Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: rgb-f   
Дата:   26-11-11 17:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: ATO   
Дата:   26-11-11 19:47

asahi, написал съм 1С, което значи допустим начален заряден ток спрямо капацитета на батерията. Не се прави, че не разбираш какво съм казал. [smilie5]
Да му е честито на колегата новото МН-С9000 и да си го ползва със здраве.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: styllo   
Дата:   26-11-11 23:35

GhostBuster,
попитах за цената, защото ми стана интересно - колко може да струва нещо подобно. За 105 лв. би трябвало да е много сериозна машинка, а както разбирам въпросното нещо е далеч от истината. За сравнение ще посоча моето зарядно, което струваше около 70$ с доставката от Америка. Опциите са:
- зарежда от 1 бр. до 12 бр. NiMH или NiCd акумулатори всякакви размери ААА, АА, ... зависи какъв слот за батерии сложиш.
- зарежда и балансира Li-Ion или Li-Poly акумулатори от 1 до 6 паралелни клетки (иначе казано всичко в диапазона от 3,6V do 21,6V) в това число почти всички фабрични батерии за фотоапарати, камери, мобилни телефони ... Казвам почти всички, защото някои имат вградена електроника и там нещата са други.
- зарежда оловни акумулатори 6V и 12V (става за колата).
- максимален заряден ток - 10А
- максимален разряден ток - 2А
- температурен сензор, с възможност да прекъсне процеса при определена температура.
- USB порт за връзка с компютър където може да ти нарисува кривите за ток, напрежение,температура, капацитет (мАh) по време на процеса на заряд и разряд, както и да ги следиш в реално време (моментните стойности се виждат и на LCD дисплея на устройството). Софтуера е безплатен на сайта на производителя.
- един куп настройки на процесите
- и най-важното според мен: финна настройка на Delta peak - това е момента в който зарядното разбира, че батерията е заредена, а това за доста от прехвалените марки акумулатори е индивидуално и зависи от експлоатацията. С две думи - понякога зарядното изключва процеса преди, или доста след, като батерията е заредена.
Мога да изброя още един куп преимущества, ама стана дълго, тъй че за да приключа ще кажа:
Подобно зарядно в момента може да се купи от интернет с доставка
за около 50 - 60 лв. има и в България, но са по скъпи (до 100 лв.)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-11 00:35

styllo,това твоето звучи интересно,някаква марка да кажеш,как да го намеря..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: styllo   
Дата:   27-11-11 02:51

Изборът е доста голям. Има много сайтове и марки, но така на първо четене мога да ти препоръчам един сайт. От където пазарувам редовно и до сега всичко е пристигало на домашния ми адрес, с обявена 1/10 от реалната цена, в напълно приемливи срокове.



Евтин вариант

Скъп вариант


Прочети характеристиките, коментарите на потребителите и потърси сайта на производителя. В случая визирам IMAX B8 (скъпия вариант)

Проверих колко ще струва с доставка до България:
40$ - устройството
18$ - доставка

За да няма разочаровани искам да предупредя:
- повечето такива устройства се захранват с допълнителен адаптор (около 10$, ако си го купуваш отделно), аз лично ползвам старо, ненужно захранване за лаптоп или принтер с изходен ток 10А, тока - колкото по голям, толкова по-добре. Подходящото напрежение е в диапазона 10V - 18V. Може да се включи в акумулатора на колата.
- комплета съдържа доста кабели, куплунги, щипки и връзки, но ако го използвате за по нестандартни батерии, ще се наложи да си направите сами някои допълнения: Пластмасов слот за 4 бр. АА батерии се купува за стотинки от "Конрад" останалото е 5 мин. работа с поялник и елементарни познания по електротехника (достатъчно е да уцелиш + и -).
- Преди да работиш с подобно устройство, трябва да се запознаеш с упътването и все пак, да прочетеш някои неща за зареждане и разреждане на различните видове акумулатори. Много полезени ще ти бъдат дискусиите във форума "Моделистика" (http://modelistika.com/index.php). Направи си акаунт, напиши в търсачката "зарядно" и чети: марки, видове, преимущества, недостатъци, продажби (на старо има доста добри попадения)...
Хората там са отзивчиви и вярвай, разбират от батерии, зарядни и знаят как да изстискат най-доброто от тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: ATO   
Дата:   27-11-11 18:25

styllo, Точно със зарядно iMAX B6 и аз си зареждам батериите за самолетите. Това са по-универсални зареждачки, но не следят заряда на всяка батерия отделно с изключние на полимерните. LiPo батериите имат куплунг през който се зареждат, през него се следи и заряда за всяка клетка.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   28-11-11 00:03

rgb-f, aз работя с едно, което май се казва MW - не се самоизключва. И друго Philips, което се самоизключва, но е от най обикновените. Батериите ми са Sanyo вкл. Eneloop, Uniross, GP batteries. И също никога не съм имал проблем, ама никога! Батериите си ставаха за ползване, може и някакъв капацитет да им се е намалявал, но с просто око не можех да разбера. След като ползвах режима condition на Maha/POWEREX MH-C800S, разбрах какво значи да ти се скапе батерия от зарядно - т.е. да няма грам ток в нея даже да има леко обърнат поляритет.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   28-11-11 00:50

"- Преди да работиш с подобно устройство, трябва да се запознаеш с упътването и все пак, да прочетеш някои неща за зареждане и разреждане на различните видове акумулатори. "

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: styllo   
Дата:   28-11-11 03:07

АТО,
Почти никога не зареждам по 1бр. батерия (когато става дума за NiMh или NiCd). Винаги ги пускам в комплект, както ще работят в съответното устройство - по 2, 4, 6... бр. В случая е важен общия капацитет. Ако забележа нещо нередно, значи някоя от батериите е "умряла". Чак тогава пускам всяка по отделно и го оставям да ми нарисува графиките на тока, напрежението, капацитета и температурата, така повредената батерия се хваща лесно и съответно се изхвърля. Така, че няма нужда при всяко зареждане на комплекта, зарядното да "следи" (както казваш) всяка батерия. Може би, ако някой иска просто да грабне от чекмеджето една шепа батерии, от различни марки и капацитети, да ги пъхне в зарядното и да ги зареже да се оправят сами - тогава е удобно да ти "следи" всяка батерия. Само че такива зарядни за 100 лв. няма. За това не се лъжете да купувате "умни" зареждачки, изберете такава, на която да се управляват: зарядния ток, крайното напрежение, Delta peak - чувствителността, също така устройството да може да спре процеса, при прегряване (това най-често унищожава батериите) и да предупреждава ако има прекъсната верига или обърнат поляритет (проблема на GhostBuster). На мен също ми се е случвало да поставя батерия на обратно. Важно да виждате всички тези данни в реално време. Когато имате данните и елементарни познания за процеса заряд-разряд, ще може да настроите зарядното перфектно, за всеки комплект батерии (това, че на батерията пише SANYO-NiMh-2000 mAh, не значи, че тя се зарежда както GP-NiMh-2000 mAh или ENELOP-2000 mAh).


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   28-11-11 07:54

"Може би, ако някой иска просто да грабне от чекмеджето една шепа батерии, от различни марки и капацитети, да ги пъхне в зарядното и да ги зареже да се оправят сами - тогава е удобно да ти "следи" всяка батерия. Само че такива зарядни за 100 лв. няма."

В общи линии точно това търсех. Все по-често се налага да зареждам батерии и ми писна да ги чакам да се разредат и после пък да ги следя колко време се зареждат. И сега с това твърдение малко ме изненадваш. Но сигурно знаеш за какво говориш. И значи с Maha MH-C9000 препоръчваш пак да слагам батерии в комплект? А може ли два комплекта по 2 батерии примерно?


"На мен също ми се е случвало да поставя батерия на обратно."

Все още не ми се е случвало да слагам батерия наобратно, но сигурно предстои [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   28-11-11 19:30

Maha MH-C9000 работи с всяка батерия поотделно. На единия слото можеш да зареждаш, на другия да анализираш и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: styllo   
Дата:   28-11-11 23:18

Това устройство Maha MH-C9000 не го познавам. Ако наистина работи с всяка батерия поотделно, значи може да правиш всичко, без да се притесняваш.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »