Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: vanquished   
Дата:   12-07-12 10:25

Това ,че нещо се продава в базара не го прави лошо . Като излезе Д7000 пазара се наводни с Д90 не ,защото Д90 е кофти .

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: JoroHondata   
Дата:   12-07-12 11:03

Здравейте
Изгледах почти всички ревюта в dpreview (сравняването на стандартния кадър, направен чрез най- различни апарати), и навсякъде при Nikon ми направи много лошо впечатление голямата разлика между качеството на кадрите по средата в сравнение с краищата... За съжаление почти всички марки и модели D-SLR показват този дефект... В тази връзка мисля, че Panasonic (и чрез обективите Leica разбира се)/Opympus имат несравнимо превъзходство спрямо коя да е друга система (пради тяхната почти телецентрична оптика в обективите си).
Ако идеята на повечето MP е да се кропва всеки път кадъра, и да се маха изображението по краищата на кадъра заради размазания образ- много добре са го измислили...
Та въпроса е как притежателите на Nikon (в случая) се справят с този проблем, или в "реалния свят" той е "минимален" ?
Поздрави



Публикацията е редактирана (12-07-12 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: vanquished   
Дата:   12-07-12 11:11

Оли/Пана нямат проблеми в краищата заради формата на матрицата 4:3,при другите е 3:2 ,един вид краищата са си кропнати още в камерата .

ПП - Не знам дали съм прав .



Публикацията е редактирана (12-07-12 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: mitku   
Дата:   12-07-12 11:16

@JoroHondata, принципно погледнато - всяка оптика има разлика в разделителната способност между центъра и краищата. Съответно колкото е по-голяма матрицата зад нея, толкоз по-трудно е да се направи оптика с приемливо спадане по краищата... и съответно Олимпус и Панасоник с по-малката си матричка и обективи могат по-лесно да направят този (д)ефект да е по-малък. [smilie3]
Но както за всяка система, така и за Никон и Канон си има достатъчно добри обективи и просто не може да се генерализира по такъв начин, че видиш ли заради това (цитирам) "Panasonic/Opympus имат несравнимо превъзходство спрямо коя да е друга система"... което просто е много далеч от истината... меко казано. Но всеки е свободен да направи своя избор. [smilie7]

П.П. Мда и това, което казва vanquished с разликата между 4:3 и 3:2, също е така и съответно добавя към (д)ефекта. [smilie24]



Публикацията е редактирана (12-07-12 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: JoroHondata   
Дата:   12-07-12 11:28

Здравейте
mitku, според мен не е силно казано, че "Panasonic/Opympus имат превъзходство спрямо коя да е друга система" относно оптимален ъгъл на подаване на светлината към матрицата на този етап. Те просто са решили този проблем, и повече не се занимават с него. Останалите системи не искат да направят нищо по този въпрос- и това е жалко за всички потребители, които установяват тези дефекти в изображението едва след като си закупят съответната техника.
Съвсем друг е въпроса с недостатъците на по- малкия размер на матрицата при Panasonic/Olympus (4/3), както и с форсирането с повече и повече MP... трябва си по- мощна пост- процесорна обработка на самите кадри...
Да- наистина всеки е свободен на направи своя избор, всяко едно превъзходство е компромис с нещо друго.
Поздрави



Публикацията е редактирана (12-07-12 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   12-07-12 11:37

Този проблем е още по-ясно изразен при широката оптика, където изображение с голям зрителен ъгъл трябва да се фокусира еднакво върху сензора. И докато успоредният сноп лъчи се пречупва слабо през центъра на обектива, то краищата търпят най-голямо пречупване и отклонението е най-видимо.

За да се получи остро изображение, сноп от различен ъгъл и различено попадение върху обектива трябва да може да се фокусира по еднакъв начин - хоризонтално и вертикално върху сензора. Това, естествено, е проблем, защото в обективите се използват много сферични елементи в комбинация, така, че да компенсират оптическите аберации, които се получават при отклоняване от идеалната оптическа леща, а именно параболата.

Естествено, асферична оптика се произвежда трудно, защото е много по-лесно да полираш една леща на машина със сферична равнина, където всяка една точка е равно отдалечена от геометричния център.

Та дефектът с меките краища е последица от физическите и технологични ограничения и го има при всички обективи и системи. И не бих казал, че никонските обективи са най-зле в това отношение, напротив - за мен Sigma EX и Canon са по-кофти. Причината - оптимизирани са за портретно снимане, където сферичната аберация дава по-приятни транзитни зони и по-размито боке, за сметка на загуба на детайл. Обратно- някои никонски обективи, особено по-евтините, имат невероятна острота дори в краищата, но бокето е малко остричко.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: didesignbg   
Дата:   12-07-12 11:57

Никонският проповедник, ти за ретрофокусен дизайн чуваЛ ли си? Никон бая добре го употребяват.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   12-07-12 13:10

dide, ако визираш мен - нито съм Никонски проповедник (4 години съм се еб*вал с всички, снимащи с Никон), нито пък разбирам какво общо има ретрофокусният дизайн със сферичните лещи? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: cicomanco   
Дата:   12-07-12 16:10

Бабината ви трънкина!
За сега Д7000 ми е изкарал повече пари и от Е-30! Вие си чешете езиците колко е кофти, но за мен това е най-добрата кропка за сега!
Само като се сетя какъв ужас беше цветопредаването на Д-700 с който снимах около година и нещо....не ми се ще да се сещам!
Ебавайте се с каквото си щете , но истината е че Д7000 е една брутално добра камера![cool]
Аз я ползвам с ФХ обективи и няма проблеми с краищата![smilie5] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pefoto01   
Дата:   12-07-12 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: JoroHondata   
Дата:   12-07-12 17:04

Здравейте
pefoto01,
това виждам по кадрите в dpreview, ти да не виждаш там нещо друго ? И най- лошото е, че почти всички не се представят добре... иначе съм неверник... а за Панасоника- там и ще си остана... [smilie6]
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: vanquished   
Дата:   12-07-12 17:11

То и аз гледах във photozone.de няколко от широките Панасонки (7-14 примерно) и си викам,е@а ... ъглите са перфектни . После гледам,че оня там снимал в 16:9 , веднъж от матрицата резнати и втори път от 4:3 към 16:9 и ето ти супер ъгли . Ама това с ъглите като шума на високо исо - вижда се при 100% гледане .

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   12-07-12 22:25

Аре да не вадим DP2x-а, дето на отворена бленда още ж` ви скъса трътките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-07-12 13:42

Следя темата с интерес. От известно време лекичко се замислям дали да не си взема едно D7000 като допълнение към S5Pro[smilie5]
Обаче като човек, непоправимо покварен от цветопредаването на Фуджито, имам известни притеснения точно относно цветопредаването на D7000. Естествено, че съм преровил купища ревюта, дръпнах немалко семпли и в JPEG, и в NEF, гледам ги на калибриран монитор, разцъках НЕФ-овете в разни конвертори... И нещичко в цветопредаването ме притеснява. Едно леко жълтеене на картинката, имам забележки и относно цвета на човешки лица например... Не знам. Освен Фуджито имам и едно Никонче D40. Неговите цветове изобщо не ме дразнят. И то при WB - auto. Същото е и с един Олимпус E-PL1. Същото е и дори и с един Сони НЕКС-5. Естествено ще ми възразите, че няма проблем да се коригира WB. В РАВ. Така е разбира се. Въпросът е колко лесно и бързо може да стане това. Та все още се колебая...


Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   13-07-12 14:09

D7000 има и едно зеленеене в сенките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pefoto01   
Дата:   13-07-12 15:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: victory13   
Дата:   13-07-12 15:22

е той човека не е свикнал на такива менюта [smilie18] ...
изборът му се заключава в четири букви [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: cicomanco   
Дата:   13-07-12 16:52

Смених Д700 с Д7000 именно заради цветопредаването! При Д700 муцуните са яко морковени! С Д7000 се родих! НА А-бял баланс е точен и прецизен почти като Олимпуса![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-07-12 19:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pefoto01   
Дата:   13-07-12 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: salsero   
Дата:   13-07-12 21:21

Сменете системата и нещата ще си дойдат на място.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: io_bs   
Дата:   13-07-12 23:18

По-евтино ще им е да си настроят точен баланс на бялото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: bubbator   
Дата:   13-07-12 23:46

vikitovikito, няма по-противен тип от теб в тоя форум. Че си комплексар е ясно на всички, но и таиш много злоба в душата. Да не би някой чичко като си бил малък да ти е нахакал никонски телеобектив в дупарката?!

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: vikitovikito   
Дата:   14-07-12 16:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »