Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: steeens   
Дата:   11-12-11 16:58

50
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: мара   
Дата:   11-12-11 17:31

ма на пишките имам толко бронзове, че ако бях в представяне, кат мищо можеш да изляза...[smilie5]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 17:36

GOSPODIN не се дърлям с никой. опитвам се да изясня нещо, което явно грешно се схвана на няколко пъти. ако си бях мълчал през цялото време и бях оставил въображенята на всички да ходят накъдето им е кеф, вместо в посоката на питането ми-мислиш ли че щеше да има нещо подобно на градивна дискусия дори?
пояснението за оценките не беше нужно-това дори аз го разбирам.
въпроса остава-ще има ли нещо позитивно от цялата тая дандания или да последваме всички вкупом мара и да окъкаме и тая тема, както е случая с 99.9% от всичко?



Публикацията е редактирана (11-12-11 17:36)
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: next_time   
Дата:   11-12-11 17:41

За какво да се пише критика, като накрая работата завършва с блокиране.Всеки иска критика , но задължително да е позитивна.Не се приема нещо от рода на

"снимката е скапана, защото е безинтересна, няма никакъв зачатък на идея и композиция, а отгоре на всичко е безобразно обработена."

Трябва да е деликатно и внимателно за да не се наранят чувствата, да е нещо по-така

"снимката е добра и има нещо интересно, но си струва да доразвиеш идеята, повече би ми харесало ако беше снимал бля-бля-бля, но предполагам че си целял някакво по-различно внушение.Обработката е разкошна, но за моя вкус прешарпването, пресуторирането и супер гнусните текстурки са малко в повече.Бля=бля-бля."

Накратко всичко това може да се каже и с една дума - боклук.
А защо въобще трябва да се занимаваш с коментари.Има книги има и курсове.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: steeens   
Дата:   11-12-11 17:48

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Накратко, за без пари - толкова коментари. Тука не е училище или курс, откъде накъде искате безплатно обучение?[beer] [beer] [beer] [cool]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: ninikolov   
Дата:   11-12-11 18:21

Критика ?!

Глей как се критикува

 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: ninikolov   
Дата:   11-12-11 18:35

Да поясня все пак, да не решиш, че се подигравам:
Искаш критика? Нищо по-лесно! Вземи произволна своя снимка и я почвай. Ама сериозно я почвай. Представи си че е чужда и трябва подробно и аргументирано да я анализираш. Гарантирам ти, че след като повториш това упражнение стотина пъти, след това за всяка втора снимка и ти ще се питаш "Как можах".
Най-жестокият и ефективен критик си си самия ти, защото не може да се напсуваш на лични.
[beer]

 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: algaivel   
Дата:   11-12-11 18:56

Защо не коментирам ли ? Ами заради всички ощипани моми, които и след най -малката критика те заливат с лични съобщения и ти обясняват колко си тъп и как не разбераш творчеството им. Ето затова [beer] [beer] [beer]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 19:19

algaivel изобщо не мога да разбера защо си си затрила нервите да обясняваш толкова подробно, толкова време...?
като го видиш че не вдява-работата ясна.
сега ти си огорчена, той нищо не е схванал, а всички останали потребители страдат от липсата на твоя принос.
кой печели?
steeens-надявам се че просто си саркастичен. защото ако си сериозен...друга бира...
ninikolov [smilie24] клипа е як! изкефих се.[smilie18]
принципно си прав, и то много. но тука въпроса опира до изчерпване. ако аз съм в състояние да си направя такава критика-няма да я търся от никой.
факта е, че никой не може да си направи такава критика. виждаш част от грешките си-други не виждаш. затова споделяш с хора, които също гледат.
за да видят.
ако никой не види-това далече не означава че снимката е перфектна-няма перфектна снимка.
не плашете щраусите-пода е бетонен...[smilie18]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: chavdarpg   
Дата:   11-12-11 20:09

Аз ако гласувам, гласувам само с 4т. така си спестявам неприятности от типа дето даде за пример algaivel.
Обикновено хората, които подхващат темите за точките и критиката са хора, които очакват нещо повече от кадъра, който са качили за оценка. Нали не си мислиш, че с обосноваването на някой автор за оценката, която е дал, това ще промени твоето виждане към кадъра ти?
Най-често авторите искащи критика, след като я получат, почват да се обесняват защо така са направили кадъра, и че виждаш ли точно това са искали да постигнат,докато накрая се стигне до заветната реплика-"Ти след като си такъв спец направи подобен кадър да го видим и ние", което само по себе си обезсмисля даването на критика.
Това е моето мнение относно даването на критика.



Публикацията е редактирана (11-12-11 20:14)
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vaskoto1   
Дата:   11-12-11 20:21

https://photo-forum.net/i/1549930

ето и един пример, който опровергава тия твърдения много добре.
аз искам да се получи ето точно това!
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: ninikolov   
Дата:   11-12-11 20:29

vaskoto1, от една страна в един масов и по дефиниция анонимен форум, малцина могат да дадат полезна критика, от друга - трябва все пак да можеш да отсееш мненията, които са смислени и верни, от тези, които само изглеждат така. Поради тази причина, човек трябва да се вглежда в себе си повечко, преди да се подложи на оценката на публиката. Не че е лошо да има такива коментари, но рядко имаш гаранции за "истинност". Пък и трудно е да напишеш анализ. Фотографите обикновено предпочитат да снимат.
Мисълта ми е: Радвай се на критиката, когато я има и не вземай насериозно разни дребни зяждания и най-вече евтините ласкателства. Така оценката на публиката (рейтинга) няма да те огорчава, няма и да те главозамая и това което правиш, ще те радва все повече.
[beer]

П.П. Това с щраусите е класика. Има и друго, дето иносказателно описва хипотетични отрицателни последствия, настъпили поради причини, описани по-горе:
"Колко е лъжлива природата" - ммислел си таралежът, слизайки от кактуса. [smilie3]

 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: мара   
Дата:   11-12-11 20:37

мен не много често, но все пак достатъчно, не ме разбират какво им говоря [smilie18]
почват да ми обясняват нервирано.
предполагам, че ми пишат бавничко, да не би да чета трудничко[smilie5] . от което само разбирам, че най-невротичните потребители на моята критика няма и да разберат. все пак опитвам отново и отново, но вече без голяма надежда да схванат. понякога се отказвам, понякога - продължавам. понеже никога не съм прекалено груба или водена от предубеденост, мен лично изобщо не ме вълнува дали някой после ще плаче в ъгъла, защото не съм го счела за велик. и си пиша...даже без да ме моли някой[smilie18].
после минават да ми коват колци. щото вероятно смятат, че 1 е наказателен вот.
настрана за пишките...[smilie25]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-12-11 20:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: мара   
Дата:   11-12-11 20:54

тва не ти го разбрах...гаси [smilie11]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-12-11 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: asahi   
Дата:   11-12-11 22:18

Админът не го ли сърби мишката?
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: MarinY   
Дата:   11-12-11 23:42

Гласувам все по-рядко. И в девет от десет случая пиша коментари. Но май и те ще намалеят. Какво да коментирам?! Масово, снимките са с елементарни пропуски. Това, тук не е фейсбук. Прочетете 10 книжки, 100 списания. Посетете 10 изложби, 100 сайта. Е, тогава показвайте нещо, дето има за какво да се хване човек. Да си проличи, че просто не натискате спусъка.

Това, с гласуването по една или две точки, че е наказание, е пълна недомислица. "Наказанието" е, да не ви обърнат внимание. Една или две точки си е чудесна категоризация при добрите кадри. Повод за замисляне, какво още им трябва.

[beer]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 01:05

Ха! Мръщят се на една точка. А хич?
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: compur   
Дата:   12-12-11 08:13

"Това, тук не е фейсбук. Прочетете 10 книжки, 100 списания. Посетете 10 изложби, 100 сайта." [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: за оценяването на снимките, за точките и мненията.
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 08:42

и непременно всяка изложба е хубава?
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена