Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   01-11-11 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: Knartist   
Дата:   01-11-11 00:36

ОК [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: BirdOfPray   
Дата:   01-11-11 01:07


Находката Вивиан Майер



Vivian Maier

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: BirdOfPray   
Дата:   01-11-11 01:09

ДА - и да добавя.... срам ме е, че си българин !

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   01-11-11 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: BirdOfPray   
Дата:   01-11-11 01:13

ПРЕПРАТКАТА Е, ЧЕ не ми се говори с хора като теб... които обиждат наред и по-принцип... а препратката е за другите хора - да не им остане вкус на тиня като ти четат писанията [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: pefoto01   
Дата:   01-11-11 01:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: detlene   
Дата:   01-11-11 01:20

Аз също усещам всяко едно от нещата, за които говориш. Особено в последната част.
При всички положения имам желанието да помогна. Не знам как, не знам дали мога и с какво.
Говореше се по рано за издаване на албум с работи на Уша. Аз лично искам да имам такъв. Искам да имам и албум на Такор Кюрдиян и на Пенчо Балкански и сигурно на други, за които въобще не подозирам, че са съществували. Жалкото е, че няма как да ги имам. Жалкото е, че нямаме воля да запазим културата си. И понеже културата на един народ определя неговата идентичност, най-жалкото е, че явно нямаме нужда от идентичност.
Аз лично спрях да бъда оптимист. И не знам колко още ще остана тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   01-11-11 01:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: asahi   
Дата:   01-11-11 01:34

Ето един човек


https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/ivkz0732.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/121/y_1180970898_S4204023_01.jpg



който цял живот живееше с фотографията. Почина и не остави никаква фотография след себе си, с която да си го спомняме. Ей ти парадокс.

(Снимка: deyan_sz)

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   01-11-11 01:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: Knartist   
Дата:   01-11-11 01:44

мътно, ако наблегнеш на всеобщата вселенска безсмисленост и липсата на "разни важни неща" при нея, може и да се поразвеселиш [smilie3] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   01-11-11 01:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: pefoto01   
Дата:   01-11-11 01:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: Knartist   
Дата:   01-11-11 01:51

Никой не може да те насили да бъдеш в тази кочинка... избери си друга - по-забавна... примерно [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: violator   
Дата:   01-11-11 01:57

Се забавления и безсмислия търсите... бирички, снимчици, "намиг-и" и всякакви други лигни. Какво сте го засипали тоя изкуствен позитивизъм. Имате ли нещо по темата


Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: violator   
Дата:   01-11-11 01:58

Вайкането и оплакването също не са уместни.


Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   01-11-11 01:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   01-11-11 02:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: FilipPanchev   
Дата:   01-11-11 04:03

Машина, не можеш да извадиш нещо от хора, които го нямат. Наследството на артистите може да запазим само като продължим делата им, а къде дириш ти Изкуство сред мъртви души? Уютно и спокойно е да се седи в застой, защо ти е да плаваш срещу течението, при все че знаеш, че никъде няма да стигнеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: klez   
Дата:   01-11-11 05:58

мътно, малко не мога да те разбера.
Хем те е срам, че си част от това общество и че си Българин... значи и ти си такъв, хем критикуваш обществото.
Малко противоречиво е, значи критикуваш и себе си.
Ако пък искаш да се разграничиш, колко си просветен, и критикуваш всички останали - пак крива работа... не очаквай някой да ти се радва да го обиждаш.
Относно фотографията... то си е въпрос на вкус, не на всеки може да му харесва това което ти харесваш и това съвсем не значи, че трябва да обиждаш наред. Като те е срам че си българин, демек такъв какъвто си, ходи се гръмни ти, явно проблема е в теб, нас не ни е срам.

Ако пък ревеш тук щот хората не живеят по начина който теб те кефи - пак може да прибегнеш към горната точка.

П.С.
Нямаше нужда да изпишеш 100 реда без ясно да изразиш кво точно искаш, така оставяш поле за различни интерпретации на душевния ти проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: zed   
Дата:   01-11-11 07:39

Ок, горе-долу разбрах от какво не си доволен, но не разбрах всъщност какво предлагаш?!? Инициираш ли нещо или просто си недоволен и ти се иска някой друг да започне нещо и ти да се включиш. Написал си доста думи /70% със знак минус/ и нищо съществено не си казал. Може би емоцията ти е попречила, но като ще бъдеш критичен, бъди и градивен. Очаквам отговор с някакво конкретно предложение, иначе е само бла-бла.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: alsash   
Дата:   01-11-11 08:23

....за тези дето не знаят Такор....


https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/majw7941.JPG


http://photo-zona.net/images/user43211/album62677/preview/1320128441_nlrf9298_IMG_337_std.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/whfy6357.JPG


http://photo-zona.net/images/user43211/album62677/large/1320128441_rpsx0743_IMG_338_std.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/lnkl0254.JPG


http://photo-zona.net/images/user43211/album62677/large/1320128442_kzwa1193_IMG_339_std.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/bqao0862.JPG


http://photo-zona.net/images/user43211/album62677/large/1320128442_rtcw9132_IMG_340_std.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   01-11-11 08:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: modiliani   
Дата:   01-11-11 11:39

Изкуството никога не е имало националност, когато бива харесвано, обичано, уважавано, търсено!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: valen_tin   
Дата:   01-11-11 12:03

тази тема трябваше да я кръстиш "Дайте да дадем" ...

изписал си 2 страници и нищо не казваш или казаното се е изгубило сред назиданията. Така и не става ясно защо назидаваш хората и какво искаш да постигнеш. Ако не познаваме някой фотограф - ами запознай ни, предложи да си купим албум, да разгледаме сайт ...

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: georgioiv   
Дата:   01-11-11 12:07

Разликата от да си "вечно неразбран", до "малко поразбран" се състои в направеното малко от теб усилие, да накараш хората да те "поразберат". Иначе доброволно и лениво избираш позицията на "неразбрания", която е удобна за отправяне на критики и да се прави човек на обиден, без да прави и най-малкото усилие да промени нещата които критикува....
И за 235 път да се сбогуваш, ключът към нещата които те мъчат си е в теб, а не в "българския народ", "българската нация", "кухите лейки твои сънародници"..... Форумът може и да не изгуби много от липсата ти, макар има доста теми твои от които аз лично съм научил за доста интересни автори, но ти със сигурност ще изгубиш от това, че няма да можеш да дискутираш нещата които те мъчат с малцината които биха могли да те разберат.... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: niro   
Дата:   01-11-11 13:31

Машина, радвай се, че виждаш нещата сега, а не преди 10 г., когато нямаше още И'нет или преди 20, когато фотографията съществуваше по съвсем различен начин. В хиляди пъти повече са хората, които само защото се интересуват от фотография са се докоснали до творчеството на много български фотографи, без самите те да са такива /в проф. и непрофесионален план/
ФА има доста снимки на Уша /например/, по едно време имаше и фотобанка, която май вече не съществува, но се правеше от ФА и там бяха главно старите автори.
Нещата свързани с разпространение и популяризиране са свързани изкл. много с авторски права, това също е от значение.
Иначе zed и gorbi са се изказали достатъчно, относно стила на постинга ти [smilie3]
Май първо трябва да се видиш и поговориш с 2-3 души, които може да не са ф-фи, но PR да им идва отвътре, да ти помогнат как да стане и тогава мисля ще срещнеш повече разбиране.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: tziko   
Дата:   01-11-11 14:24

Тва е като да гониш вятъра, но да бягаш в грешна посока!

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: Zardinax   
Дата:   01-11-11 15:18

Мътно, от цялата работа разбрах това :
- Не ви харесвам,но апелирам към вас..

Ама за какво апелираш, май май не е съвсем ясно ! Ще ме извиняваш, но тази държава е на такъв хал защото има твърде много хора, като теб, които предимно апелират, но не са достатъчно способни и мотивирани да подхванат инициатива и да докарат нещо до край. И за това винаги се намира и някой като теб с академичен речник и философско перо да изрази огромното си възмущение щото видиш ли хората не възприемали.
Ако едни родители възпитават децата си да ценят културата и изкуството, то те ще се научат да ги ценят.
Повръща ти се и ти се гади защото си депресиран, което явно е факт, не е нещо срамно понеже 99% от българите сме депресирани по принцип и само се оплакваме за това или онова или се караме защото си мислим, че знаем повече от другият до нас.
Хващай си чукалата и започни да работиш за това, в което вярваш и стига си се лигавил във форума. Който има справедлива кауза, нека покаже малко доблест и да се бори за нея, а не да ореве орталъка (както казват старите хора). Хората уважават дела и резултати. Думи слушаме от 20 години.

Не сравнявай и не давай оценки колко са некадърни хората тук. Всеки си има индивидуален стил и идеи. Ако някой ги харесва, то тогава има причина за това.
Работите на Такор Кюрдиян са много ценни, но други хора биха ги нарекли цапаници или нещо от сорта и не можеш да им се сърдиш за това понеже за всеки стил си има аудитория.

Успех ти желая в начинанията и се стягай !!

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: A.Nikolov   
Дата:   02-11-11 20:07

Мътно, първо искам да ти кажа, че съм абсолютно съгласен с теб! Но все още има хора, макар и единици, които се стремят всячески да запазят фотографската история на България и да ни я покажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: puzzle111   
Дата:   02-11-11 23:52

Е на това му казват "форумен трол" - пусна мухата за нещо и се изниза като пръдня в гащи! Не Ви познавам, нямам нищо против Вашата особа, както и, към който и да е де, но това е друга тема... и все пак, за какво става дума???? За изкуство??? А какво е изкуство??? Щото ако е като посочените, тук в темата, кадри...моите уважения към автора им, но в моите очи е неразбран и неоценен! Ама аз и Пикасо не разбирам, особено с тия кривите портрети... та най-вероятно влизам в графа "тъп и елементарен българин" по Вашите стандарти! Това обаче не ми пречи да разбера и оценя друг тип кадри, далеч по-стойностни - по мои си стандарти!
Или изкуството е това, което всеки нормален човек би нарекъл, че е грозотия или мацаница създадена от болен мозък...? Щото ако е така то нашата мила татковина е люлка на изкуството - можеш да го видиш на всяка крачка - като тръгнеш от унищожени от строителство местности, минеш през боклуците в канавките и същите изхвърлени през балконите от живущите в блока, до невероятни архитектурни комбинации в лицето на изолиран апартамент и остъклена тераса - всяка със собствено мнение!!! И що така всички се вайкаме, че това е кочина и грозотия сътворена от болни мозъци...??? ...а то изкуство бе братче... вече разбирам защо се приемат и "сътворяват" такива неща ...те хората искали и те да правят изкуство, а аз ходя и им събирам отпадъците от местности разни... знаете ли? Аман от това изкуство!!! Аз пък искам да видя един красив пейзаж, уловен момент, а защо не и красива кака в интересна поза - ама не тия изгъзените дето в последно време се навъдиха, че се чудят авторите вече как да разчекнат моделите)... Вашето "изкуство" ми е всекидневие, нагледал съм се, не го разбирам и не го искам...
Не ми е привично да се включвам в подобни теми, но да ми предлагате въпросните кадри като изкуство, за мен е по-голяма обида от обидите в поста Ви!!!

Жив и здрав да сте, и дано по-скоро намерите това, което търсите! ...Ааа, да - и все на фокус!


П.П. Хора, апелирам Ви да спрете да правите "изкуство" от този вид(!!!) в нашата татковина - не е трудно да си поносите боклука някакъв допълнителен интервал от време... все пак бутилката минерална вода или вафла(тарелка от кюфтета) е тежала повече когато са били пълни - носете си опаковките и си ги хвърлете в първото срещнато обособено място!
Благодаря Ви предварително!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: victory13   
Дата:   03-11-11 01:00

ах... една тема, в която се апелира собствения вкус да стане общовалиден... а ако не стане, значи общото е или " див балкански субект", или "стадо" [smilie8]
и кой всъщност го налага това [smilie8]

много мога да пиша за нашенци " до чикаго и назад", щото и аз съм все някъде там, по стечение на обстоятелствата... някои от тях, като чуят българска реч, минават на английски, и запушват устата на децата си [smilie23] ... най-общо и безобидно казано, жал ми е за такива хора [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: detlene   
Дата:   03-11-11 01:13

Ами не, това не е тема в която се апелира собствения вкус да става общовалиден. Това е тема в която се говори за съвсем друго.

Пичове, спрете с тая пъвосигналност. Нека да преодолеем тоя вечен комплекс за малоценност. Всеки чел-недочел и вече обиден защото се припознал. Ами не се припознавайте.
На мен пък ми е жал за пълната неспособност да се слушаме и разбираме.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   03-11-11 01:29

Пичове, спрете с тая пъвосигналност.

мда
то за тва е темата де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: victory13   
Дата:   03-11-11 02:17

и трети път да прочета първия пост, за мен темата е, че масовия вкус не разбира от изкуство... и не харесва и оценява достатъчно еди какво си, според еди кой си [smilie23]...
съответно масата "не става", "не е добър материал" [smilie18] ... и това е не само според тукашния автор [smilie18]
ето с това не съм съгласен изобщо...
а колкото и лаишки да е изразено, харесването на "нещо" е именно ... първосигнално [smitten]

приятна тема [shtrak] на всички [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: n1x0n   
Дата:   03-11-11 02:42

Деусе... виж какво ще ти кажа, понеже тази тема я отваряш за втори път:

Е не може все някой друг да ти е виновен, бе човек!
Нацията била мизерна, апатични били хората, себични били... незнам си кво си...

Ми извинявай, ама ти ако влагаше толкова усилия в работа, колкото в тия критични проповеди - да си им издал по един албум вече и на Уша и на Такор. Твърде много хора съм видял да успяват с подобни /и по-мащабни/ инициативи именно тук в мизерията, апатията и т.н.
Което значи само едно - ти си човека, който не може да се справи. Ти си слабото звено, не ние, не държавата - ти.

Ако ти трябва помощ със сканиране - ще ти помогна, ако ти трябва помощ с издателски съвети - ще ти помогна, ако ти трябва помощ с оформление, предпечат, надзор на печата и т.н. - ще ти ударя едно рамо... ама тия фермани дето ги пишеш, честно да ти кажа - никаква работа не вършат, освен да засегнат и малкото хора потенциално заинтересувани от каузата.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   03-11-11 08:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: langel   
Дата:   03-11-11 10:02

Призванието на артиста е да критикува обществото чрез своето творчество.
За артиста кризите и болестите на обществото са допълнителен стимул и двигател, храна за творческото му развитие и изява.
Изразното средство на артиста, чрез което той комуникира с обществото, е собственото му творчество. Логореята и търсенето на съмишлие е изразно средство на политиците.
Артистът е част от обществото, което е в основата на неговите идеи, смисъл и цел на творческите му изяви. Той няма право да вини обществото, че подценява, или отхвърля творбите му. Артистът, колкото и да е различен, винаги носи в себе си всички недъзи на обществото, което го е създало.
Ако артистът е неспособен по някакви причини да твори сред дадено общество, то той трябва да си намери друго такова, тъй като желаната от артиста промяна на обществото не може да се случи с желаните от него темпове.
Артистът не може да зачеркне обществото. Може да зачеркне себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: stefann   
Дата:   03-11-11 10:25

Ей селяндурите веднага се изляха бе.....показаха си рогата ама как.... АЗ-а дейтва...

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: n1x0n   
Дата:   03-11-11 10:36

Докато предишния път вярвах, че издаването на книги би било хубаво, то сега не мисля, че те биха променили нещо.

Нещо е... начало е.
В живота ми десетки важни за мен събития са започнали с това, че съм се сблъскал с правилната книга/албум в правилният момент.
Дали е най-подходящият вариант - не знам... човек който не е виждал нещата на Такор наживо, мащаб 1:1 - надали някога ще ги усети. И все пак, колко хора има, които нито са чували за него, нито са виждали негови неща - една книга би променила това.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: borkond   
Дата:   03-11-11 11:31

modiliani написа: "Изкуството никога не е имало националност, когато бива харесвано, обичано, уважавано, търсено!!!"
Това не е вярно! Достатъчно е да видиш гласуването в Евровизия! Големите нации предпочитат собствените автори или на други "големи" предимно! Много трудно допускат автори от други националности и то предимно ако са емигрирали при тях!Виж и музиката - 90% е англосаксонска, ако ще и да е с афроамерикански корени!А по отношение на автори от миналото съм съгласен, че трябва да се познават по някакъв начин и това би трябвало да го направят хора занимаващи се с историята на фотографията у нас! Няма разбира се нищо лошо да им се напомня за някои от тях, а и ако някой ги познава - да излезе с някаква инициатива да речем със сайт от техни работи. Смятам, че и тук не е лошо да има вече един банер " ин мемориам" на който да се въртят снимки на починали автори, за да може новите потребители да се запознаят с техните профили!

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: nomadsl   
Дата:   03-11-11 11:40

langel[smilie24]

И в допълнение няколко думи:

Първо - искам да отхвърля презрението към думите. Думите са много важно нещо. Както се казва, от тях започват нещата.

Ако приемем, че животът, социумът, интелектът и съзнанието са неизбежен път на някаква иманентна предопределеност на усъвършенстване на съществуващото, Бог или нещо друго /няма значение/, то артистът винаги е бил критик на еволюционизма и аполог на преките пътища.

Трябва да се разбира, че при еволюцията последователността от малки стъпки никога не надхвърля нуждата на ежедневната употреба и радикалните крачки /а изкуството е това/, не могат да бъдат аргумент към масата, че тя не разбира тяхната ценност и значимост. Да не говорим, че тези крачки често се оказват апендикси. В крайна сметка трагедията и величието на артиста е именно това, че дори да вижда интуитивно по-толяма част от плана, той е принуден да работи с наличните материали. Всеки зидар би желал идеалната вар, тухли, бетон, стомана и разбира се, идеалната публика за построеното от него. Но, в реалност той разполага с много по-малко.

Може би част от хармонията може да бъде постигната, ако артистът приеме, че Цялостният хоризонт на събитията, от една страна винаги ще надхвърля неговия собствен. И от друга страна неговият хоризонт е проекция и проявление на Цялостния. Тоест малко холографски дуализъм е от полза.


Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: princess_lia   
Дата:   03-11-11 11:48

E, кво ся, единствено Никсън излезе с нещо конкретно към Деуса?

Деус, що не те кефи идеята за албуми?


П.П. Кажи как ти се стори позитизната хартия на Харман?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: J0R0   
Дата:   03-11-11 11:50

Аз лично не разбирам отношението на автора на темата към хората от сайта.
Първо - слага всички хора в един кюп, което е крайно погрешно, защото тук има както хора които са много над нивото му, така и хора които са много под нивото му.
Второ - слага всички снимки тук също в един кюп, което също е крайно невярно и погрешно.
Тук е застъпен целият възможен фотографски спектър, от репортажи, през любимите му пейзажчета и животинки, портрети... та до експерименталната фотография.
Е, разбира се, някои снимки идват в повече, но това не означава че другите ги няма. Нормално е, не е галерия, отворена система е.
Няма единствено хартиени копия, но поради естеството на интернет, не е възможно да ги има.
Но пък и не мисля, че носителя на едно изображение, екран или хартия, определя автоматично и качествата му.

Авторът хем се цели в голямата аудитория (самият факт че пуска тук темата и го споменава в първия си пост), хем иска да избяга от нея.
Мътно, Деус, Машина или не знам как искаш да те наричам, ако наистина искаш да стигнат нещата до една голяма аудитория - верният път е да ги пуснеш тук, под формата на някакво представяне, ти ще решиш как, ако имаш нужда от помощ ще ти съдействам. Тук аудиторията се интересува от тия неща доста повече отколкото случайните посетители на някоя книжарница.
Ако искаш някакво албумче, което ще виси по рафтовете на книжарниците и ще го купят десетина ценители - смятам че също не е проблем да го направиш.
Но ако искаш да превъзпиташ част от тази аудитория, към която се целиш - едва ли ще стане, като я обиждаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: nomadsl   
Дата:   03-11-11 11:51

В крайна сметка все пак, единствено наличието малкото теми като тази, оправдават съществуването на този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: GuitarString   
Дата:   03-11-11 12:50

Автора говори за визуална култура на масата... Предполагам, че той самия е имал възможност да я развива до голяма степен защото е роден в семейство, където е имало подобна база и насърчава подобно развитие. Но като говорим за масовост... Ами трудно е... Дори днес в епохата на интернет, отваряш гугъл и какво... Ако не знаеш какво точно търсиш. За това си трябва възпитание... И се замислих има ли предмет естетика в училище, където децата масово биха могли да получат възможност да възпитат визуалната си, пък и не само визуалната си култура. Да получат инструмент, пък после да си го развиват ако искат... Но ей така от само себе си не става... Не можем да разчитаме само на случайности. И още нещо ? Има ли музей на фотографията в София ? Простете незнанието, но отдавна не живея в София, а когато живеех не се интересувах от фотография... Един музей, който да приюти историята на българската фотография и където да има и разбира се поток от временни изложби на всякакви автори.


Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: psychoiho   
Дата:   03-11-11 14:31

Деукс-а има една единствена цел. Да ви обясни колко сте зле, той колко е неразбран и така да си повдигне самочуствието и да си измие ръцете защото явно усеща колко импотентен е в ситуацията.
Съмнявам се че човека изобщо има желание да публикува книга. Ако имаше, да е направил нещо вече по въпроса.
Човека иска да затвърди имиджа си на неразбран гений който презира масите но незнайно защо се около тях се навърта. Незнам защо ми изникна асоцияцията с муха лайнарка.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: Frida   
Дата:   03-11-11 16:13

Понеже преди години имах шанса една цяла вечер да слушам Уша как разказва за живота си и работата си и някак успях да усетя що за човек е тя ... колко е жена и колко е страхотна и силна и т.н. ... някак не мога да се отърва от усещането, че въпреки написана в нейно име тази тема с този тон, няма да и хареса.

Пък и друго ми е интересно: какво е общото между Уша и деуса?

Уша (доколкото си спомням търси красотата и хармонията в тоя свят), а деуса умре да се валя в девиации като котка в рибешки изрезки. Та така чудя се, пък нека после съм първосигнална ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   03-11-11 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   03-11-11 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разни важни неща
Автор: мътно   
Дата:   05-11-11 09:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »