Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: tantris   
Дата:   30-11-11 11:34

Не ми казвай, че и ти си го имал това:


http://nihongoup.com/blog/wp-content/uploads/2009/12/qv-10-nox-6401.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: navy   
Дата:   30-11-11 12:06

Не си спомням, откраднаха го от офиса и 2000-а купихме касио QV-3000 май...

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: komentator   
Дата:   01-12-11 23:24

Не се лъжете, че някоя фирма ще направи любителски или полупрофесионален модел да е по-добър от професионалния. И да има някои по-добри неща, то те ще са малко и несъществени. Да не мислите, че нарочно са направили Д80, Д90 и Д7000 да преекспонират, да издъхват на следящия фокус, да вдигат "малоумно" исото при авто-исо, да се лъжат при работа със светкавица и т.н. То е ясно защо е направено така - за да има пазар за профи-моделите и да не преминат всички на Д7000 примерно. Така че слабостите им са умишлено заложени - да не си мисли любителя, че ще снима птици или мачове с тези лъскави и симпатични външно апарати от пластмаса. Та производителят сам си е казал кое за какво е. Иначе ние хубаво си хортуваме тука и спорим дали под вола ще се намери теле.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: cvetanvas   
Дата:   01-12-11 23:46

хахахаха,сигурно е това,последния коментар РУЛИРААААА[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: prisonbreak   
Дата:   02-12-11 01:31

Че кой снима на AUTO-ISO ???Тва е смешно!!!А относно Евтините пластмаси на коментатора, не съм съгласен......[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: Navy   
Дата:   02-12-11 06:58

Аз [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: CyberGene   
Дата:   02-12-11 07:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: boll   
Дата:   02-12-11 09:12

auto-iso forever, да организираме подписка в защита [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: jivkojj   
Дата:   02-12-11 09:57

Естествено, че ще ползвам auto-iso [smilie10]
Такава благинка и да не се възползваш от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: jorro_z   
Дата:   02-12-11 10:44

Автор: prisonbreak
Дата: 02-12-11 01:31

Че кой снима на AUTO-ISO ???Тва е смешно!!!

------

Че кой ползва Авто-фокус??? Това е смешно!!!

Че кой ползва Следящ фокус??? Това е смешно!!!

Че кой ползва Автоматичните режими (П, Ав, Тв)??? Това е смешно!!!

Че кой ползва Автоматично мерене??? Това е смешно!!!

Че кой ползва Серийно снимане??? Това е смешно!!!

Че кой ползва Автоматичен клин??? Това е смешно!!!

...
...
...

Сещам се и за още доста смешни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: kapitancho   
Дата:   02-12-11 11:09

Auto ISO-то на Никон е супер.
Просто при работа със светкавицата, то не работи добре. От Д90 насам е прецакано. Писах и официално на съпорта и ми отговориха, че това било естествено поведение и ме отрязаха.
Проблемът е следния:
Ако снимам нещо на бленда 4 и 1/125 скорост и без светкавица, примерно ИСО-то се пресмята от апарата и е 800.
Пускам светкавицата при същите настройки. ИСО-то вместо да падне до 100 или хайде 200, остава 640. Т.е. вместо светкавицата да поеме осветяването на сцената, тя остава на минимална мощност и се разчита на ИСО-то. Официално се води, че това е за да може фона отзад да не е тъмен. Обаче този начин на работа е налице и когато има фон и когато съм снимал примерно стена, т.е. сцена без фон.
Така че Д90, Д300с, Д5000, Д7000 и другите нови камери на Никон имат същото дефектно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: jivkojj   
Дата:   02-12-11 11:24

Тц. на Д90 го няма проблема да вдига до небето ИСО-то по собствено желание. Може и така и така, зависи каква настройка си задал на светкавицата (BL).


Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: kapitancho   
Дата:   02-12-11 11:40

jivkovjj,
как се казва опцията, с която става на Д90?

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: jivkojj   
Дата:   02-12-11 11:50

На самата светкавица е опцията BL (balanced fill light). За вградената - не знам как и дали може да стане, аз като се замисля никога не съм я ползвал, освен за управляваща.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: CyberGene   
Дата:   02-12-11 11:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: kapitancho   
Дата:   02-12-11 11:59

Cyber,
подозирам, че имаш пропсук. Ако снимаш с ауто исо и светкавица с Д700, той ще започне да вдига исо-то, ако е фокусирал много надалече (или на бленди като 22) и сметне, че светкавицата не би се справила на базовото исо, което си сложил и го вдига.

Така беше на Д80.

Сега в менютата има разни опции, с които не се вдига базово исо, но с тях пък въобще не вдига исото при ситуации като гореописаната.

Затова съм си пожертвал U1 и U2 да са ми приоритет на бленда и пълен ръчен режим, с изключено ауто исо. Хем ги ползвам когато отварям светкавицата, хем и за работа със статив, пък и за пълен ръчен режим за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: CyberGene   
Дата:   02-12-11 12:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: CyberGene   
Дата:   02-12-11 12:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: kapitancho   
Дата:   02-12-11 12:07

Т.е. седи си на 200 и същевременно не успява да освети достатъчно сцената ли? Ако е осветена добре, значи не е достатъчно тъмно и затова може да не го вдига

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: CyberGene   
Дата:   02-12-11 12:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: kapitancho   
Дата:   02-12-11 12:30

Добре, пробвай на бленда 22, примерно от балкона, където живееш, да снимаш някаква кола долу.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: tziko   
Дата:   02-12-11 13:11

При Д60 е същото като при Д700. Ако ще на 500 метра в гората, черна мечка да снимаш посреднощ, ауто исото не еб@ва да мръдне ако си вдигнал светката.


едит 1:Даже като се замисля, май пишеше в упътването, че ауто исо не работи със светкавица. (за Д60)

едит 2: И аз снимам на ауто исо почти постоянно, също ползвам и други ауто режими понякога. Например като снимам динамични сцени с дългия обектив слагам апарата на "СПОРТ" и той се грижи за почти всичко аз само си щракам. Така свеждам брака до минимум, а резултати са чудесни.



Публикацията е редактирана (02-12-11 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: kapitancho   
Дата:   02-12-11 13:36

На Д80 съм убеден, че вдигаше.
Ето за Д3с какво пише:


Know that if you use your flash with Auto ISO set, it defers to the flash exposure and will only kick in when your subject is beyond the range of your flash. So with flash, it will ignore the minimum shutter speed and defer to the flash sync speed you’ve chosen in custom setting E1 with the D3S. Nice.



и от друго място:


Shooting with a D5000 body or newer (D300S, D700, D3S, D3000, D3100, D7000, etc. I'd turn the AutoISO with flash OFF, because I want to control the ISO. I will underexpose some shots here and there at an event, but I'll live with it, because using AutoISO with flash on these bodies is almost always no different than just setting ISO to what I consider max acceptable anyway.


още мъка:


Page 146 in the manual explains how you have the choice between fill flash and standard flash.
You have to choose spot metering to have "Flash output adjusted to bring lighting in frame to standard level; brightness of background is not taken into account." In other modes, the camera is deliberately setting up for fill.
[[-----]]
That might be what the manual says, but it is NOT what the camera does - at least in Auto ISO mode.
In my tests there was no difference between spot metering, center-weighted metering, and matrix metering. If Auto ISO is "ON", then the camera chooses fill flash only, which essentially leaves the ISO at whatever value was needed for ambient lighting.
The only way to get the camera to emit a "full" flash is to switch to manual ISO (or use "e3" to set manual flash power).




Публикацията е редактирана (02-12-11 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: komentator   
Дата:   02-12-11 15:19

Повечето никони вдигат исото. Но Д200 и Д70- не. Тези два модела първо изчерпват тока на светкавицата, после тръгват да вдигат, когато са на авто исо. Иначе наистина е голяма благина да се снима на авто-исо, особено навън.

prisonbreak, cvetanvas - не съм казал, че всички пластмаси са евтини. Някои са много скъпи, а са играчки. Ако ще снимаш небета, облаци, гори, плажове - стават /макар, че ще трябва да варираш с компенсацията - ще ти излезе много светло, после тъмно и т.н./ Ама ако ще снимаш хора в закрито помещение със светкавица - издишат доста. Ако ще снимаш мачове, птици - също издишат пластмасите. Трудно ще ме разберете, ако никога не сте направили поне една фотокнига на младоженци, абитуриенти и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: 1 година тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: mondragon   
Дата:   02-12-11 18:21

Автор: Navy
Дата: 29-11-11 23:01

Имам над две години снимане с Д300, от година и половина имам Д7000, това, което ме дразни в тялото е, че е по леко и има по бърз и добър фокус от Д700
- а с Д700 колко имаш, че така го преценяваш?[smilie8]

Пумабг не се чуди, човекът не е споменал с какви обективи са тествали, а и със сигурност не снима при условията при които ти така, че нормално е. Всеки дърпа към себе си и изтъква това, което снима най-много, а това не е правилно. Не може 1 мач/концерт с хубав обектив да не си снимал и да говориш за точност и бързина на фокуса. Или да не си качвал повече от 800 исо, но да говориш за динамика и детайл при исо 1600+....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »