Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Тестови кадри от Nikkor AF-S 40mm F2.8 Micro
Автор: tziko   
Дата:   19-12-11 14:41

Е колко да му е цената - 20лв?
Ако не ти трябва, само между другото да си купиш щото е хубав - да висока е, ако влиза в употреба, не бих казал, че е висока.
85/3.5 макрото е друга работа, той е подпрян от 60/2.8 и 105/2.8 и с тази бленда не може да изкласи, а 40мм е най-широкото макро което знам, че се търси за специфични макро снимки с фон, стокова, предметна и т.н.
Освен всичко друго е компактен, лек и най-евтиния макро, така, че не разбирам защо се плюе по този обектив, на който не му отърва - не си го купува!

Отговори на това съобщение
 Re: Тестови кадри от Nikkor AF-S 40mm F2.8 Micro
Автор: kvakioh   
Дата:   19-12-11 16:54

Oттеглям мнението си...



Публикацията е редактирана (19-12-11 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Тестови кадри от Nikkor AF-S 40mm F2.8 Micro
Автор: Suggs   
Дата:   19-12-11 17:09

Цената си е супер.
Ако продам моята Sigma 70/2.8, веднага си го взимам, ако не - на следващата заплата, и ще си ги имам и двата.
Точно макро възможности ми липсваха на 35/1.8 , и съм готов да платя 100-ина лева повече за тях. Алтернативата е Sigma 50/2.8, която хем е по-дълга, хем се разтяга повече при фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестови кадри от Nikkor AF-S 40mm F2.8 Micro
Автор: kapitancho   
Дата:   19-12-11 17:37

Има и още един обектив във уравнението - 28/2.8 АИС. Това е уникален обектив. Не достига 1:1 мащаб, но при тези милиметри и това близко разстояние, от което фокусира, гледната точка, която може да се изкара е неповторима.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестови кадри от Nikkor AF-S 40mm F2.8 Micro
Автор: iordanov   
Дата:   19-12-11 19:52

Аз ли нещо не разбирам... Кой макрообектив е по-евтин. Колко да е евтин. Как може макрообектив да се сравнява с обикновен обектив със същото фокусно разстояние.
А Сигмата е такава пръчка, че няма накъде повече.
Че що не попиташ 45 мм. тилт-шифт обектива що не е по-евтин от 35/1,8. Хем е ръчнофокусен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »