Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: mirmiracle   
Дата:   12-12-11 17:33

Много е интересно да се четат теми в този форум. Аз наскоро снимах обувки с ДСЛР и осветление за 30 евро и се получи много добре. Важното е да се пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: detlene   
Дата:   12-12-11 17:38

iasen2 написа:

> при мен цялата фирма , заедно с
> моделките се заливаме от смех .......

Това със или без бюти диша? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 11:52

iasen2

Спри се човече - че пукнем от смех [smilie18]

valent1n458

Ако смяташ, че за времето прекарано в първоначално учене и след това в снимане ще спестиш повече , отколкото ако инвестираш същото време да си управляваш и разширяваш бизнеса - тогава смело напред ! Иначе не си струва.



Публикацията е редактирана (13-12-11 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   13-12-11 12:19

оказа се че фотоапарата в момента не е в наличност и ми предложиха 1лв на снимка за първите 300 продукта, като всеки продукт има по 2-3 снимки, тва са приблизително 700-900лв.. така че не знам за кво беше цялото спамене, в случай че тука ми предлагаха по 3лв на снимка, т,е трябваше да дам 2700лв, ама като почнете да плащате наеми, заплати, осигуровки, данъци, кредити с плаваща 13% лихва вместо по 3-5% както са в германия и държавата да не ви помага с нищо, малко се замисляш как да управляваш парите си :) поздрави и благодаря на хората, които ми отговориха сериозно

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: asahi   
Дата:   13-12-11 12:22

Айде сега - държавата виновна. Иди в друга държава да го правиш този бизнес по този начин и ела да коментираме.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 13:14

Много обичам да чувам как някои колеги снимат за по 1 лев. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 13:36

Автор: Shmidt
Дата: 13-12-11 13:14

Много обичам да чувам как някои колеги снимат за по 1 лев.


Ами ако си на зор ще снимаш и ще пееш. Ако нямам работа и нямам пари и аз бих ги снимал за лев на кадър. 700-900лв за 2 до 7 дни не са малко хорат работят по цял месец за тези пари, а доста и по два месеца. Не че оправдавам работата на такива ниски цени, но... все пак, не знаем кой, как и защо...



Публикацията е редактирана (13-12-11 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 13:43

Myth

В този аспект - всеки си знае най-добре , колко струва труда, времето и техниката му.

Аз винаги съм се чудел - ако толкова е на зор някой , че да прави качествени кадри за по 1 лев - дали не трябва да започне да се занимава с нещо друго и да остави фотографията като хоби. Ако са некачествени кадрите - не ме интересува , ако иска и без пари да ги прави.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 14:19

Автор: Shmidt
Дата: 13-12-11 13:43

Myth

В този аспект - всеки си знае най-добре , колко струва труда, времето и техниката му.

Аз винаги съм се чудел - ако толкова е на зор някой , че да прави качествени кадри за по 1 лев - дали не трябва да започне да се занимава с нещо друго и да остави фотографията като хоби. Ако са некачествени кадрите - не ме интересува , ако иска и без пари да ги прави.


Виж да кажа още веднъж, че също не подкрепям снимането на такива ниски цени, но... винаги има едно но, какво може да е но-то в случая например описах, както ти каза всеки сам си знае. Викаш да се захване с нещо друго, първо в тая, криза работа вече много трудно се намира, дори и за можещи и знаещи, особено извън София, от друга страна пък може да погледнем и случая, че човека, само това може, но пък не умее да се продава добре или е в провинцията, знаеш ли кога някой в град различен от 3-те най-големи ще плати повече от 1-2лв. на снимка за подобна каталожна особено пък ако е e-магазин. От друга страна ако човек работещ на тези цени, за продуктова фотография за каталози, я си представи, че за месец взима 4 подобни поръчки това са 4х900 3600лв на месец и работи за себе си, без шефове без нищо, КОЛКО ХОРА ВЗИМАТ ПОДБНИ ЗАПЛАТИ В БЪЛГАРИЯ, извън София се броят на пръсти, за тези пари човек може да си позволи да си поддържа техниката си. А сега си представи, че човека каквото може изобщо не го документира и не плаща данъци и нещата си идват на място.
Написаното до тук не е с цел да се заяждаме и без лоши чувства към никой, просто хипотетично описах една ситуация. Исках да кажа, че ако тези цени позоволяват на някой в бранша да си вади достатъчно пари или поне той е доволен, защо да зарязва фотография и да се захваща с друго (ако изобщо може или си намери друга работа)?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   13-12-11 14:40

цената е дори под лев, но това е само при първоначалното заснемане, после си ми ги хваща на 2лв, нищо не редно не виждам,като поръчаш 100 кутии плащаш 60лв като поръчаш 500 плащаш 120, нормално е цената да е такава при тези количества



Публикацията е редактирана (13-12-11 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: shadow...   
Дата:   13-12-11 14:52

valent1n458...kolichestvoto s kachestvoto niama obshto...dali shte go razberesh...vse edno ako doida pri teb i poiskam 100 kolana shte mi gi prodadesh kak..na esinichna cena ili s 30 procenta nadolu...zamisli se..

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 14:58

valent1n458 ти пък баси отстъпката ако аз ти поръчам голям брой портфейли 5 пъти по-евтино ли ще ми ги дадеш?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   13-12-11 15:25

нищо няма да дам, защото работим само към ес и не правим е-каталог, а просто каталог на нещата, които произвеждаме и доставяме :) печалбата на едро е 25% макс и разчиташ на големи количества. така че при големи поръчки работиш и на 5% ако трябва, но работиш и за репутация, утре хората те научават че си надежден и ти дават повече работа. човека ми каза 2лв на снимка, не разбирам от фотография, може и да са малко 2лв за снимка (извън софия), но 2лв при 800 снимки ми се струват много. както и да е, все пак благодаря на всички за мненията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: ecobo   
Дата:   13-12-11 16:15

Еми като искаш да продаваш 800 артикула, е редно да си платиш за 800 снимки минимум. Просто е. Фотографа ще работи като за 800 артикула, не виждам защо да ти вземе за 200, примерно.
Най-добре си снимай сам и каквото - такова. Снимането на подобни джунджурии не е голяма фолософия, особено пък когато не става дума за high-end реклама, а просто за каталог без претенции.
При всички положения обаче, една хубава снимка се изплаща чрез продажбите. Не го забравяй. То ако не беше така, нямаше да има професионални фотографи, всички щяха да си щракат със сапунерите и щяха да спестяват маса пари... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 16:23

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 17:21

Myth [beer]

А между другото , ако има тук добри фотографи, които са съгласни да правят качествени кадри за по 1 лев и смятат, че не могат да се продадат по-добре - да ми пишат на лични, че ще имам работа за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   13-12-11 17:40

всеки който иска да напредва поведение "кон с капаци" няма да му влезе в полза. продуктите не са 800, а 300 снимани по 2,3 пъти и горе го писах, ама не, фотографите казват 800 са и ако може минимум 20лв снимката! или 50! супер сложна техника!! никога няма да можеш сам! или фотограф който прави отстъпки за бизнес клиенти да се самоубие! [smilie11] [smilie5] всеки работи това за което е учил или това, което може, така че, ако не сте доволни от това, което правите на себе си се сърдете.

благодаря на хората, които писаха смислени неща, но повече никога няма да пиша във форум, толкова много глупости на едно място не бях чел...



Публикацията е редактирана (13-12-11 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 17:49

valent1n458

Хората искат да ти помогнат - това ,че не чуваш постоянно неща , които ти харесват не означава , че не са прави.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: boZo   
Дата:   13-12-11 18:22

valent1n458 е прав.
Ако човека дава пари и за фотографи де ще му излезе края...

Аз примерно не давм повече от 2-5лв за портмоне от естествена кожа - кво има толкова в едно портмоне, че да струва повече? Дето се вика всеки може да си направи - не се изиква кой знае ква квалификация - отпадъчни парчета кожа, конци - китайците бълват ли бълват, заринали са пазара. Отделен е въпроса, че изобщо не ползвам портмоне - имам някакви подарени от Арт
93, ама ми се струват ненужна вещ...

Като не трябва да е толкова серт каталога - намаай му снимките с телефона, нали ще се вижда г/д за какво става въпрос, какво толкова има да се показва чак пък на едно портмоне - все тая... Това осветления, специални апарати, фонове, постпродукция, ала-бала - все глупости дето пари струват. На който му трябва портфейл ще те намери и ще си купи, това да не е кока-кола, че да хвърляш средства да го рекламираш[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 18:36

bozo беше прав до едно време в последния си пост вече не е прав, никой не му е казал, по 20 и по 50лв на снимка, освен това много хора му отговориха съвсем конкретно на въпроса, как може да го направи за малко пари, с два халогена и сапунер и дори по-евтино щеше да му излезе от колкото и по лев да плаща на кадър, но явно или той не чете или... но в крайна сметка по левче за кадър си много евтино, ся ако ще ги щракаме без да ни пука и без постобработка, ок и аз ще ги нащракам без да се замисля, може дори да ги снимам за по лев и с лека корекция на всеки кадър след това, нооооо това ще е примерно защото съм на зор и ми трябват пари, примерно. Крайно време е все пак хората да се научат, че всичко струва пари, не че някога ще дойде момент в който всеки няма да иска за без пари ама... И аз искам сайт като хората ама не мога да го платя, примерно за това, се съобразявам с разни евтини решения или сядам чета и си го правя сам, това е положението, ама никого не съм седнал да обвинявам, че ми иска от 500 до 5000лв нали?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   13-12-11 18:55

Къв ви е проблемът с тези 1лв./кадър? Цената е съвсем нормална за такова снимане. Не съм я окъсал, но ако имах свободно време - също бих се хванал да ги нащракам. Имам един канон А75, слагам няколко халогена и един статив, и подкарвам конвейра. Накрая корекциите на batch, и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 18:57

И така става :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »