Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   10-12-11 01:28

здрасти! бих те ли препоръчали фотоапарат с който да мога да направя снимката като тази долу?

http://imghit.hit.bg/corsar.jpg

всички снимки, които ще правим ще бъдат на бял фон от същото разстояние..
и понеже вече надскочихме бюджета, възможно възможно най-евтиният фотоапарат (200-300лв?!) или трябва DSLR?
това например ще ми свърши ли работа? http://www.technomarket.bg/products/09107426/sony-dsc-h70r

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: harvester_vn   
Дата:   10-12-11 01:48

Най-добре си наемете фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   10-12-11 03:40

Всеки, който има ръчни настройки, ще свърши работа. Ако ще снимате със светкавици - желателно е да има РС букса или място за поставяне на репортажна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-12-11 05:47

Без осветление и подходяща техника няма да стане[smilie5]
за парите които ще дадете за апаратчето няма да свършите работа.
Има и друго дори да си вземете ДРСЛ под наем, има неща които не знаете как се правят и предполагам няма да се справите[smilie3]

щи драсна "телефона" си на ЛС да ми се обадиш да свършим работа[smilie5]



Публикацията е редактирана (10-12-11 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: cicomanco   
Дата:   10-12-11 08:56

[smilie10] ...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   10-12-11 09:41

за съжаление наемането на фотограф няма да свърши работа за постоянно, обяснявам защо :)

ние сме производители на кожени изделия, колани, портмонета, ръкавици и т.н за ес, отделно поръчваме някои продукти директно от китай и турция с наши надписи, продукти, които не можем да произведем на изгодна цена. Имаме нови продукти на 2 седмици и просто не е рентабилно постоянно да плащаме на фотограф, отделно сега грубо имаме около 450 продукта и сещате се, че работата е много и няма да излезе и евтино.

просто надскочихме бюджета си с автоматизрания каталог, който поръчахме и сега остава само да закупим възможно най-евтината техника да се правят подобни снимки. малко указания наистина ще ми бъдат полезни, защото съм доволен от снимките на блакберито ми с 3.2 мгп т.е нищо не разбирам от фотография :)



Публикацията е редактирана (10-12-11 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: dreamer   
Дата:   10-12-11 09:58

Една продуктова палатка и 2 хубави халогена. За снимки на кило, всяка сапунерка ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   10-12-11 10:01

знам че тука има творчески личности, ама нищо не разбрах какво каза [smile]

такава сапунерка? http://www.technomarket.bg/products/09107426/sony-dsc-h70r

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: nokoloff   
Дата:   10-12-11 10:12

По-добре да дадеш 200лв. за палатка и осветление и 150лв. за сапунерка.

Една Продуктова палатка ти трябва със сигурност(прецени си размера и ако трябва вземи по-голяма). Някакво осветление за 100тина лева и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: simbon4o   
Дата:   10-12-11 10:21

мда дори апарата не е задължително да е нов, втора ръка се намират дори много добри модели.
Палатката - да!
Останалото - ти подреждаш нещата осветяваш измисляш ги как да станат.
Фотограф - зависи от човека може и да не е много скъпо и със сигурност ще излезе по-качествен продукт!

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: 3DF   
Дата:   10-12-11 10:27

Има една приказка:
Икономията е майка на МИЗЕРИЯТА!

Един наистина полезен съвет.

Отиваш в магазин за фототехника или фирма, която предлага обурудване примерно Динафос или някоя друга.Или си наемаш фотограф, който да направи следното.
Казваш, какво искаш да правиш - продуктова фотография.
Да ти предложи обурудване
палатка
осветление
статив
апарат
софт за елеметарна обработка на кадрите.
да направи няколко десетки кадъра със цялата система,
а ти се научаваш, как да си снимаш китайските буклуци.

А за всичко това изредено по горе на съответния човек, който ти свърши работа сиПЛАЩАШ повтарям ПЛАЩАШ с ПАРИ.

и си готов със задачата.



Публикацията е редактирана (10-12-11 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: jsf   
Дата:   10-12-11 10:44

Формулата е проста:
качество * количество = ХХХлв.

Грешно е да мислиш, че ставаш фотограф с купуването на фотоапарат, пък бил той и за хиляди левове?

щом не си разбрал dreamer значи няма да можеш сам.
3DF [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   10-12-11 10:54

Титаните пак се изредиха... Палатка, че палатка. А на бас, че палатката само ще пречи.

"Всяка" сапунерка няма да стане - вече съм писал по-горе защо. А евтини халогени има във всеки магазин, където продават ел. чаркалаци. Другото е малко акъл и малко сръчност. При липса на такива - намира се безплатен донор, или се плаща.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Kidon   
Дата:   10-12-11 11:11

Снимки като тази, могат да се направят с портативен цифров фотоапарат (не DSLR), притежаващ ръчни настройки. Дори по-добри съм правил с моето сапунерче ()не мисля, че тази сянка тук е добре направена - малко ме съмнява и да не е добавяна с програма). Не е необходимо да се изхвърляш. Само едно спот макро и малко фантазия. За последното не трябват пари, а идея за крайния резултат. Там можете да очаквате проблеми обаче (все пак не всички портмонета трябва да се снимат по този начин - иначе потребителите ще умрат от скука.
Аз също имам магазин, мога да правя хубави снимки на изделия, но не мога да отделя достатъчно време за което.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Plamen11   
Дата:   10-12-11 11:16

За мен подобно нещо не е много сериозно.Показаната снимка не става така лесно от човек,който не знае какво трябва да направи,но все пак нищо не пречи да се пробва.Някое апаратче с ръчни настройки ще свърши работа.За осветление може да се ползват прожектори (евтини са) или др.Ако се ползват халогенни прожектори трябва да се внимава,че греят много.При всичи случаи след това трябва и да се обработят снимкте.Ако се ползва споменатото осветление в комбинация с автоматичен баланс на бялото това ще е задължително.Ето малко информация.

Всичко за цифровата фотография

Product photography

Как да направим ефектни снимки на бижута в домашни условия?

Най-добре да се заеме човек,на който това му е работата или поне да е наясно.Все пак,с повече желание и старание,може да се постигнат нелоши резултати и с подръчни средства,макар и да не е толкова лесно и бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: ecobo   
Дата:   10-12-11 11:32

Един Канон s50 за 40 евра от иБей и два халогена ще свършат идеална работа, стига да знае човек как да ги ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: ilcoin   
Дата:   10-12-11 12:08

GenaDP [smilie24]
ecobo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   10-12-11 12:52

ако те интересува сериозно , пиши на лично

Тука многознайковците абер си нямат от реалния бизнес

миналата седмица показвах на една клиентка как се виждат на снимката в цял ръст даже и шевовете на дрехата .
Успех!

А конкретната снимка може да се направи и мнооо по вълнуващо и ефектно

между другото във фотографията няма нищо евтино [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-12-11 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-12-11 13:12

iasen2
ще се обиждаме ли сега?
айде се обиждаме на профили[cool] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Kidon   
Дата:   10-12-11 13:19

iasen2
Ти сигурно си имаш абер от бизнес... Напоследък на безшевни технологии се минава (освен ако не се цели, точно шева да се вижда). [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   10-12-11 13:24

явно сте се засегнали , щом предлагате да се снима сток с халогени ..................................
напоследък май всички снимат с халогени
маймуна при пололожение че намаш студиина снимка в профила си що даваш акъли

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   10-12-11 13:34

няма никъв проблем, нищо човешко не ми е чуждо, всеки гледа собственият си интерес, но в момента просто не искаме да отделяме допълнителни средства за професионалист, не сме дизел :)


най-вероятно ще послушам мнението по-горе да говоря с човек от бранша каква точно техника ми трябва за продуктова фотография, болнични съм и търсих информация в нета :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   10-12-11 13:44

Предлагат, защото се вписва в бюджета на автора!

п.с. Трябва ли изобщо да имаш качени снимки ТУК?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-12-11 13:44

iasen2[smilie18] [smilie18] [smilie18]
имам и то много но това че не ги виждаш.... е проблем[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   10-12-11 13:51

MauMyHa
ми само паяци виждам [smilie5]

HepBeH_XaMcTep , не е задължително , но такъв съвет не бих дал и на най големия си враг [smilie5]
при положение че една светкавица на фасунга с фотоклетка е 40лв
качена на статив с чадър е вече решение за приблизително съшите пари
и ще даде прилични резултати без лайнян жълт цвят на халогена .

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-12-11 13:52

Виж тия, КЕСТЕНИ и не скачай на монитора те са просто кестени[smilie18]
Я, да вземеш да си купиш тая триизмерна ТИКВА че да видиш ЕКЗИФ[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   10-12-11 14:08

Автор: iasen2
...и ще даде прилични резултати без лайнян жълт цвят на халогена...


Хе-хе, титанично изказване от титан на фотографията... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: special_k   
Дата:   10-12-11 14:31

[cool]


Фирмата ни постоянно работи с китайци , но понеже много скъпо излиза всяка седмица да плащаме на преводач - препоръчайте хубав разговорник.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   10-12-11 14:36

мълчанието може да бъде злато.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: sharky   
Дата:   10-12-11 17:17

valent1n458, кажи от къде ги взимате продуктите си , щото не ми е рентабилно да ги купувам от вас?

Бас държа , че ако отправиш 3-4 запитвания към фотографи в нета за половината цена която ще дадете за техника ще имате снимки доста по-добри от тези които ще направите сами.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: asahi   
Дата:   10-12-11 17:37

Аз пък си шия сам порфейли и колани. Даже съвети не търся, щото дядо ми ме е научил, а и матриал остана от неговата работилница [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: asahi   
Дата:   10-12-11 17:41

Арт 93?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   10-12-11 18:31

за бога не арт, ние не сме такива "лидери" :) не искам да плюя по тях, но като идеш в китай като направиш бройка поръчки на продукта може да изпишат и името ти, ако искаш. арт слагаха по един тяхен етикет и айде "произведено в бг", последно време хората като го разбраха в сайта им го промениха на "продукти специално произведени за арт" не знам зашо всички си мислят че се правят пари с лъжене. фирма ни шие дънки, колани и ръкавици на ишлеме за ес и м/ж се опитваме да направим продуктов каталог, като вноса, просто си го пишем като внос :) който м/ж е изключително качествен, имам колан gucci от китай за 12 евро, който 2г го носих и си стои като нов, имам чувството че мога да тегля кола с него..

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: ecobo   
Дата:   10-12-11 18:35

Ясене, с тия снимки в профила как смееш да обиждаш и да ръсиш умни мисли? Ако аз направя такива продуктови снимки, ще ме е срам да ги показвам, камо ли да се бия в гърдите колко съм добър. Още повече, ако ги произвеждам... Ако си ги харесаш - добре, ама не ни ги пробутвай за еталон, щото са толкова далече от истината, че няма накъде повече.
А с това за халогените и жълтото направо отнасяш титлата "Титан на седмицата".
Аз като съм препоръчал халогени, съм ги препоръчал като най-евтиното решение, и неслучайно съм написал "стига да знае човек как да ги ползва".

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: exo99   
Дата:   10-12-11 19:59

Екобо,
Ти ли събираше книги за българите в Молдова или Горби?

Питам, защото имада дам.

Автора на темата, не е зле да изкараш един курс по фотография - ти или доверен човек от фирмата / „да не избяга после [smile] /,
и после ще знаете като начало какво и как се прави.
Курсът при собствениците на сайта е 150 лева и после като дадете още 150 - 200 лева за техника ще можете да си правите продуктовата фотография.
Постепенно ще нсе обзаведете по-добре.
А на вас постоянно ще ви трябва някой да прави продуктови снимки и затова не е удачно да наемете външен фотограф.

Няма да станете Фотографи,


Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   10-12-11 20:07

и аз за това си мислих, благодаря, може би един от най-полезните съвети :) на никой, няма да взема хляба, аз съм толкова далече от фотографията, колкото да ме приемат в наса[smilie5] написа:

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   10-12-11 21:03

не е зле да изкараш един курс по фотография

Що се ебавате с човека? Да изкара курс по фотография, за да се научи правилно да натиска спусъка на камерата? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: rudee   
Дата:   10-12-11 21:31

Преди време се опитах с компактния ми апарат да пробвам да направя нещо подобно..знам, че е далече от истиснките сток фотографий, но ето какво се получи, пробвах само един път:
1 Апарат (400лв преди 4 г.) в ръчен режим.
2 Статив (17лв)
3 3 крушки обикновенни 80 ватови.
4 Празен лист А4 формат :)

Оригинал:

http://i44.tinypic.com/20kqek3.jpg



И малкия ретъч след това:

http://i41.tinypic.com/vfyzv6.jpg



Та си мисля, че с компактия апарат и малко желание могат да се допуснат и малко компромиси, но излизат задоволяващи резултати

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   10-12-11 22:20

@rudee:
С едно букварче и малко желание може и българския да научиш...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: rudee   
Дата:   10-12-11 22:35

@GenaDP:

Мога да ти го дам после и на теб...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: asahi   
Дата:   10-12-11 22:43

Ама после.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   11-12-11 07:24

ecobo
,извинявам се че те засегнах професионално .
не знаех че си толкова обидчив професионално ..........
Следващите продукти ще наема тебе да снимаш. Ще ми пратиш ли оферта .



Публикацията е редактирана (11-12-11 07:55)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-12-11 10:05

тя офертата е, ясна 5лв на кадър с обработка.[smilie21] около две 3к лева се връзват.
Другият вариянт е да си вземат апаратче и да окъкат пейзажа да се вайкат и тюхкат и накрая пак тука[cool]
или да минат на ДРСЛ с подходящ обектив да се изръсат 3.5к лева и повече и да им отнеме време 3-4 месеца докато се научат от ипровизираното студио до графичният редактор кво се прави и пак няма се научат.
И отново тук да питаме за колега да свърши работа но тогава цената няма да е по различна само срамът ще е по-голям.[smilie7] щото при налична техника за хиляди левове и ИЗГУБЕНО време никъв резултат[smilie3]

А, иначе фирма която внася отвън стока и искат каталог, забележете каталог. Нямат[smilie11] повтарям, нямат пари да наемат фотограф дам им свърши работа[smilie11]


Господа назначете си фотограф и не се занимавайте с глупости[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-12-11 10:13


iasen2
познайте с колко светлинни источника е заснето това
[smilie7] Dead муха

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   11-12-11 10:22

Това с мухата го покажи на прородозащитниците [smilie5]
Маймуна , недей да подценяваш хората толкова много .......

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-12-11 10:46

тука са разпънал един умрел комар на "тепиха" и се чуда с кво да го отсрелям дали с китака или с микрото[smilie11] [smilie5]
и колко светки да му вкарам. а, вие си мислите шега работа насочи щракни. Е не става така. Отделно някой съсед е решил че радиото може да бъде чуто и от съседите на съседите[smilie9]
и после а, той се забавлява[smilie10]

iasen2
Покажете нещо повече от профилът си. Това което виждам е доста скучно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   11-12-11 10:54

MauMyHa , тука си прав - трябва да се снимат по шантави неща .....ей така щото си нямам друга работа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: 4iko   
Дата:   11-12-11 10:55

Валентин, преди няколко години бях в твоето положение. Имам онлайн магазин за детски дрехи и продуктовите кадри от партньорите ми бяха мн зле. Реших да опитам сам и за няколко месеца успях да докарвам перфектни кадри, които не отстъпват по нищо на кадрите от световните лидери в бранша. Естествено инвестицията в осветление няма как да избегнеш, но в Динафос за 300лв можеш да вземеш стартер кит, който ще ти върши перфектна работа. Разходи се до там и ще ти дадат ценна инфо, както и на мен на времето. Инвестирай и във фото техника, не кой знае какъв ресурс, но ти гарантирам, че ще си избиеш... Специално при мен продажбите литнаха мн сериозно, когато промених представянето на продуктите ни.

Инвестирай време да разгледаш как представят продуктите си лидерите в нишата ти. Лично аз губя повече време в аранжиране, гладене, почистване и кви ли не щуротии, от колкото самото заснемане, което вече е най-лесната част ;)

Някой предложи курс, не е лоша идея, ако изобщо нямаш понятията.
Доколкото помя Динафос правиха курсове специално за работа с инпулсно осветление, които ще са ти по-полезни от курс по обща фотография.

Успех



Публикацията е редактирана (11-12-11 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   11-12-11 11:01

4iko
[smilie24]
Още един човек стигнал до същия извод като мен .

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   11-12-11 11:36

MauMyHa още по-горе писах, че мълчанието може да е злато. 5 пъти ти писах на лични, че ако имам нужда ще ти звънна или ще те препоръчам на познати, е вече няма да го направя с твоето непрофесионално поведие, имам чувството че говоря с 12г дете.

4iko благодаря, така съм и направил вече всичко е поръчано от един познат за 1300 лв + безплатно обесняване как да работим :)

SAMSUNG DIGIMAX NX-100 е фотоапарата

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: 4iko   
Дата:   11-12-11 11:53

Валентин, незнам какъв е този самсунг, но ми звучи като сапунерка. Моето мнение е, че не е добра инвестиция за нуждите ти. В този бюджет можеш да се вместиш с приличен дслр с оптика и светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: simbon4o   
Дата:   11-12-11 12:11

samsung-a е 1.5х кроп матрица - идеален за целта и джобна сапунерка за всеки ден.
Успех в снимането!

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   11-12-11 12:35

да и на мен така ми обясниха, малко по-скъп от най-евтините дслр, но е ок за хора, които искат да отбият номер :) благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-12-11 13:02

valent1n458
Не ви познавам, но да върдите че мълчанието е злато[smilie11]
Мене злато ми не трябва. Трябва ми вино и хляб. за да оцелея по дълго време. Ако трябва да бъде точен. Аз не обичам да се хваля(кой съм какъв съм). По добре да се засрамиш от забележките си.
Щото може споменато правило да важи за вас самият[cool]

Айде успех със самсунга. Пожелавам ви ползотворни и успешни кадри. И помнете не е важно тялото, а ЗАУ-то.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Suggs   
Дата:   11-12-11 13:11

valent1n458, защо се хвърляш на тяло, за което (в момента) най-трудно ще намираш обективи?[smilie11]
Вземете си един entry level Canon или Nikon, ще ви върши повече работа.



Публикацията е редактирана (11-12-11 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   11-12-11 14:43

вече всичко е поръчано от един познат за 1300 лв + безплатно обесняване как да работим :) SAMSUNG DIGIMAX NX-100 е фотоапарата

Е явно познатият не ви обича твърде. Или просто е поредният титан във фотографията...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: bozO   
Дата:   11-12-11 14:45

Не титан - изумруд ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   11-12-11 15:22

много завиждате , брей
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: El_Fuego   
Дата:   11-12-11 15:35

MauMyHa, прави впечатление, че нямаш реална оценка за себе си и не знаеш кога да замълчиш...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   11-12-11 16:07

колкото толкова, фотограф няма да ставам :)

http://www.photoextract.com/photo/315130.html

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-12-11 16:10

El_Fuego
[smilie7]

прав си и, аз не знам утре какво ще бъда[smilie11] но със сигурност с няколко часа живял повече на тази земя[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: b0bb0   
Дата:   11-12-11 19:39

Без никакви претенции, това е със сапунерка, камъка върху стъкло, бял лист отдолу, разсеяна светлина между два прозореца, избелване и сянка с ФШ.

http://img18.imageshack.us/img18/9981/turquoisek.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: asahi   
Дата:   11-12-11 22:19

Същите тези два камъка, сложени върху стъклото на скенер и покрити с бял лист ще те изненадат още по-приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: chukov   
Дата:   11-12-11 23:26

Защо му давате акъл как да спестява от фотограф?

Нали има бизнес. Нека има работа и за фотографите

Господине, плащайте на фотограф за да има и кой да Ви купува кожените изделия.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: ss_sgp   
Дата:   12-12-11 10:33

аз съм съгласен с човека, че подобни сериини и с ниски изисквания снимки е най-добре да си ги снимаш сам - независим си, можеш да реагираш бързо, правиш точно каквото решиш (спестяваш си безкрайни обяснения, комуникаци и т.н.)

1000 или 2000лв какво изобщо го коментирате, проблем би било ако са 20 000, толкова е един от най-евтините лазерни принтери за професионална употреба. Човека взима оборудване за фирмата си, не за жената. За нея сапунерка от 200лв [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: steeens   
Дата:   12-12-11 11:26

В тоя форум е голяма веселба по всяко време![beer] [beer] [beer] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 12:02

ЕТО как примерно биха могли да се получат нещата, GenaDP много точно и правилно ти го е написал (а това е човек който продава осветление, все е на далавера да ти пробута едни светкавици, ама е свестен и знае, че няма смисъл)
Не ги слушай, как за целта трябва да си наемеш професионален фотограф, да е веднъж иди дойди, ама при положение, че постоянно ще снимате, малко нанагорно ще ви дойде от 2-5лв на кадър (минимум) да плащате, баси портфейлите златни. При положени, че нямате бюджет, единственото разумно е да инвестирате в техника и сами да си ги снимате, първоначално сапунерка и халогени или някакво подобно евтино постоянно осветление по нататък, като се понаучите сами ще разберете имате ли нужда от нещо повече или не.
Разбира се ако може да си го позволите най-добре и лесно е да си наемете фотограф, ноо.....

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-11 12:08

Миналата седмица идваха едни дипломирани фотографи да наемат студиото - гледаха като изтрещели , особено бютидиша и си мисля като наемеш фотограф , колко фотографи имат птофесионално осветление и студио ................ , особено ако си в дълбоката провинция ................[smilie5]

Като разбрах че ще снимат акт арт ги разкарах веднага , ама това си е друга тема ......

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 12:17

iasen2 я кажи какво разбираш под "професионално" осветление?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-11 12:38

примерно - Бюти диш 70см и дълбок софтбокс с грид , ако искаме да се заяждаме ...............

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 12:43

Аз пък си мислех, че това са само аксесоари, за моделиране на светлината, а не осветление, я кажи колко W ти е бютидиша, нали като ще се заяждаме и интересно дали точно това ми трябва за заснемането на аксесоари от кожа, а студио дали ми е нужно или просто предметна маса, щото нали хубаво е човек, като почне да се изхвърля да се съобрази и с конкретната задача.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-11 12:46

ох................................
немам думи
отивам да снимам моделки , че излиза новата колекция

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: detlene   
Дата:   12-12-11 13:05

iasen2, спри да се излагаш.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-11 13:27

кажете вие как ще снимате портмонетата , като сте такива големи фотографи ........................................

имате ли техниката и ресурсите за това
я да ви видим ся .............

и какво повече можете да предложите на клиента от това ,което той си купи .......

на мен ми е все тая дали се излагам или не във вашатите очи , аз си върша работата .

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 13:34

Я сподели каква техника и ресурси са необходими, за снимането на портфейли?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   12-12-11 13:34

Автор: iasen2

и какво повече можете да предложите на клиента от това, което той си купи


Можем да му предложим по-малко, което да върши същата работа. Тоя самсуняк за хилядарка (при положение, че човекът гледа да мине максимално тънко) трябва много да го мразиш, за да му го набуташ като "оптимално" решение. С какво ще ги светят портмонетата не стана ясно, но предполагам пак е взето някое гениално решение...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 13:37

GenaDP [smilie24] напълно съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-11 13:38

ма вие не можете ли да разберете, че осветлението е много по важно от апарата . Кви фотографи сте ......
А за самсунга се изказвате неподготвени ......

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: detlene   
Дата:   12-12-11 13:46

iasen2, няма нужда от излишно тупане в гърдите, то всичко се вижда. Клиенти, та клиенти... То клиенти има всякакви.
И освен това в българския език няма "моделка", има "модел".
Ама вярно е по-гъзраки да се казва "моделка", някак си по-профи звучи.

Ако това даваш на "клиентите", то ясно какви са.


http://img163.imageshack.us/img163/2411/53219627.jpg



Само не обяснявай сега, че това е high key.


Да ме извини автора на темата, че му спамя.



Публикацията е редактирана (12-12-11 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 13:50

Автор: iasen2
Дата: 12-12-11 13:38

ма вие не можете ли да разберете, че осветлението е много по важно от апарата . Кви фотографи сте ......
А за самсунга се изказвате неподготвени ......

Зададох ти въпрос, а колкото за апарата, четеш постовете като дявол евангелието, GenaDP точно това казва, че става и с много по-евтин сапунер.
Въпроса към теб конкретно ми беше, КАКВО ОСВЕТЛЕНИЕ точно е нужно за да се заснемат портфейли?

Обясни, обясни му на GenaDP, колко е важно осветлението [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-12-11 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: shama   
Дата:   12-12-11 13:54

valent1n458 , защо го правите този каталог?

Не е ли за реклама/промоция на вашия продукт?
Мислиш ли, че като дадеш пари за техника която ти е препоръчана от някои ще направиш снимки, които ще РЕКЛАМИРАТ продукта ти ? Ако искаш да покажеш, че продаваш нещо то тогава отивай в Техномаркет/полис, вземи нешо за 200лв. и снимай.

Избора си е твой , но АРТ-93 (примерно) са лидер не само заради продукта има ами заради това , че рекламират добре .

iasen2 във форума се сещам само за един човек които да се хвали колко е добър като теб , но той поне имаше покритие.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   12-12-11 13:59

@iasen2:
Говори ми, говори ми, за осветление ми говори. Ама внимавай кво казваш, че може да знам повече от теб по темата... [smilie25]

Аз портфейли и с 8х10 камера мога да снимам. Ама няма да го направя, може би ще успееш да се сетиш защо. Мога да с 20 светкавици да ги светя, ама пак няма да го направя... Щото работата може да се свърши с камера за 100лв. и осветление за още толкова пари.



Публикацията е редактирана (12-12-11 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 14:04

shama хем си прав, хем не, ако човека има малко желание, със сапунер, статив и два, три халогена или друго постоянно осветление не по-скъпо от халогените, има разни енергоспестяващи, ще постигне задоволителен ефект и в никакъв случай по-лош от показаната снимка на портфейл, така че...

За iasen2 ясна работата :-)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: detlene   
Дата:   12-12-11 14:13

Абе за портфейли, най-добре един бюти диш. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 14:16

Автор: detlene
Дата: 12-12-11 14:13

Абе за портфейли, най-добре един бюти диш.


Е как, за къде без бюти?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-11 14:20

ей, ма големи сте професионалисти
добре че не съм се захванал с вас ..............
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: shama   
Дата:   12-12-11 14:22

Myth така е , то ако беше направил едно търсене в google щеше да има отговора още на 20 мин.

Не мисля, че показаната снимка е еталон, а и като знам колко си е врътня да се покаже понякога един портфейл като хората и същевременно да нямаш грози отблясъци по кожата малко се съмнявам, че ще станат нещата като за каталог.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 14:23

iasen2,
аз все още чакам да отговориш на въпроса, какви техника и ресурси, са необходими за заснемането на един портфейл. Ама явно няма да ме огрее да получа отговор,

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: detlene   
Дата:   12-12-11 14:23

iasen2 написа:

> ей, ма големи сте професионалисти
> добре че не съм се захванал с вас
> ..............
> [smilie5]

Не, ти си професионалиста, споко.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 14:27

Автор: shama
Дата: 12-12-11 14:22

Myth така е , то ако беше направил едно търсене в google щеше да има отговора още на 20 мин.

Не мисля, че показаната снимка е еталон, а и като знам колко си е врътня да се покаже понякога един портфейл като хората и същевременно да нямаш грози отблясъци по кожата малко се съмнявам, че ще станат нещата като за каталог.


Да може да е голяма врътня, но както казах при ДОБРО ЖЕЛАНИЕ не е неизпълнимо, има пауси (примерно), предметни палтаки, може да отрази..... но както казах, нещата ще се получат при добро желание, както сам каза в мрежата материали доста, ако иска да научи нещо човек. Показаната снимка разбира се не е еталон, но пък човека нея си е харесал, като резултат. :-)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-11 14:37

Аз ще си го светна с бютито и грида
за тебе не знам
може би ще сложа по лъскав фон отдолу, може би не ....
отзад ще замажа с дифузионен чадър .



Публикацията е редактирана (12-12-11 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 14:51

Автор: iasen2
Дата: 12-12-11 14:37

Аз ще си го светна с бютито и грида
за тебе не знам
може би ще сложа по лъскав фон отдолу, може би не ....
отзад ще замажа с дифузионен чадър .


Викаш без бюти и грид не става работата ъМ?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-11 14:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: shadow...   
Дата:   12-12-11 15:27

zashto vseki iska za bez pari rabota da se svurshi....i s palatka i bez palatka stava...a posle fona..toi ima li ideia za kakvo stava duma....shte si poshtraka s neshto si ..niama da moje da prodava onlain/iavno tova e ideiata/...i pak shte stigne do fotograf..uspokoite se i kucheto stoi pred mesarnicata ..ama nikoga zad tezgiaha....

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-11 15:31

е нали сте професионалисти , вии кажете .
щом ме подигравате за бютито , толкова сте професионалисти

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 15:34

Автор: iasen2
Дата: 12-12-11 15:31

е нали сте професионалисти , вии кажете .
щом ме подигравате за бютито , толкова сте професионалисти


Ай спри съ, че и аз ще почна да се заливам от смях [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 15:41

Автор: shadow...
Дата: 12-12-11 15:27

zashto vseki iska za bez pari rabota da se svurshi....i s palatka i bez palatka stava...a posle fona..toi ima li ideia za kakvo stava duma....shte si poshtraka s neshto si ..niama da moje da prodava onlain/iavno tova e ideiata/...i pak shte stigne do fotograf..uspokoite se i kucheto stoi pred mesarnicata ..ama nikoga zad tezgiaha....


Ами защото явно фирмата, човека... не могат да си позволят наемането на фотограф или им идва твърде неизгодно, ся какво в подробности трябва да даде отчет тук ли. Ако има желание ще се справи, не е чак толкова трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: iasen2   
Дата:   12-12-11 15:51

при мен цялата фирма , заедно с моделките се заливаме от смех ....... явно чуствата са взаимни ......[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   12-12-11 16:10

Е, значи явно и в моделите предизвикваш бурен смях не само във форума. [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Alex_stand   
Дата:   12-12-11 16:13

Аз пък си мисля, че мога да го снимам и само с една малка светкавичка ....

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: mirmiracle   
Дата:   12-12-11 17:33

Много е интересно да се четат теми в този форум. Аз наскоро снимах обувки с ДСЛР и осветление за 30 евро и се получи много добре. Важното е да се пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: detlene   
Дата:   12-12-11 17:38

iasen2 написа:

> при мен цялата фирма , заедно с
> моделките се заливаме от смех .......

Това със или без бюти диша? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 11:52

iasen2

Спри се човече - че пукнем от смех [smilie18]

valent1n458

Ако смяташ, че за времето прекарано в първоначално учене и след това в снимане ще спестиш повече , отколкото ако инвестираш същото време да си управляваш и разширяваш бизнеса - тогава смело напред ! Иначе не си струва.



Публикацията е редактирана (13-12-11 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   13-12-11 12:19

оказа се че фотоапарата в момента не е в наличност и ми предложиха 1лв на снимка за първите 300 продукта, като всеки продукт има по 2-3 снимки, тва са приблизително 700-900лв.. така че не знам за кво беше цялото спамене, в случай че тука ми предлагаха по 3лв на снимка, т,е трябваше да дам 2700лв, ама като почнете да плащате наеми, заплати, осигуровки, данъци, кредити с плаваща 13% лихва вместо по 3-5% както са в германия и държавата да не ви помага с нищо, малко се замисляш как да управляваш парите си :) поздрави и благодаря на хората, които ми отговориха сериозно

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: asahi   
Дата:   13-12-11 12:22

Айде сега - държавата виновна. Иди в друга държава да го правиш този бизнес по този начин и ела да коментираме.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 13:14

Много обичам да чувам как някои колеги снимат за по 1 лев. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 13:36

Автор: Shmidt
Дата: 13-12-11 13:14

Много обичам да чувам как някои колеги снимат за по 1 лев.


Ами ако си на зор ще снимаш и ще пееш. Ако нямам работа и нямам пари и аз бих ги снимал за лев на кадър. 700-900лв за 2 до 7 дни не са малко хорат работят по цял месец за тези пари, а доста и по два месеца. Не че оправдавам работата на такива ниски цени, но... все пак, не знаем кой, как и защо...



Публикацията е редактирана (13-12-11 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 13:43

Myth

В този аспект - всеки си знае най-добре , колко струва труда, времето и техниката му.

Аз винаги съм се чудел - ако толкова е на зор някой , че да прави качествени кадри за по 1 лев - дали не трябва да започне да се занимава с нещо друго и да остави фотографията като хоби. Ако са некачествени кадрите - не ме интересува , ако иска и без пари да ги прави.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 14:19

Автор: Shmidt
Дата: 13-12-11 13:43

Myth

В този аспект - всеки си знае най-добре , колко струва труда, времето и техниката му.

Аз винаги съм се чудел - ако толкова е на зор някой , че да прави качествени кадри за по 1 лев - дали не трябва да започне да се занимава с нещо друго и да остави фотографията като хоби. Ако са некачествени кадрите - не ме интересува , ако иска и без пари да ги прави.


Виж да кажа още веднъж, че също не подкрепям снимането на такива ниски цени, но... винаги има едно но, какво може да е но-то в случая например описах, както ти каза всеки сам си знае. Викаш да се захване с нещо друго, първо в тая, криза работа вече много трудно се намира, дори и за можещи и знаещи, особено извън София, от друга страна пък може да погледнем и случая, че човека, само това може, но пък не умее да се продава добре или е в провинцията, знаеш ли кога някой в град различен от 3-те най-големи ще плати повече от 1-2лв. на снимка за подобна каталожна особено пък ако е e-магазин. От друга страна ако човек работещ на тези цени, за продуктова фотография за каталози, я си представи, че за месец взима 4 подобни поръчки това са 4х900 3600лв на месец и работи за себе си, без шефове без нищо, КОЛКО ХОРА ВЗИМАТ ПОДБНИ ЗАПЛАТИ В БЪЛГАРИЯ, извън София се броят на пръсти, за тези пари човек може да си позволи да си поддържа техниката си. А сега си представи, че човека каквото може изобщо не го документира и не плаща данъци и нещата си идват на място.
Написаното до тук не е с цел да се заяждаме и без лоши чувства към никой, просто хипотетично описах една ситуация. Исках да кажа, че ако тези цени позоволяват на някой в бранша да си вади достатъчно пари или поне той е доволен, защо да зарязва фотография и да се захваща с друго (ако изобщо може или си намери друга работа)?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   13-12-11 14:40

цената е дори под лев, но това е само при първоначалното заснемане, после си ми ги хваща на 2лв, нищо не редно не виждам,като поръчаш 100 кутии плащаш 60лв като поръчаш 500 плащаш 120, нормално е цената да е такава при тези количества



Публикацията е редактирана (13-12-11 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: shadow...   
Дата:   13-12-11 14:52

valent1n458...kolichestvoto s kachestvoto niama obshto...dali shte go razberesh...vse edno ako doida pri teb i poiskam 100 kolana shte mi gi prodadesh kak..na esinichna cena ili s 30 procenta nadolu...zamisli se..

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 14:58

valent1n458 ти пък баси отстъпката ако аз ти поръчам голям брой портфейли 5 пъти по-евтино ли ще ми ги дадеш?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   13-12-11 15:25

нищо няма да дам, защото работим само към ес и не правим е-каталог, а просто каталог на нещата, които произвеждаме и доставяме :) печалбата на едро е 25% макс и разчиташ на големи количества. така че при големи поръчки работиш и на 5% ако трябва, но работиш и за репутация, утре хората те научават че си надежден и ти дават повече работа. човека ми каза 2лв на снимка, не разбирам от фотография, може и да са малко 2лв за снимка (извън софия), но 2лв при 800 снимки ми се струват много. както и да е, все пак благодаря на всички за мненията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: ecobo   
Дата:   13-12-11 16:15

Еми като искаш да продаваш 800 артикула, е редно да си платиш за 800 снимки минимум. Просто е. Фотографа ще работи като за 800 артикула, не виждам защо да ти вземе за 200, примерно.
Най-добре си снимай сам и каквото - такова. Снимането на подобни джунджурии не е голяма фолософия, особено пък когато не става дума за high-end реклама, а просто за каталог без претенции.
При всички положения обаче, една хубава снимка се изплаща чрез продажбите. Не го забравяй. То ако не беше така, нямаше да има професионални фотографи, всички щяха да си щракат със сапунерите и щяха да спестяват маса пари... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 16:23

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 17:21

Myth [beer]

А между другото , ако има тук добри фотографи, които са съгласни да правят качествени кадри за по 1 лев и смятат, че не могат да се продадат по-добре - да ми пишат на лични, че ще имам работа за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: valent1n458   
Дата:   13-12-11 17:40

всеки който иска да напредва поведение "кон с капаци" няма да му влезе в полза. продуктите не са 800, а 300 снимани по 2,3 пъти и горе го писах, ама не, фотографите казват 800 са и ако може минимум 20лв снимката! или 50! супер сложна техника!! никога няма да можеш сам! или фотограф който прави отстъпки за бизнес клиенти да се самоубие! [smilie11] [smilie5] всеки работи това за което е учил или това, което може, така че, ако не сте доволни от това, което правите на себе си се сърдете.

благодаря на хората, които писаха смислени неща, но повече никога няма да пиша във форум, толкова много глупости на едно място не бях чел...



Публикацията е редактирана (13-12-11 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Shmidt   
Дата:   13-12-11 17:49

valent1n458

Хората искат да ти помогнат - това ,че не чуваш постоянно неща , които ти харесват не означава , че не са прави.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: boZo   
Дата:   13-12-11 18:22

valent1n458 е прав.
Ако човека дава пари и за фотографи де ще му излезе края...

Аз примерно не давм повече от 2-5лв за портмоне от естествена кожа - кво има толкова в едно портмоне, че да струва повече? Дето се вика всеки може да си направи - не се изиква кой знае ква квалификация - отпадъчни парчета кожа, конци - китайците бълват ли бълват, заринали са пазара. Отделен е въпроса, че изобщо не ползвам портмоне - имам някакви подарени от Арт
93, ама ми се струват ненужна вещ...

Като не трябва да е толкова серт каталога - намаай му снимките с телефона, нали ще се вижда г/д за какво става въпрос, какво толкова има да се показва чак пък на едно портмоне - все тая... Това осветления, специални апарати, фонове, постпродукция, ала-бала - все глупости дето пари струват. На който му трябва портфейл ще те намери и ще си купи, това да не е кока-кола, че да хвърляш средства да го рекламираш[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 18:36

bozo беше прав до едно време в последния си пост вече не е прав, никой не му е казал, по 20 и по 50лв на снимка, освен това много хора му отговориха съвсем конкретно на въпроса, как може да го направи за малко пари, с два халогена и сапунер и дори по-евтино щеше да му излезе от колкото и по лев да плаща на кадър, но явно или той не чете или... но в крайна сметка по левче за кадър си много евтино, ся ако ще ги щракаме без да ни пука и без постобработка, ок и аз ще ги нащракам без да се замисля, може дори да ги снимам за по лев и с лека корекция на всеки кадър след това, нооооо това ще е примерно защото съм на зор и ми трябват пари, примерно. Крайно време е все пак хората да се научат, че всичко струва пари, не че някога ще дойде момент в който всеки няма да иска за без пари ама... И аз искам сайт като хората ама не мога да го платя, примерно за това, се съобразявам с разни евтини решения или сядам чета и си го правя сам, това е положението, ама никого не съм седнал да обвинявам, че ми иска от 500 до 5000лв нали?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: GenaDP   
Дата:   13-12-11 18:55

Къв ви е проблемът с тези 1лв./кадър? Цената е съвсем нормална за такова снимане. Не съм я окъсал, но ако имах свободно време - също бих се хванал да ги нащракам. Имам един канон А75, слагам няколко халогена и един статив, и подкарвам конвейра. Накрая корекциите на batch, и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоапарат за каталог?
Автор: Myth   
Дата:   13-12-11 18:57

И така става :-)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »