Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   20-02-11 15:37

тъй , тъй... обектива бил никъв... нямал зуум... лайфстайл бил... /е що пък трябва да е грозен кат смърта и неудобен един хапарат?!?/ [smilie5]

аз пък продължавам да съм на мнение че това е единственният дигитален апарат за който бих дал пари в момента. и обектива е точно този който не бих сменял. вообще - перфектният дигитален телеметричен фотоапарат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   20-02-11 15:38

Защо не е със сменяеми обективи?
Нито производителя има полза от тази работа, нито клиента.
Фуджи щяха да се набият в силно конкурентен пазар с едно тяло без обективи. Примери в това отношение бол.
Какъв е плюса за клиента? Получаваш завършена система, която не изисква излишни разходи. Силно ме съмнява, някой да върши сериозна работа само с безогледална система (специално за слончи, с лейка може). Спестяват ти едни пари и доста терзания.
Професора дето сравнява обектива с 35/1,8, го знаем. В телеметричния форум обектива го сравнят с 35мм сумикрона, ама то е щото не разбират. Пък и надали са хващали такъв мудерен обектив, като 35/1,8[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   20-02-11 16:00

телеметричен в скоби нали?
по-скоро rangefinder like щото само единия страничен визьор не го прави телеметрик [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   20-02-11 16:11

телеметричен като тип камера , джъмбо... макар че бих предпочел да има ефективен телеметър, вместо видео проекция във визьора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   20-02-11 16:22

безогледален по-скоро... то и пеновете и нексовете значи са телеметричен тип [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   20-02-11 16:27

те са телеметрични, тип Беса Т [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   20-02-11 17:27

джъмбо, ако пеновете и нексовете имаха оптически визьор щяха още доста фенове да имат. щото това визиране по дисплей е дийп шитъ. ама оптическият визьор е сложно нещо , особенно ако искаш всякакви обективи да надяваш отпред. а да закупуваш отделно визьор на цена 25% от камерата е.... грижа за кефа и удобството на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   20-02-11 17:29

и да, така е! единственният недостатък дето намирам на фуджито е липсата на ефективен телеметър за ръчно фокусиране. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: N.D.D.   
Дата:   20-02-11 18:26

Така и няма да се разбереме за предимствата и недостатъците.Някой на ясно ли е, кой ще внесе апарата на нашия пазар?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   20-02-11 19:54

като концепция е измислен та дрънка, но цената я вдигнаха малко в повечко.
ако реално в магазините е ~1500BGN ще заспи [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   21-02-11 08:21

Добре де стига с тая цена вече, омръзва. Пластмасови Никони и Канони без обектив струват по 2к лева и за тях никой не казва че са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Ivo55   
Дата:   21-02-11 08:33

Щом в Amazon е 1199.99$...."Народна" цена!

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 09:22

то това е пластмасарка
ама каноните и никоните за по 2 к вършат доста повече работа а това е за гъзария

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   21-02-11 09:25

Твоят гъзария за колко беше, 9 бона? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   21-02-11 09:28

джъмбо, да не запееш после друга песен? да не вземе да се окаже че това е удобно , а сигмичката дето хвалеше толкоз е дръвце[smilie5] гъзария, гъзария.... колко да е гъзария? колкото лайката? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 09:28

кисело а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] много кисело... повече от 9 е ама ако река бая повече работа мога да свърша от горната гъзарийка

хапни нещо сладко че ще ти пресъхне устицата от толкова кисело и няма да има как да ти текат лигите после

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   21-02-11 09:30

Pathetic. Съвсем си изпляскал, човече.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 09:34

брей... а кой само му текат лигите и гледа в канчето на другарчето а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   21-02-11 09:39

пластмасова е лейка (х1, де, че слончи ще се притесни).

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 09:41

това е истината
всичко останало е бошлаф




Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: the_drug   
Дата:   21-02-11 09:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 10:21

различно е... едното е лента... (народа страшно се е измързеливил да снима на лента (тези дето могат де)) води след себе си доста разходи в последстви... е кефа няма цена
ама дигиталното е щрак... а не ме кефи дел
щрак... е пак не ме кефи... дел
щрал щрак щрак щрак... е това горе долу става на шопа шЪ го опраа

но понеже често съм се заричал за ежедневна камера....

доста ми минаха през ръцете... единствено тази дето е горе долу колкото ГСМ ми остана ежедневна... всяка по-голяма било то от типа на г12/Р7000 или ДП1 им се радвам месец 2-3 но след това някак започвам да ги вземам само ако ще се щматкам ей така.. а не всеки ден да е с мен [smilie8] [smilie8] [smilie8]
НО си е въпрос и на див ентусиазъм де
има хора които наистина не се разделят с апаратчетата си с размер като лайка или това фуджи... но аз познавам 1 или може би 2 ма

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: N.D.D.   
Дата:   21-02-11 21:56

Обещавам да не се разделям с фуджито-о-о-о....
Апаратчето ми харесва.Гъзарите да се гъзареят,аз ще му се радвам и ще си спинкам с него дори....

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   21-02-11 22:40

джъмбо, мене лайка до сега не е успяла да ме развълнува. за дигитална да не говориме. но се радвам че тебе те радва. а за това колко и каква "работа" може да се свърши с дигиталната ти лайка... ми в сравнение с никона дето го продаде е смешна. но е гъзарийка.
а в сравнение с популярните сигми и олимпус ни некс или каквото е там - това фуджи е като ферари до мотокултиватор. верно на ферарито не можеш му сложи разни приставки и ремаркета,и си е направо лайфстайл, ама то не е и за това де...
продължавам да твърдя че фуджито ще е уникум за градски разходки и екскурзии, за хората които могат да снимат и имат нужната про техника, но не желаят да я разнасят, а искат юзер френдли камера с качественна картинка достатъчно здрава и добра за подобни ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-11 23:58

муу що не изчкаате едно ревю поне? Сигурно ще е хубава гузарийка.

За мен Некс и ПЕН са като Тойота Корола - здрави, японски машини - грозни и ръждиви след 20 години ама вървят.

Пък това е точно Ферари - ако имаш излишни пари купи си скъп Фиат. Супер стои в колекцията между лаборгини и мазерати. Кара се веднъж годиншно за около час, а ходи на сервиз всяко тримесечие.



Публикацията е редактирана (21-02-11 23:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »