Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 10:56

ще копирам това, което преди секунди постнах под една моя снимка:

"бре, хора! тия, дето им харесва-ОК, там ясно. дали по 4 т. хората, кефи ги. ма защо тия, дето не ги изкефи, но все пак гласуваха с по точка, две-не чукнаха 2 клавиша какво, холан, не ги кефи? нали за това е цялата дандания. да има човек обратна връзка какво става, къде греши.
защо траете? зор ми е за точките-искам мнения, критика, искам да ставам по добър! ма това с траене не става!
айде да не ви мързи-моля ви!"


разбирам, ако снимката няма нито един глас, нито една точка. ОК, значи не струва.
ма не разбирам, след като си се ангажирал да гласуваш изобщо-значи все пак нещо те е хванало за момент в тая снимка! ми кажи кое не те кефи, мааму стара!
както много правилно се изрази един колега: "ние за тия точки не даваме домати и краставици" ми така е-ма това, дето трябва да го даваме, мнение, не го даваме.
защо ви мързи?
изобщо не е честно. за какво е тоя форум, и тия оценки, ако не можем да сме си полезни поне с обективно мнение.
на кой му трябва само ААААААААААА, УУУУУУУУУУУ, евалла! нечовешко!, м?
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vale_en   
Дата:   11-12-11 11:08

напълно съм съгласен - като харесваш снимкатъа , браво...но като не харесваш снимката- поясни защо и какво според теб трябва да се промени или подобри! според мен трябва когато се гласува с 2 или 1 точки дзадължително да излиза поле за коментар на този, който гласува така...да кажи критика или съвет...
така ще се насърчават авторите да подобряват качетсвото на снимките си, поне тов амисля че е идеята на форума...
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vale_en   
Дата:   11-12-11 11:12

а и според мен е тъпо автори с рейтинг Б да се крият зад анонимността и да гласуват с по една точка без да се обосноват за гласа си...
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 11:19

абе хайде, няма какво да се разкриват чак кой точно гласувал, ма нека не губиме идеята за взаимопомощ на всеки интернет форум.
иначе гадаеме... и в повечето случаи не отгатваш... и нищо не правиш...
ако не ти се занимава-не се занимавай-ма да минеш, да тропнеш и да заминеш хич не е колегиално!
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: pumabg   
Дата:   11-12-11 11:22

В тази държава не очаквай някой да ти помогне ...Българина няма тази функция записана в софтуера си даже...
Виж ако може обаче нещо мръсно да ти направи, само и единствено ще му оправиш деня и малката му балканска душичка ще се напълни с радост ...
Аз се научих през годините да превръщам злобата в стимул! Колкото повече плюят, толкова повече се мотивирам! За което не мога да не съм благодарен, разбира се [smilie7]

 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 11:24

е добре-нали това се опитвам да накарам всички-да плюят.
защо не ми се получава?
то плювките са ценни, не "осанна"...
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: mimnin   
Дата:   11-12-11 11:25

За да получиш, трябва да дадеш. Vaskoto1 ти колко мнения и критики написа, на колко хора помогна? Всеки иска, но не му се дава.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: mimnin   
Дата:   11-12-11 11:28

Аз не гласувам много, но ако дам 4 точки, това означава, че снимката ми е харесала страшно много, 2 точки харесала ми е - приятна снимка , 1 точка харесала ми е общо взето, но не съм чак впечатлена .



Публикацията е редактирана (11-12-11 11:29)
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 11:35

опитвам се, доколкото мога, да давам критики. но аз съм ламер. моите критики доколко са меродавни? дали вместо да изпиша вежди-не вадя очи? въпреки всичко-опитвам! ти погледна ли колко и какво съм критикувал, или директно пишеш...?
тука иде реч, най вече за хората, които им разбира наистина шишарката. ма си трайкат...
а ти, mimnin-колко критика даде? и даде ли изобщо, или само си цъкаш точки и оставяш хората да се сетят колко точки колко харесване означава...? [smilie23]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: tycoon   
Дата:   11-12-11 11:37

Защо разглеждате медала само от едната му страна?
А художника, който льоснал една кофа боя върху картината си щом разбрал, че много хора я харесват??[cool]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: mimnin   
Дата:   11-12-11 11:39

Аз също съм ламер и не критикувам. А и не виждам да е задължително. А тея дето им разбира шишарката много пъти са казвали, че са изгубили стимул да критикуват, защото отсреща често получават зъбене и обиди.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 11:41

има начин.
критиката може да не е остра и обидна.
ма защо се опитвам да уча възрастни хора на етика? вашите трябва да са свършили тая работа-аз какво ми е работа?
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: tycoon   
Дата:   11-12-11 11:45

Трябва да можеш да приемаш и остра и обидна критика, защото същността й е егото на този, който ти я дава. Е, ако не те интересува точно този човек не го слушай... не става въпрос нито за възпитание нито за етика.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: Knartist   
Дата:   11-12-11 11:46

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=MARKED_OPINION_LIST
[shtrak] [beer]

 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 12:04

идеята на тези полезни извадки ми се губи... донякъде...
това ми седи малко като оправдателна статистика-вижте бе, даваме някакви критики...
иначе има полза, определено, да видиш някъде събрани критики, но те са събрани като критики. объркан е критерия за подреждане. ако ти просто гледаш снимки и искаш да видиш конкретна снимка-гледаш критиката към нея. а тука гледаш критиката и после гледаш снимката...
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: special_k   
Дата:   11-12-11 12:08

Напоследък всички ми скачат - било то за критика или съвети... вслушват се в мненията на хора, на които общия сбор от точки на всичките им снимки нямат и половината на 1 моя...абе писатели. Явно повече писатели трябват тука. Поети.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: Navy   
Дата:   11-12-11 12:09

Безмълвно наказание [smilie5]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: mimnin   
Дата:   11-12-11 12:11

vaskoto, губи ти се, защото ти искаш точно на твоята снимка да го напишат, точно на тебе да объдрне някой внимание, нищо че вече са го написали 100 пъти на други снимки, подобни на твоята. От тези полезни извадки ако ти се чете, можеш да научиш доста.
Според мен на хората им е втръснало за толкова години да пишат едни и зъщи неща под едни и същи снимки. Да не говорим, че има и куп книги, където тези неща също са обяснени.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: steeens   
Дата:   11-12-11 12:13

vaskoto1, тука е форум и щом нещо не е забранено от правилата, значи е нормално. Ако те дразни толкова, правиш си собствен форум и слагаш правила каквито си искаш.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 12:21

дааа. тука е форум. и е хранилка. това е отдавна доказано...
не искам никой точно на мене да обръща внимание. забелязахте ли броя на тия критики и броя на качените във тоя форум снимки? съотношение? или не стигате чак дотам... защо да стигаме-я чакай да видиме на тоя какъв му е проблема? аааа пилееее, ти, е сега ше ти сипеме...
книгите са си книги, но ти наистина не е лошо да се замислиш, преди да поставяш всички снимки и всички хора под един знаменател... няма такова нещо, като универсален критерий. няма такова нещо, като универсален ъгъл. тука иде реч за всяка снимка поотделно. не навсякъде са умазани едни и същи неща...
а що се касае до мой форум-смисъла от това може да намерите в 50те вида християнство. това са все отделни "форуми" с една тема.
и има много файда-нали?
най вече има файда от мое място, където аз да съм цар и всичко да е по мой вкус... хахаха браво. всички сте схванали идеята...[smilie23]



Публикацията е редактирана (11-12-11 12:22)
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: CyberGene   
Дата:   11-12-11 12:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: avela   
Дата:   11-12-11 12:26

Не ставайте смешни.
Тук и без туй се напълни с поети- поетични заглавия с поетични подписи и кадри плюс- минус нула и то в албума.
Радвайте се, че въобще ви гласуват.
Може би трябва да се въведе половин точка Б, че така явно погрешно се възприема поощряването с една точка за наказание.

 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: steeens   
Дата:   11-12-11 12:35

avela , в повечето подобни сайтове единицата си е кол, а не поощрение.
Доколкото схванах идеята на автора, той просто иска мотивация за вота. Благодаря ти все пак, че проговори от името на Б-огоизбраните.[beer] [beer] [beer]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 12:35

авела, моля те дефинирай ми по подробно тези 2 неща:
поети
поощряване с 1 точка
аз първото не го схващам изобщо, а второто го разбирам като снизходителен жест, към някой, който може и да ме настигне някога, ма не е много сигурно...
не се дракам-наистина ме интересува...[smile]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: avela   
Дата:   11-12-11 12:43

steeens не се шегувай- Специал_К е коментирал преди мен много по- добре.
Какво ви топли ако някой празноглавец реши да философства под снимките ви?
Скоро имаше една снимка "Самота" някаква изтърбушена кошница с нещо червено с някакво боке и огромен подпис с финтифлюшки. Това са за мен "поети".
Аз не знаех, че 1 т. която все пак се добавя към рейтинга, а не се тегли от него се смята за наказание.
Не разбирам смисъла, но няма и значение явно.

 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена