Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: jino   
Дата:   21-11-11 06:53



RPI нещо като средна цена на снимка ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   21-11-11 08:00

далаверата, според мен е да качваш добри снимки и да не се вайкаш ама гледай сега "някой си ще ми купи снимката за 10 крадита, от които аз ще взема около 20 процета и ще си я ползва за каквото пожелае" [smilie5]
Ами да факт е, но когато в търсачката напишете клучова дума и снимката ви е на първа страница верояността да са купува е 100%
Аз, имам подобна снимка и то в базик джепег[smilie25] но и плащат лицензи и си я купуват редовно[smilie3]
Е, едвам наброява 60 данлуалда но пък съм взел към 500 лева и продължават да я търсят. Имам и други снимки в други категории но, никой не рекламира алкохол и питиета.
За скромният ми опит като стокаджия със макрофотография, установих че почти няма значение в коя категория качваш снимки важното е да бъде изпълнена със съдържание. Колегите ще ме разберът[smilie5]

Виждал съм хора които твърдят че не падат под 1000 долара на месец(не е от макро)[smilie7]
Та въпростната снимка в дрим стайм ми поискаха правата(продажба)
аз я, изтрих въпреки че над 30 процента дохода ми е от нея.
Не я продадох щото не виждам кой ще я купи и за какво ще я ползва.

Скоро имаше един колега със компактно апартче(сапунерка) снимал сушени домати на тепсия със поръсена подправка. Той взел 250 долара, за изображение което няма никаква стоност дори като техническо качество. Но чевека прибра 250$ от продажбата на файла!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   22-11-11 03:14

написа:

> ъъъ, и искаш да кажеш, че за един 8
> часов работен ден можеш да изкараш
> 368 долара (приблизително 515 лева), а
> за 1 месец с 22 работни дни
> съответно 11 330 лева? [smilie10]
> И да се чудиш, как целия свят не
> работи като стокаджия [smilie5]

Не знам, вероятно ти като толкова го разбираш сток пазара - да обясниш на останалите защо тази снимка:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kkkm9697.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ifum9716.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/dgvo2092.JPG


http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/3781332/2/stock-photo-3781332-enjoying-the-sun.jpg



е донесла на авторката си 105 средномесечни български заплати.

Като гледам сесията и е за 1-2 часа нащракана - за някакви 52 000 лева...досега ...

Някакви си 8.8 годишни заплати..., явно щото ни са ниски заплатите [smilie3] или бокето е много специално .. [smile]

Само в Шатърсток са над 330 000 ОДОБРЕНИ фотографи ....

Ако искате да я поканим (май е рускиня) да си качи снимката за гласуване в представяне - да видим колко Б точки ще събере
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: itilien   
Дата:   22-11-11 10:43

Друго викам аз, ама нейсе...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   22-11-11 11:09

Canon - кажи ТИ колко изкарваш, стига поства интернет статистики, направени специално за да се хващат на въдицата фотографи...

всичко това не ви ли напмоня на пирамиди като херба лайф и другите... само че виртуални...

между другото тези дни се замислих дали мога да си продам портфолиото?! някой да иска да го купи? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   22-11-11 11:20

hose
Нали знаеш - споделянето на лични (особено финансови) данни не ми е приоритет. Аз не питам другите колко изкарват, просто анализирам и гледам тренда.

Като каза пирамида - гледаш ли телевизия - официално се обяви че тази пенсионна система е пирамида.

БББаш майстора каза, че нямало вече пари за пенсиите!

Та затова щели отново да ни го ... бла... бла...

Вече нищо няма да предсказвам, че все се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   22-11-11 11:24

че държавата ни е пирамида всичко много добре го знаем...
кажи сега че и ДДС се краде - и ще е "голяма" новина...
или че умират хора от здравната "реформа"...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: ilcoin   
Дата:   22-11-11 11:52

В цяла Европа пенсионната система е пирамида. Другите държави просто успяват да я крепят с бюджетни дотации. При големите държави големи, при малките малки. Толкова по въпроса с пенсиите. Ще стане като едно време, старите като остареят, ще ги гледат младите.

Хосе, погледни си снимките и кажи за колко от тях би дал пари. Ама бъди честен със себе си. След това я погледни от позицията на дизайнер, на някой който би я използвал за нещо. За какво би я използвал ти тая твоя снимка? Отговорите и разсъждението в тази посока ще са ти полезни, уверявам те.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   22-11-11 12:29





Публикацията е редактирана (23-11-11 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: mr_kras   
Дата:   22-11-11 12:43

Някой ще сподели ли каква форма на търговец е регистрирал - ЕТ, ЕООД и т.н. Кое е най-изгодно? Например за свободна професия изискват документ за професионални уммения. Как си декларира доходите, например ако ги получава през PayPal? Въпросът ми е сериозен, не се бъзикам.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   22-11-11 12:53

Canon
изпревари ме със въпростният кадър и смятам че, автора е взел много повече[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   22-11-11 13:04

Аз исакм да обърнав внимание на друго(да вмъкна в темата) тук във фото-форум качваме изображения с резолюция варираща между 950/650 пиксела хоризонтални и вертикални от 820 до 900 пиксела.
Иначе казано предназначени за уеб пространство
А във въпростните сайтове примерно във фотолията 576х834 пиксела струва от 3 до 9 кредита[smilie10] в зависимост от сатуса на автора[smilie7] в моят случай е 6 кредита
СПРАВКА
айде сега ми кажете къде е справедливостта.
Дали да не се опитат да забранят десен бутон и други хитринки за да ограничат безчинството на не-фотогравските юзери.
Нима не е редно да си платят. Щото с подобна резолюция спокойно се вади 20/30см изображение(изпробвано)[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: itilien   
Дата:   22-11-11 13:26

Canon, след като посочи тая снимка, защо не направиш и ти такава. Но в друг цвят, примерно в синичко. Така в следващите 8.8 години ще си спокоен за основната си заплата. Или май не става така? Щом можеш да изкарваш 11000 лева месечно (сметката, която направих по твоите числа), защо не го правиш, а тичаш да снимаш сватби? Или всичките тези статистики, които вадиш са само статистики и важат при определени условия за определени фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: marrio31   
Дата:   22-11-11 13:51

itilien,не мога да разбера какво се опитваш да докажеш..ако е това че не всички правят пари от сток,мисля че няма смисъл да се мъчиш,то е очевадно,то ако беше толкова лесно..ама лесно няма,много работа се иска,но и това не стига[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: BorislavKostov   
Дата:   22-11-11 14:01

MauMyHa, интересно ми е какво изображение 20х30 ще изкараш от 960х640 (81 ppi) и от какво разстояние ще го гледаш след това.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   22-11-11 14:20

itilien
Щом има такава снимка за толкова пари - значи и има и много други, които нищо не носят. Аз пределно ясно съм посочил
от дата: 17-11-11 02:08
Pareto Analysis

На който не му е ясно разпределението на Парето - да си го прочете, че пак стана чукча - писатель.
На статистиката фактическото и е, че дава тренда. Не се занимава в конкретната личност - той е само девиация, докато ти съвсем персонално скачаш срещу личността.

Радков, прав си за авторката на снимката - над двойно повече е взела, не бях видял че е ексклузивна

п.п. Може и да съм я направил снимката, която ще ме храни повечко от тези 8 години [smilie3]. Ма нема да ти кажа коя е - щото веднага ще тръгнеш с тази си логика "... защо не направиш и ти такава.." и ще ми се подбие пазара.



Публикацията е редактирана (22-11-11 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: itilien   
Дата:   22-11-11 14:24

marrio31
- ами точно това искам да кажа. Че сметките дето канон ги показва по-горе не са баш такива каквито изглеждат. Той изчислява, че за 1 час работа се вземало 40 и колко си там долара. Което реално изобщо не е така. Трябва да се каже, че при определено стечение на обстоятелствата може дадена снимка да ти донесе такъв доход. Също така сметките се правят на базата на вече постигнати неща от хора с дългогодишни регистрации, което не означава, че ако трябва да започваш сега, ще можеш да постигнеш подобни цифри, дори и да си много добър. Той Никсъна по-горе каза нещо вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: valen_tin   
Дата:   22-11-11 14:44

като снимаш за поръчка ... снимаш, взимаш парите и забравяш за нея. Най-много за портфолио да ги ползваш. Не можеш да идеш при следващата булка и да кажеш "Абе тука имам едни страхотни сватбени снимки от предна сватба, вместо да ми давате 800 лв да ви снимам, ще ви продам тези снимки за 100 лв"...
та така ...
за 1 час работа можеш да вземеш от 0 до десетки хиляди ... от човека си зависи ...

както казва един малък зелен приятел: "Do or do not, there is no try!"

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: martin-dm   
Дата:   22-11-11 14:59

Също така сметките се правят на базата на вече постигнати неща от хора с дългогодишни регистрации, което не означава, че ако трябва да започваш сега, ще можеш да постигнеш подобни цифри, дори и да си много добър.

Няма нищо вярно в това... един пример ще ти пусна
http://www.istockphoto.com/user_view.php?id=5767540

тази рускиня за близо 2 години има Downloads: >7400 тя е екслузивна и 90% от кадрите са и във Вета колекцията при която цените почват от минимум 10$ до 40-50$ за максимален размер
значи 7400x10$=74000$ при положение че тези кадри преди си ги е пускала по форумите като този http://www.photodom.com/member/kassandra

има и още доста примери които са почнали скоро да продават с подобни резултати ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: itilien   
Дата:   22-11-11 15:26

e 2 години малко време ли е, при това лавинообразно покачване на броя на снимките?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: martin-dm   
Дата:   22-11-11 15:36

е ти какво искаш днеска се регистрираш, утре качваш 15 снимки и вече правиш пачките [smilie18] има си квоти за качване на седмица не забравяй тази подробност ;)ти за 2 години ще ги направиш ли тези пари с поръчка(това е минимума който е направила) да не говорим че като продава в стока не пречи и да си снима и поръчково ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: strikeback   
Дата:   22-11-11 15:42

абсолютно не ги вярвам тези цифри



Публикацията е редактирана (22-11-11 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: itilien   
Дата:   22-11-11 15:58

Друго имам предвид. Едно е да започнеш примерно 2008, друго 2010, трето 2012. Началната позиция не е равностойна, защото банките се затрупват лавинообразно със снимки.

А относно конкретната авторка - там има качени 700 снимки. Тези 700 снимки, като гледам какви са, не са направени за 2 години, а за доста повече, защото няма как тя да бълва по снимка на ден при толкова ръчна обработка в шопа.

И въпреки всичко, пак стигаме до някакви изолирани примери. Да, но реалността е, че това са редки случаи на проблясъци, които са резултат от поредица обстоятелства (плюс труд и талант естствено), които при повечето хора просто не се случват. И не е правилно на базата на подобни примери да се правят изчисления, как за 1 час труд вземаш 40+ долара.
Все едно е да кажеш, че за сватбена фотография за 1 час труд се вземат 500 долара без да уточниш, че тия 500 долара ги взема някой си реномиран фотограф в Ню Йорк да речем.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: filadendron   
Дата:   22-11-11 15:59

хахахаха искате да гледате в паницата ето гледайте в моята.
Всички сте жестоките професори, а аз просто горовя с факти :)
ето е срийншот от моят профил това е кадър на който съм ви извадил статистиката само за един месец.
Големите сте калкулирайте си го. Отделно аз съм много под-средното ниво на стока, демек смятайте за по сериозните фотографи.
цифрите са долари.



Публикацията е редактирана (22-11-11 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: martin-dm   
Дата:   22-11-11 16:01

аз това как за 1 час труд вземаш 40+ долара. не го твърдя говоря за твоето изказване което съм цитирал по горе ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »