Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: fotocolor   
Дата:   17-11-11 16:31

Данъчните гледат......................

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: SLR   
Дата:   17-11-11 18:19

Поне веднъж годишно има нова тема за микросток и всеки път се пишат едни и същи неща[smilie8]

Учудвам се че още никой не е пуснал афилиейт линкове[smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: vaskoni   
Дата:   17-11-11 20:55

[smilie18] е, имаше един...най добрия! Нещо не го виждам напоследък.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   17-11-11 22:07

написа:

> Canon - при първоначалните
> ограничения за нов потребител не
> знам как точно си представяш че
> качваш портфолио от 1000 снимки за
> одобрение да не говорим...

Одобрение - 10 снимки за ШС, обикновено до 24 минава на преглеждане. Има случаи за 2-3 часа отговарят.
ОГРАНИЧЕНИЯ ЗА НОВ ПОТРЕБИТЕЛ за брой за качване в ШС НЯМА!

> при договорка за всичко да.. но
> това са изключения
> а и времето и усилията които ВЕЧЕ
> си хвърлил за конкретния сайт си
> са загубени...

Единственото загубено време от стария сайт е часовете за ъплоад към него и категориите - сумарно са 2-3-5 дни работа. Предполагам не говорим за онези "умници", които кийордират с часове онлайн, вместо да въведат думите в IPTC полетата на файловете.

> имам чувството че говориш малко
> наизуст честно казано.. или
> прекалено оптимистично

Всъщност говоря с опита от 10-на сайта, а при тебе май е само един ИС - т.е. ти явно нямаш представа как е по другите сайтове.


> никой няма да се раздели с "торба
> пари" - ако обаче останат пари... в
> момента в който този пазар се
> срине ще изчезнат яко дим... с
> останалите пари..

Ами като се срине пазара, ... а се очаква и слънцето след 1000000 години да угасне, ... отделно маите са предсказали още за 2012 ..., скоро и за комета ставаше дума кога ще удари земята.

Я по-добре не качвай никъде нищо.


Стока е като селскостопанската работа - сега садиш, а догодина я суша, я градушки - не знаеш какво ще стане. Но никой не спира работа заради мрачните прогнози на Хосе.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   17-11-11 22:48

въобще не давам лоши прогнози... това тръгна от твоята теория че това ще ти е "пенсията"... опитвам се да ти посоча негативите и колко абсурдно е това твърдение всъщност..

и никак не позна - не качвам в ИС


anyway - спирам да пиша, всеки сам да си трупа опита и да си взима решенията...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-11 00:06

Canon [smilie24]

"Стока е като селскостопанската работа - сега садиш, а догодина я суша, я градушки - не знаеш какво ще стане."

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: cameraman   
Дата:   19-11-11 08:43

Тази сутрин експериментирах... влязох във "dreamstime", написах на търсачката "ceramic", сортирах по време на ъплоуд с приоритет на последните и започнах да броя....
Първата продадена снимка беше на 13 страница при наредени 80 на страница..... Смятайте колко върви търговията.... Май се доближава към лотарията и тото2.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: katysty   
Дата:   19-11-11 12:40

Хубаво се получи темата, доста информация има и всеки може да си извлече нещо.
Аз имам още един въпрос, дали е по-добре да си ексклузивен или не. Ясно е, че няма как да станеш скоро когато започваш, но ако говорим по принцип как стои въпросът.
Аз досега мислех, че от ексклузивност печелят само хората с много добри и големи портофолия, но прегледах няколко ексклузивни профила, които нямат много кадри, с месечен доход $400-$800.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   19-11-11 21:28

hose
С темпото, с което се отдалечава границата на пенсионната възраст (ако слушаш новини или четеш вестници) и продължителноста на живота, след 20-на години ще е 68 години за пенсиониране, с 42 години стаж.

Сега е мъже - 64 години и 2 месеца
Животът при мъжете е със средна продължителност - 69.2 години.

Плащаш си осигурителен принос 40 години, с които пари се плащат СЕГА в момента, пенсиите на сега получаващите ги пенсионери. Нито ти се събират, нито се олихвяват - пирамида отвсякъде.
А ти ползваш само 1.2 година - с мижава пенсия.

За твое сведение, дори само при лихва 5%, след 25 години, при сегашния месечен доход от 1000 сток снимки, олихвено е около 850$ *12 месеца *10години =

- кумулативно е около 100 000$. Само лихвата им примерно 5% е 420$ месечно.

Чакай си твоята пенсия - пожелавам ти я. Ако останат работещи, които да я плащат тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   19-11-11 22:25

Canon - хорските планове развеселяват Великия дух...

отказваш да разбереш това което се опитвам да ти кажа - ок... живеем в свободен свят...
мога само и да ти пожелая всичките ти сметки да се сбъднат [smile]

важното е само да сме живи и здрави [beer]



Публикацията е редактирана (19-11-11 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: aldygreen   
Дата:   19-11-11 22:46

Както всичко на този свят, и сток сайтовете няма да са вечни. Но нищо лошо няма в това, да се използва тази възможност докато може. Там има какво да се научи. Вайкането не е помогнало на никого за нищо. Умуването дали си струва или не, също. Който желае, да работи, който не, да гледа, по възможност мълчаливо...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   20-11-11 00:23

По-лесно е да се погледне назад - при други "оптимисти" (преди години), показали собствената си статистика, с три годишен тренд
earnings-from-microstock-photography-3-year-trends
При средно нисък RPI в началото, но с месечно постоянство (до 120 снимки на месец, средно 50), сега е с 3400 снимки и RPI 0.85
RPI * Images = Earnings

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: jino   
Дата:   20-11-11 06:11

Не разбрах всъщност ,колко време отделяте на ден за този сток [smile] .Защото ако трябва по цял ден да бичиш за 1000 лв на месец наистина не си струва .Ама ако за три четири дни месечно ги изкарваш това е добре и си струва човек да опита.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: jino   
Дата:   20-11-11 06:16

Абе истината е че е тъпо да падаш под стотина лева средно на ден в дребния бизнес така да се каже ,поне в София.
Така че за 2-3 дни занимавка със сток на месец и да изкараш 300 лева си е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: valen_tin   
Дата:   20-11-11 11:33

определено от сток може да се изкара смислен доход с по-малко вложено време от колкото някои тук прекарват във форума ... иска се само малко фотографски умения и бизнес нюх

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-11-11 13:52

>Ама ако за три четири дни месечно ги изкарваш това е добре и си струва човек да опита.

За 15 минути на месец е. Вервай ми!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: strikeback   
Дата:   20-11-11 15:03

aldygreen - няма и толкова...

има много неща които не се споменават никъде... чак когато започнеш ги разбираш

като например "рефъндовете" - аз лично имам много кофти опит с това - миналата година имах няколко за обща стойност около 120 долара, и разменихме много лоши мейли, стигна се до там че мен ме обвиниха че сам си крада снимките с фалшиви кредитни карти и че те нищо не можели да направят, после че някой специално мен атакувал и тн... накрая беше на ръба дали да ми изтрият портфолиото, но накрая само ми смениха потребителското име и... извеъднж всичко спря... чудно как

като в цялата работа ти нямаш никакъв контрол на това какво всъщност се случва

много е досадно, освен че губиш пари, не ти зачитат свалянията като продажби, а те всъщност са, нищо че са откраднати и тн

аз лично приемам тези статистики в нета с резерви, не за друго, но не познавам на живо човек който да изкарва добри пари от сток - аз мисля написах още в началото на темата моята - 100-на долара на всеки 1-2 месеца, с портфолио от над 500 снимки и ексклузивност за един сайт

понеже и тази тема се засегна - много пъти съм смятал и мислил и все не се наканвам да пускам в повече - едно че сметката нещо не ми излиза, второ че не ме кефи идеята да взимам толкова малък процент - чувствам се прецакан, и трето нямам нерви за още сайтове

също така имайте предвид че много от портфолиата с десетки хиляди снимки не са на един човек



Публикацията е редактирана (21-11-11 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: n1x0n   
Дата:   20-11-11 16:52

Не разбрах всъщност ,колко време отделяте на ден за този сток

Стока иска 30% повече работа, отколкото поръчковата фотография за същите пари. За сметка на това има някои предимства като липсата на необходимост от офис, студио, срещи с клиенти, абсолютно свободното работно време и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-11-11 16:54

fotocolor [smilie5]
К`во, гледат[smilie11]
Как ще взема 145долара от един сайт събирани 1 година и половина[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-11-11 17:30

@n1x0n

>Стока иска 30% повече работа, отколкото поръчковата фотография за същите пари. За сметка на това има някои предимства като липсата на необходимост от офис, студио, срещи с клиенти, абсолютно свободното работно време и т.н.

Иска повече работа, особено в началото. Най-сериозното предимство, или да го кажем "възможност", е че веднъж задвижен в достатъчен обем, после доста дълго време продължават приходите от продажби. Сериозните стокери от голям калибър са си със студия, офиси, наемен персонал и т.н. Но и обемите им са съвсем други.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   20-11-11 23:18

jino
Статистическата сметка на голям масив на над 400 фотографи дава ориентировъчно:
- Средна доходност от сток снимка до края на жизнения и път - 46$ (включени са многопродавани и въобще непродавани, направо целите портфолия и много агенции)
- Среден полуживот (време за намаляване DL наполовина - 24 месеца, за IS - 12 месеца)

Сам си преценяваш - дали да наблягаш на качество (малко време, но за квалитетна работа - високо RPI) или количество (много време за работа - ниско RPI). Няма как предварително да ти се сметне качеството на сток ориентирано снимане.

Понеже RPI_месечно варира в много широки граници - 0.0001 - до над 10.0 (за различните сайтове, месеци и специфика на автора, статистически определено), а е част от формулата за доходността -
RPI * Images = Earnings
100 снимки * 0.1RPI = 10$ месечно
100 снимки * 5.0RPI - 500$ месечно

Ето ти пример за
"мързелив" стокаджия, но с прецизна работа за 5 години - над 1000$ средно-месечен доход.

Files: 342 (добавял е 5 снимки средно-месечно)
Downloads: >13000



Има и формула за изчисляване необходимия брой приети снимки за поддържане на нивото, конкретно на Юри Аркурс е 220 приети снимки за работен ден, за да не му падне дохода - това е за преди 2-3 години.

Май е време за един курс по стокова фотография [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   20-11-11 23:48

И още малко статистика -
Средното време за всичко по сток-снимка е около час - подготовка, снимане, обработка, метаданни, ъплоад.
Това дава и средната производителност - 46$ на час за сток работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: itilien   
Дата:   21-11-11 01:18

ъъъ, и искаш да кажеш, че за един 8 часов работен ден можеш да изкараш 368 долара (приблизително 515 лева), а за 1 месец с 22 работни дни съответно 11 330 лева? [smilie10]
И да се чудиш, как целия свят не работи като стокаджия [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: aldygreen   
Дата:   21-11-11 02:39

>И да се чудиш, как целия свят не работи като стокаджия

Ами нали някой все пак трябва да ги купува?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: cameraman   
Дата:   21-11-11 06:12

Може би, колегата иска да каже, че най-вървежната снимка за няколко години му е направила 46$...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »