Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: d_ave   
Дата:   21-12-11 17:29

Бих искал да попълня семейния албум с малко снимки 10х15. оказа се обаче, че снимките не са чак толкова малко, та се поразрових къде мога да ги извадя на хубава цена. някой може ли да ми каже какво е качеството на снимките от snimkitevi.com? а от някъде другаде на подобни цени?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: DEKOV   
Дата:   21-12-11 17:35

След като са много, пращаш малко и пробваш.
Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   21-12-11 18:03

Като за 15ст. на 10х15 качеството е задоволително :)
За семеен албум - много добро

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: Filipov   
Дата:   21-12-11 19:43

Що не питаш Гугъл?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: chepkata   
Дата:   21-12-11 20:33

През "снимките ви..." съм поръчал няколко пъти. Отпечатват се на различни места, в зависимост от заявеното място на получаване.
В Надежда на Ломско шосе не съм особено доволен. Няма да казвам защо. За другите им фото студия не знам. Направи проба някъде- цената си струва. Успех!



Публикацията е редактирана (21-12-11 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: kadar   
Дата:   21-12-11 21:25

Колко снимки имате за копиране ?
1000 или повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: mopt   
Дата:   21-12-11 22:59

Снимките.ви съм ги ползвал 2 пъти (в района на Окръжна болница, ако има значение) и винаги са били леко по-тъмни от това което очаквам. При положение, че снимките ги гледам на поне 3 монитора и изглеждат добре, не мисля, че проблема е в контраста.
Не е нещо, което би ме спряло да ги правя пак там, но трябва да се има предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   22-12-11 00:12

За година и половина ползвах 4 онлайн фирми за печат на снимки, на много места цената е ниска, дори смешно ниска, но крайния резултат е блудкав. Най-съм доволен от Силвена в Русе, качеството е 6+

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: asahi   
Дата:   22-12-11 00:50

Няма как да е евтино и хубаво, освен ако някой друг не го доплати.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: tzl   
Дата:   22-12-11 01:36

Много зависи каква е политиката на фирмата, която печата. Обикновено при тях идват снимки, които са гледани на некалибрирани и опънати на максимална яркост монитори. Съответно снимката, която отива в печатницата (предполагаме, че там мониторите са калибрирани) реално е тъмна и цветовете й са нереални.

И тук вече е въпросът дали някой ще седне да оправя 100 снимки, които някой иска да отпечата за 0.15лв или ще опитат да ги пускат всичките през някакъв batch processing, който работи сравнително добре за тъмни снимки (поне да ги изсветли малко) или нищо няма да им правят.

Ако приемем, че хартията и мастилата са прилични, то "лоши резултати" могат да се постигнат в следните 3 случая (аз лично не се сещам за други):
1) снимката от клиента е гледана/обработвана на некалибриран монитор и в печатницата не ги пипат (тъй като оскъпява снимката ако се пипа всяка снимка)
2) мониторите на печатницата са некалибрирани и/или хората не знаят какво правят там
3) 1 + 2

Под "лоши резултати" разбирам нещо, което е тотално различно от това, което клиентът е виждал на монитора си.

В този случай по-голям успех ще имат тези, които не обработват снимките си, а ги дават директно както са JPEG файловете във фотоапарата. Поне няма да минават през обработка върху (потенциално) некалибриран монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: dobriman   
Дата:   22-12-11 11:50

аз ти препоръчвам PhotoLan.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: chovecheto   
Дата:   22-12-11 12:20

Аз ти препоръчвам http://www.photo-place.org/



Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: kadar   
Дата:   22-12-11 18:31

Дам и аз искам да ти препоръчам ....само не разбрах колко са на брой снимките които искаш да си копираш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: kapitancho   
Дата:   22-12-11 19:58

+1 за Фотолан

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   22-12-11 20:32

@mopt
Калибиррани ли са мониторите?
И най-важното - за да имаш някаква представа как ще излезе крайния продукт ти трябва ICC профил на машината на която ще печаташ! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: da.fo   
Дата:   23-12-11 01:04

tzl,
"... Съответно снимката, която отива в печатницата ..."
"... Ако приемем, че хартията и мастилата са прилични ..."

[smilie10] Каква печатница, какви мастила - снимките не се ли правят най качествено на мокър фотографски процес [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: Lightbender   
Дата:   23-12-11 13:52

snimkitevi.com са най-евтини. За съжаление напоследък твърде много занижиха качеството на малките формати. На 20х30 е добре. Предполагам защото се печата на различни машини. Най-важното им предимство според мен е, че доставят на много добра (ниска) цена и имаш избор на куриер. Последното е най-слабото място на останалите печатници, хванати в мъртва хватка от еконт, поразяващи с безумните си цени на доставка. Това води до отказ от поръчки и до нужда от по-високи цени. Във втората група има печатници с много високо ниво на качеството като Фотобраво, но трябва да имаш много голяма поръчка, за да плащаш доставка съпоставима с цената на снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: tzl   
Дата:   23-12-11 15:52

@da.fo - мислих, че мястото, където се печат-ат снимки от цифров носител се нарича печат-ница на български ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: Filipov   
Дата:   23-12-11 17:54

До Lightbender ,
"Еконт" никого не хваща в мъртва хватка, просто въпрос на избор на съответната лаборатория. А клиента винаги може сам да избере с кой куриер предпочита. Няма връзка между цената на снимките и цената на доставка, едната не определя другата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: Filipov   
Дата:   23-12-11 18:11

Асахи, много точно изказване!


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: mopt   
Дата:   23-12-11 18:17

@HepBeH_XaMcTep

Не, нито един от трите на които съм гледал не е клаибриран. Все пак не съм професионалист, а и съм изкарвал само семейни снимки.
Идеята ми беше, че на три произволни монитора снимките изглеждат добре шанса калибрирането да е проблема е по-малък. Но не съм се занимавал да "разследвам", дори не съм питал на сайта им, което е първото нещо, което би трябвало да направи недоволен клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: kadar   
Дата:   23-12-11 18:44

Lightbender - не ми стана ясно какво общо има цената на снимките с цената на доставката ? И за какви "безумни цени за доставка" става дума тук ? Какво е за теб безумна цена ? Аз явно не мога да вдяна що за клиент е този който си поръчва нещо от нета и няма да си плати доставката, или ще прави сметка и за нея ! Това е абсурдно ! Като не иска да плаща на куриери хоп на велосипеда / че той поне гори всичко, и не мрънка/ и айде на минилаба и "квото излезе" !

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: Zygot   
Дата:   13-08-18 20:58

Как стоят нещата с изкарването на снимки след 7 години? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: asahi   
Дата:   13-08-18 22:20

Съвсем прясна информация


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: Zygot   
Дата:   14-08-18 15:22

Оригинално!
https://media.giphy.com/media/l4FGAtDrD316rMw1i/giphy.gif


По темата за сега съм се спрял fujifilm, дано се спрвят.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: MuHaTa123   
Дата:   14-08-18 23:00

От всички избра тия, дето са най-зле :D

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: chukov   
Дата:   15-08-18 10:40

За всичко друго се прави сметка - цена на бройка, ниска цена на куриерската, само не видях недвусмислено изискване за качество.

А това трябва да е на първо място ако си уважавате фотографиите.

Йонко, не знам защо си губиш времето да пишеш?
Какъв съвет да дадеш? Знаеш такива питания от какви клиенти идват

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за онлайн поръчка на снимки?
Автор: nefrit   
Дата:   23-01-19 17:58

Наскоро реших да извадя малко санимки на хартия и се спрях на www.shompix.com
Мисля, че около 18ст. за 10х15 формат платих, ама пък качеството беше чудно![cool] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »