Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   16-11-11 12:19

то е ясно как работят бързите синхрони. Светва не 1 път, а има няколко хиляди импулса, за да се освети изцяло сензора на всяка позиция на "процепа" между пердетата

Светват светкавиците, не синхронизаторите. Не правиш ли разлика м/у двете понятия? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tzl   
Дата:   16-11-11 12:45

@GenaDP — Разбира се, че светват светкавиците. Нали затова са "свет"-кавици.

Но верно, че както съм го написал излиза, че "светва" синхронизаторът :) Разчитам на "common sense"-a на читателя.



Публикацията е редактирана (16-11-11 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: mondragon   
Дата:   16-11-11 12:54

няколко хиляди импулса... - доста по-малко са :-) и това е при ръчните светки. При моноблоковете не е така. Но това е тема за цяла отделна тема, а и е разисквано мисля не веднъж!



Публикацията е редактирана (16-11-11 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   16-11-11 12:59

Импулсът на практика е един. Просто е с по-нисък, но горе-долу постоянен интензитет. Получава чрез многократно "палене" на импулсната лампа за кратък интервал.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   16-11-11 13:01

При моноблоковете не е така. Но това е тема за цяла отделна тема, а и е разисквано мисля не веднъж!

Ха-ха, "не е така"... А как е - при тях да не е в сила друга физика? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: lito   
Дата:   16-11-11 13:05

ползването на бърз синхрон със студийна светкавица и ауто фп няма нищо общо. малката светкавица светва много пъти, стидийната 1 . там идва и момента да знаеш как да я накараш да свети достатъчно дълго за да ти свърши работа и да ти освети целия сензор /пълна мощност да речем/. в интернет има супер малко конкретни обяснения как и защо се прави. ако тук е разисквано много пъти, както пише по- горе, ще съм благодарен да ми дадете линк към тема. през времето, в което съм търсил, не съм намерил ни 1 сходна тук.. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   16-11-11 13:10

малката светкавица светва много пъти, стидийната 1

Аман бе. Ако студийната светкавица поддържа режим FP - ще светва точно по същия начин, както светва и "малката". Ако "малката" не поддържа режим FP - ще си светва само по веднъж, независимо къв синхронизатор и набиете. Толкова ли е трудно да го схванете? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tzl   
Дата:   16-11-11 13:21

Именно, че физиката е една и съща и няма разлика в принципа на работа, защото докато има "процеп", който позволява само част от сензора да се вижда, няма шанс сензорът да се "освети" еднакво ако няма еднакво осветление във всяка позиция на "процепа" между пердетата. За окото при бърза синхронизация лампата изглежда, че свети по-продължително, но това са просто хиляди светвания, които не могат да се различат поотделно.

Единствената разлика между "малките" и "големите" светкавици е в това как се "пали" и "гаси" лампата (дали е с тиристор или не...), но това си е работа на самата лампа, а не на синхронизатора.

Забележка: под "гасене" нямам предвид интензитетът на светлината да падне до "нула". Затова и го написах в кавички.

Сравнението, което мога да дам е следното: Имаш футболна топка, която вдигаш във въздуха на височина 1м. Това ти е без "бърз радио сихнрон". Ако имаш "бърз радио синхрон" това е като да поддържаш топката във въдзуха на височина 1м за известно време. Топката не пада на земята, във въздуха е, но не е винаги точно на 1м височина, но опитваш да поддържаш това ниво в по-голяма част от времето. За тези, които са играли футбол терминът май беше "да правиш краченца".



Публикацията е редактирана (16-11-11 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: mondragon   
Дата:   16-11-11 14:38

Автор: GenaDP
Дата: 16-11-11 13:01

При моноблоковете не е така. Но това е тема за цяла отделна тема, а и е разисквано мисля не веднъж!

Ха-ха, "не е така"... А как е - при тях да не е в сила друга физика?


Автор: GenaDP
Дата: 16-11-11 13:10

малката светкавица светва много пъти, стидийната 1

Аман бе. Ако студийната светкавица поддържа режим FP - ще светва точно по същия начин, както светва и "малката". Ако "малката" не поддържа режим FP - ще си светва само по веднъж, независимо къв синхронизатор и набиете. Толкова ли е трудно да го схванете?



Ха ха, сам се питаш и сам си отговаряш... [smilie8] [smilie18] [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-11-11 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-11-11 15:07

seuret талбан такъв. Що са изказваш неподготвен бе???
С Покетуизърдите си работи всичко. С Пиксела не ще. Дали проблема е в тялото аа? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   16-11-11 15:59

Единствената разлика между "малките" и "големите" светкавици е в това как се "пали" и "гаси" лампата (дали е с тиристор или не...)

А как се гаси принудително импулсната лампа при големите според теб? С пожарогасител? [smilie8]

М/у другото, при съвременните светкавици не се ползва тиристор за "гасене" на импулсната лампа, а транзистор.



Публикацията е редактирана (16-11-11 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: seuret   
Дата:   16-11-11 16:04

Tonyboy, при мен Пиксела също си работи, както и Покета:)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tzl   
Дата:   16-11-11 16:09

@GenaDP - може и с пожарогасител да е :) Аз от техника не разбирам така, както повечето хора тук. Стига ми да знам принципните положения и това ми е достатъчно за другите неща.



Публикацията е редактирана (16-11-11 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: mondragon   
Дата:   16-11-11 16:13

Значи тука измествате нещата.
Ако говорим за синхронизиране на светкавица (малка или моноблок) в ръчен режим е едно, а когато говорим за безжична ТТЛ и ФП поддръжка е съвсем друго.
Едните говорите за работа в ръчен режим с единичен импулс в интервала (1/1-1/128), а другите говорите за автоматика (ТТЛ, ФП и т.н.) и съвсем различния принцип на работа, особености и комуникация между фотоапарат и светкавица. И всеки плюе по другите като си мисли за това, което той има предвид, а чете описанията на това, за което другите си мислят.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tzl   
Дата:   16-11-11 16:15

TTL изобщо не намесваме тук. То няма общо с HSS.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: mondragon   
Дата:   16-11-11 16:22

Беше само за пример относно по-сложни комуникации тяло-светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: rhyan   
Дата:   16-11-11 16:33

Май никой не е прочел онова, което питах боровинка по-горе - дали си говорим за HSS(AUTO FP) или за HyperSync. Двете са коренно различни неща. Както и никой май не е прочел онова, което пише в уикито на покетуизард...

Я да питам аз има ли студийни светки, които да разтоварват заряда на няколко импулса както правят ръчните? Ако има - как се контролира тази работа - т.е. как се определя броя светвания ръчно или чрез комуникация с тялото?

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: lito   
Дата:   16-11-11 16:40

аз само да вметна, че се занимавам с фотография и как е конструирана една светкавица, оставям да го мислят хората, които биха я ремонтирали като се счупи. горе съм писал че говоря за ауто фп мод, което автоматично значи че светкавицата го подържа и мига колкото трябва. студийна светкавица с фп мод няма. толкова по темата. има преходни тулове, които вършат тази работа, продават се, само дето не работят на всяка марка моно блоци.и по тая тема толкоз. ако някой може ми даде една от многобройните теми да разбера точно как да си настроя hypersync-a ще съм благодарен. ако ще конструирате нови синхронизатори и светкавици, значи съм си губил времето да чета до момента тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: s_l   
Дата:   16-11-11 16:41

Боровинка, защо ги мъчиш хората? Това не е ли доста специфична информация за такъв "широк" форум?
Иначе, ако задачата е да раположиш един импулс максимално ефективно в експонацията, тогава се ползва изпреварване. ПокетУизърд го правят с Канон и Никон, защото имат техните протоколи. Ползват сигнала за префлаш на ттл системата за старт на импулса, като позволяват изместване на забавянето. Така "запалването" започва преди да започне експонацията и може да вкараш импулса доста ефективно, имам предвид - цялото запалване, което е доста кратко, както и използваемата част от затихването. Разбира се в екстремните граници вече имаш неравномерно осветен кадър, но все още може да ти е полезно, зависи от сцената.. Ако не ползваш над синхронното време тази опция ти носи малко повече ефективност на импулса. Ако искаш времена над синхтонното губиш мощност за сметка на врмената. Предимство имат светкавици с дълъг импулс или регулируем такъв и затвори с бърза скорост. Казвам скорост, а не времена за синхрон, макар да са свързани..

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: bpavlov   
Дата:   16-11-11 18:36


г-н Бишков, мисля, че е съвсем уместно да напишете една подробна статия по въпроса за синхронизациите, дължините на импулса, дали, как и защо импулса изпреварва отварянето на първото перде, трябва ли скоростта на затвора да е по-кратка от импулса за високоскоростна синхронизация, може ли тяло с къс импулс (1/10000) да работи при скорости на затвора 1/4000 и всички останали скрити факти, които влияят при скорост, по висока от синхронната.
Публикувайте статията във вашия сайт и всички ще сме ви много благодарни. Това разбира се ще насърчи така също продажбите и доверието във вас

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   16-11-11 19:14

и всички останали скрити факти, които влияят при скорост, по висока от синхронната

И кой според теб ги е скрил тези факти? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: bpavlov   
Дата:   17-11-11 00:17


Господин Гена Дъ Пъ, виждам, че се изказвате от позицията на божествено просветен. Говорите на нас, дребните мишчици, с ирония и назидание. До тук няма нищо лошо, вие знаете всичко, ние само отчасти, понякога човек има нужда да поначеше собственото си его.
Тънкият момент обаче, е, че вие сте собственик на studiolight-bg (или работите там), а ние непросветените мишчици, сме точно вашата таргет група. Всички знаем, че данните на хартия и на теория за тела и синхронизатори под няколко хиляди лева се разминават често с действителността и надявам се не твърдите, че има абсолютна прозрачност от страна на производителите и търговците към нас, купувачите.
Така че, щом досега в темата не сте написали нищо смислено, като за ваши бъдещи клиенти, то вие сте един от тези, които крият факти.
Въпросната имформация или факти са чисто технически, актуални са отскоро и е съвсем нормално производителите и вносителите да предоставят тази имформация нагледно на своите клиенти, особено когато от нея зависи азкупуването на дадена техника


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   17-11-11 09:58

@bpavlov:

Господин Гена Дъ Пъ, виждам, че се изказвате от позицията на божествено просветен

Да, просветен съм. Но не съм бил просветен "божествено", а просто съм си седнал на задника и съм научил това, което ме е интересувало. Дребните мишчици не са си направили труда да научат същите неща, но въпреки това се изказват от позицията на всезнаещи. Което определено дава достатъчно основание да се отнасам към тях с "ирония и назидание"...

Всички знаем, че данните на хартия и на теория за тела и синхронизатори под няколко хиляди лева се разминават често с действителността
Определено е така. Производителите най-често лъжат за мощността на телата, дължината на импулса им, границите на изменение на цветната температура и т.н. Някои търговци често отиват даже по-далеч и стигат до откровени лъжи. Мога да ти дам конкретен пример с една българска фирма, продаваща студийно оборудване. Но не виждам какво общо има "разкрасяването" на спецификациите на разни продукти с настоящата тема.

...щом досега в темата не сте написали нищо смислено...
Написал съм доста смислени и съвсем конкретни неща. Ако някой не разбира кои са те - негов си проблем.

...то вие сте един от тези, които крият факти
Предполагам, че в тълковния речник "крия", "укривам", "скривам" и т.н. са обяснени доста изчерпателно. Съветвам Ви да се запознаете с тези обяснения, преди да ползвате гореспоменатите думички. В момента по Вашата логика излиза, че ако продавам банички, и не спирам всеки, минаващ покрай баничарницата, за да го информирам при каква температура се пекат баничките и каква марка сирене слагам в тях - значи укривам тази информация...

Въпросната имформация или факти са чисто технически, актуални са отскоро
Верно, технически са. Дали са актуални не знам, но определено не са от скоро. Физиката и механиката ги има от доста време.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: borovinka   
Дата:   17-11-11 11:40

Ехо, големите момчета! Пръждосвайте се от темата ми и вървете да си ги мерите другаде!

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   17-11-11 11:45

Ало, дребния, земи ти се скрий, че да не почна да ти задавам разни неудобни въпроси...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »