Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Дилемата Canon/Olympus
Автор: ivolution   
Дата:   23-12-11 09:40

Canon 1000 D или Olympus PEN E-PL2? До каква степен ПЕН-а има професионална гъвкавост?
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: Славов   
Дата:   23-12-11 10:03

И двата апарата са далече от про, ама олимпуса повече .... [smilie3]
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: peter_77   
Дата:   23-12-11 10:29

Ами провери в компаратора на dpreview.com. Там има за сравнение по-новия и по-добър модел Canon 1100 D, но и той изостава от Олимпуса. Ако пък държиш на компактността - то въобще и дума не може да става за сравнение.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: ivolution   
Дата:   23-12-11 12:21

Не се изразих много правилно с този лаф за про-гъвкавоста :) В момента имам Канон 1000Д но имам предложена оферта и се чудя дали да го продам и да си взема Олимпус. Разбира се че компактноста ме блазни защото докато имах мерак за огледално-рефлексен сега имам повече мерак да снимам и да си играя после на PS ( а може и без да си играя ) единственото което не ме задоволява в Канона е размера му а понякога идеите идват в момента в който го няма. Искам още мнения и предложения. От всичките ПЕН-ове най-много ми допада този който съм споменал. Благодаря до тук за мненията. Чакам още.
Поздрави!!!



Публикацията е редактирана (23-12-11 12:22)
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: s_dyakov   
Дата:   23-12-11 14:21

Движещото при такава промяна е друго: но не и професионална гъвкавост. И двете тела са нисък клас така че не очаквай 'професионална гъвкавост' - те са си любителски или ентусиастки но не и професионални.

Причините да минеш на Пен са по скоро други:

- Или му се кефиш много - защото изглежда ретро яко.

- Или искаш леко малко тяло което да не е голямо като ДСЛР и да си го комбинираш с малки и леки праймове. Идеално за пътуване и не респектира хората които снимаш с размера си.

- Искаш да експериментираш с ръчофокусни обективи - тук възможностите са много повече от ЕОС - почти всичко което е правено някога и е обектив може да се закачи с адаптер.

Има голяма вероятност в началото да си разочарован от картинката ако идваш от Канон, но това е временно.

За мен вече няма начин да се върна на ДСЛР-и дори били и малко по-добри и за по-малко пари. Иначе относно точно този модел на Пен може би по добра идея е Е-П2 и Е-П3. ПЛ-ите са доста пластмасовки.

 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: Батко   
Дата:   23-12-11 14:26

CANON EOS 1000D vs OLYMPUS PEN E-PL2

 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: serjy   
Дата:   23-12-11 14:49

аз от никон минах на пен и твърдо оставам на тази система [smilie24] [shtrak]
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-12-11 18:04

Хе-хе тая класация от линка на Батко ме разсмя.[cool]
Ето малко:
В какво е по-добър Канона:

Much more lenses available 162 lenses vs 26 lenses
Better image quality 62.0 vs 55.0
Larger sensor APS-C 22.2x14.8mm vs Four thirds 17.3x13.0mm
More dynamic range 10,9 EV vs 10,2 EV
Lower noise at high ISO 719 ISO vs 573 ISO
Slightly cheaper 381,90 € vs 525,75 €

И след всичките тези основни фотографски преимущества Пен-а е победител заради по-голям ЛЦД екран, може да снима клип, може да фокусира, когато снима клип, има вградена стабилизация, по-лек е и с по-малки размери и т.н. [smilie8]
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: s_dyakov   
Дата:   23-12-11 19:06

Точо така е [smile].
Всичко казано в сравнението е вярно.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: ivolution   
Дата:   23-12-11 19:12

Дяков прав си. Както написах по горе израза професионално не е точна. Ентусиазиран съм и ме влече тази визия и размер. Благодаря за предложенията. ПЛ1 ми хареса и не ми се стори пластмасов. От това което прочитам до тук малкия цифров апарат бие по точки големия огледално-рефлексен?! Какво ще кажете за нощните снимки и шума-ще направя ли с Олимпуса по-добра нощна снимка?! Не съдете невежеството ми-харча една заплата пари за тези удоволствия :) къде в Бургас мога да разгледам моделите ПЕН??
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: serjy   
Дата:   23-12-11 19:44

при восоко исо олимпусите отстъпват с около един стоп на по-големите сензори. съвсем прилично се справят на тъмно. отделно са много приятни камери и най-важното, човек не изглежда "про" [shtrak]
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: pefoto01   
Дата:   23-12-11 22:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: bordon   
Дата:   23-12-11 23:44

Lower noise at high ISO 719 ISO vs 573 ISO

Не съм специалист но някой може ли да ми каже как точно да постигна по-ниското ниво на шума при ИСО точно 719 или 573 при Канон или Олимпус [smilie11] [smilie5]

И още нещо: фотографията е игра със светлината. И последен модел ФФ да имаме /независимо от марката/, не можем да очакваме да се представи на 100% качествено при липсата на достатъчно или почти никаква светлина /не сама изкуствена/, но и през ноща.

 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: pefoto01   
Дата:   24-12-11 02:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: vladod   
Дата:   24-12-11 11:13

ВИНАГИ е грешка да си купиш Олимпус, но се разбира само, след като сгрешиш лично [shtrak]
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: Славов   
Дата:   24-12-11 11:21

Купи си и Олимпуса, но не продавай Канона ... [smilie3]
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: badwolf   
Дата:   24-12-11 14:13

Купи си Некс... [smilie5] [smilie21]
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: the_shooter   
Дата:   24-12-11 14:22

Nex [smilie24] [smilie5]
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: serjy   
Дата:   24-12-11 20:34

Щом имаш симпатии към Олимпус просто си вземи Олимпус. Това са пълни глупости горе.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: pefoto01   
Дата:   24-12-11 20:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: serjy   
Дата:   24-12-11 20:48

Най-добрият фотоапарат е този с който искаш да снимаш. Така сте нахендрили човека с тая тухла, която сега ще продаде на загуба и ще вземе това което му харесва и ще е доволен. А който не може да снима кикаква техника не може да му помогне и обратното, който го може и със сапунерка си прави това което иска.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: pefoto01   
Дата:   24-12-11 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: serjy   
Дата:   24-12-11 21:11

добре де, човека харесва Олимпус, пита добро ли е епл2. добро е! на некса какво ще завинти? нещо ръчнофокусно що не му препоръчате от сега.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: burnmaster   
Дата:   24-12-11 21:38

Оффф чак от другата стая ви чух[cool]
Маркирам до къде съм стигнал.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: ivolution   
Дата:   25-12-11 22:59

serjy сложи край на тази тема! Благодаря на всички и най-много на него ;) желая ви весело посрещане на новата година и още повече успехи, здраве и късмет!

Поздрави от Бургас!
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: bordon   
Дата:   25-12-11 23:20

Е, в такъв случай, добре дошъл при ОЛИМПИЙЦИТЕ [smilie24]
Радвай се на новия апарат, който си взел [smilie3] [beer]

С пожелания за хубава и весела Нова Година [beer]

П.П. Искаме да гледаме хубави снимки скоро... [smilie5]
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: serjy   
Дата:   26-12-11 18:40

Добре дошъл при олимпииците [shtrak] [smilie24]

Едно нещо само трябва да направиш след като вземеш пен-а, изключи шумоподтискането напълно и намали шарпнеса на -2 или -1, по вкус.
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: ivolution   
Дата:   26-12-11 20:38

Ейййй благодаря за съветите! Весело посрещане serjy!
 Re: Дилемата Canon/Olympus
Автор: chocholinooo   
Дата:   26-12-11 23:36

[cool] Само ,който е снимал с олимпус знае какво е ;) Преди време така и аз исках да си купя един...четох коментари,гледах снимки..много се отчаях,но се престраших и си го купих!Дето се вика..не е важен фотоапарата,а ръката!Много съм си доволна [smile] Поздрави !! И стига с тази злоба! [smitten] [thankyou]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.