Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Пак за сканирането на Филми във фото
Автор: Dekov   
Дата:   07-12-11 07:49

Цифровите машини не сканират филми, филмите се сканират със скенер от оператор.
Какъв е скенера и оператора е друг въпрос, задайте си също въпроса как се е справял Картие Бресон с драскотините и се опитайте да си отговорете сами.


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за сканирането на Филми във фото
Автор: nikel   
Дата:   07-12-11 09:42

И аз от колко врема дебна да си купя филмов скенер Никон, но предлагане йок... Е има ги в ибей, но цените са по-високи от тези в магазина когато са били нови, а и доставката рядко е международна.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за сканирането на Филми във фото
Автор: milen   
Дата:   07-12-11 10:39

Аз сканирам на имакон. Цена на филм -5лв- електронно контактно копие. Това е все едно да имаш всеки кадър с размер 1200/800 пиксела примерно. За по големи сканове се заплаща повече- примерно а4 на 300дпи- 5лв. За мен е безумие да се сканира цял филм на 3600дпи на кадър- какво ще ги правиш после тези сканове? Нормалните хора си правят скан за 5 лв на филм и после си избират кадри и си ги сканират по големи според целта. Електронното контактно копие не претендира за супер точни и прецизни цветове- все пак това е ориентир какво си засниел. При последващо селективно сканиране се прецизират цветове плътности и т.н. Също така никога не включвам опцията за чистене на драскотини, защото барабар с тях заминават и някой детаили.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за сканирането на Филми във фото
Автор: svi25   
Дата:   07-12-11 10:57

С класическите чернобели филми и съвременният DigitalIce не може да се справи с драскотините, т.е. единият вариант е да действаме както Картие Бресон. За цветните и чернобелите хромогенни филми съществуват скенери и софтуер, които се справят много добре с дребните дефекти.


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за сканирането на Филми във фото
Автор: pif   
Дата:   07-12-11 11:47

Драскотините във филмскенерите се премахват като се сканира филма с 4-ти цвят. Филма се сканира инфрачервено и там където има драскотини - се взима от съседен пиксел за замазване.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за сканирането на Филми във фото
Автор: буби-руби   
Дата:   08-12-11 10:31

Къде в Сф ще ме посъветвате да сканирам кадри от рол диапозитив с наистина добро качество за печат примерно до А2?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за сканирането на Филми във фото
Автор: milen   
Дата:   08-12-11 10:46

Будапеща 68, АГИТПРОП
www.agitprop.bg

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »