Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55  56 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: chones   
Дата:   25-01-12 15:40

SurfLady
Това е един от начините с ръчно придвижване на камерата с "макро шейна" от Китай или от България
Аз лично ползвам такава и съм доволен [cool]
Ето клипче за направи си сам автоматизирана макро шейна...ама "малко" сложна [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-01-12 16:39

така докато гледах клипчето изведнъш се осъзнах че имам работещ CD-ROM [smilie5]
и следващото ми хрумване е дали ще мога да го управлявам чрез софтоейр, а не с някакво парче ролетка залепено към вътрешният корпус на CD-то [smilie5]

Тога ще стане яко[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: SurfLady   
Дата:   26-01-12 00:55

@vboykov, Благодаря много за видеото, горе долу мисля че разбрах. Нещо като да обработваш Панорама с още малко наслагвания [shtrak]

@chones Благодаря ти за обясненията и клипчето. Аз май ще предпочета да поспестявам от закуски и някой ден ще си взема една шейничка [smilie25]

@MauMyHa Благодаря за търпението!!

Благодаря на всички за помощта. Ако се сетите още нещо ще съм ви много Благодарна. Това май е една от малкото теми в които не се подиграват и не бъзикат питащия [smilie24] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-01-12 11:07

Какво има да пестиш от закуски? Този тип шейна е $13,30 (около 20 лв.) в еВау с безплатна доставка. Този, дето й иска 75 лв. у нас, да духа супата.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   27-01-12 10:25

Господа, много съм впечетлен, дори и от смекчаването на естествената сатурация на зеленото в тревата. Моделът има артистично присъствие.
Привлича вниание не само с контрастиращ цвят от фона но и с поза. Червената буболечка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: oblivion   
Дата:   27-01-12 15:22

AimishBoy .


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   27-01-12 19:45

много са му хубави уникален [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: oblivion   
Дата:   27-01-12 22:52

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: pefoto01   
Дата:   28-01-12 00:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   29-01-12 18:14

pefoto01
според мен да, няма как да намериш в тревата 5-8мм богомолка и да я заснемеш с боке на мъх, със сигурност използва поне една светкавица[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: SurfLady   
Дата:   30-01-12 15:14

То няма как да намериш богомолка и да си я занесеш вкъщи, ама как го е изкарал това осветление, тия пастелени цветове?? [smilie11]
Че не издава и тайни... а ми СУПЕР интересно наистина как е заснел някой от кадрите [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: chones   
Дата:   30-01-12 15:39

В личния си сайт описва как прави кадрите...използвал найлонови торбички и др. подръчни материали [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   31-01-12 12:11

SurfLady
аз направих друго, намерих възрастни екземпляри мъкнах ги с мен повече от два месеца, но ги съхранявах в къщи, хранех ги редовно, племеничките много им се радваха(и си играеха с тях)[smilie5]

и дойде момента, снесоха пашкулите във стъклениците. И сега рано на пролет чакам да се излюпат. Въобще няма да ги търся[smilie6]
като се наизлюпат очаквам да имам към 100-150 броя богомолчици [smilie5]
бих споделил някой пашкул с някого който, ще се отнесе с тях добре след заснемнето им.[smilie5]
Имам няколко идей но не съм се фанатизирал да изглеждат добре бъдещите кадри. Просто ще опитам. Въпростният фотограф има добри опити но това не значи че са безупречни по отношение на кадриране и така на татък. Има и подсилени визуално ефекти от графичен редактор(аз не съм много голям фен на това).
Ще опитам да подходя, до колкото е възможно по професионално, та дори и да повторя неговият, успех.

проблемът при толкова малки индивиди е, че са ужасно подвижни(вече имам опит с тях) буквално под 9мм

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   31-01-12 13:45

Господа, снимах стъкло. Т.е. няколко чаши и бутилки, в случаят Бутилка. Рових се из нета, ютуб, да прегледам как се справят колегите. Определено няма много изчерпателна информация на български, та дори и на друг език. Явно е, че майсторите не се занимават с форуми да описват своите постижения.
Но то, не е въпрос само на знания, но и на други неща като: фотографска техника, обективи, студио, осветление и много свободно време за творчество(а това струва ужасно много)[smilie5]
аз със моите скромни възможности постигнах този резултат На бял фот за справка кадърът е сглобен от 3 файла общата големина и на трите е 65мегапиксела[smilie18]
Кво, правих та се получи толкова много въобще не помня[smilie5]

Има проблем със разликата в цветната текстура на трите предмета, щото съм ги снимал в различни светлинни условия.
Но, като цяло успях да подчертая контурите на предметите и с много търпение да ги "изрежа" от бледожълтият-сивкав фон.
Чашите са само с едни светлинен източник, а бутилката два, като за дифозьор съм използвал А4 паус[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-02-12 11:29

преди време видях в интернет, самоделна направена пчелна пита за ръчна светкавица[smilie5] реших аз да си измасторя от картон, сламки(коктейлни) и лепило. Картона лесно, купуваш 3 литрова кутия вино, било то бяло или червено, според предпочитанията[smilie5] лепило хелметекс. Сламките обаче са проблем. Търсих в тъй наречените "Всичко за Левче" няма, обиколх и супермаркети пак няма. И за сега проекта за изграждане на пчелна пита е замразен до -20 градуса по целзии[smilie18]

Но, Обхождайки един супермаркет погледа ми се спря върху щанда за плодове и зеленчуци. Дояде ми се ананас[smilie5] купих си[smilie25] малко са му грозни листенцетата ама го взех после гледам авокадо такова мазно зелено. Викам си това ще стане за снимка[smilie5] и накрая нали си падам по макрото, гледам една щайга с домати взех 11 броя за 1.27 лева ударих джакпота [smilie18] [smilie18]
ззанесох ги в къщи. Майка ми се зарадава много! Радоста и се изразяваше в това, че ще има домати за салата и ракийка. Вече ги беше награбила, когато почти истерично я сгарабчих и заповядах доло ръцете от доматите ми[smilie18]
После и обясни че, първо ще ги снимам и след това главата на семейството може да ги гарнира и увкоси към вечерния аператив билото с ракия или водка[smilie5]

Да ето ги и доматите Домати с колци

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-02-12 12:18

с 20мм обърнат обекив [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: i.k   
Дата:   03-02-12 12:43

толкова лесно изглежда на това клипче .... :) от 2-3 месеца се мъча с 50мм макро туби и една обърната 50ка ама за сега не съм и близо до това дето прави човека :(

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-02-12 13:05

в макрото има най-много брак. Докато получиш прилично изглеждащо изображение[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: El_Fuego   
Дата:   03-02-12 14:01

Ако спреш да си ръгаш глупостите за сток във всяка тема, ще ти кажа къде да си купиш два размера черни сламки за тази пита.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: chones   
Дата:   03-02-12 14:40

Аз си купих черни дебели сламки от Метро - 4лв. пакета [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-02-12 14:58

El_Fuego
Какви глупости? не разбрах. Искаш да ме изгониш от собствената ми тема ли[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-02-12 09:52

oblivion

A little bit about how this is done. This particular shot's bokeh was received from a back lit lemon leaf. lemon leafs have small pores all over them. the back light shines through these pores, and the fact that they are outside the depth of field, cause them to appear in the shape of the lens's aperture.

More info and photos from the WonderLand series at

Превод Гугле:
Малко за това как се прави това. Този конкретен изстрел боке, получена от резервно осветени лимон, листа. лимон листата имат малки пори, всички от тях. задната светлина блести през тези пори, и факта, че те са извън дълбочината на полето, да ги накара да се яви под формата на блендата на обектива.

Повече информация и снимки от серията на чудесата на...


Снимката

Бих си позволил да допълня: мъх от гората върху нещо... камък или нещо друго, потопени във леген вода. Богомолката пулверизирана, не много голяма около 5-6см. Островчето върху което е снимана не е по голямо то 10см , което дава възможност на фотографа да направи малко но успешни кадри с, както стана ясно от описанието на автора да декорира фона с листа от лимон и екзотично боке оформено от структурата на листата.
Според мен листото е снимано отделно. Щото не вярвам да има сорт лимон където листата да са в пъти по голями от плодовете. Т.е. фона е наслагван във фотошоп. А самата сцена с богомолката е заснета в тъмни условия, позата и се дължи на това че, някой или нещо я кара да се протегне за да се отърве от оскъдната суша в която е поставена. Достатачно е да се постави няква клечка на такова разтояние на което богомолката да си въобразява че може да преодолее като разтояние[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: oblivion   
Дата:   08-02-12 11:39

Lee Peiling


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   08-02-12 14:03

болен съм на тема котки [smilie10] [smilie5] [smilie21] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-02-12 08:49

видях една снимка цялата в синьо с кацнала пеперуда на някакъв лист и посинен(графичен редактор). въобще цялата снимка е в син нюанс, самата пеперуда я възприеам като с нормални цветове щото нямам никаква представа как изглежда в действителонст, фона-дълбочината и той в синьо. Намирам я за много приятна и мека тоналност с това леко сивкаво[smile]

Ето я и самата снимка

И все пак, усещането ми за реалност не ме напуска. Няма синьо-сивкаво листто, и от тук се възмущавам от размера(присъствието му в кадъра) и самата асоциация лист растение-зелено[smilie3]
чиято дествителонст щеше да измести центъра на внимание от пеперудата, към листото със естествените си цветове и нюанси.
Признавам на автора само едно, неговия усет за естетика[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55  56 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »