Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: batonga   
Дата:   26-10-11 18:10

Спрямо моделите на Сони, боя се че да.

eon4e, не ме убеждавай, аз снимам със Сони и съм фен на марката още от минолтеново време... Не се заяждам. Ама ме дразнят специално с това ИСО, честно.

И се надявам с фулфрейма който готвят живот и здраве догодина наистина да си нагласят тия 1-2 неща най-после. Защото всичко друго им е силно и кефят [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-10-11 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: eon4e   
Дата:   26-10-11 18:20

В никакъв смисъл не те убеждавам за нещо. Аз също снимам със сони и на опашката за обективи чух, че тези тела имали митичната 16мп матрица. И в никакъв случай не съм фен на марката - просто тя ми е най удобна за момента.
Поздрави! [beer]



Публикацията е редактирана (26-10-11 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-10-11 18:22

е как еон4е ти е посочил а580 и нексн5. Аз съм с а580 и не шуми на високо ИСО въобще. Говорил съм с доста хора, които си вадят ХЛЯБА с фотография и конкретно съм ги питал за шум при високо ИСО. Абсолютно никой от тях досега не ми е казал, че им пречи шумът. Бони май и той няколко пъти го е споменавал. Я покажи някоя твоя снимка с високо ИСО, която харесваш, батонга

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: eon4e   
Дата:   26-10-11 18:38

fast_eyebrow, аз имам само една снимка, на която ми пречи шума, но като за спомен става:

https://photo-forum.net/static/site_pics/178/n_1319642988_DSC03681small.jpg


Щеше да е гот, ако имах д3с тогава, за което предполагам намеква батонга. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-10-11 18:42

начи, еонче, махни шума от тази снимка и тя пак ще си остане боклук. Друго яче казано- и с д3х да я беше направил по-същият начин щеше да не става за нищо пак. Светлината си е важна, снимането на високо ИСО при неподходящи условия за една снимка, няма значение има ли шум-няма ли. Снимката все ще е боклук, ако не намериш начин да подобриш или промениш условията. Като за спомен, както каза- става. За спомен няма значение какъв е шумът[beer]



Публикацията е редактирана (26-10-11 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: simbon4o   
Дата:   26-10-11 18:46

Не виждам как на исо над 200 тази камера ще изкара повече детайл от камера със старата генерация матрица 16мпикс - за мен новата матрица е провал!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: mugen   
Дата:   26-10-11 18:51

@ eon4e, ако я имаш RAW я прекарай през ACR6 и ще стане перфект [smilie7]


Sony може да не се оправят с шума и Jpeg-а, но поне някои конвертори успяват [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: serjy   
Дата:   26-10-11 19:06

аз съм ЗА многото пиксели въпреки, че точно 5мп. ми стигат. най-важните предимства са възможността да се получат по-точни цветове, по-плавни преходи, да намалее чувствително шума след ресайз надолу до размера на старите сензори, да нарасне динамиката(малкия пиксел се насища по-трудно а новата електроника е с по-ниски нива на шум), и не на последно място, очевидно повечето детайл на ниско исо и качествена оптика.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-10-11 19:09

Автор: gmg571208
Дата: 26-10-11 17:19

Интересно защо тази "компетентност" избухна чак след публикуването на ревюто?


Ако беше чел онази дълга дълга, стара тема за А77 щеше да видиш, че всичко това е коментирано вече още от семплите и казано честно изненадата е нулева с тая тема... Ще се чака ако сензора го сложат в нормален ДСЛР да се види точно какво може... Пък току виж наистина се оказал Никон :)



Публикацията е редактирана (26-10-11 19:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: digitalgab   
Дата:   26-10-11 19:12

Като Бони: такъв апарат ми трябва, с висока резолюция на ниско ИСО, тръгнал съм като филмаджия и цял живот си снимам на 100 и 200 а сега максимум до 1600, така че шума не е от значение. Освен това, виждам че цветовете на Сони са по добри от тези на конкуренцията! [cool] И не вярвам в Никон, едно име само, а и какви смешни сапунерки правят, нали[smilie25]



Публикацията е редактирана (26-10-11 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: eon4e   
Дата:   26-10-11 19:23

Да дръг, в 50м висока пещера и спускащ се в нея човек не видях друг ракурс, но ще се радвам да ме просветлиш [smilie5] (на лични, за да не спамим).

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-10-11 19:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-10-11 19:58

"Да дръг, в 50м висока пещера и спускащ се в нея човек не видях друг ракурс, но ще се радвам да ме просветлиш'

Явно не ме разбра ! Не съм искал да те обидя, аз също ще се радвам да бъда просветлен, как в такива условия можеш да направиш читава снимка. Мисълта ми беше, че и с д3х да я беше снимал и грам шум да нямаше, в тези условия нямаше да стане хубава снимка пак. Ясен ли бях този път?
Та, не се сърди ![smilie3] [beer]

Апаратът си има трески за дялане, казал съм го отдавна, което не го прави лош. Има най-бързия АФ в момента на пазара, технологията му го позволява, магнезиево тяло, два слота за карти, хубав визьор, хубав дисплей, микронастройка на АФ, чисти оптическите дефекти дори на старите минолти, удобен за използване с ръчнофокусни обективи, добра динамика, отлична детайлност на конвертирани RAW-ве, бърз, влаго и прахоустойчив, готин и модерен дизайн, вградена стабилизация, прословутия ГОРЕН дисплей и всички други там нужни екстри за фотографиране, къде по-практични, къде по-маркетингови. Голяма работа, че шумял МАЛКО повече на ИСО над 1600, много хора ще си го купят, на койт не му харесва да не го купува. Така или иначе тази камера е много над фотографския потенциал на повечето изказали се тук

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: batonga   
Дата:   26-10-11 20:08

fast_eyebrow написа:

Я покажи някоя твоя
> снимка с високо ИСО, която
> харесваш, батонга

batonga написа:

> снимам със Сони (a700)



Нямам такава. Избягвам да снимам над 400... Иначе за другото което си изредил си прав и това е причината да се облизвам на едно SLT в момента. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-10-11 20:20

И аз не снимам над 400, въпреки, че апаратът ми позволява да правя "безшумни" снимки на високи АСА. Няма смисъл, ако ще снимам на тъмно, ще се опитам да използвам светкавица, защото шансът за опропастен фотограф като мен така е по-добър да хване хубав кадър, отколкото с високо ИСО. Дори и аз знам, че не високо ИСО без шум прави хубавата снимка, а правилно използваната светлина, дали налична или добавена...

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: mugen   
Дата:   26-10-11 20:33

Да има едно свястно ревю в темата (ако случайно ви зареди [smilie8] ):


Sony Alpha 77 Photoclubalpha test by David Kilpatrick - The Sony Alpha 77 – tomorrow today [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-10-11 20:34

Представям си във фотоклубалфа да не е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   26-10-11 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-11 22:10

Бони изнасяш детайл от цялото ревю.

а77 има добри страни.

Аз лични имах в предвид точно това което казах горе.

По-зле от предните матрици и 30% по-малко светлина.

Та не е вярно сравнението ти на 7д и а77 на някаво Исо понеже а77 ще е с много по-ниска скорост на същото.

И вече разликата си става очебиина.
Нали ти казах некс-7 със същата матрица е по-добър само заради това ,че няма огледало ,а какво остава за др матрици.

Защо не приемеш очевидното?

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: seuret   
Дата:   26-10-11 22:23

Хубаво видео,отвратителен визьор(поне за мен), супер шумна матрица(което беше разочароващо за мен). Интересното е, че първо пробвах камерата, а чак днес(в тази тема видях) прочетох ревюто в DPREVIEW. Е, чак толкова задълбочено не я тествах(понеже то и нямаше много обективи...), но някои неща(като изброените в началото от мен) съвпадат. Пък, нека шума и високото ISO да не са проблем...ПРо-тата били казали, че на тях това не им е проблем...Отиди да снимаш един баскетболен мач в "Универсиада" или футболен мач на "Васил Левски" или "Герена"...Ще те питам тогава, нужно или не е това...Следващото поколение камери...ще ги чакам с интерес. Дотогава, обичайните заподозряни. Това е моето мнение:)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   26-10-11 22:30

Автор: pd
Дата: 26-10-11 22:10

Та не е вярно сравнението ти на 7д и а77 на някаво Исо понеже а77 ще е с много по-ниска скорост на същото.


Това е абсолютно невярно. Всичко е взето под внимание и уеднаквено.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   26-10-11 22:47

Освен това дори е обратно. Сони декларирар 100исо, но камерата реално снима на 125, това го забелязах отдавна.
Т.е. 3600ИСО на А77 отговаря реално на 4500 при други камери.
Да им се чудиш на акъла просто, това не им е в маркетингова полза.

We found that measured ISO from the Sony SLT-A77 is roughly 1/3 stop higher than indicated across the ISO range - so ISO 100 indicated = ISO 125 measured

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   26-10-11 23:16

Не знам, аз одеве поснимах концерта на Сара Ченг с A65. Екстра фокус, супер тих затвор, за подобен род концерти е незаменим, на 1600 и 3200 снимките са ОК за печат до 60х40...
Ей няколко кадъра набързо:


http://bonibonev.com/a77/01.jpg




http://bonibonev.com/a77/02.jpg




http://bonibonev.com/a77/03.jpg




http://bonibonev.com/a77/04.jpg




http://bonibonev.com/a77/05.jpg




http://bonibonev.com/a77/06.jpg




http://bonibonev.com/a77/07.jpg




http://bonibonev.com/a77/08.jpg




http://bonibonev.com/a77/09.jpg



Ето една голяма на 1600ИСО:

на 12мп

на 24мп

Върши работа апаратчето.


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: pefoto01   
Дата:   26-10-11 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: simbon4o   
Дата:   26-10-11 23:35

Това с исото колко е реално и колко пише ме навежда на мисълта, че явно не е само 30% това което спира огледалото. И че е вероятно тази матрица на некс 7 да се държи по-добре, но пак по-зле от старата 16мпикс която от това което гледам все още може да предлага повече във почти всяко едно отношение!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »