Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнения за обектив Sigma
Автор: Photom   
Дата:   23-11-11 00:58

Нека някой сподели нещо повече (плюсове, минуси, качество) за:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=64&product=1109&show=additional

Или дайте някой съвет за читав 18-200 или нещо от тоя диапазон за Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: navy   
Дата:   23-11-11 01:00

Това са туристически обективчета...
Хубави за целта, за която са създадени...
За сериозни неща има сериозни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: alcap007ne   
Дата:   23-11-11 16:02

Това ми беше първия обектив и му се радвах 3 месеца докато не разбрах колко е зле. После го продавах 3 месеца [cool]



Публикацията е редактирана (23-11-11 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: sd   
Дата:   23-11-11 16:06

има още две поколения 18-200 след този модел. А и на всичкото отгоре, цитирания обектив вече не се произвежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: kapitancho   
Дата:   23-11-11 16:12

Колкото и поколения да има 18-200, от която и фирма да са, винаги са компромисни!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: hemilio   
Дата:   23-11-11 16:30

става за всичко и за нищо [smilie5] ,[shtrak] компромис си е и то сериозен-не препоръчвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: ZENON   
Дата:   23-11-11 16:41

Няма смисъл да купуваш нещо, заради което после няма да спиш спокойно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: svilenotnisovo   
Дата:   23-11-11 17:40

Имам стабилизираната версия - не съм доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: Photom   
Дата:   23-11-11 20:41

Леле изкарахте го доста зле, иначе искам да взема нещо универсално (сещате се) всичко в един обектив. Е май не е толкова разумно.
Все съм се чудел, защо в балончето за екипировка, тук в сайта много рядко да видя зуум от подобен диапазон, все виждам че хората тук масово имат няколко обектива с който го покриват. Не знам има ли някакво логично или по-скоро технологично обяснение на това или само този модел не е подходящ, понеже е в ниския ценови клас.
Тогава може ли някой да предложи някой варио обектив с прилично качество подходящ за пейзажи, на някаква приемлива цена.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: sd   
Дата:   23-11-11 21:06

Всеки един обектив с такъв обват на фокусното разстояние общо взето си е беля. Но пък туристите много им се падват на тия обектифчета. За това Сигма пуснаха редизайн на стабилизираната версия, в чиято оптическа схема вече се използват новите флуоритни стъкла /главни виновници за перфектното оптическо качество на обективи като 8-16 например/. Другата седмица очакваме да дойдат няколко бройки от новия модел и ще споделя малко първи впечатления.

А пък стария - пробвал съм го когато излезе - общо взето като се съобрази човек че това нещо има адски много оптически елементи в конструкцията си, никак не ме разочарова. Е не става да го сравняваш с 17-70/2,8-4 или 17-50/2.8, но ми направи много добро впечатление.

Ето малко картинки с 18-200 OS.


https://photo-forum.net/static/site_pics/100/d_1322074755_pic_9991623_0250099.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/200/_1322074806_pic_9991623_0250695.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/100/d_1322074839_pic_9991623_0250698.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/100/d_1322074915_pic_9991623_0252886.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/200/_1322074948_pic_9991623_0252890.jpg



Ако някой се интересува, мога да потърся и роу файловете, но като се върна в края на седмицата от едно пленерче.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: avasilev   
Дата:   23-11-11 21:08

Не си хвърляй парите на вятъра. Събери си парите и купувай само качествени обективи. Давам ти съвет който ще ти спести доста пари. Окото се насища и смяната на обективи от нисък с висок клас е скъпа, а разликата от покупко-продажбите на ненужните боклуци допълнително товари бюджета. 18-200 няма такова животно независимо от коя марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: apollo   
Дата:   23-11-11 21:16

Опитай със Сигма 17-70 ДГ Макро/обаче я пробвай с тялото за да си сигурен, че ще си паснат/[smilie24]

За дълго събирай за 70-200 4Л [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: guesswho   
Дата:   24-11-11 01:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: seuret   
Дата:   24-11-11 02:14

Обектива си е екстра, особено предвид целта за която е създаден! Това не е обектив за професионална работа, за фетишисти и т.н. Туристически зуум, който дава свобода на пътуващи и обичащи да снимат хора. Естествено, който нямат претенции за върховно качество. При все, че според мен си е идеален. Ходи мъкни 3-4 стълка зад граница, в голямата чанта, само тежат, заемат място, спираш, вадиш, сменяш, чистиш и т.н. 18-200 ти решава всички нужди. П.П. Аз лично не бих си го купил, просто защото имам други нужди и необходимости, но както и Светльо е казал компромиса в качеството е за сметка на друго:)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: ilcoin   
Дата:   24-11-11 09:23

seuret [smilie24]

Всъщност, "качество" е доста силно казано, като имаш предвид че над 90% от снимките ти дефакто ще се оразмерят до размера на зоната или фейсбук. А за такива неща обектива си върши работата отлично.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: siluet   
Дата:   24-11-11 22:30

И аз ги заглеждам Сигмите като по-евтин вариант, по-специално 17-50/2.8 ОС ама ме спират хроматичните аберации иначе е доста остър.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-11-11 00:11

Сигма имат не малко много добри обективи но това не е един от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: gmir   
Дата:   25-11-11 00:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: Photom   
Дата:   26-11-11 14:46

Ще ми се да ми предложите някой друг пейзажен обектив, по възможност с по-голямо варио.
Благодаря на колегата apolo, който предложи алтернатива.
Искам да попитам 18-135, по-удачен вариант ли е(линк към павилиона):
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=64&product=5582&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: sd   
Дата:   02-12-11 23:09

Дойде втората версия на 18-200 - тая с флуоритните стъкла. Ще я пробваме другата седмица. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-12-11 00:10

Та значи били туристически подобни обективи....[cool]

Ето го най-туристическия от тях , дето си е направо ширпотреба и не знам, защо го водят професионален[shtrak]
Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM


http://www.photopavilion.com/i/products/Lens/New_models/Varios/28-300mm.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: sd   
Дата:   03-12-11 00:25

много е добър този "туристически" обектив, но определено си е предпоставка за плащане на свръхбагаж [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: Photom   
Дата:   20-12-11 20:03

Здравейте, ето че отделих парички за обективчето, което от дълго време исках.
Знам, че веднъж вече е разискван този въпрос.
Значи снимам с Canon 550d, като искам да подчертая, че съм доста зелен и не още не съм ориентиран. До сега съм снимал само с една 50/1.8 от около месец, от както взех апарата.
Обектива доста ми омаля, вече и искам малко да разширя диапазона.
Отново мисля за 18-200, но този път на Canon, като причина евентуално за по-високо качество (или само се заблуждавам) или 18-135 пак Canon. Важно е да подчертая, че техниката ще се купува от базара и цената която съм склонен да отделя е близка до тази на посочените по-горе обективи.

До сега съм снимал само с 50-ката. Не съм държал зуум в ръцете. Което също смятам за доста голям минус при покупката на такъв обектив, защото нямам абсолютно никаква представа за мащаба.
От малък град съм и нямам път скоро на София, че да ги разгледам посочените по-горе обективи. Така че, малко излиза че по слухове ще купувам, иначе за мене скъпа техника.
От тука гледам, за да се ориентирам (предвид броя пейки и т.н.) за дължината на съответния обектив:
https://photo-forum.net/boni/sigma18-200OS/sigma18-200.htm
Иначе като цяло малко измити ми се виждат цветовете, но пък е слънчево де.

Обектива предимно ще го ползвам в градски условия и за ежедневни нужди, няма да се снима видео, така че не го броя като плюс един такъв голям варио обектив.
Евентуално мислех и за Sigma 17-70 както ме посъветвахте по-горе, но пък с покупката на същата, не остават парички за нещо по-дълго.
И изобщо, понеже не съм имал допир с обектив различен от 50мм, нямам представа като дължина до колко е удачно да търся (т.е. използваемо в съвсем битови условия). В смисъл няма нужда да купувам, някой голям зуум, след като не използвам капацитета му.(като изключвам тук, светлосилата като фактор за покупка, понеже споменатите по-горе канони не са в тази графа.
Интересува ме кой диапазон най-често се ползва.



Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: ludiakolio   
Дата:   20-12-11 23:15

Еднo приятелче с канонарка 20d до скоро и той като теб беше пипал само 50мм и реши да мине към кратко зуумче с добро качество и не много пари.То не бяха тестове,то не беше чудо и накрая се спря на Canon EF 17-40mm f/4L USM.До колкото разбирам го водят един от обективите на канон с най-добро съотношение качество/цена.За тази сигма съм чувал само,че по размера си личи ,че е сменяема оптика.По-добре за тези пари си вземи един турбо сапун с 30-кратен зуум,сложи го в раницата и щракай,пък като имаш възможност си пазарувай обективи за ДСЛРа.

Успех[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за обектив Sigma
Автор: Photom   
Дата:   21-12-11 18:32

Няма смисъл от 2-ри апарат, задължително стъкло ще търся.
Хайде някакви съвети?Photom написа:

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »