Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: lito   
Дата:   17-11-11 11:50

тоя форум не струва. от синхронизаторите, това разбрах само :) [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: rhyan   
Дата:   17-11-11 12:15

Ейййй, след 5 листа заяждания, които не се увенчаха с успех, най-накрая се намери някой да напълни душицата на Гената и да му се върже на провокацията...

Сега отиваме за пуканки и чакаме да се разплющят шамарите...

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tonyboy79   
Дата:   17-11-11 12:28

Това, което разбрах до тук от темата е, че може да си купиш тригери за високоскоростен синхрон и за да ги ползваш по предназначение трябва или да имаш диплома степен магистър инж. химико-физико-математик или да си бог. Това защо не го пише в упътването???

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: valen_tin   
Дата:   17-11-11 12:36

HSS = high speed spam [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   17-11-11 12:37

което разбрах до тук от темата е, че може да си купиш тригери за високоскоростен синхрон и за да ги ползваш по предназначение трябва или да имаш диплома степен магистър инж. химико-физико-математик или да си бог

Лошо си разбрал. За да си ги купиш - трябва да имаш пари. За да ги ползваш - трябва да имаш време и желание. Другото е в сила само ако имаш желание да разбереш точно как работят купените неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: mondragon   
Дата:   17-11-11 12:50

Автор: GenaDP
Дата: 17-11-11 12:37

което разбрах до тук от темата е, че може да си купиш тригери за високоскоростен синхрон и за да ги ползваш по предназначение трябва или да имаш диплома степен магистър инж. химико-физико-математик или да си бог

Лошо си разбрал. За да си ги купиш - трябва да имаш пари. За да ги ползваш - трябва да имаш време и желание. Другото е в сила само ако имаш желание да разбереш точно как работят купените неща. - Браво Гена, ето така пиши и занапред, а не само да се заяждаш! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lighter   
Дата:   17-11-11 15:12

Хахахаха... епично!!!
Боровинка, няма ли накрая да изплюеш камъчето?

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lighter   
Дата:   17-11-11 15:27

http://www.youtube.com/watch?v=l-BD_xD43oA&feature=player_embedded



Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tonyboy79   
Дата:   17-11-11 16:05

Като си купувам кола обикновено не ме интересува кога е бил изработен първият автомобил и как Якоб, Ханс, Чинг Чунг и т.н. са допринесли за развитието на автомобилостроенето измисляйки самозатягащ се болт. Та и за тригерите е същата работа. Не ме интересува как са го направили. Важното е да работи. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: seuret   
Дата:   17-11-11 16:34

Lighter, много хубаво видео! Какво обаче правим в ситуация в която не се използва системна светкавица, а моноблок или генератор?

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: seuret   
Дата:   17-11-11 16:40

Tonyboy, срещал ли си шофьори които не знаят къде двигателя или ауспуха на колата им(примерно)? Вероятно си чувал и оплакванията на същите, че колата им харчи много, че няма мощност, че нещо не е наред и т.н. Трябва да разбираш поне основите на това, не е нужно да знаеш в най-малките детайли, но поне трябва да разбираш какво се случва, иначе пак ще се стигне до изказвания като - Ами, не става, не може и други такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tzl   
Дата:   17-11-11 17:27

За тези, които нямат "бързи синхронизатори" сигурно ще е полезно да знаят, че могат да получат чудни резултати и ако имат светкавици с много дълго t0.1 време (в случай, че не съм казал правилния параметър, на прост език казано — времето, в което лампата "угасва" е "дълго"). Именно хора с такива светкавици сигурно ще кажат: Ами то моят синхронизатор "баца на 1/400" без проблем.

Получава се нещо като "постоянно осветление" за период, по-дълъг от "1/400" (ако вземем примера с 1/400). Разбира се, само при определени мощности и при определени светкавици.

Та, такива "бавни" светкавици са полезни в ограничени случаи, особено когато не се търси "замразяване". Пак е нещо и пак е бюджетно решение, тъй като разбрахме, че трябва да имаш пари (поне), за да си притежател на "бърз" синхронизатор.

Тази информация се отнася най-вече за притежателите на моноблокове и генератори, тъй като ръчните светкавици са твърде бързи.



Публикацията е редактирана (17-11-11 17:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lighter   
Дата:   17-11-11 17:50

seuret, когато се ползва моноблок или генератор, с "бързи" синхронизатори можеш да ползваш максималната синхронна скорост на фотоапарата си. Повечето радиосинхронизатори имат лаг (времезакъснение) и не може да се ползва макс. синхронна скорост.
От моделите, които съм ползвал, следните имат лаг:
Broncolor RFS transmitter
Dynaphos Радиосинхронизатор AC-04
Предполагам, че и радиосинхронизаторите на Elinchrom http://www.elinchrom-bg.com/?lang=bg&p=elskyport
имат закъснение.

Следните модели нямат, т.е. пренебрежимо малък е и може да се ползва макс. синхр. скорост:
PocketWizard PLUS II

Следният модел е евтин, но показва доста добри резултати. Може да се ползва макс. синхр. скорост. За съжаление не е най-надеждният инструмент. От десет кадъра сработва 9. Само споделям собствен опит:
http://dynaphos.com/product.php?c=11&sc=57&id=73



Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lito   
Дата:   17-11-11 17:51

обикновено е на пълна мощност ефекта, който върши работа:) аз продължавам обаче да се опитвам покетуизърда да го настроя така, че да синхронизира пак на 1/8000 и не успявам.. почвам да си мисля, че са пре?бали софтуера с тея новите версии :)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lighter   
Дата:   17-11-11 18:00

Останалото tzl добре е обяснил. Само да допълня:
t0.1 е времето от началото на светлинният импулс, през макс. интензитет (пик) до достигане на мощност =10% от максималната. На практика целият импулс.
Не смятам, че използването на дълъг импулс е бюджетно решение. За да се получи импулс с дължина t0.1 - 1/250s е необходима мощна студийна светкавица - от порядъка на 1200J. Съвсем не евтино нещо!


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lighter   
Дата:   17-11-11 18:02

Lito, с каква светкавица работиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: bpavlov   
Дата:   17-11-11 18:18

Господин Гена Дъ Пъ, разбрах няколко неща от поста ви.
Вие сте просветен, макар и небожествено, а всички останали, които не са извървели тежкия и продължителен път като вас, са мишчици, под един знаменател, които заслужават "ирония и назидание". Пък били те ваши бъдещи клиенти.

Аналогията с баничките показва как гледате като цяло на търговията с едни иначе доста различни от банички продукти.
Вярно е, че не сте длъжен да обяснявате неща, които не ви питат.
Вярно е също, че много клиенти, включително и аз, сме купували неща, които впоследствие разбираме, че не ни вършат точно работа.
Това е поради някои "незнания" и невъзможност да формулираме правилния въпрос при покупка.
Но това означава, че вие удобно се възползвате от незнанията на клиентите, пропускайки важна информация, само защото не са ви попитали.

Аз също дочух, че физиката и механиката са възрастни нАуки, но никъде не намерих в дебелите учебници що е високоскоростна синхронизация със тела, различни от СБ900 и 580ЕХ.

Така че, като един потенциален купувач (до месец) на студийни тела, ви питам съвсем директно:

1. Как студийното тяло генерира няколкото хиляди импулса (подобно на СБ900), които симулират един постоянен, дълъг и равномерен импулс от примерно 1/400 сек. ?
2. Кои студийни тела работят тествано с високоскоростните синхронизатори Пиксел и Покетуизард?
3. Има ли долна и горна граница в скоростите на затвора? (за конкретно посочени тела и синхронизатори) Например Покетуизард въвеждат кросоувърна точка за границата между HSS и синхронната скорост, превключваема с копченце (за канонската система), тоест въпроса ми е, има ли дупка между синхронната скорост и следващата най-ниска скорост, която вече се явява високо синхронна и трябва ли да превключваме копченце в зависимост от това дали снимаме под или над 1/250
4. Когато работим при високоскоростна синхронизация с повече от едно тяло, трябва ли телата да са еднакви
5.Ако високоскоростната синхронизация се постига със студийни тела, то каква е разликата между тяло със стандартен импулс (1/1200) и тяло с къс импулс (1/10000)

Аз и много други непросветени мишчици, ще сме благодарни да получим отговори на въпросите, горепосочените, както и такива, за които не съм имал знания да формулирам

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lito   
Дата:   17-11-11 18:25

Lighter, изключително и само с китайски :D едното е Dynaphos400q, другото са 2 sprite 180 и четвъртото е green studio sw400/ каквото и да е това/. sprite не ги броя при тестовете, защото делитея на мощноста им е под всякаква критика. с другите две, обачеее... си снимах на 1/8000 преди да сменя фърмуера на трасмитера и транссийвърите. от там на сетне си играя с разни плъзгачи и работи :)

bpavlov, ако искаш нещо сигурно, не го търси при китайските светкавици.. не казвам конкретна марка, защото там просто цвета и марката са различни, всичко друго от едно хале излиза:) [beer]



Публикацията е редактирана (17-11-11 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: bpavlov   
Дата:   17-11-11 18:29


И още един въпрос, ако имаме тяло с импулс 1/1200, могат ли високоскоростните синхронизатори да позиционират импулса така, че да "обхваща" скорости на затвора от 1/2000 нагоре?

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: seuret   
Дата:   18-11-11 00:34

PocketWizard PlusII не поддържа HSS.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lighter   
Дата:   18-11-11 09:47

Упс! Тук трябва да се внесе яснота!
Естествено, че PocketWizard PlusII не поддържа HSS. HSS е функция подържана само от компактните светкавици. При студийните светкавици няма такава възможност. Това е и причината Lito да не може да синхронизира при скорости над макс. синхронна. Много ми е интересно как Lito е успял да синхронизира при 1/8000 сDynaphos400q. Тук може би Боровинката трябва да се намеси и да обясни...

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: lito   
Дата:   18-11-11 10:38

аз ще ти го обясня направо.. снимам с никон -> ауто фп. то се подържа от СБ светкавиците, не от моноблока. имам покет тт играчки. те подържав HyperSync i High speed sync/ auto fp/. от софтуера, който върви с покета може да се задава, кое кога да работи, дали да работи изобщо и ако да, как точно да работи. въпросните светвания по- рано или по- късно. както съм писал по- горе, случва се на пълна мощност, защото тогава импулса е най- дълъг. не върши работа за замръзяване на обект, но върши за снимане на 1.4 и 1/8000.. какъвто и да е смисъла в това :D и че съм синхронизирал е факт, само пак казвам не ми е ясно, защо не мога след като смених версията с новата... преди не ми се беше налагало даже да разглеждам софтуера:)) дано не е някаква игра, да карат клиента да си купува от хубавите светкавици :D[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: seuret   
Дата:   18-11-11 11:50

Естествено, че може да синхронизираш на 1/4000 или по-кратка скорост, използвайки студийна светкавица или генератор. Просто, трябва да е с дълъг импулс от който да си "отрежеш" малко:) Светването е едно, а колко точно ще е експонирано зависи от мощността на светкавицата, диафрагмата на която снимаш, както и ISO-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: victory13   
Дата:   18-11-11 12:07

lito, само като инфо допълнение, големия нисин 866 работи в ауто фп също...

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   18-11-11 13:57

Ехо, големите момчета! Пръждосвайте се от темата ми и вървете да си ги мерите другаде!

Ало, дребния, земи ти се скрий, че да не почна да ти задавам разни неудобни въпроси...


Иии... евала за отношението между две фирми, които продават техника и имат претенциите да са професионалисти в това, което правят. Просто всичко е ясно...



Публикацията е редактирана (18-11-11 13:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »