Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: dobrudja   
Дата:   04-12-11 20:25

Здравейте,приятели искам да ми помогнете с избора на фотоапарат.Харесал съм няколко модела и искам да ми помогнете с избора.

FUJI FINEPIX S4000 BLACK EE

FUJI FINEPIX S2500HD BLK


FUJI FINEPIX S3400 BLACK EE


Искам да си взема апарат в порядъка на 300-400 лв не се занимавам професионално със фотография,но пък обичам да ходя да снимам на спортни мероприятя(за сега снимам със сапунерка пак на Фуджи)
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: fotorafi   
Дата:   07-12-11 10:12

Аз бих ти препоръчал да си купиш камера нисък клас със сменяеми обективи. Все някога ще стигнеш до това решение.
А за разни битови нужди си вземи една евтина спунерка до 100 лв втора употреба[beer]
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: ivjordan   
Дата:   07-12-11 11:14

Аз също съм фен на марката и от 4 години ползвам техен "суперзуум". Смятам, че са най-доброто на пазара като съотношение цена-качество.
От посочените три, основната разлика е в оптичното приближение. Аз бих избрал най-голямото при равни други условия. Естествено, трябва да се прецени и разликата в цената и дали си заслужава заради още малко "зуум".
Иначе, апаратчетата от този тип предлагат доста възможности, пълни ръчни настройки и т.н. Недостатък е, че са много шумни на високо ISO (разбирай, още от 400).
На моя на два пъти му се откача някаква пружинка на светкавицата и ходи на ремонт. Явно това им е слабост (в сервиза ми казаха същото). Други проблеми не съм имал.
Вярно е и това, което е написал fotorafi - бързо отесняват този вид апаратчета и почваш да се оглеждаш към DSLR - ите.
Все пак, мисля, че всяко от посочените три ще ти достави огромно удоволствие, така че взимай смело.
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: Ugi   
Дата:   07-12-11 15:07

Здравейте! Извинявам се на колегата, че се "прикачам" към неговата тема, но искам да питам за съвет за избор на апаратче. Спрял съм се на тези три модела:
1. Canon PowerShot A3300 IS Silver

2. CANON IXUS 115HS SIL+ - нямам предвид розовия, линкът е просто за сравнение на характеристиките :)

3. PANASONIC DMC-FS35EP

Апаратчето ще е за подарък на родителите ми, които ще снимат общо взето винаги на автоматична настройка, така че всеки един от тези като възможности ще им е достатъчен. Въпросът ми е, при кой на авто ще има най-добри резултати. Има доста разлики между апаратите - матрици, зуум, екрани. На пръв поглед клоня към панасоника, заради големи оптичен зуум, но имам опит с малко по-стар иксус и съм страшно доволен. Ще съм благодарен на всякакси съвети. Може да предложите и други марки - посочил съм Канон и Панасоник, защото имам опит с такива апарати и винаги съм бил доволен. Бюджетът трябва да е до около 350лв като в това число включваме и 4 гб памер и калъфче.
Поздрави!
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: hartt   
Дата:   07-12-11 20:15

Относно избора на Фуджитата:
Бих те посъветвал по-внимателно с избора на моделите 3400 и 4000. Вярно е, че съблазняват с обективите и цената. От друга страна, снабдени са с малки матрици и излишни 14 МР, най-вече шумоподтискането е чудовищно - ако цъкнеш пълноразмерна снимка на 100%, ще видиш нещо доста акварелно и мазно. Тъй че помисли как ще гледаш снимките - разпечатани на малък формат ще са добре, на ТВ Full HD не знам. Моят HS-10 на такъв 37' дава добър резултат, но хич не ми се поглежда на 100% на компа[smilie8]. Свали си от нета пълноразмерни оригинали и преценявай.
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: Славов   
Дата:   07-12-11 20:54

И не само фуджитата, всички споменати в темата апарати са с мижави матрички, верно имат доста екстри, но всеки апарат за 200 лв. с матрица 1/1,8" ще ги бие по качество на картинката.
Размера има значение, щом питате тук за апарат, значи не сте за такъв с матрица 1/2,3" или по-малка....
Успех на всички!!!
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: hartt   
Дата:   07-12-11 21:18

Абе, Славов, в друга тема засякох Ваше мнение за по-голяма матрица и не по-скъп апарат. Тук направо 1/1.8 за 200 лв.[smilie11], надявам се говорите за 2-ра употреба отпреди мин. 6 години? Щото човека явно пита за нови.
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: Славов   
Дата:   07-12-11 23:02

Не, говоря за нов апарат, примерно олимпус мю 1000... има и други ... [beer] [beer] [beer] [beer] май в Технополис го имат ... за 199 лв с карта 1 ГБ....

[smilie3] който търси намира ...
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: Suggs   
Дата:   08-12-11 08:06

Славов, Славов ...[smilie5]
Този въпросният Олимпус е дърт модел - от 2006-та. Останал е само в един от магазините на Технобакалията, и най-вероятно даже не може и да се купи - сигурно е развален, или нещо подобно.
Я дай малко снимки, правени с него, да я видим тази "огромна" матрица какво може [smilie18] .

Кога ли ще разберете, че има разлика между писаното в някой Интернет сайт, и реалността ...
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: егоист   
Дата:   08-12-11 10:02

В Техномаркет е пълно със сапунерки около стотина лева с големи матрици [smile]

 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: dobrudja   
Дата:   11-12-11 10:10

Аз сега съм сапунерка,но искам да взема нещо по-добро между 300-400 лв
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: dobrudja   
Дата:   11-12-11 10:11

А какво ще кажете за Nikon Coolpix L120

- 14.1 мегапиксела CCD сензор (1/2.3")
- 21х оптичен зуум
- обектив 25-525мм (35мм екв.) със светлосила f/3.1-5.8
- оптична схема: 12 елемента в 9 групи
- светлочувствителност: ISO 80-6400
- стабилизация на изображението: изместване на сензора, плюс електронно намаляване на вибрациите (eVR)
- HD видеоклип 1280х720 (30кадъра/сек.)
- 3.0" (76мм) LCD TFT дисплей (921000 пиксела)
- вградена памет: 102 MB
- слот за памет: SD, SDHC, SDXC, UHSC
- тегло: 431 гр. (с батерия и памет)
- размери: 109.9 x 76.5 x 78.4 мм
 Re: ПОМОГНЕТЕ ЗА ИЗБОР НА АПАРАТ
Автор: Suggs   
Дата:   11-12-11 10:28

За Nikon L120 ще кажем:
Цъкни тук , разгледай примерните снимки, правени с модела, и ако ти харесват като качество - купувай.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.