Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: pefoto01   
Дата:   21-12-11 01:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: uri64   
Дата:   21-12-11 01:25

Много добри впечатления от твърдите ръчно-фокусни на Цайс за никонски ФФ ..25-ца, 85/1.4 и 50/1.4 стояха супер на Д3 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: Canon   
Дата:   21-12-11 01:43

Сигурен като алтернатива ти е само Tokina AF 16-28mm f/2.8 AT-X Pro FX (FX)
Запълни средната зона със никонския 24-70 или 24-120, но понеже си е сринат в дългата част, го подпри с Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8 G ED VR II

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: bpavlov   
Дата:   21-12-11 02:27

Обективите, които съм си оставил за Д700 са:

АF-S 28-70/2.8
АF-S 60 Micro/2.8 G
AF DC 105/2

Ако допуснем, че човек има тези три обектива и е свикнал на качествата им, много трудно, да не кажа невъзможно, ще си закупи някой от следните обективи:

35/2
50мм, който и да е
24-70
85 1.8
85/1.4 D
AF-S 105 Micro (освен ако не е само за макро)
180/2.8
70-200 VR I
70-300 VR

Широките обективи не съм ги тествал достатъчно, прехваления обаче 14-24 няколко пъти го пипам и откровено не ми харесва. Сравнявал съм го с личния си 24-70 на 24 мм и 24-70 определено по ми харесва и като острота и като цветопредаване. Също така, при 14-24, обектите, които са в дефокус излизат много неприятно или иначе казано бокето му е ужасно (да, боке има дори и при 24 мм). При 24-70 този проблем го няма, дефокусираните обекти излизат много по-естествено и приятно. Но пак казвам, наблюденията са ми за отворени бленди, на каквито бих го ползвал аз.

17-35/2.8 и 16мм фишай не съм ги пипал, но определено ако взимам нещо широко, ще е един от двата. Другият обектив, който си спрягам за алтернатива (или допълнение), е Сигма 20/1.8

16-35/4 като цяло не е супер остър на ф4 (за разлика от 24-120), но като цяло обектива ми харесва, много балансиран, добър контраст, ниски изкривявания, почти няма аберации, много добра форма и изработка, автофокусът му работи много бързо и адекватно, в пъти по-добре от на 24-70. На по-затворени бленди не съм го тествал.

24-120 е учудващо остър на ф4, по-остър дори от 24-70 на ф4 в диапазона. Обаче изработката е плачевна, обектива се суче и хлопа като се разпъне, въпрос на много малко време е да се разбрица.
Зум рингът му е изнесен в предната част на обектива и лявата ръка не може да придържа тялото с длан, което е голямо недоразумение

70-200 VR II може би бих си го купил, ако имам пари.
Дразнещи са ми аберациите до Ф4 между 70 и 100 мм (срам)
Така също, сравнен с канонските 70-200, автофокусът му работи поне три пъти по-бавно и има неприятно залюляване при включването на VR-a.
Иначе като цяло изключително остър до краищата, по целия диапазон.
Автофокусът е изключително точен и при близки и при далечни разстояния, нещо, което не може да се каже за първата версия.


AF-D 80-200/2.8
Въпреки форумните легенди колко е остър този обектив, за мен е използваем чак от ф4. От там нагоре е супер, автофокусът е убийствено бърз.
При положение обаче, че за около 200 лева отгоре може да се купи 105/2, никога не бих се поколебал между двата

20/2.8 и 24/2.8
не съм ги пипал

35/1.4 G
Най-чакания ми обектив, откакто съм в никонската система и съответно пълно разочарование. (След 4 години с 35/1.4L)

85/1.4 G
Много остър още на 1.4 и то до съвсем крайните ъгли.
Бокето обаче, за разлика от на 85/1.4 D, не ми харесва, подобно като на 50/1.4G и 105/2.8G Micro е все едно направено с гаусов блър във Фотошопа, дребнитe детайли се размазват и изчезват.
Другото интересно е, че за един час, докато го тествах, не успях да направя нито една снимка на фокус в режим на автофокус на обекти до 2 метра

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: bpavlov   
Дата:   21-12-11 02:35


Никонския 24-120/4 въобще не е алтернатива на канонския 24-105/4, защото предната част се разпъва на три телескопични части и се гъне точно като туристическа чаша.

Tokina AF 16-28mm f/2.8 AT-X Pro FX
Пипах го този обектив закачен на 5Д Марк2 и съм изключително приятно впечaтлен. Остър и по краищата на 2.8. Метален и тежък, изключително красив. Лошото е, че цената му нов е като на 14-24 на старо и далеч надхвърля цената на AF-S 17-35/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: Canon   
Дата:   21-12-11 10:38

bpavlov
И при Канонския 24-105 е грешно конципиран зум ринга, който е изнесен прекалено много в задната част на обектива, до тялото и когато лявата ръка го придържа, центъра на тежестта излиза почти пред ръката.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: CyberGene   
Дата:   21-12-11 11:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   21-12-11 11:17

bpavlov [smilie24] най-сетне едно конструктивно и полезно мнение да има, проблема е че това дето го казваш много не ми харесва [smilie18]
Незнам как може положението да е толкова зле при такава фирма като Никон... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: CyberGene   
Дата:   21-12-11 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: rorus   
Дата:   21-12-11 11:28

Струва ми се, че прекалено много се вживявате в някакви големи подробности на техническите параметри. Ама щом ви харесва...

Ако идеята на фотографията е добра, композицията, светлината и обработката са добре - резултатът също ще бъде добър.

Даже и да е снимано с:

35/2
50мм, който и да е
24-70
85 1.8
85/1.4 D
AF-S 105 Micro (освен ако не е само за макро)
180/2.8
70-200 VR I
70-300 VR

Ако горните неща не са добре - никаква оптика няма да ви спаси кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: navy   
Дата:   21-12-11 11:43

Павлов, много си претенциозен бе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   21-12-11 14:14

rorus сигурен ли си? Все пак има различни типове фотография.

Ако снимах каки в студио изобщо и нямаше да го гледам...

Предпочитам да имам добър изходен файл от камерата, а не после 5 часа да прекарвам в шарпене, оправяне на аберации и още 10 такива глупости, то е ясно че без това няма как, ама да е в нормални граници.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: navy   
Дата:   21-12-11 14:24

Като гледам как е вкарал 70-200/2.8 1-я серия при 'боклуците', а реално аз го харесвам повече от 2-а серия, почвам да си мисля с какви очи гледате на фотографията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: pumabg   
Дата:   21-12-11 14:29

Предпочитам да имам добър изходен файл от камерата, а не после 5 часа да прекарвам в шарпене, оправяне на аберации и още 10 такива глупости, то е ясно че без това няма как, ама да е в нормални граници
Всичко това се коригира лесно и бързо в Шопа [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: navy   
Дата:   21-12-11 14:37

Сега... ако нямаш 'месо', колкото и да му баеш... няма отде да дойде [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   21-12-11 14:57

Морски 1-ва версия е много добра на кроп, на ФФ е плачевна просто...

А за корекцията, да лесно става в нормални граници когато е както казах...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: navy   
Дата:   21-12-11 15:02

И кое и е плачевното на 1-а версия [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: serjy   
Дата:   21-12-11 15:09

БПавлов, много точно е класифицирал нещата. когато бях никонец и се интересувах от обективите им, съм стигнал до същите изводи. като цяло много, но слаби стъкла, което никак не им тичка на претенциите за голямата марка. с автофокуса е същата дришня, не заложиш ли на най-високия клас тела, по-добре да не слагаш нищо различно от китак.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: pumabg   
Дата:   21-12-11 15:16

Горе долу е така ...






За съжаление по-добро няма![smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: rorus   
Дата:   21-12-11 15:18

Ей, големи сте мрънкала... [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: dau   
Дата:   21-12-11 15:26

Морски, ами кадъра е рязък в центъра само в едно кръгче, всичко друго е плачевно...

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: CyberGene   
Дата:   21-12-11 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: smaquen   
Дата:   21-12-11 17:49


16-35 не ми от любимите обективи, но върши работа безупречно, изкривява много по-малко от 17-35, по рязък е, на конския единственото му предимство е 2.8 по всичко друго според мен отстъпва с достаъчно, цветоподаването е малко по-лошо от на 14-24, но това се коригира по лесно от размазването и изкривяването (колкото и да твърдят, че било по шефЪн), имам кадри от ръка при скорост 1/25 с прекрасно качество, f4 - не е проблем или поне не ми се е случвало да ми пречи (е да можеше да не е ф4 а 1.4 щеше да е по добре :-) ), много бърз фокус
Основната причина поради която се спрях на 16-35 бе по малкото обработка (заради изкривяванията) които ми се налага да правя в последствие.

24-70 - е няма по добро 24-70 от никонското :-) - по добро работно конче надали ще има скоро.

24-120 VR казват че бил добре - не коментирам нещо което не съм пробвал


любимия ми обектив 70-200 II , всеки трябва да го има за да се наслаждавана фотографията, няма да го коментирам, защото незнанам какво лошо да кажа (освен цената)

наблюденията съм събрал с д700, тези стъкалца съм ги пробвал и на д90 - не е като с д700, разликата е осезаема, не се определям за "фотограф" и техниката е техника за да ми помага.

мнението си е мое, не ангажирам никого с него, на който не ми харесва (Л. Пенев го е казал) - супата :-)

надявам се да съм ти бил полезен dau, но все пак смятам че каноските обективи и тела са чудесни, ако не е за спорта не мисля, че имаш основателна причина да минаваш на никон. (и аз бих пощракал с канон но само заради спорта много ще ме заболи)

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: pefoto01   
Дата:   21-12-11 19:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Алтернативи на канонски обективи за никонска система.
Автор: bpavlov   
Дата:   21-12-11 19:27


85/1.8 изведнъж много омеква извън кроп-зоната, ама много. За кроп тяло става
На 70-200 първата версия ме притеснява единствено неточността на автофокуса в комбинация с Д700. Това определение може да се даде само като имаш база за сравнение втората версия и канонските еквиваленти. Омекването в краищата на фулфрейма всъщност е много по-малко от на 24-70.
В крайна сметка това си е репортажен обектив и коректността на автофокуса е от първостепенно значение, поне за мен.

Тези обективи, които съм изброил в дългия списък, не че са лоши и не може да се снима с тях, но имат много съществени забележки, които се усещат само ако имаш база за сравнение - примерно канонски Л обективи или трите никонски, с които аз снимам.

24-70 не е най доброто никонско - 28-70 е по-добър
Това, което най-ме дразни в 24-70 е прекалено контрстната му и прешарпена картинка. Дори когато снимам с 1 стоп недоекспонирано и след това компенсирам в Роу конвертора, светлите участъци имат тенденция да се преосветляват. Това го разбрах чак след като снимах 1 година с 28-70, там този проблем го няма, в Роу конвертора имаш много по-голям аванс за корекции и после във Шопа носи повече шарп. Картинката е по-равномерна и балансирана, като цяло матрицата записва много повече информация.

Този синдром с прекаления контраст го наблюдавам при всички нови G обективи на Никон, само който е снимал със старата генерация обективи като 28-70. 105/2, 85/1.4 може да ме разбере за какво говоря

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »