е грозно.

А това, че другите ти 3 снимки са ги приели на други места, също нищо не означава. Има много сток сайтове, които искат да изградят база от снимки, без да са твърде претенциозни, за да могат да привличат повече потребители.

Не смятай, че всички сток сайтове са едни и същи. Зад тях стоят различни хора, на различно ниво и с различна визия за посоката на бизнеса и търсенето на снимки.



Публикацията е редактирана (26-12-11 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   26-12-11 20:50

[shtrak] [smile]



Публикацията е редактирана (26-12-11 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: tzl   
Дата:   26-12-11 20:52

Има много снимки, които могат да се покажат. Не е целта да се пускат снимки, които си харесал, в тази тема. Целта беше да ти се покаже къде си и къде да гледаш, за да си видиш грешките. Оттук нататък трябва да продължиш по-самостоятелно и след месеци да си свериш часовника отново.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: hose   
Дата:   26-12-11 23:22

tzl - извинявай но философстваш на празни обороти, без да разбираш същността

няма да спамя повече темата

Весели празници

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: peter_m   
Дата:   27-12-11 11:02

Преди да качиш снимката си отговори на въпроса: ти самия би ли купил тази снимка като отчетеш 2 неща - качество на снимката и съдържание на снимката. Защото килима например не отговаря и на двете.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   27-12-11 11:22

Досега не съм мислил дали е интересна и дали ще я купи някой.Не съм се замислял за какво ще служи на този дето ще я вземе[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: peter_m   
Дата:   27-12-11 11:27

Това е първото нещо, което трябва да се замислиш ако ще продаваш нещо. Ако отидеш на пазара да продаваш например цървули, трябва предварително да си преценил дали има интерес към цървули ... [smilie18]

Помисли например ако някой купи твоя килим за какво ще го използва ... За списание, за календар, за реклама, за софтуерен продукт ... след това си помосли колко по-хубави килими вече има качени ... и шанса ти е нулев ... ако стигнеш изобщо до приемане на снимката ...



Публикацията е редактирана (27-12-11 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   27-12-11 12:45

Прав си .Трябва да си променя мисленето.Трудно но трябва.Мерси[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Myth   
Дата:   27-12-11 12:46

Boza ТИ НАИСТИНА ЛИ НЕ МОЖЕШ ДА ВИДИШ ОГРОМНАТА разлика в снимките качвани в istockphoto?

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: tzl   
Дата:   27-12-11 13:08

От видяното дотук, смятам, че Boza е прибързал доста към качването в iStock, защото е помислил, че снимкайки с не-сапунерка снимките автоматично стават по-добри.

Предполагам вече се е убедил, че и сапунерка и DSLR вършат еднаква работа, когато човек още не е обучен в занаята, а и това би било полезно да се прочете и от хората, които са начинаещи, обаче имат същите илюзии. Това, че Boza показа явно тези неща, не означава, че и другите любители не минават през тях. Просто малцина го пишат във форума, а само четат.

Поради тази причина съветвам човека първо да си настрои мисленето с гледане. Когато вече имаш усет за красиво и грозно, тогава започни да търсиш как се прави определена снимка и опитай да я имитираш. По този начин ще схванеш много тънкости, но е добре да разбереш защо се снима така или по друг начин. По този начин няма да правиш случайни снимки, а много добре ще знаеш защо използваш такива настройки, защо използваш такава композиция и защо си подбрал такава идея.

Но от моя глена точка ти липсва все още виждането за това кое е красиво и кое не. Това се оправя лесно с гледане, но не гледане 2 дни или гледане 1 седмица. И не е по 24 часа. Гледаш, после осмисляш, пак разглеждаш и пак осмисляш. И така се формира виждането, вкуса и разбирането на човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: apollo   
Дата:   27-12-11 13:11

Баси темата баси чудото [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: seuret   
Дата:   27-12-11 15:12

Някой си прави гаргара, а всички му се връзват...Под псевдонима BOZA, едва ли се крие някой непознат. Прилича ми на Spinal Tap филма, преднамерена пародия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: tzl   
Дата:   27-12-11 16:22

Дали е пародия, няма голямо значение, защото съм се нагледал на подоби "истински" и тук във форума и по сайтовете.

Та поне някой, който е тръгнал по този път може някой ден да "потърси в google" (както не малко пъти се съветва тук) и прочете тази "гаргара". Много е вероятно да открие своя случай.

Дори и театрите се играят по случаи, които няма нищо странно да са се случили или да се случат наживо, така че не е проблем, дори и да е някой, който се подготвя за изпити в НАТФИЗ.



Публикацията е редактирана (27-12-11 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   27-12-11 16:29

Не се познаваме няма гаргари ,не се плашете просто искам да се науча и се пак съветите ви имат смисъл докато се тренирам да снимам

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   27-12-11 19:06

Май хич ме няма гледам една торта на 20% от нея само ягодата на върха е на фокус що[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: juslen   
Дата:   27-12-11 19:47

Там искат лъснати и изпипани неща, така с китака да снимаш килима в хола няма да стане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: cameraman   
Дата:   27-12-11 23:17

А Dreamstime как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   28-12-11 15:09

Dreamstime бива ,не са много претенциозни

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: peter_m   
Дата:   28-12-11 15:41

А колко продажби имаш за момента и в колко общо сайта имаш качени снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: Boza   
Дата:   28-12-11 18:19

[smilie25]



Публикацията е редактирана (30-12-11 01:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: p4elen_med   
Дата:   29-12-11 20:13

Здравейте, реших да ползвам същата тема, за да задам въпроса си. Качвате ли във форума снимки които продавате в сток сайтовете? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Istockphoto
Автор: valen_tin   
Дата:   30-12-11 16:12

в никакъв случай ... [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »