Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  53  54  55 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   02-01-12 16:43

The Drip Kit

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-01-12 09:23

тук некъв нов сайт със 700 юзера към днешна дата
www.nature-inspirations.com

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-01-12 17:42

Колко често сме наблюдавали онова така обикновено явление, при което капка вода някак естествено намира края си в сблъсък с водната повърхност. На пръв поглед нищо необикновено. Достатъчно близо обаче и с помощта на малко цвят пред очите ни би се разкрила една необикновена гледка.

Истински водни творения – феерия от нюанси и форми, ни представя Хайнц Майер. Той използва снимането на висока скорост, за да улови онзи деликатен момент, в който капката вода се връща там, където принадлежи.

Фотографът се запознава със своя апарат само преди година, но това съвсем не му пречи днес да ни смайва с елегантите си фотографии. Той е пример за това как технологиите в наши дни позволяват масово на обикновените хора да се превърнар в творци без дълги години на обучение и събиране на опит.

Майер е категоричен, че в момента не желае да се ограничава само в един стил на снимане. Въпреки това макро фотографията си остава негова страст: "Започнах да снимам от 2010 година. Изненадан съм от възможностите на фотографията. Ще ми се да мога да опитам различни неща, но за всичко си има време. В момента снимането е само хоби, но наистина много ми помага да си почивам."

Източник: demilked.com

Постарали са се не до там добре да го олицетворят с думи. Моето мнение ДРАСКАЧИ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   03-01-12 19:08

MauMyHa,хайде пробвай де.

Ето една съвсем елементарна.


http://img861.imageshack.us/img861/7374/dsc5519p.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-01-12 19:21

Аз днес и софтбокс изобретих и разбрах как се правят цветовете абе на път съм да постигна същите резултати без да давам 400$ [smilie5]
Мисля утре да пусна нещо като начало

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   03-01-12 19:36

Ако имаш предвид резултати като тези ще ми е интересно как си се справил.Иначе аз ползвам съвсем елементарни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-01-12 20:02

утре едва ли ще мога да покаже нещо подобно Капка
но това не значи че няма да го постигна и без магнитен вентил[smilie5]
наблюдавал съм подобни явления и в къде, къде по-обикновенни условия с много голяма повтараемст[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   03-01-12 20:17

Аз не казвам,че няма да можеш,а че ще ми бъде интересно да разбера как си го постигнал.Моментите са ясни.Наична на запечатването им ми е интересен и поради тази причина се опитвам да снимам подобни,защото ми е интересно.Щом някой е направил такива снимки,значи може.Пробвай и после сподели резултати и впечетления.[shtrak]


http://img267.imageshack.us/img267/296/dsc5658k.jpg





Публикацията е редактирана (03-01-12 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-01-12 14:15

Началото и от тази позиция трябва да се умува как да се пусне друга капка, в същата траектория на вече дигнатият воден стълб. За да срещне падащата капка и да получим желаният ефект[smilie8]



Публикацията е редактирана (04-01-12 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-01-12 14:19

Plamen11
огледалинят образ, на вдигнатият стълб по време или след заснемането е?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   04-01-12 15:29

Като казваш след заснемането,предполагам имаш предвид,дали не съм добавил отражението аз.Не,снимките са с обработка,но не и монтаж.Имам няколко такива снимки,но при тях съм целял точно това.Имам една снимка в профила,която мисля,че стана с хубаво отражение или поне сравнявайки я с тези,които досега съм направил. Ето я без обработка.За този тип снимки много неща имат значение.Първо, трябва да се направи така,че да се случват тези моменти.Досега не съм успял да направя така,че да се получат точно същите моменти,като на горните снимки,които и ти посочи.Но,все пак горе-долу се получават не лоши.Има и друго,че на мен ми писва и не обичам да снимам едни и същи неща и затова се старая да променям едно или друго и уж да стават малко по-различни.Другото,на което трябва да се обърне внимание е как да се запечата точно този момент.При мен капките падат от едно място.За да се получи такова отраженеие трябва да се хване точно началния момент,първите капки.След всяка снимка трябва да се изчака малко,за да се успокои водата.За снимки,от такъв ъгъл ми трябва по-голям съд,защото влиза в кадъра,но все пак не е зле и този.Цветът и покритието на съда също е от значение.При последните ми снимки има едни синкави петна,които не ми харесват и са в резултат точно от това.Дълбочината му също има значение.Височината,от която капе течността също.Както пишеше по-горе и самата ѝ плътност оказва значение.Големината на капките също.Всички тези неща може да се променят и да се ползват евтини и подръчни средства,но предполагам с онази машинка,а и може би с помощта на някакъв тригер ще става много по-лесно.В момента аз хващам подобни моменти в пъти по-лесно,отколкото преди.По-горе пишеше нещо за снимки на висока скорост.Със средствата,с които разполагам на мен ми е много по-лесно да направя такива снимки на бавна скорост на затвора (5-6сек).За оцветяването също може много да се експериментира.Скоро си взех едни цветни обвивки за тетрадки.Става хубаво с тях.За водата ползвам мастило за печати.За запечатването се старя да снимам на по-ниска мощтност на импулсното ми осветление (ръчни светкавици).Все още не мога да направя снимките,които ми се иска.



Публикацията е редактирана (04-01-12 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: chones   
Дата:   04-01-12 16:23

Това е добро устройство...задейства камерата или светкавицата на звук,на светлина ,има сензор за лазер и има тайм лапс функция
В момента го пускат в производство и от сайта ми обещаха,че към края на Февруари могат да доставят до БГ. Цената е около 180 - 200$ със кабеляците за камерата и светкавицата [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   04-01-12 17:57

Нещо трудно ми се получава висок стълб.Вече ме домързя и няма да пробвам повече.


http://img818.imageshack.us/img818/6399/dsc5808.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-01-12 18:51

chones
много пари е това устройство за мен иначе бих се престрашил да ги дам. Резултатите са фантастични. Но за мен това си е голямя уловка вижте снимките, а сега си купете[smilie5]
И цял свят ще се наводни с подобни изображиния[smilie7] ще запомниш ли тези редове[smilie11]
Повтарям наблюдавал съм в домашни условия подобни разбивания на водни капки без да е било цел да го правя просто случайно стечения на обстоятелствата[smilie6]
Жалко е, че не си спомних когато си купих апарат, а вече го имам 4 години[smilie21]
И чак сега се подсещам за случая. много лошо остарявам вече или ми липсва зравословен Кекс[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   09-01-12 18:14

добро [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-01-12 08:13

Господа не е, кой знае кво но след методични набюдения и дълги опити постигнах този резултат Наздраве [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   21-01-12 10:36

Лошава Богомолка Закуска [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: BorislavKostov   
Дата:   23-01-12 09:13

Фокусиране и полезни аксесоари [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: El_Fuego   
Дата:   23-01-12 09:35

Flash Techniques for Macro and Close-Up Photography


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: excessmind   
Дата:   23-01-12 13:10

Хубава книжка ;-) Използват същия Pocket Bouncer, като мен.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-01-12 18:04

A beautiful tiny metallic green wasp , it has beautiful colours and textures.
Studio stack at 7.5X with JML 21/3.5
229 shots with 0,03mm steps, last one with aperture closed 2 stops
осата

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: imarinov10   
Дата:   23-01-12 20:17

Какво ще кажете за моите опити има още в профила ми [cool] [smile]

https://photo-forum.net/static/site_pics/159/m_1327222811_20120122-IMG_6501.jpg




Публикацията е редактирана (23-01-12 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: SurfLady   
Дата:   24-01-12 17:23

@MauMyHa как се прави това стакване ако не е тайна??
Някой може ли да ми даде линк към някоя книжка или място където е обяснено малко по-подробно?? И на английски също ми върши работа.
Благодаря [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: vboykov   
Дата:   24-01-12 19:46

Ето едно туториалче. http://www.youtube.com/watch?v=intzev1gsbI

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-01-12 15:01

SurfLady
Не мога да открия видеото! Някъде гледах устройсво към което се закрепва заедно с апарата към Триножник и с програматор се определят стъпките на предвижване според дъблочината на фокуса-ДОФ и размерите на обекта[smilie5]
И хич не беше без пари

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  53  54  55 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »