Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-11-11 14:43

alcap007ne
Съгласен съм с този коментар.

Hose, подсети ме лични, ще ти пратя.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: ilcoin   
Дата:   16-11-11 14:50

Все си мисля, че ако успееш да направиш продаваеми сток-снимки (и да ги продаваш съответно) в този момент, при тази навалица и конкуренция, значи си достатъчно добър да снимаш поръчкова фотография. Един вид, прекрачваш стъпалото на това с чиста съвест да вземаш пари и да не се учиш на гърба на клиентите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: katysty   
Дата:   16-11-11 15:13

Не ми се работи поръчково и го намирам за по-неприятното от двете.
Смятам също, че е по-малко доходоносно.
Отделно си мисля, че за рекламната фотография в България има много малък пазар. Посочете някой успешен автор за пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: i_viper   
Дата:   16-11-11 15:19

katysty, ти па нищо не каза [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: katysty   
Дата:   16-11-11 15:35

Всъщност ти не си казал, а това, което аз съм написала се вижда.
Не знам да има български фотограф, който да се занимава предимно с рекламна фотография. Всичките в 90% от времето снимат модели за списания, а не рекламни кампании.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: n1x0n   
Дата:   16-11-11 15:50

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: katysty   
Дата:   16-11-11 16:07

Е, много зряла реакция.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-11-11 16:26

колко изкарвам[smilie11] ми средно по 30-40 лева на месец и то от буболечки[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: vikitovikito   
Дата:   16-11-11 18:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   16-11-11 18:18

съгласен съм с katysty , макар че струва ми се той не го е написал добре...
факт е че почти няма специализация в бг на фотографите - в общия случай всички снимат всичко... каквото изпадне
разбира се има и изключения...
но пазара налага такъв модел на оцеляване
а иначе не всеки може да се оправя с клиенти - аз лично съм имал много неприятни моменти и вече... ми е омръзнало от пазарлъци и разправии... това е добрата страна на стока, но може би е единствената [smilie5]

относно доходността обаче - не може и да става сравнение - поръчките са поне 10 пъти по доходни...

prisonbreak - защо не искаш да ги пуснеш тук?



Публикацията е редактирана (16-11-11 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: n1x0n   
Дата:   16-11-11 18:33

ми е омръзнало от пазарлъци и разправии... това е добрата страна на стока, но може би е единствената

Дам, щото да се разправяш с идиотски rejections не е тъпо... или пък някой стокаджия, който е и редактор - да ти връща неща, а след 2 дни да е качил същата идея, ама снимана от него... същите простотии са.

Искаш ли да се занимаваш с фотография професионално - без общуване с хора няма да мине. Това е истината.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-11 20:28

n1x0n, много добре те разбирам но в случая не си прав! Първо не си прав защото правиш генерални заключения, а това което ти си постигнал, важи само за София но не и за провинцията! Твърдя го съвсем сериозно! Ела да те видя, в прованса, да видим колко пари ще изкараш от професионалната си фотография, и колко поръчки ще имаш. Второ, в този форум има хора които вадят много добри пари от сток, може би и повече от теб,на месец...въпреки че това е несериозно,защото не ти знам истинските доходи, но пари от сток се печелят. Това че еди кой си инспектор връщал, да, така е, но не е причина да не качиш отново продукта си...и в повечето случаи го приемат.
На последно място , не всичко е до парите! Твърдя го за себе си, конкуренцията учи и то много! И когато дойде поръчката, не мисли че другите трева пасът...въпроса е да чувстваш удовлетворение от това което можеш да предложиш. мога и още неща да ти кажа...не виждам смисъл, ти си имаш мнението, аз моето. Със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: katysty   
Дата:   16-11-11 20:47

Никой не сподели малко цифри.
Нито дали има достатъчно работа при поръчковата фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: milen   
Дата:   16-11-11 20:51

за мен стока е една добра школовка :) не разчитам на тези доходи но се уча на полезни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   16-11-11 20:55

Има известно преразпределяне на пазара, предимно като купуващи. Оттеглянето на част от екслузивните от ИС (поради порядъков спад 800->200$, 4:1 ), бягство към Subscriptions схемите на ИС, ДТ, ДП ...

volenE
Пирамида е социалното ти осигуряване, това е да се пенсионираш с 40 години ЗАПЛАТЕНИ ОСИГУРОВКИ по трудов стаж при това само една година преди кончината ти.Ако доживееш до пенсия ... дай боже ...

Всъщност стока е точно пожизнената ти пенсия.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-11-11 21:00

без да правя нищо 150-200лв месечно. само от една сток банка.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   16-11-11 21:13

n1x0n
Аре преди да пишеш, си помисли колко може вади най-добрия БГ стокаджия (със 62000 продажби за 5 години) и колко вади най-добрия поръчков фотограф (това за София, за прованса е друго).
По моя преценка са около 6-8К месечно, всеки месец, зелени...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: katysty   
Дата:   16-11-11 21:23

Canon, би ли споделил линк към портфолио.
Колко вадят поръчковите, според мен поне 4000-5000 трябва да е средно?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   16-11-11 21:58

katysty
Това 4000-5000 е прекалено раздуто - може би само един-два месеца в годината, и то не всяка година. Питай Никсъна на лични.
Линка на ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: n1x0n   
Дата:   16-11-11 22:07

Ела да те видя, в прованса, да видим колко пари ще изкараш от професионалната си фотография, и колко поръчки ще имаш.

И това ли е твоето решение - да стоиш там където си и да правиш това, което може да се прави там?! Ми извинявайте, ама аз нямам 100 години пред себе си и затова ще бъда там, където трябва да бъда за да правя това, което искам да правя... "прованса", София, Виена, Ню Йорк... Катманду...[smile]

Единствената смислена, според мен, причина да правиш сток - е да обичаш да правиш именно сток. Това бих го разбрал. Или парите да са ти основна и единствена цел в живота и от сток да ги изкарваш в предостатъчни количества. Това също.

п.п.
Пък това Аркурс колко бил изкарвал, пък "най-добрия БГ стокаджия" - тия приказки не са лъжа, но са малко като плакатите с печелившите от ТОТО 2. Много е готино, ама сега ако почваш тепърва да се занимаваш... знаеш какъв ти е шанса.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   16-11-11 22:17

за 4 месеца на плажа изкарвам добре [smilie21] не ми трябват стокове, не ми трябват сватби [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   16-11-11 22:28

n1x0n

Факт е, че в малък град като Търново има цялата гама стокаджии, както с нисък, така и с висок доход, по-висок от на софийски поръчкови фотографи.
Но е факт и другото - сега в стока летвата се вдига много по-бързо от предишните години, кой се закачил, закачил се. И ако си намериш нишата, темата, спецификата - може да дръпнеш.
Тези приказки с кризи, мизи...бла, бла ..., е в световен мащаб не е вярно. Все някой не е в криза и пазарува, от Африка, от Източна Азия, от Южна Америка. Колкото и да е абсурдно, момента най-много пазаруват европейците.
А шанса на всички е еднакъв в началото, избор на количество или качество, или както е казал Иван Вазов:
богатий с парите, сюрмахът с трудът, момите с иглата, учений с умът.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: hose   
Дата:   16-11-11 23:27

n1x0n - за това написах че това е единствената добра страна...
и да прав си, фотографията е услуга в този й вид, и не може без контакт с клинета

Canon - съмнявам се някой да вади такива пари в БГ от сток... и наистина това е пирамида, по простата причина че парите се "изтикват" нагоре, най-много взимат тези отгоре, "работниците" взимат под 1/3 от дохода... това си е жива пирамида...

а относно пенсията - забрави го това..
едно че не се знае само след 5 г какво ще се случи с технологиите и пазара и тн... второ че дори да се запази така, старите снимки потъват... бавно но сигурно... и след 20 години... най-вероятно и сайтовете няма да ги има... [smilie5]

примери за огромни сайтове които вече едва ли не никой не помни - колкото шеш...

инвестицията в сток трябва да се изпалти в пърите 2-3-4 години.. след това пада надолу по моя опит

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: marrio31   
Дата:   16-11-11 23:44

темата е интересна,истината е че стока е страхотна школа и учи..а за пари,има хора които изкарват пари от сток даже и в България[smile] по свта има хора дето от това живеят,но е много работа,летвата е вдигната на много високо ниво,има уникални кадри по сток сайтовете и всичко е с перфектно качество[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко изкарвате от сток?
Автор: Canon   
Дата:   16-11-11 23:51

hose
Имаме различни разбирания за смисъла на пирамида.
Всички социални структури имат пирамидален характер, поради йерархичния им характер. Най-старата известна е в религията - църквата - на 2 века, а е и най-стабилната (времето го доказва), с най-малко междинни нива между редовия вярващ и папата.

Колко нива има между теб и клиента - вюър + тех.персонал (за поддръжка) - евентуално посредническа рекламна агенция - клиент.
Комисионната за фотографа варира - от 15% (ИС) до 100% за ШС за 25-A-Day Subscriptions.

Сайтове много, те може да умират всеки ден, само клиентите са си живи и вековечни - а те са тези, поради които има и ще има стокбанки. Сайтовете са само форма на бърза комуникация с базите данни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »