Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Петък е, та да попитам...до колко волта е безопасно за апарата?
Автор: mrge.org   
Дата:   09-12-11 23:56

На моя оригинален адаптор за Сигмата пише изход: 5 волта, 1.7 ампера.
 Re: Петък е, та да попитам...до колко волта е безопасно за апарата?
Автор: bpavlov   
Дата:   10-12-11 02:19


За къв чеп е целия зор апарата да е на захранване, ако не етайна, разбира се
 Re: Петък е, та да попитам...до колко волта е безопасно за апарата?
Автор: iasen2   
Дата:   10-12-11 07:55

bpavlov , лично аз работя с адаптор в студиото от една година.
Забравяш да мислиш за батерии и се концентрираш върху работата си . това е ползата за мен . А парите за батерии ги даваш да си купуваш по добро осветление [smilie5] . работя само със статив и кабелите ми не са проблем .

А автора на темата иска да види дали някой си е изгорим хапарата по този начин и да злорадства най вероятно . [smilie5]
 Re: Петък е, та да попитам...до колко волта е безопасно за апарата?
Автор: tvk75   
Дата:   10-12-11 13:07

aldygreen дай модела на Канона,да видим
 Re: Петък е, та да попитам...до колко волта е безопасно за апарата?
Автор: pif   
Дата:   13-12-11 00:31

Пичове,
ако не успеете да изгорите апарата по друг начин - обадете се. Имам едни изсточници тука дето дават по 3-4-5 киловолта и 70-80 ампера. Е, вярно за кратко (10ина милисекунди) ама пък добре взривяват картоф. Пък и човек връщат от оня свят. Все един апарат ще изгорят.
По темата. Ако в апарата няма батерия не е проблем да се стигне до 9 волта но това ще му шашне електрониката и може да не реагира добре. Всяко напрежение между 6.6 и 8.4 волта е безопасно. Аз лично бих работил на 7-7.5
По критичното в случая е, че кабелите имат индуктивност и вътре в апарата не е предвиден кондензатор с подходящите параметри. Батерията има много ниско вътрешно съпротивление и индуктивната съставка клони към нула. При пускане на жици - всяко едно включване на транзистор в апарата ще предизвика разтрептявания които няма кой да ги обере, защото големия кондензатор е в захранването а кабела има голяма индуктивност. При някои апарати може да се получат пикове от по 20-30-50 волта които да изгорят нещо. Затова по важното е да се сложи хубав голям кондензатор колкото се може по близо до куплунга на апарата. Задължително да е импулсен с колкото си може по ниско вътрешно съпротивление. Само така може да се гарантира безопасна работа на апарата.
Тези разтрисания които се получават може да не изгорят апарата но да доведът до стареене на някои важни компоненти които след време да влошат качеството на снимките.
 Re: Петък е, та да попитам...до колко волта е безопасно за апарата?
Автор: asahi   
Дата:   13-12-11 00:42

Въх. разтрепераха се жиците [smilie9]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.