Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: dpurple   
Дата:   22-02-11 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: XiZoR   
Дата:   22-02-11 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-11 07:08

фуджи и ферари...
муу... това бе мега смешно

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   22-02-11 08:40

http://www.youtube.com/watch?v=i3oyhQGcKYs
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 09:58

кое е мега смешно? това че в сравнение с изброените недуразомения фуджито седи като ферари? ми посмей се,като ти мине - сравни някой пен с него. или любимата тои сигма...може и ревю да напишеш ;) или си нещо предубеден... или те е засърбяла лайката[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-11 10:13

значи щом един истински телеметрик не можа да те развълнува не виждам с какво псевдо телеметрик може да те развълнува особено с размер на камера с голям сензор

са обектив дето нито е широк нито е портретен... с оскататено приложение...

ти си портретаджия... колко портрети снимаш с аналогичен никор 35/2 сложен на д3 то ти??? или на лентовака

мен лично никъде не ме сърби забавно ми е как налитате на нероден петко емоционално без да искате да признаете как ще ви омръзне за нула време

и да бих предпочел пен или некс на които мога да навъртя по избор и качествена оптика макар да нямат оптичен визор вместо да се мъкна с камера с обектив с мм които почти никога не се ползват....

да бе с 24 мм (приравнени) за перфектна пейзажна или 50/1.8 за портртчик да има смисъл...

така че спести си определения за сърбежи и ала бала

един тук каза една истина ама я пропуснахте...
нека кандидат купувачите завинтят на кропката или на ФФ то си 35 приравнен или 35 за фф и да поснимат 2 месеца.... АМА само с него... да видим колко ще се убедят дали има смисъл

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 10:35

джъмбо. имам те за разбирач. [smilie3] сопри се малко...

прочети хубаво какво съм писал, помисли, пък после коментирай така! казах че това е перфектната камера за разходки тип японски турист, ЗА ХОРАТА ДЕТО ИМАТ ГОЛЕМИЯТ ДСЛР КОМПЛЕКТ ЗА РАБОТА, НО НЕ ЖЕЛАЯТ ДА ГО РАЗНАСЯТ!
35/2 приравнен/ ми е идеален за градски снимки , стрийт и всякакви разходки. по никакъв начин не ми трябва пен, мен, фен на 3/4, 4,8 или 9/12 щот можело да му ползвам "качественната" сменяема оптика! аз качественна сменяема оптика си имам доста и камера за нея също. ЗА ДРУГО СТАВА ДУМААА...
и за пример да ти кажа, мотайки се 2-3дни преди време по парижките улици развявах /поради липса на друго по удобно/ Д3+ 35/2 + 85/1,8... имше тема със снимки от там преди година , не ми се търси сега. повече от 90% от снимките тогава съм направил с 35/2.... в много редки случаи ползвах 85/1,8 за детайли , не за портрети. портретите ги снимам другаде и по друг начин.

та повярвай ми, този апарат за ТАКИВА случаи би ми бил безценен... за работа и за "портрети" /щот съм портретист [smilie5]/ си имам друга техника ;)
та така... тази камера не етелеметрика дето ще смени цялата техника на прото.... не е и камерата панацея за любителя с кинти в джоба дето ще си я ваземе и ще плющи всичко с нея. това е камера допълнение към обурудването на хора дето имат средства и възможности да я ползват... [beer]


П.С.: апропо, директно да ти отговоря на репликата за портретите с 35мм обектив : да снимам! когато искам да постигна определени неща снимам портрети и с 35мм обектив. нали на мислиш че портрети се снимат само със обективи 75-105мм? [smilie5]
ето два примера :
http://farm3.static.flickr.com/2587/4021446915_50d3f952be_o.jpg



http://farm5.static.flickr.com/4074/5435200849_5337d2ab9e_b.jpg



[beer]



Публикацията е редактирана (22-02-11 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-11 10:43

хубу.. теб те кефи 35 мм като визия...
явно мен не може да ме хване и сигурно затова и се пудря толкова....

аз пък на последък се хващам, че ходя само с 50 мм качнати на апарата ми...

някъде горе бях писал за феномена на твърдата оптика...

в един момент те омръзва да сменяш... и търсиш максимално позиция и композиция с избрания обектив за много дълго време

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 10:52

>>>в един момент те омръзва да сменяш... и търсиш максимално позиция и композиция с избрания обектив за много дълго време

....

е тогава разбираш защо ме радва камера с несменяем обектив вече, нали ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   22-02-11 10:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   22-02-11 10:58

Ще го кажа накратко:

28 + 40 > 35

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: johnny_fx   
Дата:   22-02-11 10:59

След време Fuji x150 с 50 мм еквивалент. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   22-02-11 11:01

Бресон се върти в гроба като пумпал, КиберЖен...
Точно скучната перспектива дава възможност кадрите наистина да интересни - защото го няма "уау ефекта" на широката оптика, дето квото и да щрашнеш, все цъклиш очи.
Малко съкратих историята, ама тука има хора, дето ще ме коригират така или иначе...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 11:16

антонио каро, обръщам се и си вадя от библиотеката един албум :портретите на анри картие бресон...
отварям го и чудно -голяма част от въпросните портрети са баш с 35мм обектив... и никакъв уау ефект няма.
да не бъркаш 35мм с фишай?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   22-02-11 11:20

дали не се държи на факта че 35 мм и 50 мм, са отдалечени горе долу по равно от нормалния за 35мм формат обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   22-02-11 11:32

muu - толкоз си се засилил, че не виждаш нищо по пътя. антонио е от твоя отбор.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   22-02-11 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 11:52

rorus, не става дума за отбори, разберете го най сетне[smilie3] .
отделно -бресон общо с темата няма.... също така това че е напрвил някои от най известните си снимки с 50мм обектив не означава че е ползвал само такъв, нито е причина да се правят някакви генерални изводи.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: next_time   
Дата:   22-02-11 12:11

Понякога губя усещането че тук си общуват чичковци.Ебати тежкото вдетиняване.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   22-02-11 12:22

Да сложа тоя кадър с X100 отново заради Джъмбо, може да е пропуснал:

http://4.bp.blogspot.com/-vYZyXEhadcg/TVWF2zrPIUI/AAAAAAAAEzs/Q0i65Y68Yno/s640/katerina_fashion_5.jp

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   22-02-11 12:29

Така и така ме коригираха, поне да се докоригирам.
В този форум има майстори по вадене на думи от контекст.
Обективи, различни от 50 мм означава...
12 мм, 15 мм, 18 мм, 21 мм, 24 мм, 25 мм, 28 мм, 35 мм, 40 мм, 45 мм, 58 мм, 65 мм, 75 мм, 85 мм, 90 мм, 135 мм и нагоре колкото искате.

Написах, че при снимането с широкоъгълни обективи има "ефект на широката оптика".
Е, имайки предвид, че говорим за телеметрия, коя оптика е "широка" оптика?
35 мм си е като "майчино мляко" за телеметричния фотоапарат. Имах предвид онези под 25 мм. Така или иначе на мен 35 мм са ми любими за снимане.
Естествено, че Брессон е снимал с различни обективи от 50 мм. Няма нужда да ги изброявам поименно. Няма нужда и да казвам, че голяма част на известните фотографии на най-известния Лайка фотограф, са правени с Цайс.
И естествено, че е "кропил".
...
Аз само не разбирам що си вадим думите от контекста?

Ансел Адамс, пък, от своя страна, естествено, че ще пее песента за "различната перспектива". [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: uri64   
Дата:   22-02-11 12:38

Тая тема до утре ще стигне 5000 поста, както е тръгнала [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   22-02-11 12:46

muu
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: krist   
Дата:   22-02-11 12:57

спорите за фотографи дето са снимали съвсем различни неща и съответно са имали различна нужда от оптика.. иначе, и аз бих предпочел фуджито да е с поне 28 мм приравнено или по-широко, щото над 90% от снимките ми са на такова фокусно разстояние, ама на.. дано пуснат и друга версия!


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 13:18

антонио каро, при лайка формата се счита за нормална оптиката 40-55мм... тази под нея е широка. независимо дали говориме за телеметрична камера или за слр.
трудно е да хванеме по скоро думите в контекста им.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »