Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Запитване за курсове
Автор: Tikal   
Дата:   20-11-11 21:34

Здравейте

Можете ли да ме насочите към фотографски обучителен курс, който да дава и правоспособност?

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bleki1   
Дата:   20-11-11 21:39

Правоспособност за ватман ли?...ОК...какво значи правоспособността във фотографията? Просто не мога да разбера?

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: V-plod   
Дата:   20-11-11 21:59

Документ ли ти трябва ?

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: asahi   
Дата:   20-11-11 22:04

КАТ не искат такъв документ. Всъщност никой утвърден работодател не иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: dream_catcher   
Дата:   20-11-11 22:31

Това го карах миналата година и съм доволен.
Но цената беше 650лв тогава.

Link
Курс по Фотография

Ф.х. инж. Антоан Божинов, Ангел Гюров, Желю Кабзамалов, Зафер Галибов, доц. Петър Абаджиев,доц. д-р Росен Коларов

Тематично съдържание

Статичното фотографско изображение е дълбоко интегрирано в културата на съвременната технологична цивилизация. Курсът включва запознаване с класическия и цифровия фотографски процеси и основните области на тяхното приложение.

Подготовка
Придобиване на умения за използването на професионална фотографска техника, аксесоари и осветление. Усвояване на фундаментални знания за структурата и съдържанието на фотоизображението и неговата роля в съвременните комуникации.

Очаквани резултати
Създаване на фотоизображения и свободното боравене с изразните средства на фотографията в различните й приложения
Изисквания към участниците
Базови умения за работа с фотоапарат, висше или средно образование

Продължителност
180 часа

Сертификат
За следдипломна квалификация от СУ „Св. Климент Охридски”


Форма на изпит
Курсови работи в различните дисциплини и курсов проект

Цена
970 лв

Минимален брой участници
10-15
Записване
01.11-25.11.2011



Публикацията е редактирана (20-11-11 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bulgarian   
Дата:   21-11-11 12:06

Не ти искат диплома, ако си продавачка във фотомагазин или ако си в България. В Англия например, ако е уважаваща себе си фирма, на която и трябват квалифицирани фотографи, повярвайте ми ще Ви искат диплома и Тikal с право има претенции. За потвърждение Ви пускам една актуална обява за работа от ноември 2011, в която изрично е споменато, че се търсят квалифицирани кадри (удебеления шрифт) и който има фотографска диплома от признато учебно заведение с национален и международен статут като dream_catcher щом е завършил в Софийския университет, може да кандидатства за тази позиция, а другите може да четат с пръст в уста, как една дипломка от университет може да ти докара 35 хиляди лева годишна заплата, при това, за да имаш право да работиш любимото си занимание в няква си фирма. Всички без диплома и добри доходи от фотография, могат само да дерзаят върху обявата... или да се запишат и те на курс, който дава правоспособност![shtrak]



PHOTOGRAPHER Vacancy from Job No: WBG/21679 SOC Code: 3434

Wage
£15,000 PER ANNUM, PLUS BONUS Hours

40 PER WEEK, 5 DAYS OVER 7, BETWEEN 9AM & 8PM

Location FRAMLINGHAM, SUFFOLK IP13

Duration
Permanent

Date posted
04 November 2011

Pension details
No details held

Description
Applicants must be qualified to at least GCSE level or equivalent and possess a BTEC national diploma in photography, or equivalent. Applicants must also have Photoshop knowledge and be a team player who is also capable of working on their own initiative. Duties include photographing families, preparing shows in Photoshop along with photography sales working with digital media. Telephone or email framlingham@venturephotography.co.uk

How to apply
You can apply for this job by telephoning 00441728 621166 and asking for Robert Palmer.

Employer
Venture Portraiture


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: Tikal   
Дата:   21-11-11 23:47

Благодаря за информацията, надявам се, че и на други потребители също би им било полезно :)

само не разбрах, кое е забавното с тия КАТ и ватмани...

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-11-11 00:05

По едно портфолио си личи моженето доста повече от колкото от неква диплома

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bulgarian   
Дата:   22-11-11 01:44

Прав си pd, но принципно. В повечето случай обаче, работодателите не искат да проявяваш творчество, а просто да изпълняваш това, което ти кажат да правиш и квалификацията е най-сигурния начин да ги убедиш, че ще знаеш как да го изпълниш и затова си избират квалифицирани кадри... и това не е само във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-11-11 08:56

bulgarian, като толкова държиш на дипломите я кажи , защо Никола Борисов, който има образование по политически науки и икономика, но няма фотографско е от най-пробилите БГ фотографи в чужбина?
Отговори ми и как един младеж завършил този курс в СУ по фотография, където е обучаван от хора, които също НЯМАТ фотографско образование(инженери и лекари) , вземайки тази хартийка ще бъде предпочетен пред Борисов от тези англичани?[smilie7]

И какво значи GCSE? Доколкото разбрах е допълнително(избираемо) обучение на деца 12-14-16 годишни в гимназиите на Острова.

pd, правилно го е казал за портфолиото, защото фотографията е изкуство.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bulgarian   
Дата:   22-11-11 10:53

Първо: Всяко правило си има изключения. Второ: Обикновено, ако си по-добър отколкото е необходимо, не те наемат на работа, за да нямаш големи претенции. Трето: По тази логика, няма нужда от квалифицирани кинезитерапевти, защото бай Григор чекръкчията е много по-добър от всеки кинезитерапевт и намества стави без да е учил или защо във ВИФ да има треньорски профил, щом като Пената няма и основно образование, пък е най-великия български треньор на всички времена. Определено мога да кажа че умението да наместваш изкълчено и печеленето на футболни купи също е изкуство, макар да е по-различно, но пък всички фенове-противници на образованието може да напишете петиция до бате Бойко, да се премахнат висшите учебни заведения, защото няма смисъл хората да имат дипломи, понеже може и самоуки да са по-добри в това, което вършат!


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: langel   
Дата:   22-11-11 12:48

Определено ще предпочетат младежа с диплома по следните причини:
- дипломата е задължителна за обявената позиция
- Борисов не би кандидатствал, за острова заплатата е ниска
- фирмата ти плаща заплата за точно определен продукт, а не за изкуството ти. Изкуството си го менажираш сам, или чрез специализирана фирма, в която, ако искаш да си на заплата, ще трябва да постъпиш като арт мениджър, а не като артист.

Има и изключения, но те си остават...изключения.
Как е в България не ми се обсъжда.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: malakar   
Дата:   22-11-11 20:37

Вие, уважаеми, сте предрусали с някакви много силни наркотици (казано е образно и изразява категоричното ми мнение относно заблудите, които насаждате у някого). Няма никакъв начин да наемат някое българче в Англия заради дипломата му от СУ (за следдипломна квалификация), освен ако не е единствения кандидат и са много закъсали или пък не са двама кандидати от България - един с диплома и един без. А относно наемането на хора в България - е, тука има толкоз много легендарни фотографи, че дори и дипломата не би ти помогнала. За справка аз работя нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bulgarian   
Дата:   22-11-11 22:06

И ако наемат българче с диплома ше черпиш ли? Понеже никой не наема квалифицирани българи в чужбина, затова два милиона българи работят зад граница. Пък легендарните фотографи да си работят каквото си искат. А malakar може би ако имаше призната следдипломна квалификация, можеше да не се налага да работиш нещо друго.[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-11-11 22:42

bulgarian, понеже си много нахакан, я кажи кой БГ преподавател по фотография в университет има висше фотографско образование и къде го е завършил? Неудобно ми пропусна въпроса , но аз си го задавам пак.
Едно малко пояснение, че разисквания курс НЕ дава никакво висше образование, защото изрично пише , че курсистите трябва да имат средно или висше.

Не съм против образованието, но последните години се навъдиха страшно много "печеливши" университети предлагащи всякакви форми на обучение, които после остават непризнати от работодателите, както в чужбина , така и в БГ.

Имам и пример за Америчко на човек завършил техникума по фотография. Не го признават изобщо, но press card (журналистическата му карта) от селски вестник в БГ например "Народна трибуна"- Сусурлево я ПРИЗНАВАТ и назначават, като фотограф.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bulgarian   
Дата:   23-11-11 00:29

Аз пък имам познат в Англия, на който му искаха сертификат за завършен курс за мияч на чинии и не го наеха понеже няма такъв. Единични примери може да си даваме безброй, но каквато и да е формата на квалификацията, която се добива, никой не може да ме убеди, че е по-добре да нямаш квалификация, отколкото да имаш... освен ако не си ГОЛЕМА РАБОТА. И между другото като те наемат на работа, никой не те пита къде са завършили преподавателите ти, а ти гледат само дипломата. А що се отнася до СУ ми се струва, че се е навъдил някъде около 1 октомври 1888

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bulgarian   
Дата:   23-11-11 01:24

Току що заради GOSPODIN се разрових да проверя образованието на преподавателите на курса по фотография в СУ, който dream_catcher постна. Оказа се че преподавателите са повече от квалифицирани по фотография както следва:
-Доцент Петър Абаджиев е специализирал фотография във Виена и в момента е доцент по художествена и приложна фотография в НАТФИЗ;
-Антоан Божинов е завършил магистратура по “Кино-фото документалистика” във ВМЕИ, има специализация в ORWO - Германия, има присъдено звание “Фотограф-художник” от Комитета за култура и има Майсторско свидетелство по фотография;
-Желю Кабзамалов е завършил техникум по фотография и има присъдено звание “Фотограф-художник” от Комитета за култура.
-Зафер Галибов, доц. д-р Росен Коларов и Ангел Гюров имали само двеста триста изложби и какви ли не постижения във фотографията та чак не ми се преписват, толкова са много. Първите трима също имали безброй изложби и фотографски постижения. Как Ви се струва, дали са достойни тея шестимата да Ви удостоят със знания по фотография или Вас никой на нищо не може да Ви научи понеже всичко си знаете!



Публикацията е редактирана (23-11-11 01:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: vanquished   
Дата:   23-11-11 09:11

bulgarian - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-11-11 09:50

bulgarian, тези хора са добри фотографи и са ми приятели с които от 30 години се познавам и заедно сме участвали на много фотографски форуми.
Не е било нужно да ровиш по нета. [smile]

Оставаме на различни мнения, а аз се опитах само да разсъждавам по въпроса зададен от Tikal относно курсове, фотография и ПРАВОСПОСОБНОСТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: vanquished   
Дата:   23-11-11 09:54

Щом на запад ти искат тапия е по-добре да имаш,от колкото да нямаш . Не виждам къде е проблемът .

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: tochnia   
Дата:   23-11-11 10:42

Само дето тия 15000 лири в UK, е изключително ниска заплата, направо ще трябва да се кара на сухари [smilie5]
Секретарка, таксиметров шофьор или продавачка в магазин вземат по-големи заплати[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: lito   
Дата:   23-11-11 11:46

на запад определено не ти искат тапия.. искат ти портфолио + умения. Несериозно е да се разчита на лист хартия, точно в този бранш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bulgarian   
Дата:   23-11-11 13:17

lito, то на запад никой няма образование и затова не си правят мръсно да си искат тапии, нали? Намерих още пет обяви в Англия, в които пише, че е необходима диплома, за да кандидатсваш за позиция фотограф, ама те сигурно още искат призната диплома, понеже не са ти чели постинга, че е несериозно да се искат тапии точно в този бранш.
П.П. Тряа да кажа на баба Пена - знахарката, че на запад искат портфолио на излекуваните пациенти и че никой няма да и иска диплома за докторка, за да лекува по Европата, щото то е несериозно. Може да кажа и Жоро-пестника, да кандидатства за зъболекар, понеже е извадил хиляда зъба с тупаници и има портфолио. Едва ли няма да го вземат на работа с толкова много успешни зъбни интервенции!



Публикацията е редактирана (23-11-11 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: langel   
Дата:   23-11-11 13:43

"Този бранш" е доста широко понятие.
Изискването за тапия е не само право на работодателя, а много често и негово задължение. Без тапия и за корабен фотограф няма да те вземат. Не бъркайте свободната професия и изкуството с наемната работа и стандартизираните процедури.
Дори и в България агенциите все по-често искат документ за квалификация.
Портфолиото, за разлика от тапията, показва какво наистина можеш, но в общия случай на работодателя въобще не му пука за творческите ти заложби, а дали днес ще успееш да нащракаш 100 абсолютно стандартни портрета на абсолвенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bulgarian   
Дата:   23-11-11 14:17

langel Ви го каза малко по-интелигентно, дано тоя път Ви стане ясно


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: Tikal   
Дата:   23-11-11 15:29

@GOSPODIN,

вече получих нужната информация. Явно някои хора са ме разбрали какво точно търся и искам да кажа :] Съжалявам, ако не съм се изразила прекалено ясно.

За тапиите, има много хора, които са кадърни и без наличието на квалификация от някъде, но повечето от тях остават в небитието поради тази липса... говоря от лични наблюдения...

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   23-11-11 15:51

Абе, bulgarian... без да се съгласявам или отричам с това, което казваш - успокой топката! Тука никой не спори, че е добре да имаш диплома, спорят с това, че ти го изкара така, че ако нямаш диплома, за нищо не ставаш и по-добре да не се и пробваш.

В момента се интересувам от курсове и продължаване на следването с "фотография", ама хора като теб само могат да ме откажат...

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: bulgarian   
Дата:   24-11-11 00:35

AvalancheMaster, много правилно си ме разбрал, за обстойно пояснение на случаите в които това може да се случи, виж постингите на langel, а ти какво ще правиш със живота си, ше учиш ли, ше бачкаш ли, моите уважения, но това си е лично твоя работа. Ти може да си намериш причина и чалга да започнеш да слушаш и после мен да обвиниш, сори, но аз нямам нищо общо с твойте персонални решения в живота и ти препоръчвам да не търсиш причината за успехите или неуспехите си в мненията на другите.


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: Vikigeorgiev   
Дата:   03-04-17 21:56

Здравейте, не исках да отварям нова тема. Пиша с надеждата някой реално запознат да пише мнение.
Кое има по-голяма тежест: Сертификат
За следдипломна квалификация от ....
Удостоверение, Сертификат или Свидетелство за квалификация? Всичките са различни неща, на места ги дават първите две без третото. Къде и как мога да разбера кои са с по-голяма тежест в чужбина като САЩ или Германия примерно?
Няколко дни ровя като къртица, но виждам само западнали лицензирани курсове и западнали колежи или университети...сигурен съм, че нивото е ниско на обучението като цяло.
Предполагам, че сертификат или нещо от сорта от университет е по-добрия вариант? За фотогафия като специалност да уча не ми се иска имам едно висше дизайн... стига ми, не ми се дават още пари за нещо отново безполезно и базово като знания. Учил съм фотография към дипломата ми за изобразително изкуство, за съжаление фотографията не е включена в дипломата ми по изобразително изкуство и все едно не съм го учи! Не ми е ясно как ще изучавам даден предмет и после той няма да е в дипломата ми, но в България всичко е възможно...та не ми се коментира това повече.
Нужен ми е съвет и се надявам някой компетентен да ми отговори? Благодаря предварително. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: dimidumi   
Дата:   03-04-17 22:24

Брех, кой роден ВУЗ те прецака по фотография бе момче [smilie2] . Кинти имаш ли си за модерна фотографска техника, 20-30К са достъчни на първо време, едно комшийче похарчи толкоз за висшУ и пак е без работа, а знам един с магистратурка и 20к кредит да се чуди от къде да изкара 2 лева [smilie5]

П.П. Абе гледам напоследък в JOBS-a не търсят ни фотографи, ни графични, ни мРафични дизайнери, за кво ви е туй висшУ по фотография [shtrak]



Публикацията е редактирана (03-04-17 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: lamerko   
Дата:   03-04-17 23:10

Не че нещо, но какъв е смисъла от този сертификат? Или можеш или неможеш, а хартията не променя нищо. И 10-на дипломи и сертификати да изтряскаш, като не може да покажеш нищо свое - какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: Dessisslawa   
Дата:   03-04-17 23:28

Магистратура по кино-фото документалистика към ВМЕИ няма. Това беше ФОП - факултет обществени професии.

И, да, англичаните много държат на сертификатите. И мен са ме питали дали имам сертификат по фотография макар да не кандидатствах за позиция фотограф, а за нещо съвсем друго. Но стана въпрос какво ми е хобито и т. н.



Публикацията е редактирана (03-04-17 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за курсове
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   04-04-17 21:54

Би било интересно автора на темата да даде мнение 6 години по-късно.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »