Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: marrio31   
Дата:   17-11-11 00:03

не знам дали има смисъл да гледаме в паничката на притежателите на големите сток сайтове,ясно е че са поне милионери:) и да,процентите са малки..ама това е положението,който иска може да си направи негов сток сайт[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   17-11-11 00:06

далеч не си прав за съжаление... не са просто връзка с базите данни - те са самите бази...
но това щеше да е прекрасно, ако беше така, и всъщност е добра идея за нова стратегия в стока... [smilie3]

а относно религията - как 2 века бе човек... 20... ;) и то само християнската...

а комисионните - да, варират, но като цяло са под 50%, което си е малко.. и то при положение че продават чужд продукт и не поемат отговорност за кражба например...
сложно е, имат доста разходи, осъзнавам го, но не е честно... поне 50 на 50 да беше...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: marrio31   
Дата:   17-11-11 00:21

ами да беше 50 на 50 ,ама не е[smile] не е луд тоя дето яде баницата..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: fitness   
Дата:   17-11-11 00:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   17-11-11 00:48

hose
Малко не си наясно що е база данни, сток банка и подобни.
Базите данни от снимки съществуват далеч преди интернет, най-известните са Магнум, Кодак и т.н. Еквивалентни на тях са и новинарските като Ройтерс.
По-късно появилите се, са примерно Корбис, Алами, Гети, част от тях закупувайки други налични бази данни.

ИС е само един от сайтовете на Getty Images, Inc
и с листваните 10-на млн снимки е само 12% от общата му база снимки.

едит: Да, 20 века, изял съм нулата, сега ще хапна нещо друго, да наваксам.



Публикацията е редактирана (17-11-11 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: n1x0n   
Дата:   17-11-11 00:56

Докато микростоковете са система, в която влизат в пъти повече кадри, отколкото се бракуват - това може да означава единствено и само намаляващи приходи за 95% от участниците в схемата. Няма друг вариант.
Ако сте сред 5-те % - не виждам защо да не експлоатирате системата.
Ако сте на опашката...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   17-11-11 02:08

Всъщност, ако се приложи анализа на Парето в стока, нещата придобиват по-различни измерения.
Това даже съм го илюстрирал в уъкшопи за стокова фотография -
Pareto Analysis

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-11-11 05:06

Аз за 3-4 години имам около 7 долара и 20 цента от сток, всичко на всичко.

Може би защото отдавна не качвам.
А не качвам защото каквото и да пусна, чакам по една седмица за да ми кажат че снимката имала много артефакти. Обработена или малко обработена, интересна или тъпа - винаги има артефакти. Дори ако е снимана на исо 50 с D 700.

Ако вземат нещо, винаги то е най- безинтересното.
Точно както в тоя форум ми гласуват повече за по- тъпите снимки, особено за гущера.
Отделно колко разрешителни искат...
Мани хората, но не мога нито една сграда или тревичка да снимам без подписана декларация за съгласие от нейна страна.

Не знам колко трябва да е закъсал човек за да се занимава със сток.
Бих предпочел да прося на светофара ако трябва да избирам между това и сток фотографията.

Вече съвсем отделен е въпроса че свестните хора си имат добри професии и осигуровки, а не разчитат на сток за да живеят.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: filadendron   
Дата:   17-11-11 05:48

Човека зададе директен въпрос в темата и никой не отговори точно по темата, спам глупости и тн яко осеща се атмосферата на ФФ :)

та ето по темата
портфолиото е мое и изкарвам пари колкото една средна заплата в БГ.

http://www.istockphoto.com/filadendron


Успех.

Мога да посоча една дузина БГ портфолиа които са с доход над 1,000 $ но няма да го направя за да не се разсърди някой.

Нека стока да не носи пари [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-11-11 05:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: diandimov   
Дата:   17-11-11 06:27

Значи пари от сток наистина НЕ се изкарват...

[smilie2]

Ако даваш за пример средната заплата в БГ, която е просто 1-2 надника в другите държави, или дори 1000 лева ($680) които при средно 30% по- високите цени на всичко в БГ са равни на около $400, то просто... не си струва наистина времето да се занимаваш с това. Дори и да са ти подарени камерата, обективите и монитора.

Много по- добре е да си правил 5-10 хилки в зелено за 8 часа някъде, и през оставалото време да се забавляваш, отколкото да снимаш караконджули и да се надяваш някой да ги купи за стотинки.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: shama   
Дата:   17-11-11 08:13

Сток фотографията е още една възможност за доход за фотографите. Не виждам защо трябва да се плюе. Да, има хора за които е основен доход и професия.

Истината е, че ако се занимаваш само с това мисля, че за около 2 до 3 год може да направиш порфолио, което да те издържа. Разбира се , трябва да се вложат и не малко пари за снимки, следене на пазара, техника, време и т.н.

Не виждам защо като вече си вложил пари в техника/студио и т.н. да не снимаш когато си свободен някоя и друга сток сесия. Плюс това стока не е само микросток. Стига да имаш умения и упоритост пари се изкарват с фотография, дали със сток , поръчки или с арт фотографии всеки сам избира.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: vaskoni   
Дата:   17-11-11 08:42

shama[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-11-11 08:55

Предпочитам тези 2-3 години да ги инвестирам в образование.
Фотографията не може да бъде сериозно занимание в смисъла на кариера, доходи и осигуровки.
Можеш да си вървелка известно време, но бързо падаш зад борда със смяната на модите.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: shama   
Дата:   17-11-11 09:07

Diandimov ,
кое е сериозно занимание, защото аз знам достатъчно хора които цял живот са се занимавали само с фотография и не са паднали зад борда. Особенно пък там където си ти би трябвало да знаеш, че ако си малко по-кадърен и упорит може да изкарваш доста добри пари с фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   17-11-11 09:32

DianDimov
Прав си, с 10 продажби на 12 снимки за 2 години трудно се живее във Вегас.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: diandimov   
Дата:   17-11-11 10:29

Ей, как го намери това?
Не съм качвал от много време, гледам че седемте долара станали 12!

[smilie18]

Сега съм много зает, но може пак да се пробвам.
Току-виж до пенсия събера стотина долара от продажби на сток.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   17-11-11 10:45

Много е просто.
Ти питаш - Гугъл отговаря.
Странно, защо не излизаш в http://istockcharts.multimedia.de/

Само за информация, стокбанка като шатърсток прави около 7.5 млн. продажби (изтегляния) месечно или над 3.5 млн $.
Или по-обощено световния пазар за сток е над 200 млн. годишно.
Кой колко ще захапи от баницата си зависи от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: valen_tin   
Дата:   17-11-11 11:07

според мен си е съвсем сериозно занимание сток фотографията. Вярно за малко хора може да бъде единствен бизнес, с който да живеят добре, обаче е чудесна добавка към друга работа или друг фотографски бизнес. С малко креативност и продуктивност можеш да си държиш разходите на пари и време за сток фотографията изключително ниски. Освен това никой не ти казва какво да снимаш и как да го снимаш - съответно можеш да си го направиш забавно ... от теб зависи. Та така ... 200-300$ на месец за 3-4 часа седмично забавление, нека са малко ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   17-11-11 11:30

Canon - нясно съм с тези фото банки, както и че някои от новите сайтове притежават такива, или по-скоро са част от тях

в общия случай обаче сайта Е банката и базата данни
и ако сайта реши да спре дейност или каквото и да е друго - потребителите остават с пръст в уста, да не кажа някъде другаде, и всичкото време което са затрили отива по дяволите... остава им да започнат отначало другаде, или както правят повечето - да продължат другаде, понеже качват навсякъде

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   17-11-11 12:12

hose
Никой не те кара да си държиш всички яйца в една кошница, както е с екскусивните в ИС. Има още 10-15 сайта, които с безкрайно удоволствие ще поемат парите и клиентите на ИС.
И как точно си представяш собствениците на Гети, евреите Hellman & Friedman да се разделят с една торба пари.

А прехвърлянето на едно портфолио с 1000 кийурдирани снимки в shutterstock е 20 часа фтп ъплоад и до около ден онлайн работа,
т.е. за два, три дни се прехвърляш в друг сайт. Подобно е в Депозитфото. Много големи портфолия се договарят за изсипване директно от твърди дискове.

Който иска - намира решения. Който не иска - намира причини.

п.п.
ИС показва от базата си данни само одобрените (и то не всички!)
т.е. около 9 088 911 снимки към вчера. Броя за записите за всички снимки със всякакъв статут е над 18 000 000. Различни части от тях се листват и в партньорски сайтове - но не във всички и цялостно, а според определени критерии.
Това ти е разликата между БД и достъпните през сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   17-11-11 12:25

За iPad-джиите, безплатно

Shutterstock for iPad


Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-11-11 12:58

Бе умрял вие е, коментара от гъдел изглеждате приблизително така Умрел от смех или просто умрел [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   17-11-11 13:19

За коментарите относно процентното заплащане, може да се правят изводи спрямо другата дигитализирана медия - музиката.

цитат: Когато обаче става дума за Amazon и iTunes магазините за MP3-ки, продаващи песен за $1, 9 цента отиват при изпълнителя, а огромните 53 цента са за лейбъла. Поточните сайтове също плащат някакви отчисления за музикантите и лейбълите на всяко възпроизвеждане - Last.fm дават $0.004 на лейбъла за едно слушане, в сравнение с $0.00075 за изпълнителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: valen_tin   
Дата:   17-11-11 13:26

то има сток банки, които дават и по 50%, но не продават нищо .... някак предпочитам 25% от нещо от колкото 50% от нищо [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   17-11-11 16:21

Canon - при първоначалните ограничения за нов потребител не знам как точно си представяш че качваш портфолио от 1000 снимки за одобрение да не говорим...

при договорка за всичко да.. но това са изключения
а и времето и усилията които ВЕЧЕ си хвърлил за конкретния сайт си са загубени...

имам чувството че говориш малко наизуст честно казано.. или прекалено оптимистично
никой няма да се раздели с "торба пари" - ако обаче останат пари... в момента в който този пазар се срине ще изчезнат яко дим... с останалите пари..
собствениците на сайтовете доказаха вече многократно че могат да правят каквото си решат - спомнете си колко пъти променяха цени политики рефъндове...


а сравнението с музиката.. това че и другаде са ниски комисионните.. но те все пак са друг бизнес



Публикацията е редактирана (17-11-11 16:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »