Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: мара   
Дата:   09-11-11 20:38

въпросът далеч не опира до рейтинга, а до други неща. едно от тях е грижливо спопанисваният конформизъм.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: mimnin   
Дата:   09-11-11 20:47

Тя те блокирала за коментари, защото не иска да си говори с тебе и ти сега да си отмъстиш пусна тема.
Чест и прави на авторката, че не се включва в темата ти.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: ksietta   
Дата:   09-11-11 21:08

nomadsl - нормално е. Първата снимка е правена вероятно точно за да се хареса на определена група. От споменатата група няма да могат да се мотивират, защото ще се наложи да разгледат снимката внимателно, след което вече ще са затруднени. А и снимката в профила пречи на трезвата преценка... :)
А пък втората има технически проблеми, при тези условия на светлина няма начин да се получи добре, поне не с цифров без драстична обработка. Така че... всичко си е нормално.

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: luboar   
Дата:   09-11-11 21:13

първата разбира се ! "Портрет На Един Миг", например[smilie24]

втората е клише. не ми харесва. банална.

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: hebros   
Дата:   09-11-11 21:27

Съгласен с luboar[smilie24]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: luboar   
Дата:   09-11-11 21:50

кои са авторите ?
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: ksietta   
Дата:   09-11-11 22:19

luboar - снимките са на първите 2-3 страници в портрет. И между другото - миговете не се ловят с графични програми... :)

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: luboar   
Дата:   09-11-11 22:25

писал си глупост. няма да споря.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-11 22:31

и двете снимки са ня'ква пълна смехория ама хайде.

Някои са се усетили, че за кьопави снимки се гласува повече щот' си мислят, че има замисъл и явно е изкуство.

Интересно ама от първите 4 страници само снимките на Иван_А (дето се заяждаме на олимпуси и нексове) ми харесаха като портрети. Другото е супер зле.



Публикацията е редактирана (09-11-11 22:43)
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: mini4iki   
Дата:   09-11-11 23:17

Аз не схванах за какво е спора тук. Толкова по-тъпи снимки от тази(но и тази включително) са ставали с огромен рейтинг Б, а толкова по-хубави снимки не се оценяват както трябва... Щом на вас гласуващите с рейтинг Б ви прави впечатление, смятайте за останалите какво е... Общо взето, може би само половината от вас - имащи правото да оценяват чуждите снимки, уж с малко по-набито и професионално око, заслужават тази превилегия...

Аз например онзи ден отварям тук една снимка, която с около 200 рейтинг Б, а в друг фотографски форум едва 30 гласа е събрала. Не че нещо, снимката става, но пък такава разлика, баси...[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Сори, но това е поредната излишна тема... все пак явно на някой хора им харесват такива снимки, кво да се месим ние неразбиращите.

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: pachok   
Дата:   10-11-11 01:23

Веднага ми направи впечатление липсващата глава и вътрешно се запитах - Защо?, но в крайна сметка кадъра ме грабна с нещо, дали с цветовете или с нестандартността си не знам и гласувах за него. Втората, макар и по-добре издържана ми дойде леко банална и я прескочих.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: christal   
Дата:   10-11-11 02:43

Ми да, ти без да искаш си показал целия механизъм на гласуване тук.
Аз не искам, но ръката сама гласува. Поплясквам я с лявата, но гласът е даден :) Повечето като теб сигурно са гласували за първата и сега не могат да се обосноват аха :)
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: christal   
Дата:   10-11-11 02:58

учудва ме как изведнъж се появяват десетки почитатели. може да е харизма, неотразимост, телепатия, любов от пръв поглед

Маре, народа умре да е еднакъв с другите бре, що кат пуснат черни мушами и кафяви шошони , сички са в черни мушами и кафяви шошони? Пък и не само.

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: julski   
Дата:   10-11-11 06:22

Какво пък, авторът трябва да се радва, че снимката му предизвиква такива дискусии. В края на краищата ако една снимка не се харесва на всички и поляризира мненията, значи в нея има нещо[smilie24]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: jino   
Дата:   10-11-11 06:38

Номаде ,защо точно тези двете?
Аз не виждам база за някакво сравнение.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: jino   
Дата:   10-11-11 06:45

Лично пред мен не стои дилемата да избирам между двете снимки.
Харесвам в определена степен и двете.
Носят съвсем различни емоции.

-Виж първата ,това че била с глава или без глава няма никакво значение . За мен изкуството е чиста проба емоция .

-Втората носи заряда си с излъчването на девойката .

Пак казвам ,харесвам в определена степен ,не изпадам в крайности.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: мара   
Дата:   10-11-11 08:00

абе, джино, нали сичките сме така, бе [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ама по някое време минаваме от първа на втора сигнална система[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-11-11 08:13

1-та е много добра[smilie24] [cool]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-11-11 09:47

Ааааа сега обърнах внимание. Първата снимка е на авторка, която и друг път сме обсъждали.
Който си го може си го може. [smilie18]
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: mini4iki   
Дата:   10-11-11 10:07

Ами с право сте я обсъждали , тази снимка я помня, също ме гръмна с рейтинг... за това качество... Но пак да кажа, на някой хора им харесва, вкусове всякакви, нали? Е, ако беше моя снимка, едва ли щеше да стане повече от 52 Рейтинг А и коментари от типа !!! и 666 или +++, но щом предизвиква скандален интерес значи все пак някой нещо вижда в нея.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: zorovsky   
Дата:   10-11-11 10:20

nomadsl, много бих искал да чуя и твоята гледна точка след като толкова хора споделиха мнението си. Благодаря предварително!

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: idivanov   
Дата:   10-11-11 10:55

Забелязвам напоследък доста снимки с модели боси или по чорапи в неестествена среда - в парка сред шумата или на полето в стърнищата. Това ми се струва малко прекалено... Или е модерно сега?

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: pumabg   
Дата:   10-11-11 11:02

Поздрави на Ilie за цялостното и творчество ...[smilie24]

На автора на темата бих казал следното. За мен най важното във всяко едно изкуство е то да може да въздейства ...
Може даже да поражда негативни емоции, но определено по-добре така от колкото да не поражда нищо...
Ще се отклоня малко и ще сравня конкретната ситуация с представата на хората за ада. Повечето си представят болка и страдание ... Ако аз бях обаче дявола щях да направя нещо съвсем различно ... Щях да създам безтегловно пространство, без светлина, без топлина, без миризма, без болка ...
Човек просто щеше да стои в безтегловност без да усеща нищо ...
За мен по страшно от това няма!!!
Та същото е и с изкуството... По добре лошо и да ме дразни от колкото да ми е безразлично ...
Там е работата, че границите са много близки и е твърде лесно нещо дразнещо да стане твърде гениално [smilie3]
Първият кадър е разказ за жена, вторият, разказ за семейния албум ...

 Re: Мотив за положителен вот
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-11-11 11:09

pumabg изкуството го оставяме на страна... просто има дразнещи технически грешки + надут рейтинг. Е т'ва е.
 Re: Мотив за положителен вот
Автор: niro   
Дата:   10-11-11 11:17

zorovsky е прав номаде - хубаво е човек като пуска мухата за такъв тип обсъждане, да започва със своето. Но както споменаха и по-горе друг е въпроса колко е коректно, при условие, че 2-те снимки са пуснати за гласуване и не са лични.
Двете нямат нищо общо и единственото което ги свързва е точкуването.
Първата ми е интересна с начина на показването и акцентиране на тялото, по-трудна е като изразяване, но се получава донякъде с чупката, с присвитото коляно, с стръка трева в ръцете.
Втората е една приятна снимка на едно чаровно момиче... и до там.
Портрета според мен също не започва и не свършва със самото лице. Може някой път лакът и рамо да снимаш /и което си е доста по-трудно/, и да го покажеш по два начина - безинтересно и интересно, хубаво е, че има и такива автори които търсят и се стараят да покажат нестандартни нещо по интересен начин. Колко успяват - публиката ще покаже [smile]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена